EPF
By Tomek05413
#1554974
Moze ktos polecic jakis sprawdzony setup na SS ?
Awatar użytkownika
By snoopher
#1554976
Tomek05413 pisze:Moze ktos polecic jakis sprawdzony setup na SS ?


Dual z SS316 0.4mm na 2,5mm fi po 6zwojów.
230st / 20-25W

Jak chcę cieplejszej chmurki na trochę to podjeżdżam "W" wyżej.
By Tomek05413
#1555015
Jakiej firmy drut? Bo slyszalem ze w modzie jest drut pszczelarski...
Awatar użytkownika
By Abiz
#1555048
Tomek05413 pisze:Jakiej firmy drut? Bo slyszalem ze w modzie jest drut pszczelarski...


Nie rozumiem drugiej części zdania. Firma drutu SS nie ma większego znaczenia, ja zwykle druty od Geek Vape'a lub od UD
Awatar użytkownika
By mordek
#1555050
Tomek05413 pisze:Jakiej firmy drut? Bo slyszalem ze w modzie jest drut pszczelarski...

"Drut pszczelarski" o którym mówisz to SS304.

Tapatataj poprzez wzgórza i bezdroża...
Awatar użytkownika
By Abiz
#1555335
Czy ktoś z Was układał nośnik w taki sposób jak na filmiku poniżej? Typek w ogóle nie daje waty w kanały, układa właściwie już po skręceniu bazy.

https://youtu.be/kcyFuO2ZKXs?t=19m55s
By szymon1234
#1555374
Abiz pisze:Czy ktoś z Was układał nośnik w taki sposób jak na filmiku poniżej? Typek w ogóle nie daje waty w kanały, układa właściwie już po skręceniu bazy.

https://youtu.be/kcyFuO2ZKXs?t=19m55s

Spróbuję następnym razem, bo przycinanie waty już mnie delikatnie denerwuje.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1555422
@Abiz i reszta

nośnik (tami) układam tak by końcówki miały jak największą objętość, owszem są ułożone na podstawie ale w kanały są puszczone pojedyncze kosmyki a i to nie zawsze. To całe rozczochranie końcówek to bufor.
Jak macie mysie ogony to wam kałuże się robią.
Testowane na rossmanie, Japończyku i chusteczkach.


Czasem przypoci się delikatnie, zwłaszcza teraz gdy skoki temperatury (podwórko - apartament) dają o sobie znać.
O tym pisałem....to jest setup na Zephyrus V1....i 2 .Zdziwieni? Przecież v2 to jedynka z kosmetyką .....,gościu robi bufor i spokój ma.
Popatrzcie pierwsze strony zephyrusa (15 ? ) i z V.2 problemu nie będzie.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1555448
Ten sam praktycznie..., dłuższy Łukasz.
Są, są nacięcia...
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1555452
Z tym dłuższy to tak sobie... lubię krótkie :lol: ważne, że są nacięcia. Jakoś inaczej wszystko przez ten drip się chmurzy :mrgreen: ale to pewnie placebo :)
Dzięki! :beer:
Awatar użytkownika
By Abiz
#1555454
Straszną uszczelkę ma ten drip, u mnie już w pierwszym tygodniu użytkowania poszedł na wymianę.
Awatar użytkownika
By KaktusJack
#1555458
→ Waper ← pisze:Jak wygląda sprawa z czarną powłoką? Jest solida, w porównaniu do subtanka? Nie zdziera się przy noszeniu w kieszeni?


Podpinam się pod pytanie.
Czy czarna powłoka jest solidna jeżeli chodzi o uszkodzenia typu zarysowania i ścieralność. Paru użytkowników ma czarną wersję więc pewnie i doświadczeniem mogli by się podzielić :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1555463
Myślę że nie odstaje od reszty, nawet ją przewyższa.....
UD robiło parowniki przed takimi tuzami jak kangertech czy eleaf /ismoka .... przejęty w końcu przez joyetecha. ...
Jakość jest ok.

-- [scalono] 05 sty 2016, 23:09 --

A ile on tam dłuższy.. . Łukasz też myślałem że to Placebo, jednak nie.... Choć na forach piszą anty skroplinowy :lol: testowałem na prostych o tej samej fi guziki... Jest prawie...
By szymon1234
#1555491
Abiz pisze:Straszną uszczelkę ma ten drip, u mnie już w pierwszym tygodniu użytkowania poszedł na wymianę.

