EPF
Awatar użytkownika
By szcz0ta
#1509608
Kolejny RTA od UD - Zephyrus v2.

Podobny do swojego poprzednika, jednak różni się kilkoma rzeczami. Tak jak w Goliath'ie, załączone są elementy do kręcenia grzałek typu single coil.

Youde Zephyrus V2 Features Include:

- 304 stainless steel construction.
- Made by Youde/UD.
- 0.2, 0.3, and 0.5 ohm coils available.
- Giant airflow holes 3mm x 6.5mm.
- Blue, red and clear o-rings for more styling choices!
- Ceramic element in base for better flavor.
- Redesigned top fill valve
- Redesigned AFC valve – more restrictive airflow for increased flavor
- Fluted chimney is now notable skinnier for max flavor
- 5ml e-liquid capacity.
- Pyrex tank section.
- Japanese organic cotton coil heads.
- 22mm diameter.
- RBA base comes with the tank for your own builds!









Awatar użytkownika
By donjohn
#1540790
Aby nie mylić wątków z zefrkiem v1 podbijam ten temat *BOR*

Dotarł wczoraj do Mnie - wersja czarna :D
Nie miałem jedynki więc nie mam porównania do starszego brata :roll:
Całość wykonana porządnie i w sumie nie mam się do czego przyczepić.
Gotowa grzałka ebie plastikiem i dla Mnie jest nie zdatna do wapowania .
Baza zefirka fajna a la velocity - tutaj od góry kręcimy subami - w velo na bokach imbus śruba ( wygodniejsze dla Mnie)
Duży plus za zatyczkę do bazy żeby zrobić pojedyńczą grzałkę - chyba jako jedyna firma daje Nam w secie to .
Zrobiłem duala 0,3 na SS po 7 zwoi - grzałka na "sprężynkę" strzelona .
Smak oddaje bardzo dobrze jak na tanka :D Chmurka jest mięsista ,soczysta ( nie wiem jak to nazwać)
Na razie nie zauważyłem wycieków 8)
AH X4 więc nawiew mamy z każdej strony na grzałeczkę :mrgreen:
To narazie tyle - badam dalej *BOR*
cdn....

Ktoś coś już teścił i się podzieli wrażeniami :drinkb ?
Awatar użytkownika
By Abiz
#1542896
Czy rzeczywiście wersja V2 jest wykonana na gorszej stali niż poprzednik? Tak dzisiaj w sklepie ESW mi próbowano wmówić, bo nie mieli na stanie v2 tylko zwykłego zephyrka.
Awatar użytkownika
By mordek
#1542898
Abiz pisze:Czy rzeczywiście wersja V2 jest wykonana na gorszej stali niż poprzednik? Tak dzisiaj w sklepie ESW mi próbowano wmówić, bo nie mieli na stanie v2 tylko zwykłego zephyrka.

Zephyrus v1: 304 stainless steel construction
Zaphyrus v2: 304 stainless steel construction

To, która jest ta gorsza? :roll:
Awatar użytkownika
By Abiz
#1542902
mordek pisze:
To, która jest ta gorsza? :roll:


Też się zastanawiam, pewnie chciał mi wcisnąć po prostu żeby się sprzedało :lol:

Czy ktoś kręcił na tej bazie RBA grzałkę? Jest w miarę do ogarnięcia?
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1542943
Tak samo jak na każdej innej, nawijasz i przykręcasz, przewlekasz knot i umiejętnie układasz w kanały
Awatar użytkownika
By miaziol
#1542952
Zakupiłem dzisiaj. Póki co testowe setupy i jest bardzo dobrze nie bobrzy nie cieknie cud miód i orzeszki. Smak oddaje zacnie przeciąg prawidłowy :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1543310
V2 ma też kilka minusów :) :
Baza RBA jest głęboko osadzona w podstawie i jej rant przeszkadza do kręcenia drutu i wsadzania waty.
Musze wyjąć dripa do zalewania
U mnie pierścień regulacji powietrza zbyt luźno lata.

Na plus: dużo miejsca na grzałke, zalewanie od góry i na razie nie cieknie jak czasami V1 gdzy ułożyłem wate pod duży transport.

