EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By abbs
#1609614
A jakie to ma znaczenie. Przecież tam jest mydło i powidło. Jak ci ktoś to zatrzyma to powiesz ze nienodbierasz. Nie chce kłamać wydaje mi się ze w Indonezji jest pełen ban. Rozmawiałem kiedyś handlowalem z jednym człowiekiem stamtąd. Pełna konspira. Można chyba nawet w ciupie wylądować. Normalnie zamawiają i chowają pod poduszkę. Jak nie daj boze celny zatrzyma i otworzy to nie odbieraja mówią ze nie wiedzą o co chodzi. Dla mnie nie jest straszne pytanie czy sobie poradzimy. Amerykanie doskonale sobie poradzili z prohibicja. Tylko ze to absurd. Mam tylko nadzieję ze nie będzie polowania na czarownice i temat sam powoli się będzie rozwiązywać na naszą korzyść. Czego sobie i wam życzę

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1609620
Wszystko zależy od interpretacji przepisów wykonawczych (których jeszcze nie ma, ale będą zmuszeni ruszyć tłuste tyłki i je zrobić). Nikt na dzień dzisiejszy nie powie że będzie tak lub inaczej. Bo sam nie wie.
Tak więc Arkeno nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie. Ja nie wiem, tamci nie wiedzą, oni też nie wiedzą.
Awatar użytkownika
By oliee0
#1609736
pathhell pisze:Mam takie pytanko trochę głupie ale jednak dla mnie frasujace a gdy tak odezwać się do któregoś z polityków który by na głasniał racjonalnie nasze postulaty... Nie jestem jakiś wyslanikiem czy stronikiem polityków wogole ale kicajac po internetach tak się coś zatrzymało pod kopułą, wydaje mi się ze jedynym z takich którzy mają odpowiednie dla nas waperow poglądy to Janusz Korwin-Mikke
Odrazu mówię to jest tylko mój poroniony pomysł i nie chciał bym być źle zrozumianym.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Mikke chciałby wprowadzić o wiele ważniejsze rzeczy w życie niż nasze problemy, a nikt go nie słucha, więc tym bardziej tutaj dużo nie zdziała. :D

Wysłane przez P8 Lite by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By borus87
#1609894
Wiecie co... nie chce nikogo dobijać, ale tak między bogiem a prawdą co my możemy? Sam próbuję, wysyłam, informuję, ale jak my chcemy walczyć o przyszłość e-palenia, jak my nawet durnej ankiety nie jesteśmy w stanie wygrać?
http://kontakt24.tvn24.pl/mam-dosc-opar ... sow,688,gt
By Vapujący Białystok
#1609899
borus87 pisze:Wiecie co... nie chce nikogo dobijać, ale tak między bogiem a prawdą co my możemy? Sam próbuję, wysyłam, informuję, ale jak my chcemy walczyć o przyszłość e-palenia, jak my nawet durnej ankiety nie jesteśmy w stanie wygrać?
http://kontakt24.tvn24.pl/mam-dosc-opar ... sow,688,gt


Podbijam,ważny post !!!! Do roboty!!!!
Awatar użytkownika
By Deimond
#1609904
Jasne - jakoś moderacja nie chce przepuścić w komentarzach do artykułu linku do raportu. I bądź tu waleczny.Moim zdaniem nie tylko Ministerstwo jest ustawione.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1609908
Ależ żadna nowość. Pan z walizeczką był też w TVN-ie i to od dawna było wiadomo. Polecam spamować ichnią ankietę :D
Można w komentarzu zapodać link https://starychemik.files.wordpress.com/2016/03/prof-andrzej-sobczak-e-papierosy-badania-naukowe-raport-2016-kopia.pdf
To dobije dyskutujących.
Klikać, pisać, komentować. Oczywiście zmoderują, bo mają zapłacone, już sam ton ankiety sugeruje w co należy klikać :evil:
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 11:38 przez Zepsulo, łącznie zmieniany 1 raz.
By Greeg6043
#1609917
borus87 pisze:Wiecie co... nie chce nikogo dobijać, ale tak między bogiem a prawdą co my możemy? Sam próbuję, wysyłam, informuję, ale jak my chcemy walczyć o przyszłość e-palenia, jak my nawet durnej ankiety nie jesteśmy w stanie wygrać?
http://kontakt24.tvn24.pl/mam-dosc-opar ... sow,688,gt