Potwierdzam. Za pierwszym razem uwaliłem uszczelkę. Włożyłem nową, ale tą też uszkodziłem.
Uciąłem połowę uszczelki (został jeden rząd) i dołożyłem taśmy teflonowej.
Wchodzi ciasno, ale nie trzeba tyle siły.
Według mnie przyczyną jest zbyt wąski otwór na drip tip, w bellusie jest ten sam drip tip z tą samą uszczelką i tam nie ma problemu.
Póki co jak dla mnie jedyna ewidentna wada.
Awatar użytkownika
By Zodziu
#1555893
Czekałem na ten parowniczek jak szalony, na wigilię zrobiłem sobie prezent i jak na razie nie schodzi mi z moda :mrgreen:
Ogólnie to już wcześniej napisano tutaj o zaletach - zmian względem v1 i się z tym zgadzam i jest to na plus *lama*
Jest też łyżka dziegciu - na minus - żeby dobrze zainstalować grzałkę w rba trzeba ją wykręcać z podstawy atomizera, odkręcana góra była lepsza, ponieważ w obecnej wersji potrafi spocić się pozostałością lq po uzupełnianiu, konieczność wyciągania dripa, żeby włożyć dzioba buteleczki denerwuje :mrgreen:
Mimo wszystko jest to fajny parowniczek, ma wszystko co potrzebuję, czasem trochę pocieknie z dołu - nie staram się zbytnio bawić w dokładność setupu, więc... *SMOKEKING* ale daje bardzo dobre doznania smakowo-chmurowe, odstawiłem cthulu w kąt, na razie Zephyrus v2 jest moim numerem uno *CZAJNICZEK*
I wykonanie wersji czarnej jest bardzo dobre - nic się nie ściera i nie odpryskuje.

Tak prezentuje się u mnie 8)





Awatar użytkownika
By Jakubb
#1556414
KaktusJack pisze:
→ Waper ← pisze:Jak wygląda sprawa z czarną powłoką? Jest solida, w porównaniu do subtanka? Nie zdziera się przy noszeniu w kieszeni?


Podpinam się pod pytanie.
Czy czarna powłoka jest solidna jeżeli chodzi o uszkodzenia typu zarysowania i ścieralność. Paru użytkowników ma czarną wersję więc pewnie i doświadczeniem mogli by się podzielić :mrgreen:


Wstrzymywałem się z opinią gdyż, trzy tygodnie zabawy to, nie jest nic szczególnego. Nie mniej, po dzisiejszym szorowanku, po parkiecie... ;)
Powłoka jest ok, sprzęt poleciał na glebę potem, przypadkowy kopniak i slajd przez cały salon - jest OK, śladów brak :)
Zwyczajowo, sprzęt podróżuje w kieszeni, sam lub z monetami - zero ubytków na powierzchni. Kilka razy znalazł sie w sakiewce z drugim tankiem i akusami i, też nic mu nie przybyło.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Karek
#1556590
Drip faktycznie ciężko się wkłada, ja ściągnąłem go raz, więcej nie zamierzam, żeby właśnie nie uwalić uszczelki, a tankuje go strzykawką i wtedy nie trzeba ściągać dripa. W v1 drip mi z biegiem czasu lekko latał. Tutaj trzyma bardzo dobrze, ale coś za coś.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1556597
Karek pisze:Drip faktycznie ciężko się wkłada, ja ściągnąłem go raz, więcej nie zamierzam, żeby właśnie nie uwalić uszczelki, a tankuje go strzykawką i wtedy nie trzeba ściągać dripa. W v1 drip mi z biegiem czasu lekko latał. Tutaj trzyma bardzo dobrze, ale coś za coś.

Smarujesz oringi dripa liquidem?

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2
By szymon1234
#1556616
To i tak nic nie daje. Przesmarowałem zapasowy lq i i tak się uszkodził.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
By Gruchuuu
#1556736
U mnie po przeczyszczeniu chusteczką dripa i komina wchodzi bez problemu i nic sie nie blokuje.