Smak jest taki, jaką sie zrobi grzałkę pod siebie. Obecnie sprzedawane nowe tanki wszystkie dobrze oddają smak jak sie umiejętnie zrobi setup.
By Melomaniek
#1544424
Od dzisiaj używam V2 wersję czarną. Grzałka fabryczna 0.3 jak to pisał kolega wyżej - do wywalenia chyba. Samogon Sugar Cookies V2 w stężeniu 10% smakuje jakoś...plastikowo. Za niedługo nakręcę 8-9 zwojów na 2.5mm z drutu 0.40 A1 (setup z Zephyrusa pierwszego) i na pewno będzie lepiej :)

Co do parownika - ciężko przekręca się wlew liquidu. Może później się wyrobi. Oring od drip tipa jakby za luźny... Przy wkładaniu do parownika przesuwa się w górę co uniemożliwia zetknięcie dolnej krawędzi ustnika z capem. Co do montażu grzałek jest ciut ciężej niż w V1 ponieważ baza wchodzi głębiej w podstawę parownika. Ułożenie waty - pierwsze podejście na własnym setupie nie wyszło. Chyba trzeba wetknąć watę w kanały a nie układać jak to robiłem do tej pory. Cóż... kwestia wyczucia. Będzie dobrze :)

EDIT:

Nośnik - trzeba raczej więcej go w kanały ułożyć, nie tak jak w V1, że do połowy i ciut, aby złapało (ale to zależy od liquidu również więc nie sugerujcie się za wiele tym co tu napisałem :) )
Nie wiem jak będzie u innych ale faktycznie, fabryczna grzałka do ******. Nie przypominam sobie, żebym w V1 miał tak kiepski smak na 0.3 ohm. Może to inny sort grzałek jest z jakąś kiepską watą : /

Co do oringu drip tipa - można włożyć ale pod nim nie może być liquidu. Musi być mokry tylko od zewnątrz. Wtedy delikutaśnie wkładamu w capa i siedzi. Grom wie, może u innych nie będzie tego problemu.
Awatar użytkownika
By Jakubb
#1545378
Zaciesz miałem tak wielki, że nie zwróciłem uwagi na układ oringów. Twardszy na górę idzie czy na dół?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1545927
Góra kolego...., tak było w v1. Raczej :dupa takimi drobiazgami sobie nie zawracali.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1546259
Po dłuższym testowaniu jest to mój parownik pierwszego sortu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Abiz
#1547201
Twarda uszczelka na górę czy na dół? Bo nie sprawdziłem przy zdejmowaniu i nie jestem pewien.

-- [scalono] 24 gru 2015, 17:23 --

Wrzuciłem twardą przy łączeniu z pyrexem a miękką koło grzałki na dole, chyba jest ok ;)
By homer21
#1547279
W v1 twarda ma byc na gotze a miekka na dole, mysle ze tu bedzie tak samo. Na v1 jak przez pomylke twarda dalem na dol to parownik lekko przeciekal wlasnie na dole.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Jakubb
#1547337
Jestem w połowie pierwszego baniaczka, twardy ring na górze i, jest ok, zero wycieku :)

Co do samego tanka, jestem mega zadowolony. Polecić każdemu dopaszczowcowi mogę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1547399
Jakubb pisze:Co do samego tanka, jestem mega zadowolony. Polecić każdemu dopaszczowcowi mogę :)

Ooo, to mnie zaciekawiłeś. Na jakim setupie i nastawach wapowałeś dopaszczowo ?
Lewego powietrza nie zaciąga po całkowitym przymknięciu AH ? MarioBernatti pisał, że mu "pierścień luźno lata" :-)
A na mocno przymkniętym AH, powiedzmy do 1/10 czy czuć spory opór przy zaciąganiu (podczas wapowania), czy luźno jest ?
Po mocnym przymknięciu AH nic niedobrego nie dzieje się ze smakiem ?
Możesz porównać przeciąg w Zeph.V2 do jakiegoś parownika typowo dopaszczowego, lub w ogóle do jakiegokolwiek ?
Da to zawsze jakiś obraz.
Ps: widzę u ciebie Tritona, pech bo akurat nie miałem :? To znaczy miałem króciutką styczność i na dopaszczowca, to on mi nie pasował.
Awatar użytkownika
By Jakubb
#1547403
Wiele nie pomogę gdyż, świeżak jestem ;)

Porównać to to cacko mogę do tritona v1 jak i v2 gdyż, to jedyne sprzęty z jakimi dotychczas miałem styczność.

Zwyczajowe setupy na tritonach (bazy od aspire i anyvape):
-Rożne średnice drutów Nichrome i kanthal A i D
-fi 2,0 - 2,5
-zawsze wertikale z odstępami
-opór w przedziale 1.4-1.8
-muji lub angel hair
*zaznaczam, iż nadal szukam swojego nr.1 ;)

Na zephyrusie, jak na razie single coil, kolejnym będzie wertikal
-kiedyś, może odważę sie i zapytam, jak zrobić wertykalnego duala pod preferowane nastawy ;)

Zwyczajowe nastawy modów (evic mini i volish control press) od 7.5 do 12W, tryb vw.

AH na maksymalnym domknięciu podaje troszeczkę "lewego powietrza" -tritony pod względem odcięcia wygrywają ale, nie jest to duża przewaga.