Niech ten post będzie na wierzchu zanim zniknie zalany milionem opini, które wałkujemy od kilku dni.
Do roboty szybka ankieta tam jest : czy popierasz założenia projektu, czy nie.
Przelejmy 150 stron z tego wątku, na komentarze pod artykułem TVN-nu w sensowny sposób.
Może jakiemuś dziennikarzynie otworzą się oczy i pusczą w koncu korzystny artykuł.
Wygrajmy chociaż tyle, zanim znowu to poleci w tv.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1609927
Nic to nie da. Wyniki ankiety będą takie, jakie były zakładane. Komentarze świetnie zmoderowane. Greeg6043 wierzysz w bezstronność TVN? Ja od dawna nie wierzę.
Ale uważam, że dowalić im trzeba, zatem głosujmy i piszmy. Może choć jedna osoba ogarnie się, a może ten nieszczęsny moderator/ka :|
Z niedowierzaniem widzę, że mój komentarz jednak został zamieszczony.
Awatar użytkownika
By Ajks28165
#1610147
Aktualnie patrząc na ankiete jest na nasz + kiedy oddawałem głos było 55% 2 minuty pózniej 58% ,lecz same ankiety myśle wiele nie zrobią , ale nie damy się i walczmy tym czym możemy , upubliczniać głosować i nie dać sie stłamsić.Co do użytkowania e-p przez osoby niepełnoletnie , przecież ładnie wszędzie napisane że od 18 roku życia , wina sprzedawców/rodziców/starszych znajomych którzy taki syf robią.Sam sie spotkałem przed galerią robiąc zakupy żę dzieciaczek może 150 cm wzrostu prosil żebym mu kupił e-papierosa bo pani mu niechce sprzedać,oczywiscie poparłem sprzedawczynie i odmówiłem chłoptasiowi który z zawiedzioną głową poszedł szukać naiwnego(co przerażające -pewnie znalazł)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1610168
Aktualnie jak widzę nasze jest 63%

Mam prośbę, pisząc tam używajmy określenia EIN, nie zbliżajmy się do analogów poprzez pisanie o e papierosach,
niezorientowani, mało zorientowani lub zwykli wzrokowcy kojarzą czytając i wrzucają nas często od razu do jednego papierosowego wora.

EIN kochani, piszmy o Elektrycznym Inhalatorze Nikotyny.
Papierosy są do ...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1610243
barteq pisze:Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że e-papierosy będą dostępne w niemal każdym sklepie detalicznym, stacji paliw itd..

Już są dostępne, szkoda tylko że to produkty z przed 5 lat w kolorowym pudełku, sprzedawane zazwyczaj przez firmy które nie mają bladego pojęcia o tym czym handlują. Byle tanio od Chińczyka, byle drogo w Polsce.
barteq pisze:jak i inspektorzy, którzy będą do tego wyznaczeni - już wiemy, że będzie ich wielu

I po tym tekście wiem że nie masz pojęcia o czym piszesz. Gdyby Ta teoretyczna firma o której piszesz pojawiła się na komisji uzgodnieniowej mielibyście szansę poznać inspektora ds. substancji chemicznych, mielibyście okazję poznać jego podwładnych oraz jego zdanie na wiele tematów.
barteq pisze:że z rynku w mig znikną badziewne liquidy.

Niestety znikną też płyny uznawane na całym świecie za najwyższą półkę bo nikomu nie będzie opłacało się sprowadzać ich do Polski. Już teraz to proceder obleczony wysokim ryzykiem ze względu na wysokie ceny produktów, zostaniemy więc przymuszeni do zakupu w główniej mierze tego samego chłamu pod kilkoma różnymi nazwami. Taka walka na etykietki beznadziejnych branderów.
barteq pisze:Jak sądzimy ceny przez jakiś czas z pewnością nie skoczą do góry, nawet po podwyżce akcyzy, którą prawdopodobnie wprowadzi rząd PiS.

Nałożeniu akcyzy, nie podwyżce - zasadnicza różnica.
barteq pisze:Jeśli myślicie, że jakiekolwiek podpisywanie ankiet itd.. coś zmieni, jeśli chodzi o ustawę, to już wam mogę napisać - szkoda waszych podpisów, bo nikt w sejmie ich nawet nie weźmie pod uwagę.