PS
A tak z innej beczki, mam problem z uzupelnianem liquidu przy tankowaniu zamykam ah wata dałem sporo i lekko wpuściłem w kanały transport jest dobry ale przy zalewaniu ucieka mi liquid przez ah i to dosyc sporo gdy przedmucham nadmiar i wytre chusteczka juz tego problemu nie ma i jest idealnie :) ktoś wie jaka może być przyczyna ? juz mnie to denerwuje.
Awatar użytkownika
By Abiz
#1557405
To samo mam gdy zalewam na szybko pełen baiak trzymając go pionowo. Gdy go przechylę, leje powoli i po ściance do 3/4 wysokości problem znika. Grzałka tak samo jak u kolegi wyżej baza rba i tylko parę kosmków w kanały

Tapnięte z Nokii 3310
By Karek
#1557418
Gruchuuu
Wata musi być ułożona tak, żeby nie było styku z otworem AH. Dodatkowo kosmyki waty które masz w kanałach musisz mieć na całej szerokości kanału, żeby LQ nie miał dojścia do dziury :) Ale potwierdzam z doświadczenia, że lepiej nie tankować pod sam korek. A AH nigdy nie zamykam przy wlewaniu i działa :)
By jaro19591
#1557420
Spróbuj tankować bardzo powoli, aby nie stwarzać nadciśnienia. Miałem podobnie w GEM-ie, gdy tankowałem energicznie, zawsze podciekało, teraz od 2 tygodni nie puścił ani kropelki.
A przy okazji, jak V2 się sprawuje na mniejszych mocach i przeciągach?
By Gruchuuu
#1557431
Przeleje liquid do buteleczki z igła, dzieki za rady

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

@jaro19591
U mnie przy dualu fi2,5 drut 0.3 10 zwoi 0.93 ohma przy 14W i w polowie otwartym cugu radzi sobie lepiej jak dobrze :D

EDIT:
U mnie niestety przechylenie tanka i wolniejsze nalewanie liquidu niestety nie pomogło :/ co prawda poci sie już mniej, musze popracować nad lepszym ułozeniem nośnika, poza tym parownik jest kozacki polecam każdemu.

https://www.youtube.com/watch?v=kcyFuO2ZKXs
Próbował ktoś tego sposobu układnia waty :) ?
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1557922
W V1 podobne coś produkowałem, aby był dobry transport wtedy na 50W, bez upychania w kanały, aby płyn dochodził jak najbliżej grzałki, tam były wąskie kanały.
Tyko też trzeba zrobić odpowiednio. Dasz za mało waty na boki, za mało dociśniesz, że będzie jakby wisieć w powietrzy to po dnie przeleje sie do AH i potop. Za dużo waty, za duży docisk to słabszy transport.
Przed dokręcenie kominka, po nasączeniu lekko podwinąłem wychodzącą watę z grzałki pod siebie/pod grzałke aby uszczelnić dno, ale też nie mogło dotykać do AH, tak z 1-1.5 mm odstępu od niego, co by się po wacie nie lało i zalewało. Kanały puste.

Tutaj są szersze i w sumie robie byle jak i działa. Trochę wchodzi w kanał, trochę schodzi z grzałki w dół do dna bazy. Nic nie cieknie.
Główny minus w nim jak dla mnie to śrubki i dziurki. Robią sie w nich małe gilotynki. Jedną grzałkę uciąłem, 'za mocno' dokręcając, z taką samą mocą jak w innych parownikach.
Awatar użytkownika
By Zodziu
#1558390
Ja po przeciągnięciu muji lub ff przekręcam nośnik tak, żeby płaska część była w pionie (chodzi mi o pasek prostokąta, mam nadzieje, że to zrozumiałe :) ). Następnie obcinam po skosie dopasowane boki do dopływów lq, tym sposobem zostaje nam tam mały wąs, nasączenie ok, bobrów brak, dobra saturacja. W zephyrusie v2 można włożyć większą ilość nośnika niż w v1. Najważniejsze, to nie wychodzić z bawełną poza zakręconą tuleję na bazę.
W obecnej sytuacji - ciepło w pomieszczeniu i zimno na zewnątrz to i tak pocieknie i nie koniecznie to wina setupu tylko różnic temperatur, ale powyższy sposób działa u mnie zadowalająco. W v1 to trzeba było trochę pokombinować :D
By lulaz
#1558393
Od kilku dni mam Zephyrusa V2 i podobnie jak kolegom, mi rowniez przecieka przy napelnianiu - i tylko przy napelnianiu.
Nie wiem jak u innych, ale u mnie strasznie nieszczelny jest AFC (air flow control). Moim zdaniem, gdyby mozna bylo AFC szczelnie zamknac, nic by nie ciekło. Sprobujcie ustawic najmniejszy przeplyw powietrza jaki sie da (czyli 4 podluzne okienka ZAMKNIETE), dajcie power i zamiast zaciagnac sie - lekko dmuchnijcie w ustnik. U mnie chmura leci wlasciwie z calego AFC do okola - taki jest nieszczelny :D

jaro19591 pisze:Spróbuj tankować bardzo powoli, aby nie stwarzać nadciśnienia.