AH staram się ustawiać tak, by przeciąg odwzorowywał sztachanie z analoga -taki delikatny opór lubię. Co za tym, tritony w default'cie przymykam pomiędzy 1-3/10, w zephyrusie nie ma aż tak precyzyjnej kontroli jednak, te 2/10 (w odniesieniu..) da sie wyciągnąć bez problemu. Wymaga to jedynie większego skupienia i delikatnych palców ;)
W moim egzemplarzu pierścień AH nie lata.


Najcięższy temat zostawiam na koniec ;)

Z racji niewielkiego doświadczenia cieżko jest odnieść sie do smaku. Na pierwszy ogień poszedł DON P produkcji Genco, przy setupie: single coil, nichrome 0,30, fi 3mm, 1.6oma, zwoje z odstepami, muji. Smak jest wyrazistszy niż na tritonkach -różnica nie jest zbyt duża ale, odczuwalna.
Kolejny będzie na kanthalu w okolicy 1.8oma.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By corwin
#1549030
Witam.
Nigdzie w tematach nie znalazłem . Czy grzałki z wersji V1 będą pasowały do V2 :?:
Pozdrawiam. :D
By zoltan2002
#1549070
corwin pisze:Witam.
Nigdzie w tematach nie znalazłem . Czy grzałki z wersji V1 będą pasowały do V2 :?:
Pozdrawiam. :D

Tak, pasują.
By miko
#1549531
corwin pisze:Dziękować. :D

Zadowolony jesteś z dwójki ? Jestem na etapie poszukiwań dwójki w sklepie stacjonarny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By corwin
#1549563
Witam.
Na razie to jestem w trakcie podejmowania decyzji o zakupie.
I raczej ją podejmę. *SMOKEKING*
Pozdrawiam. :D
By miko
#1549568
Jedynkę mogę mieć w każdej chwili bo jest w sklepie po drogiej stronie ulicy ale chyba jednak poczekam na v2. Szlag by mnie trafiał ze jest coś bardziej dopracowanego a ja nie mam :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By TRNCzarny
#1550238
Tak się zastanawiam bo jeszcze go nie mam ale czy góra od Zefirka V2 przypasowała by do bazy od goblina mini? Czy ktoś może to sprawdzić?
By szymon1234
#1550744
Mam problem z transportem na zefirku v2.
Nośnik ff no 2, więc to nie przyczyna.
Wata włożona do kanalików tak, że delikatnie wystaje po wkręceniu pierścienia.
2x 8 zwojów ss304 0,4mm na śrubokręcie 2,4mm.
Wata jest całkiem luźna w grzałce, ale stawia opór.

Ten sam sposób nie powoduje żadnych problemów na bellusie, choć to trochę inna budowa bazy.

Na 45W potrafi zabobrzyć, a TC zbija temperaturę dość gwałtownie do 15-20W przy 230 stopniach, a na bellusie wtedy mam 2x większą moc.

Liquid vg/pg 80/20, nawet lemo 2 sobie z nim poradził.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1550748
Na grzyb ta wata w kanałach ? Końcówki waty delikatnie rozczochraj i git będzie.
By szymon1234
#1550775
Czyli ma być luzem wata, nie wchodząca w kanały?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edit:
Dobra, uciąłem tak, że ledwo wata wchodzi w kanał i jest idealny transport.
Chyba zbytnio przyzwyczaiłem się do rdta, gdzie trzeba dużo waty włożyć.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, 20:08 przez szymon1234, łącznie zmieniany 1 raz.
By → Waper ←
#1550782
Jak wygląda sprawa z czarną powłoką? Jest solida, w porównaniu do subtanka? Nie zdziera się przy noszeniu w kieszeni?
By Tomek05413
#1550961
Ja narazie jade na kanthalu 0,35 2*7 na 32 watach jast gitara,jutro ukrece cos na Ni200
Awatar użytkownika
By szpenio
#1551287
Własnie odebrałem Zefirka i nawet zdążyłem ugotować z niego zupę. :)
I tu pojawił się mały problem.
W pośpiechu rozłożyłem go na części pierwsze i nie zwróciłem uwagi na uszczelki pod baniakiem.
Z tego co widzę, wyglądają chyba identycznie, ale różnią się twardością.
Pytanie, która gdzie...? :)

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1551290
Twarda - góra , ....druga - dół :lol:
Awatar użytkownika
By szpenio
#1551292
Dzięki.
Nie będę póki co pytał po co tak, ale zrobiłem dokładnie odwrotnie :)
Dobrze, że jeszcze nie zalewałem ;)

Klapnięte z N910c
By → Waper ←
#1552040
Czy o-ringi od subtanka mini pasują do tej wersji, tak jak było to w przypadku v1?
Awatar użytkownika
By szpenio
#1552066
Chyba marne szanse.
Patrzę na komplet oringów od Sub'a i na te od Zefirka i tą są różne uszczelki.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1552072
Nigdy nie pasowały ...tzn. połowicznie - któraś tam z kompletu pasowała ( zephyrus v.1 i subtank mini ).
Awatar użytkownika
By szpenio
#1552074
Może (ale nie musi) jedynie ten pasować, ale to jest tylko jedna sztuka w zestawie :)


