EPF

E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By parnt
Jeżeli to prawda, to tak jak @LogerM napisał, mamy rok na działanie, jest to sporo i za razem mało czasu. Ale lepsze to niż nic - o ile to wszystko się potwierdzi w bliskiej przyszłości. Akcyza IHMO jest nie do uniknięcia, ale trzeba wywalczyć jakąś rozsądną cene, która nie zasieje takiej paniki, jaka miała miejsce 4 miesiące temu *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Tikos
Witam

Czy coś już konkretnego wiadomo na temat stawki akcyzowej na 2018 rok?
Czy jest gdzieś procedowany projekt, który mówi o wspomnianej stawce 0%?

Pozdrawiam
Tikos
Awatar użytkownika
By LogerM
Ustawa wróciła do pracy w podkomisji, stawka zerowa w roku 2018 jest wpisana w obecnie procedowanym druku 2093.
Awatar użytkownika
By Tikos
O, Dziękuję za nakierowanie. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/ ... e/2093.pdf
No faktycznie, jest taki zapis w art.2 (tylko dlaczego wpisany na ostatniej stronie/ ;) ).
Rozumiem też, żeby zdążyli wejść z tym z początkiem stycznia to muszą uchwalić do 17-o grudnia?

No i jeszcze dziwnie brzmi ten art. 3:

"1. Posiadacz płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów
nowatorskich, wyprodukowanych na terytorium kraju, nabytych
wewnątrzwspólnotowa lub importowanych, przed dniem wejścia w życie niniejszej
ustawy, przeznaczonych do sprzedaży na terytorium kraju po dniu 31 grudnia
2018 r.,jest obowiązany oznaczyć je legalizacyjnymi znakami akcyzy.

2. Posiadacz płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów nowatorskich,
o których mowa w ust. 1, składa w urzędzie obsługującym ministra właściwego do
spraw finansów publicznych, do dnia 30 października 2018 r., wstępne
zapotrzebowanie na legalizacyjne znaki akcyzy. Przepis art. 125 ust. 5 ustawy
zmienianej w art. 1 stosuje się odpowiednio. "

Czyli, że co? Że sklepy nie posiadające składu celnego na swój towar w magazynie też? :shock:
Awatar użytkownika
By LogerM
Tikos pisze:Rozumiem też, żeby zdążyli wejść z tym z początkiem stycznia to muszą uchwalić do 17-o grudnia?

Nie ma już szans na 1 stycznia, a obecny kształt ustawy zasadniczo eliminuje potrzebę pośpiechu. Ustawa wchodzi w życie 14 dni od ogłoszenia. Musiałaby zatem znaleźć się w dz. u. najpóźniej 17 grudnia; czyli za 9 dni. Aby tak mogło się stać musi odbyć się jeszcze co najmniej jedna komisja (być może nawet podkomisja i sprawozdanie w komisji) - komisja zaplanowana jest wstępnie na 13 grudnia. Potem trzecie czytanie będące zasadniczo kolejnym sprawozdaniem można od biedy zrobić to już 14 grudnia, choć biuro legislacyjne musiało by się bardzo sprężać. Potem jeszcze senat - być może wyrobiliby się z papierologią na 15 grudnia, zostaje jeszcze podpis prezydenta i wydanie dz. u - jest to niemożliwe dla aktu o tak niskim znaczeniu którego procedowanie w tym roku niczego nie zmienia. Mamy więc pewność, że nie mówimy już o 1 stycznia, a o jakiejś dacie w przyszłości, a to czy bezie to 10 stycznia czy 15 luty to już bez większej różnicy.

Tikos pisze:Czyli, że co? Że sklepy nie posiadające składu celnego na swój towar w magazynie też? :shock:

Posiadacz czyli dowolna osoba fizyczna lub prawna która posiada płyny z przeznaczenie do sprzedaży. Czyli tak, sklepy też, choć zapewne dostawcy będą tutaj dawać możliwość znakowania u nich. Od razu tylko dodam że w przypadku znaków legalizacyjnych to tylko kwestia zamówienia ich w US i opłacenia stosownych danin. Nie ma tutaj większej filozofii, coś jak zakup znaczków pocztowych.
Awatar użytkownika
By Tikos
Dziękuję, jesteś jak zawsze pomocny :)
Awatar użytkownika
By Drac0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale od stycznia 2018 cena teoretycznie nie powinna ulec zmianie?
Awatar użytkownika
By Gabriel
Drac0 pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale od stycznia 2018 cena teoretycznie nie powinna ulec zmianie?

Dokładnie tak jak napisałeś. Cena powinna być bez zmian.
Awatar użytkownika
By PucH2
Na to bym już nie liczył. Terapii szokowej nie będzie ale wzrost cen do listopada murowany. Jakoś trzeba zarobić na te składy celne. Taki mamy klimat.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Volish - strzelanie

Witam. Ponieważ nie znalazłam za dużo informacji c[…]

Aromaty MAiArt

Do eksperymentów z aromatem róży czekam na nabrani[…]

Smak... grzybów w RDTA

Na mikołaja sprawiłem sobie parownik RDTA. Byłem w[…]