EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1460716
Obejrzałem, aż 2x ... i własnym oczom nie wierzę.
Poszli po rozum do głów!?
Tylko dlaczego do jasnej ciasnej cały czas mówi się o "paleniu tych papierosów"?
Media i środowisko medyczne (a przynajmniej prof.Jassem) powielają skrót myślowy, że e-papierosa się pali - bzdura!
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1460738
Ciekawe, czy i gdzie jest haczyk.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deimond
#1460752
Nie wiem gdzie ten optymizm i światełko?
Dali maksymalne zakazy aby później odpuścić trochę i pokazać jacy to my jesteśmy wspaniali. Tak na prawdę nie zmienia to najważnniejszych kwestii jak palarnie i handel internetowy. Artykuł też mi się nie podoba. Napisany w stylu - epalacze coś tam sobie mówią że nieszkodliwe ale badań nie ma. Tvn to dla mnie przegrana korporacja.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 10:29 przez Deimond, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1460783
Inni badacze twierdzą, że są one o 99 proc. mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy. Argumenty palaczy są łatwe do przewidzenia. Twierdzą, że e-papierosy nie szkodzą, jeśli się ich używa na powietrzu, a poza tym mamy wolność i każdemu wolno robić na co ma ochotę.


Że co? :lol:

Światowa Organizacja Zdrowia uznała jednak e-papierosy za szkodliwe i zagrażające zdrowiu młodzieży.


Ależ oczywiście, że są szkodliwe, tylko nikt nie mówi o tym, że dużo mniej niż papierosy tradycyjne. Kawa też jest szkodliwa bo wypłukuje magnez, herbata przebarwia zęby a coca-cocla (he,he) wypłukuje wapń. A od wypicia zbyt dużej ilości wody na raz też można zejść z tego padołu.

Światełko w tunelu? Nie nazwałabym tego tak. Potwierdzili to, co uważa większość e-palaczy - tam gdzie nie paliłem papierosów analogowych, tam nie palę e-papierosa, bo wiem, że może to komuś przeszkadzać.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1460785
Deimond pisze:Nie wiem gdzie ten optymizm i światełko?
Dali maksymalne zakazy aby później odpuścić trochę i pokazać jacy to my jesteśmy wspaniali. (...)

O to to! Dokładnie to miałem napisać.
Standardowa procedura, najpierw dowalają takie restrykcje, że wszystkim kapcie spadły, potem rakiem rakiem odwracanie kota ogonem, ciemny lud szczęśliwy oddycha z ulgą a ministerstwo cacy.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1460789
pawel_aa pisze:
Deimond pisze:Nie wiem gdzie ten optymizm i światełko?
Dali maksymalne zakazy aby później odpuścić trochę i pokazać jacy to my jesteśmy wspaniali. (...)

O to to! Dokładnie to miałem napisać.
Standardowa procedura, najpierw dowalają takie restrykcje, że wszystkim kapcie spadły, potem rakiem rakiem odwracanie kota ogonem, ciemny lud szczęśliwy oddycha z ulgą a ministerstwo cacy.

Dobrze powiedziane

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1460813
Takie mam wrażenie, jakby dzinnikarz tvn przygotowujący tego newsa urwał się z choinki albo obudził się po 60 latach głębokiej hibernacji.
Ogląda się to tak, jak gdyby epapieros pokazał się na świecie w zeszłym roku, a analogi nie istnieją.
"Za kilkadziesiąt lat przekonamy się czy epapierosy są szkodliwe, czy nie"... Szkoda, że nie przytoczono, że degradacja zdrowia u palącego analogi następuje już po kilku miesiącach palenia. Po 2-3 latach na kompleksowych badaniach wychodzą już jak na dłoni pierwsze skutki palenia śmierdzieli. Po kilkudziesięciu latach, palacz już od kilkunastu wącha kwiaty od spodu po 2 latach chemioterapii.
Po 5 latach palenia analogów, lekarz powiedział mi, że jestem ruiną człowieka w wieku 20 lat i nakazał rzucenie nałogu. W przypadku epapierosów, które wapuję od 2007 roku, lekarze nawet nie mają cienia podstaw podczas badań, żeby stwierdzić, że coś niekorzystnie wpływa na moje zdrowie, bo wyniki w wieku 36 lat mam jak młody bóg :)
Poza tym - 99% waperów wie gdzie wolno wapować, a gdzie nie powinno się wapować. Poluzowanie restrykcji nic tu nie zmienia. Dużo ważniejszą sprawą w ustawie jest zakaz sprzedaży internetowej i transgranicznej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1460836
Ładnie i pięknie tylko co z zakładami pracy? Taka forma zakazu nadal przenosi wapera do palarni więc tak naprawdę poza możliwością puszczenia dymka w pubie zmienia się niewiele. Pozostaje nam czekać na kolejny projekt, zobaczymy co tam wpisali i będziemy działać dalej.
Awatar użytkownika
By Snuffek
#1460860
Chcieli się wypowiedzieć i pokazać jak potrafią dostrzegać małych człowieczków, zwanych waperami. Zobaczyliśmy wasze oburzenie, więc pozwolimy, ale pozwolą na co? Na nic. Mnie nie przerażało to, że nie będę mógł używać e-papierosa w komunikacji, barze, kościele, szkole, urzędzie itd. Przeraża mnie fakt, że jeżeli będę chciał kupić bazę, lepszy sprzęt, drut, czy jakiekolwiek akcesoria, będę musiał jechać ponad 100 kilometrów, lub zakupić brand i zapłacić 50% więcej. Staramy się coś działać, wierzę, że się uda.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.