Awatar użytkownika
By Tymon78
#1552076
Dokładnie kolego... już mi się grzebać nie chciało. Tak czy siak - ori oringi w tej materii są najlepsze.
By → Waper ←
#1552080
Dokładnie chodzi mi o tą najgrubszą. Bo cięzko, ale dało się je dopasować do v1. A niestety v2 w czarnej wersji, są białe, a czarne już nie. I tak się zastanawiałem, czy pasują.
Awatar użytkownika
By Abiz
#1552196
Tymon78 pisze:Na grzyb ta wata w kanałach ? Końcówki waty delikatnie rozczochraj i git będzie.


W ogóle nie dajesz waty w kanały? Mi dosyć mocno chlupało gdy tak ułożyłem, teraz za każdym razem układam w kanały. Ale chyba masz rację, bo wczoraj właśnie miałem problem z transportem liquidu i strasznie bobrzyło gdy wata była mocno w kanałach. Mógłbyś wstawić poglądową fotkę jak ty to robisz?
By szymon1234
#1552211
Nie chce mi się wrzucać fotek, ale się wypowiem.
U mnie waty w kanale jest dosłownie cupinkę, nawet mniej, niż do wysokości gwintu pierścienia.
Za każdym razem gdy robię setup docinam delikatnie na dużo (widać przez otwory na lq watę), potem okręcam i jeszcze raz docinam.
Ja wolę mieć mokrą parę, tzn żeby wata była maksymalnie nasączona, jak tam sobie strzeli czasem lq, to tylko smaczku dodaje.

Jak próbuję z większą ilością waty w kanale, to nagle transport nie wyrabia, słychać suszenie waty po wyłączeniu zasilania.
Przy większych Wattach to recepta na boberka, a przynajmniej na pogorszenie smaku i gorącą parę.
Awatar użytkownika
By snoopher
#1552214
A nie macie problemu z zalewaniem po zatankowaniu?!
U mnie tak to nic nie cieknie, ale jak odkręcę pierścień do tankowania i zakręcę to po chwili z AH sika lq.
Testowałem już z zamykaniem AH, grzałka niżej, wyżej, jeszcze pokombinuje może za mało nośnika...
By szymon1234
#1552223
Dostosuj ilość nośnika do lepkości liquidu.
U mnie to 80% VG, więc jest dość gęsty.
Dlatego daje minimalną ilość waty, tylko tyle, żeby nie miał wolnej drogi do ah.
U Ciebie może trzeba dać do połowy wysokości kanału i trochę więcej w obwodzie (nie mała kępka, tylko cała szerokość).
Awatar użytkownika
By Brzozkaq
#1552593
Ma ktoś może szkic gdzie są oringi w zephyrusie ? Znalazłem dziś i kompletnie nie wiem gdzie ją zgubiłem.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1552603
@Brzozkaq - napisz tak by ludzie zrozumieli.

@Abiz - nośnik (tami) układam tak by końcówki miały jak największą objętość, owszem są ułożone na podstawie ale w kanały są puszczone pojedyncze kosmyki a i to nie zawsze. To całe rozczochranie końcówek to bufor.
Jak macie mysie ogony to wam kałuże się robią.
Testowane na rossmanie, Japończyku i chusteczkach.

Czasem przypoci się delikatnie, zwłaszcza teraz gdy skoki temperatury (podwórko - apartament) dają o sobie znać.
Awatar użytkownika
By Abiz
#1553397
Właśnie wymieniałem nośnik zgodnie z instrukcją @Tymon78 i rzeczywiście o wiele większy komfort wapowania, nie chlupie, nie bobrzy. 30W
By Karek
#1553883
U mnie z watowaniem sprawa wygląda tak: daje więcej waty niż w V1, najpierw przed ułożeniem w kanały lekko ją rozczochram i układam w kanały do tej pierwszej kreski, ale tylko jakby końcówki, odrobinę. Jak to dobrze określił Tymon78 "w kanały są puszczone pojedyncze kosmyki". Po dokręceniu pierścienia wata nie wystaję przez otwory. Układam na całej szerokości kanału, tak żeby wycieków nie było. Zmieniałem watę z 3 razy, za każdym razem od razu wszystko wychodziło (pierwszy setup tylko mi nie wyszedł) LQ 50/50.
Jak ktoś się zastanawia czy V1 czy V2 to zdecydowanie polecam V2.
Awatar użytkownika
By Brzozkaq
#1554024
Szukam takiego czegoś, tylko dla Zephyrusa V2
Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.