EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
By Akam
#1501478
Raport WHO nie pozostawia złudzeń. Czerwone mięso szkodzi jak papierosy.

Można by się zapytać naszych specjalistów powołujących się na raporty WHO kiedy ograniczą sprzedaż mięsa w związku z istniejącym zagrożeniem. Może trzeba by zezwolić na sprzedaż mięsa w paczkach max 50 g. Zakazać sprzedaży nieletnim, sprzedaży transgranicznej oraz zdalnej. Handel sprzętem typu noże, widelce, patelnie oraz garnki maszynki do mielenia mięsa itp. powinien podlegać kontroli. Pół roku przed wprowadzeniem do obrotu czy to patelni czy to mięska na sprzedającym powinien ciążyć obowiązek zgłoszenia zamiaru sprzedaży i wniesienia odpowiednich opłat.
Awatar użytkownika
By bofh
#1501508
Jak się czerwone mięso walnie na grilla to się w końcu zrobi czarne i już wtedy tak nie szkodzi, bo się to czerwone wypaliło :mrgreen:
By Hell4Ge
#1501905
Jestem skrajnie za tym, by idioci ponosili konsekwencje za swoje czyny, ale jednocześnie by niczego im nie broniono, tak by każdy mógł od czasu do czasu zgrzeszyć.

Niech już te WHO sru tututu da mi umierać po mojemu, na pociechę zasilę biznes zakładów pogrzebowych. Lepiej niech zajmą się ilością chemii w towarach bo o tym jakoś NIE uświadamiają całego świata, jakimś sposobem ten fakt jest NIEwygodny dla wielkich koncernów, i tak hajs idzie z rączki do rączki.

Ktoś organizacji dał w łape by zaczeli krzyczeć coś co nie jest wielką tajemnicą, dzięki temu sprzedaż białego mięsa tymczasowo wzrośnie. Zobaczycie, że jak sytuacja jego sprzedaży na rynku się wyrówna to nagonka spadnie, a gdy białe mięso będzie mieć ponownie problem ze sprzedażą znowu ktoś pociągnie za sznurki, i durny szary obywatel przed TV to łyknie.

Ciekawi mnie jakie będą teraz ceny białego mięsa w sklepach, czerwone zostanie bez zmian :)
Awatar użytkownika
By kch
#1503382
Zgadzam się w 100 procentach. Niech WHO zacznie walczyć z prawdziwymi plagami tego świata!
Może to nie na temat, lecz muszę...
Jestem na tyle stary, że pamiętam smak PRAWDZIWEGO masła, mleka, PRAWDZIWEGO miodu, jajek, PRAWDZIWYCH ziemniaków (nawet odmiany pastewne były o niebo lepsze od dzisiejszej "pyry"), pamiętam smak wędlin z okresu "przedgierkowskiego", gdy najzwyklejsza mortadela miała nieporównywalnie lepszy smak od dzisiejszych "szynek dziadka, babci, czy księdza proboszcza" (niedługo producentom zabraknie przymiotników do zmiany nazwy tego barachła...). Pamiętam smak kiełbasy śląskiej z wózka na dworcu w Poznaniu, smak nawet najpodlejszej kiełbasy zwyczajnej zanim jakiś mędrzec nie wynalazł mączki rybnej...
Pamiętam jak boczek wędzony leżał w szafie kuchennej na kamionkowym garnku ze smalcem i... nawet po kilku tygodniach nie zieleniał. Smalcu maja matka nie chowała w lodówce i się, kurka wodna, nie chciał popsuć.
To jest tragedia - młodzi ludzie wychowani na tych "zdobyczach" przemysłu spożywczego dziwią się, że mi za ch*lerę nie smakuje... Chyba tylko białego sera w gomółkach nie udało się tym chemikom podrobić...
Karmieni jesteśmy chemią, polepszaczami smaku, aromatami "identycznymi" z naturalnymi, antybiotykami, hormonami wzrostu i czort jeden wie, czym jeszcze.
Tu jest pole do popisu dla fachowców z WHO!
Awatar użytkownika
By slavo22
#1503413
Ech, jakby producenci ep podpłacili więcej niż lobby tytoniowe toby nie było tematu. Rozpisywać się nie ma sensu, tu nie ma nic do gadania rozsądek, tylko kasa się liczy. A WHO to urząd skorumpowany na poziomie co najmniej polskich urzędników.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By bofh
#1513381
Jaka akcyza? Mięso dostępne będzie w dedykowanej sieci sklepów, gdzie fachowa obsługa doradzi Ci (niekoniecznie poprawnie) jakie mięso będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie i jak musisz je przygotować, aby szkodliwość jego spożycia pozostała minimalna. Oczywiście po okazaniu dowodu osobistego. W przyszłości konieczne będą badania lekarskie potwierdzające, że jesteś od mięsa uzależniony, a próby zastąpienia go produktami sojowymi dostępnymi powszechnie w aptekach okazały się nieskuteczne...
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.