Co to ma do rzeczy, skoro Zephyrus V2 ma dwa otwory do napelniania? Nawet jesli szczelnie zatkasz otwor dziubkiem swojej butelki z liquidem, to drugi otwor skutecznie odprowadzi wszelkie nadcisnienia...
Obrazek
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1558409
I tak ma być kolego bo guzik byś się zaciągnął na tej małej dziurce :wink:
Jak robię setup - pisałem a tankuję tak :

- zamykam pierścień dolny i odkręcam górny, zalewam trzymając parownik wychylony, zostawiam z 1 ml luzu w baniaku, zakręcam górny pierścień , baniak do góry nogami i zaciągnę na "pusto" , powrót do normalnej pozycji - odkręcam AH.

Nic nie leci czy to v1 czy v2 zefir....
Awatar użytkownika
By Abiz
#1558416
Ja po wczorajszych przeciekach zmieniłem nośnik, nieco więcej kosmków poszło w kanały, no i teraz problemu.
By lulaz
#1558444
Tymon78 pisze:I tak ma być kolego bo guzik byś się zaciągnął na tej małej dziurce :wink:


yyyyyyy, no i chyba wlasnie po to, mamy w zephyrusie obrotowy pierscien ;) zeby sobie uchylic lekko, szerzej, najszerzej ;).
Chodzi mi o to, ze lepiej byloby, gdyby AFC pozwalalo na ustawienie przeplywu powietrza w zakresie 0-10, a nie (strzelając na oko) 3-10. Majac mozliwosc calkowitego zatkania AFC, moim zdaniem, nie byloby problemow z wyciekami podczas napelniania i nie trzeba by bylo do tego specjalnego ukladania bawelny w kanalach itp.

-- [scalono] 09 sty 2016, 19:10 --

a, jedno pytanko do wlascicieli Zephyrusa V2: jak działa Wam obrotowy top-cap do napelniania zbiorniczka? Ciezko, lekko? U mnie bardzo ciezko. Do tego stopnia, ze mam wrazenie, ze odkrece baniak...
Awatar użytkownika
By Zodziu
#1558794
lulaz pisze:a, jedno pytanko do wlascicieli Zephyrusa V2: jak działa Wam obrotowy top-cap do napelniania zbiorniczka? Ciezko, lekko? U mnie bardzo ciezko. Do tego stopnia, ze mam wrazenie, ze odkrece baniak...


Zwilż delikatnie liquidem czerwone oringi przy dziurach - będzie chodziło luźno, jak mam za sucho idzie z oporem (np po myciu), kropla lq i jest git.
By Gruchuuu
#1558799
Ułożenie waty jak w filmiku wyżej w moim przypadku poskutkowało na wyciek liquidu przy zalewaniu

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zodziu
#1558852
Przy moim sposobie wycieków nie ma, ale 3 pierwsze buchy mogą być trochę bardziej "mokre", ale i tu znalazłem na to sposób, podniesienie mocy lub temperatury na chwilę, 3-4 buchy i wracamy do normalności *CZAJNICZEK*
By lulaz
#1561769
Gruchuuu pisze:https://www.youtube.com/watch?v=kcyFuO2ZKXs


Gruchuuu pisze:Ułożenie waty jak w filmiku wyżej w moim przypadku poskutkowało na wyciek liquidu przy zalewaniu


TAK!
Sprobowalem tej metody i jest OK. W koncu nie zalewa przy napelnianiu :). No i nie ma zabawy ze specjalnym przycinaniem bawelny, ukladaniem jej w kanalach itp.
Mialem wrazenie, ze za mocno ubijam wate i bedzie za bardzo scisnieta, ale nie mam zadnych problemow z transportem, zarowno na bazie 50/50 jak i 80vg/20pg.
By Gruchuuu
#1561808
To jeszcze zalezy jak sie ulozy nie mozna za lekko bo bedzie cieknąć za mocno sie upcha bedzie bober

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
By lulaz
#1562619
Jednak te 4 szerokie kanaly doprowadzania liquidu to jest to! Baza PuraJuice MAX VG (96,7% VG) + 5% aromatu i zadnych problemow z transportem, nawet przy wieeeeeelu, dlugich buchach, jeden po drugim.