A my jednak będziemy podpisywać i wysłać, choćby po to aby branderzy choć jeszcze przez chwilę mieli powody do tego aby obawiać się o swoje firmy będące zazwyczaj kolosami na glinianych nogach. Zresztą nas nie ma co straszyć, 90% użytkowników którzy czytali ten temat, którzy śledzą kolejne losy ustawy ma w domu takie zaopatrzenie że raczej nigdy ich nie zobaczycie przy swoich kasach.
ps. Jak wejdą firmy tytoniowe na rynek to przy tej konstrukcji przepisów wymiotą również i Was z rynku w 2-3 miesiące ;)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1610245
Sorry, kolego, ale póki się nie przedstawisz, Twoje słowa są tyle warte, co Janusza spod "siódemki".
barteq pisze:Pracuję jako osoba odpowiedzialna za egzekucję działań sprzedażowych w jednej z największych firm w branży e-papierosów i liquidów w Polsce. Nie mogę wam napisać niestety w której.

A ja zaraz założę konto, i powiem, że jestem pracownikiem ministerstwa, co prawda nie mogę powiedzieć którego, ale mogę przedstawić wam prawdę objawioną.

Przede wszystkim, nie powierza się funkcji "osoby odpowiedzialnej za egzekucję działań sprzedażowych w jednej z największych firm w branży e-papierosów i liquidów w Polsce", komuś kto nie potrafi poprawnie po polsku pisać.
Po drugie, powtarzasz komunały i plotki jakie krążą po forach, dodając od siebie kompletne bzdury:
barteq pisze:Jak sądzimy ceny przez jakiś czas z pewnością nie skoczą do góry, nawet po podwyżce akcyzy, którą prawdopodobnie wprowadzi rząd PiS.

Czytasz to co piszesz? :D Poza tym, jaka "podwyżka akcyzy"? Jak można podwyższyć coś, czego jeszcze nie ma?

Czy ktoś administracji mógłby po IP autora postu sprawdzić, który to z naszych się tak zabawia? ;)

Sprawdziliśmy, w miejscu gdzie został napisany post, ani w promieniu 120km nie ma firmy która mogła by nazwać się 'dużą', nie wspominając już o 'jednej z największych'. Kolega wieć ma bardzo daleko do roboty ;) - LM

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Artur Finger
#1610262
Mietowy pisze:@Barteq mnie tez wasze (celowo z malej litery) vype i inne badziewia nie interesuja. Zapasy juz mamy porobione :).

Tapam z telefonu. Wybaczcie brak "ą i ę" :)
Pozdrawiam, Mateusz.


Dokładnie Miętowy
Mnie tez "toto" nie interesuje a cofanie się w wapowaniu o lata świetlne to już kpina.
Zapasy sprzetu zrobiłem.A za 2 miechy bedzie juz 0 mg i ustawa moze mnie cmoknąc.Gliceryna i glikol bedzie nawet w 10 ltrowych opakowaniach :D :D

Zachęcam wszystkich do zejscia na 0mg i albo rzuceniu albo spokojnie sobie wapowaniu.

Na mnie nie zarobią nawet złotówki.Co ja gadam...Grosza nie zarobią.

Ja z Mercedesa nie mam zamiaru przesiadać sie do malucha.
Awatar użytkownika
By aiji
#1610263
LogerM pisze:
barteq pisze:Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że e-papierosy będą dostępne w niemal każdym sklepie detalicznym, stacji paliw itd..

Już są dostępne, szkoda tylko że to produkty z przed 5 lat w kolorowym pudełku, sprzedawane zazwyczaj przez firmy które nie mają bladego pojęcia o tym czym handlują. Byle tanio od Chińczyka, byle drogo w Polsce.
barteq pisze:jak i inspektorzy, którzy będą do tego wyznaczeni - już wiemy, że będzie ich wielu

I po tym tekście wiem że nie masz pojęcia o czym piszesz. Gdyby Ta teoretyczna firma o której piszesz pojawiła się na komisji uzgodnieniowej mielibyście szansę poznać inspektora ds. substancji chemicznych, mielibyście okazję poznać jego podwładnych oraz jego zdanie na wiele tematów.
barteq pisze:że z rynku w mig znikną badziewne liquidy.

Niestety znikną też płyny uznawane na całym świecie za najwyższą półkę bo nikomu nie będzie opłacało się sprowadzać ich do Polski. Już teraz to proceder obleczony wysokim ryzykiem ze względu na wysokie ceny produktów, zostaniemy więc przymuszeni do zakupu w główniej mierze tego samego chłamu pod kilkoma różnymi nazwami. Taka walka na etykietki beznadziejnych branderów.
barteq pisze:Jak sądzimy ceny przez jakiś czas z pewnością nie skoczą do góry, nawet po podwyżce akcyzy, którą prawdopodobnie wprowadzi rząd PiS.

