EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1754009
Zamknęliśmy już chyba ostatecznie dyskusje na temat formy stowarzyszenia. Ostatecznie uznaliśmy, że tak owe zostanie powołane w Katowicach (3 osoby z pięcioosobowego zarządu pochodzą z woj. Śląskiego) z możliwością tworzenia kolejnych oddziałów zamiejscowych. Rejestracji dokonamy na tzw. wirtualnym adresie. Tymczasowo stowarzyszenie nie będzie prowadzić działalności gospodarczej w żadnej formie, lecz nie wykluczamy tego w przyszłości. Mimo iż poszliśmy po chyba najmniejszej linii oporu i tak potrzebujemy trochę pieniędzy na rozruch: adres wirtualny z możliwością przechowywania dokumentów finansowych to około 600 PLN na rok, chcemy spotkać się ze specjalistą ds. rachunkowości aby objaśnił on (lub ona) nam zasady prowadzenia tzw. uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów, opcjonalnie chcemy również spotkać się prawnikiem specjalizującym się w stowarzyszeniach aby jeszcze przed złożeniem dokumentacji do sądu ktoś znacznie bardziej obyty niż nasze amatorskie grono, sprawdził wszystkie przygotowane przez kolegę pol dokumenty - za co dla niego wielkie dzięki bo odwalił on ogromną pracę na rzecz stowarzyszenia. Każdego kto może wspomóc naszą inicjatywę prosimy o przekazanie wsparcia na konto: 03 1140 2004 0000 3902 3984 5366 (dane odbiorcy: Henryk Kępka). Kwota zostanie wydatkowana na cele założycielskie, a jej pozostała część zostanie złożona w formie darowizny na koncie stowarzyszenia gdy tak owe już będziemy posiadać. Zbiórka zostanie rozliczona na zasadach ogólnych tj. do wiadomości publicznej zostanie podana zebrana kwota oraz zestawienie w jaki sposób została ona zagospodarowana.

Prosimy również o udostępniania (link do tematu lub posta na FB: https://www.facebook.com/forumepapieros ... 0883352926 )
Awatar użytkownika
By miblah
#1754014
50 pln poszło ode mnie - tyle dzisiaj mogę ;)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1754030
Jak rozumiem, nie jest to jednorazowa zbiórka? Bo teraz nie wiem, czy zasilić konto Stowarzyszenia jednorazowo, czy po prostu wpisać to w miesięczny grafik finansowy.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1754032
LogerM pisze:[...]Mimo iż poszliśmy po chyba najmniejszej linii oporu i tak[...]


Linii najmniejszego oporu.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1754035
bulit73 pisze:Jak rozumiem, nie jest to jednorazowa zbiórka? Bo teraz nie wiem, czy zasilić konto Stowarzyszenia jednorazowo, czy po prostu wpisać to w miesięczny grafik finansowy.

Ta zbiórka jest jednorazowa "na rozruch". Na dalszym etapie środki pochodzić będą już z dobrowolnych darowizn wpłacanych bezpośrednio na konto Stowarzyszenia oraz ze składek członkowskich.

.kokakola pisze:Linii najmniejszego oporu.

Ta linia była malutka, opór był spory :P
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1754036
Przepraszam, takie zboczenie...

Hajsów nie mam ale mogę wam piec ciasteczka na zebrania - jeśli to cokolwiek zmienia.
By gourmet
#1754038
Dołączam do @bulit73 - teraz poszło, ale widziałbym miesięczny plan.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1754039
@gourmet tak jak napisałem powyżej teraz jest to jedynie zbiórka jednorazowa, musimy bowiem zebrać trochę pieniędzy na start. "Plan miesięczny" czyli składki członkowskie będą zbierane już po zarejestrowaniu stowarzyszenia, będziemy starali się jednak postawić poprzeczkę dość nisko. Na dzień dzisiejszy padła kwota 10PLN miesięcznie, stowarzyszenie nie będzie miało wysokich kosztów, więc składka nie musi być wysoka. Z tego też powodu nie wykluczamy, że podobne zbiórki jeszcze się pojawią w przyszłości ale oczywiście będą to zbiórki celowe i całkowicie dobrowolne. Ogłaszane w miarę podejmowania konkretnych działań i rozliczane zgodnie z ich realizacją.

@.kokakola zgłosimy się po ciasteczka przed spotkaniem założycielskim.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1754049
Dzięki @LogerM , już chyba dokładnie wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1754055
Chciałbym tylko jeszcze dodać, że podane konto jest kontem tymczasowym, stworzonym na potrzeby właśnie rozruchowe. Niestety koszty już się rodzą zanim jeszcze Stowarzyszenie zostanie zarejestrowane. Właściwe konto powiązane ściśle ze Stowarzyszeniem możemy otworzyć dopiero po rejestracji (potrzeba do tego dokumentów). Jak wspomniał @LogerM będziemy na bieżąco informować o stanie tego konta, a po założeniu właściwego, to rozliczymy, a nadwyżkę przelejemy na właściwe w formie darowizny na poczet Stowarzyszenia. O deklaracjach wstąpienia do stowarzyszenia, wysokości składek (miesięcznych) członkowskich poinformujemy po sfinalizowaniu spraw w KRS.
Awatar użytkownika
By rav64
#1754095
No to przyszedł czas zrealizować deklaracje jakie składałem na blogu StaregoChemika (przy próbie reaktywacji SUEP) i na trawniku. Mam nadzieję, że na początek równowartość fajnego parownika jaki ostatnio nabyłem wystarczy. Poszło.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1754114
Przelew poszedł.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
By katoda
#1754139
Nieczłonkowie też mogą się dołożyć?
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1754347
Podbijając temat, pragnę poinformować, że wpływają pierwsze wpłaty za co serdecznie dziękujemy i prosimy o dołączanie tych wszystkich, którym na sercu leży spokojna przyszłość naszego waperstwa.
Box na jeden akumulator

Witam, moja tesla dostała szoku pourazowego jak mi[…]

Pochwalcie się zabawkami:) http://i42.tin[…]

Atomizer większy niż 2 ml

Witam. Szukam jakiegoś atomizera dobrze oddającego[…]

Jakie zasilenie kupić na dwa akumulatory.

Witam. Pomocy szukam zasilenia na dwa akumulatory […]