I jedna ciekawostka, o ktorej moze nie wszyscy wiedza: gdy zamontowalem grzalki bardzo nisko, ulamek milimetra nad wlotami powietrza - smak byl bardzo plaski, nie wyrazny. Rozebralem cale ustrojstwo, podnioslem grzalki wyzej (choc trzeba uwazac, zeby nie zahaczyly o komin) i smak zdecydowanie sie poprawil, jest intensywniejszy.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1563091
Nie ciekawostka, ale jak dla mnie standard w bazach rba :)
no może nie pod samym deklem :)
ale na pewno nie na leżąco, tak na wysokości mocowania
Awatar użytkownika
By xD_
#1565567
Od dzis i u mnie ,brak mi slow zeby opisac jak zajedwabisty jest ten tank :D Jedynka mi nie podeszła ale ten .... rewelacja naprawde :) Zrobiony dual po 10 zwoi na 2 mm , drut 0,4 grzalki wysoko . Bawełna ulozona metodą "pancake" Na 45w jest kosmos , zero bobra czy wyciekow i smaczek nieziemski . Polecam kazdemu ;)
By Mic83
#1565857
Mam pytanko..
Obecnie posiadam Lemo 2 i czas chyba na zmianę i teraz czy zakupić Zefirka V2 czy Bellusa? Co po Lemo będzie lepszym wyborem?
Z góry dzięki za odpowiedź ;D
By Tomek05413
#1565874
Moim skromnym zdanie Zephyrus v2 to dobry parownik gdy tylko sie go poskromi ( ogarnie ukladanie waty)
By Nemcio
#1565951
Mam obydwa. Bellus ładnie oddaje smak, jednak nie udało mi się jego w żaden sposób okiełznać i po prostu topiłem się w lq. Ciężej jest też upchać grzałkę. W Zephyrus v2 nie mam takich problemów. Trzeba się naprawdę postarać z złym setupem żeby uświadczyć wycieków, ponadto ma więcej miejsca na grzałkę i łatwiej się robi w nim setup. Obecnie Bellus leży w kącie i używam Zephyrusa.
By Gazowany
#1566496
Jestem początkującym waperem i nie wiem co robię źle ale nie ważne jakbym ustawił swojego evica vtc mini do zephyrusa v2,nie da się tego wapować. Po prostu tragedia, smak obrzydliwy, chmura słaba i gryzie w gardło i płuca strasznie. Jadę na grzałce dołączonej do zestawu.
Zrobiłem tak jak wszyscy na tutorialach na yt, czyli przyszedł zestaw, rozebrałem wszystko, wykręciłem rba wkręciłem fabryczną grzałkę którą nasączyłem mocno lq, poskręcałem, zalałem, zakręciłem do evica. Czy coś zrobiłem źle?
Ustawiłem na modzie 20W i to jest max który jako tako da się wytrzymać biorąc macha. Próbowałem różnych ustawień i cały czas to samo, zmieniałem tryby i nic... Powyżej 30W nie da się po prostu zaciągnąć, bo tak dusi że masakra.
Może to kwestia lq? ale nie sądzę, bo to bm cherry 6mg.
Wcześniej miałem jakiegoś marnego egona, vision cc na którego wydałem kilkadziesiąt złotych i doznania były lepsze niż na tym zestawie który kosztował mnie ponad 4stówy i wszyscy to polecali. Chmura ledwo większa, a smak nawet gorszy
proszę o pomoc co zrobiłem źle
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1566498
Masz na wyświetlaczu napis POWER?( góra wyświetlacza ).
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 22:59 przez Tymon78, łącznie zmieniany 1 raz.
By Gazowany
#1566509
Tak jest na górze power, atomizer ma 0.34
Spalenizny nie czuć ale smak bardzo dziwny. Czy to normalne że lq jest prawie jak woda hmm?
By mariushero
#1566511
Ja bym spróbował najpierw zmienić liquid, może to on jest przyczyną.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.