Nałożeniu akcyzy, nie podwyżce - zasadnicza różnica.
barteq pisze:Jeśli myślicie, że jakiekolwiek podpisywanie ankiet itd.. coś zmieni, jeśli chodzi o ustawę, to już wam mogę napisać - szkoda waszych podpisów, bo nikt w sejmie ich nawet nie weźmie pod uwagę.

A my jednak będziemy podpisywać i wysłać, choćby po to aby branderzy choć jeszcze przez chwilę mieli powody do tego aby obawiać się o swoje firmy będące zazwyczaj kolosami na glinianych nogach. Zresztą nas nie ma co straszyć, 90% użytkowników którzy czytali ten temat, którzy śledzą kolejne losy ustawy ma w domu takie zaopatrzenie że raczej nigdy ich nie zobaczycie przy swoich kasach.
ps. Jak wejdą firmy tytoniowe na rynek to przy tej konstrukcji przepisów wymiotą również i Was z rynku w 2-3 miesiące ;)

Najprawdziwsza prawda ;).Jakiś obrót sprzętem tez będzie, używanego sprzętu nikt mi nie zabroni (mylę się? )sprzedać, zamienić.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By darek_b
#1610268
Mam wrażenie że u Ciebie w firmie dowiedzieli o tym fakcie jako ostatni. :)

Napisałbyś jakie produkty macie w planie sprzedawać? mam na myśli sprzęt i marki liquidów.



ps.
Vype sobie daruj, nikt normalny tego nie używa a każdy szanujący się chmurzący wszystkim w otoczeniu odradza takie śmieci.
Marketing szeptany tu na pewno zrobi więcej niż wasze wielkie kampanie.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 18:56 przez darek_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mietowy
#1610271
barteq pisze:
P.S - VYPE to już jest brand firmy tytoniowej, bo jeśli nie wiecie, to jest to część British American Tobacco - jednej z największych firm tytoniowych na świecie i tylko tyle.

Pozdrawiam.


A ja jestem mlodszym kierownikiem dzialu jakosci, w firmie ktora zaopatruje najwieksze koncerny tytoniowe na swiecie.
Uwierz mi, ze BAT wcale nie jest az tak duzy jak Ci sie wydaje :).




Tapam z telefonu. Wybaczcie brak "ą i ę" :)
Pozdrawiam, Mateusz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1610272
barteq pisze:P.S - VYPE to już jest brand firmy tytoniowej, bo jeśli nie wiecie, to jest to część British American Tobacco - jednej z największych firm tytoniowych na świecie i tylko tyle.

Wiemy. :wink:
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1610273
barteq pisze:
P.S - VYPE to już jest brand firmy tytoniowej, bo jeśli nie wiecie, to jest to część British American Tobacco - jednej z największych firm tytoniowych na świecie i tylko tyle.

Pozdrawiam.


Wiemy, i to chyba dłużej niż Ty.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1610275
@barteq
"Znikną z rynku badziewne liquidy"...
Tzn. które? Bo póki co to właśnie od tych "największych firm w branży w Polsce" pochodzą największe badziewia. Wyjątek stanowi tu Ofir, ale z punktu widzenia klienta detalicznego, żaden to potentat i nawet mało kto o nich słyszał.
I że niby które liquidy zostaną jako "słuszne"? Vype? Liqueen czy też pozostały syf z eSW?
Vype miał okazję zabłysnąć. BAT znajduje się w posiadaniu Intellicig i ponoć oni te liquidy robią. Szkoda jedynie, że z liquidami Eco-pure nie mają one nic wspólnego.
Tak więc pytam - które liquidy pozostaną według Twojej wiedzy, które nie są badziewiem, ale nie według ich producentów/ dystrybutorów lecz konsumentów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1610279
barteq pisze:Pracuję w jednej z największych firm jako Sales Manager. Mam pod sobą całe Południe naszego kraju.

Powinienem Cię więc znać... Dziwne.

barteq pisze:Firma nie upoważniła mnie do przekazywania tych informacji, jednak sam chciałem się tym podzielić, bo uważam, że ustawa nie jest do końca dobrze zrobiona, jeśli zaś jest z waszej strony taki agresywny odbiór, to sorry - myślałem, że docenicie pomoc.

