EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By skorzany85
#789495
Witam. Jakiś czas temu kupiłem na tutejszym bazarku ową ładowarkę na wyjazd do Niemiec i mam z nią pewien problem. Pojedyncze ogniwo ładuje bez problemu czy to na 1 czy na 2 kanale. Problem pojawia się dopiero po podłączeniu 2 akusów jednocześnie. Niezależnie w którym kanale jest włożony aku podczas ładowania to przy włożeniu drugiego dioda na tym drugim świeci na zielono. Czy miał ktoś może podobny problem i czy jest jakiś sposób aby to rozwiązac? Bo na elektronice się słabo znam aczkolwiek lutowac umiem. Help
Awatar użytkownika
By raptofil
#789501
A sprawdzałeś czy oba akusy są rozładowane w takim samym stopniu? U mnie tak ma że jak jeden akus wsadze rozładowany na 3,0V a drugi na 3,5V to przy mocniej naładowanym dioda świeci na zielono, ale gdy ładowarka zrówna napięcia na ten sam poziom to obie diody świecą na czerwono, aż do naładowania.
Awatar użytkownika
By slimxx
#789502
Kolego ja ostatnio zakupiłem takową w sklepie stacjonarnym. I mam dokładnie ten sam objawy. W trakcie ładowania po dołożeniu drugiego AKU ten bardziej podładowany daje zieloną diodę - nawet po wyjęciu obu i zamienieniu kanałów.

Ładowane ogniwa to Efesty 18350 Li-Mn 800
Awatar użytkownika
By skorzany85
#789509
raptofil pisze:A sprawdzałeś czy oba akusy są rozładowane w takim samym stopniu? U mnie tak ma że jak jeden akus wsadze rozładowany na 3,0V a drugi na 3,5V to przy mocniej naładowanym dioda świeci na zielono, ale gdy ładowarka zrówna napięcia na ten sam poziom to obie diody świecą na czerwono, aż do naładowania.


A no właśnie o tym nie wiedziałem, dzisiaj wieczorem przetestuję ale z tego, co pamiętam to przykładowo jak siedział w ładowarce aku prawie naładowany i dodawałem drugi rozładowany to na tym prawie naładowanym było dalej czerwone światełko a na rozładowanym zielone.

Właśnie sprawdziłem. W ładowarce ładuje się od dłuższego czasu akus. Wyjąłem go i sprawdziłem poziom naładowania na vamo - ma 4.1v i jeszcze ładuje, dioda czerwona. A gdy dokładam do ładowarki drugi akus, którego właśnie używam to świeci przy nim zielona a ma 3.8v
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.