To nie jest agresywny odbiór, to zwykła reakcja na przepisywanie oczywistości okraszonych marketingowym bełkotem wprost z coachingów biedronki oraz brakiem znajomości tematu. Na tym forum są ze dwa tuziny osób które ustawę i dyrektywę znajdą na przestrzał i kolejne pół setki osób które znają ją wystarczająco dobrze aby podjąć dyskusje na ten temat nawet z prawnikami. Wchodzisz w takie środowisko i wyskakujesz z prawdami objawionymi. Na Facebookowych grupach dla gimnazjalistów może zrobiło by to wrażenie... Tutaj? Hmmm, no nie bardzo.

barteq pisze:VYPE to już jest brand firmy tytoniowej, bo jeśli nie wiecie,

To jest właśnie jedna z takich prawd objawionych...
By barteq
#1610282
Widzę, że dostałem na dzień dobry mocny atak hejtu, więc sorry, ale odpuszczam i spadam :)

Na koniec, jeśli was interesuje to, co zostanie na rynku po zmianie ustawy, to wg mojej wiedzy z firmy firmy, które posiadają n/w brandy będzie na to stać: VYPE, VIVO, VILT, COLINSS i ich nowy brand.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1610290
barteq pisze:Na koniec, jeśli was interesuje to, co zostanie na rynku po zmianie ustawy, to wg mojej wiedzy z firmy firmy, które posiadają n/w brandy będzie na to stać: VYPE, VIVO, VILT, COLINSS i ich nowy brand.

Zatem wręcz piszesz wprost, że na rynku pozostanie największy badziew, a nie, że badziew zniknie. Wybacz, ale właśnie runąłeś po podcięciu gałęzi, na której siedziałeś. Kogoś z "dużej firmy" pewnie to dziwi, ale żaden szanujący się waper produktów w/w firm nie tyka nawet kijem przez szmatę "od zawsze"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Artur Finger
#1610305
barteq pisze:Widzę, że dostałem na dzień dobry mocny atak hejtu, więc sorry, ale odpuszczam i spadam :)

Na koniec, jeśli was interesuje to, co zostanie na rynku po zmianie ustawy, to wg mojej wiedzy z firmy firmy, które posiadają n/w brandy będzie na to stać: VYPE, VIVO, VILT, COLINSS i ich nowy brand.


Dokładnie.Spadaj.
I nie wciskaj ludziom syfu.
By Galadorn
#1610328
@barteq

Marny troll, nawet się merytorycznie do rozmowy nie przygotowałeś. W kwestii liquidów nic się nie zmieni, marki zostaną, będzie tylko ograniczenie do pojemności płynów z nikotyną. Zakaz reklamy dotyczyć będzie też twojego kochanego vype które atakuje moje oczy za każdym razem jak odpalam film z cda więc za niedługo nie będzie wiadomo co to w ogóle jest. Zgodzę się tylko w jednej kwestii, że w raz z zakazem sprzedaży internetowej prawdziwe badziewia znikną, najwięcej ich jest upychane na allegro każdego dnia.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1610374
Problem w tym, że prawdziwe badziewia nie znikną, mało tego, prawdziwe najgorsze badziewia będą na szczycie. I za spore pieniążki. Ktoś duży będzie rządził (wiadomo kto) i ten badziew produkował, a jakość taka, jak będzie taniej. Sieć dystrybucji już sobie kupił, więc będzie z górki.
Niestety wszystko na to wskazuje.
OT#0: Hmmm... Niezła akcja tu była z udziałem rasowego pełnej krwi trolla :) Szkoda, że nie zdążyłem poczytać.
OT#1: @Galadorn to ja mam w Zawierciu dostawcę? Jakim cudem się nie znamy?
OT#2: wygrywamy w tefałenowej ankiecie, wiem, dziecinada i żenada... ale...
By Greeg6043
#1610386
Zepsulo pisze: (...)
OT#2: wygrywamy w tefałenowej ankiecie, wiem, dziecinada i żenada... ale...


Wygrywamy, ludzie to czytają, więc głosujmy dalej, a jak ktoś ma ochotę to zamiast jechać do warszawy ma szansę z fotela zabrać głos. Na niewiele się to zda, ale lepszy rydz niż nic...

http://kontakt24.tvn24.pl/mam-dosc-e-pa ... sow,688,gt
Awatar użytkownika
By UrbinatoR
#1610387
Ja najbardziej obawiam się tego, ze nie zdążę zrobić zapasów :(, czasu mało, nałóg rzucam od kilkunastu dni i nie było kiedy się zaopatrzyć, a ciężko tak od razu wyłożyć kasę, najwyżej będę jadł bułkę z chlebem :zakrecony . Postanowienie mam silne i analoga do paszczy nie wezmę, nie dam satysfakcji tym gnojkom :evil: , a tym bardziej nie będę gościem wysepek...
@Edit
Satysfakcji, ani kasy im nie dam :D
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 20:49 przez UrbinatoR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By aiji
#1610395
Żeby jeszcze niektórzy "waperzy" nie pisali o dymie i paleniu - jednak nałóg zostaje nawet w słowach...


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1610408
Ankieta tylko uświadomi TVN-owi, że jest nas potęga, że nie wierzymy bzdurom, jakie nam serwują. Może dotrze do zakutej pały, jednej lub drugiej, że EIN ratuje zdrowie i życie.
Na wejściu mamy przegraną u nich sprawę - już tytuł ankiety sugeruje coś bardzo negatywnego związanego z wapowaniem - "Mam dość e-palaczy" vs. "absurdalny projekt"
Nie, nie mam dość e-palaczy bo to nie palacze, nic przecież nie palą. A projekt ustawy jest jak najbardziej absurdalny.
Awatar użytkownika
By empee
#1610413
aiji pisze:Żeby jeszcze niektórzy "waperzy" nie pisali o dymie i paleniu - jednak nałóg zostaje nawet w słowach...


Póki w j. polskim nie zadomowi się określenie inne niż e-papieros, "dym" i "palenie" dalej będą funkcjonować. "EIN" nie wiem jaką ma szansę jako akronim, a "inhalator" śmiesznie trochę brzmi.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1610418
UrbinatoR pisze:Ja najbardziej obawiam się tego, ze nie zdążę zrobić zapasów :(, czasu mało, nałóg rzucam od kilkunastu dni i nie było kiedy się zaopatrzyć a ciężko tak od razu wyłożyć kasę, najwyżej będę jadł bułkę z chlebem


Poczytaj jeszcze trochę więcej, to się dowiesz ile masz jeszcze czasu. Dorzuć sobie jakąś porządną wędlinkę do tej bułki zamiast chleba, co byś nam tu nie zszedł i jakiś magnezik na stres, a za resztę możesz się zaopatrywać jeszcze trochę czasu.


Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1610426
empee pisze:
aiji pisze:Żeby jeszcze niektórzy "waperzy" nie pisali o dymie i paleniu - jednak nałóg zostaje nawet w słowach...


Póki w j. polskim nie zadomowi się określenie inne niż e-papieros, "dym" i "palenie" dalej będą funkcjonować. "EIN" nie wiem jaką ma szansę jako akronim, a "inhalator" śmiesznie trochę brzmi.

Waperos? Dla swoich potrzeb uknułem sobie nazwę EI0N - bo pół dnia spędzam wapując zerówki, przynajmniej staram się.
Nie palę od bardzo dawana, wapuję i to polecam :)
Awatar użytkownika
By UrbinatoR
#1610427
tinOFbeer pisze:Poczytaj jeszcze trochę więcej, to się dowiesz ile masz jeszcze czasu. Dorzuć sobie jakąś porządną wędlinkę do tej bułki zamiast chleba, co byś nam tu nie zszedł i jakiś magnezik na stres, a za resztę możesz się zaopatrywać jeszcze trochę czasu.


Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka


Może faktycznie trochę dramatyzuję :roll: , ale cieszę się z jednego, że w odpowiednim momencie podjąłem ostatnią walkę z nałogiem *SMOKEKING*, bo bym się obudził za kilka miesięcy z Vype w kieszeni *BOJE SIE*.
Mi nigdy przez myśl nie przeszło, aby wapować w tramwaju, albo autobusie o przystankach nawet nie będę wspominać...
Ps. Jak te analogi cuchną :lol: i jak pomyślę, że ja tyle lat nimi śmierdziałem *ZLE2*.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1610430
Zepsulo pisze:Waperos?

Błagam tylko nie waperos... Dla postronnych waperos i e-papieros nadal brzmi jak papieros. Musimy odsunąć się od palenia tak daleko jak tylko się da, a nie szukać rymów.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1610435
Chmurnik!
Waperos też mi nie chce przejść przez gardło/klawiaturę.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 101
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.