EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By Lutor
#519142
Obrazek
Awatar użytkownika
By Lutor
#521591
wiadoma na stronie €110.7
Awatar użytkownika
By Siarek
#525309
Hmmm ... zagranica by kupiła.
Jak do tej pory były 4 mody polskie które przyjeły się poza granicami. No, 5 jeśli liczyć Tampa, choć to już inna nieco kategoria cenowa.

Sturm Mod, G-tank, Cyclon i Uranos są bardzo chętnie kupowane poza granicami naszego kraju, w cenach nawet sporo wyższych niż u naszych producentów. Jest jednak coś, czego "nowe" produkcje naszych twórców (innych niż Gerard i Witcher jak do tej pory) nie mają ... ta cała tam "oryginalność" gdzieś uleciała :)
Awatar użytkownika
By quios
#525358
Siarek pisze:Sturm Mod, G-tank, Cyclon i Uranos są bardzo chętnie kupowane poza granicami naszego kraju,

Bo to dobre mody są :mrgreen: Jeszcze jakiś nasz górnogrzałkowiec by się przydał. Choć teraz będzie trzeba się trochę wysilić, bo jak wyszedł chińczyk, to już się tak ludzie nie rzucą np. na "DID PL".
Awatar użytkownika
By daras25
#525438
noman1 pisze:
Siarek pisze:"Wydają się", fakt.

Za 450 zł "nasi" też cuda mogą zrobić tylko... kto to kupi :zakrecony

Wizard jest z Rumunii , Caravela z Portugalii a w Grecji kiedyś było lepiej - teraz nie jest . O żadnym z tych krajów nie można powiedzieć że to kraj "mlekiemi i miodem płynący " .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By daras25
#526883
Po dwóch tygodniach podróżowania między Grecją a UK w końcu wylądował na mojej wycieraczce :-)
W sumie nie mogę go przyrównać do innych bo to mój pierwszy teleskop .
Przed pierwszym rozruchem trochę pobawiłem się skręcaniem i rozkręcaniem tuby ponieważ baterię wymienia się przez dolny kap - gwinty chodzą rewelacyjnie co widać na filmikach/recenzjach i mogę to potwierdzić , włącznik z blokadą - wszystko działa bardzo ładnie . Dodatkowy plus to bezproblemowa współpraca z Kick-iem , jeżeli chodzi o wykończenie powierzchni nie ma się do czego przyczepić - nie znalazłem żadnej ryski .
Jedyna rzecz która jakoś mi nie pasuje to sprężyna - jest wieeeelka - jak z materaca :shock:
Kilka fotek porównawczych z innymi modami
Obrazek
Caravela 18490 - Roller 18350 - Caravela 18350
Obrazek
To samo co wyżej tylko Roller 18650
Obrazek
Z Orionem 18650
Ponieważ to mój pierwszy teleskop muszę napisać że jestem zadowolony poza tym taka konstrukcja ma wiele zalet .
Awatar użytkownika
By marehel
#617448
Małe pytanie techniczne :)
Jak takie neodymy się wkłada zamiast sprężyny ? :) Jakoś przeciwnymi biegunami aby się odpychały ?
Sprężyna wbrew pozorom jest dosyć delikatna i byłem zdziwiony jak to sam sprawdziłem. Również sam przycisk działa bardzo delikatnie i zastanawiam się czy nie za bardzo delikatnie ?

Moje pierwsze wrażenia po otrzymaniu tego modzika to autentycznie taka "delikatność" i nawet po włożeniu akumulatorka 18650 ma się wrażenie jakby to był mniejszy :) No ale ja na co dzień używam boxów 2 x 18650 :mrgreen:

Btw. Mam wersję polerowaną i może jakiś posiadacz wersji matowej miałby ochotę zamienić się ? Serce mi się kroi widząc każdy ślad moich paluchów :(...no ale ja nie pracuję w aptece :)
Awatar użytkownika
By daras25
#618990
marehel pisze:Małe pytanie techniczne :)
Jak takie neodymy się wkłada zamiast sprężyny ? :) Jakoś przeciwnymi biegunami aby się odpychały ?
Sprężyna wbrew pozorom jest dosyć delikatna i byłem zdziwiony jak to sam sprawdziłem.


Właśnie ta sprężyna jest odpowiedzialna za straty .

Obrazek

Obrazek

Magnesów powinno być tyle żeby była widoczna przerwa między batką a dolnym kapem , jak na drugiej fotce .
Awatar użytkownika
By marehel
#619066
@daras25, dzięki wielkie :) To takie maleństwa ? :mrgreen:
Prawdę mówiąc moje pytanie było trochę pokrętne, ponieważ miałem także na myśli neodymy zamiast sprężyny w modzie gdzie włącznik jest w dupce :) Tam jak się nie mylę trzeba neodym z dziurką i przykręcać a tutaj nie ma takiej potrzeby ?
Muszę sobie te neodymy kupić i chciałbym to zrobić za jednym machem :)
Awatar użytkownika
By daras25
#619125
marehel pisze:@daras25, dzięki wielkie :) To takie maleństwa ? :mrgreen:
Prawdę mówiąc moje pytanie było trochę pokrętne, ponieważ miałem także na myśli neodymy zamiast sprężyny w modzie gdzie włącznik jest w dupce :) Tam jak się nie mylę trzeba neodym z dziurką i przykręcać a tutaj nie ma takiej potrzeby ?
Muszę sobie te neodymy kupić i chciałbym to zrobić za jednym machem :)

To wszystko zależy ile jest miejsca we włączniku i czy lubisz jak włącznik załącza się miękko/lekko .
Mam coś takiego w Caraveli z 18350 , 5 szt. jedno milimetrowych włożonych na przemian i niestety przy cięższym gienku potrafi załączyć i trzeba blokować za każdym razem , plus jest taki że nie ma sprężyny i przy niskooporowych grzałkach kompletnie się nic nie grzeje a przedtem czasami się zdarzało , może też straty są odrobinę mniejsze ale tego jeszcze nie sprawdzałem .
Awatar użytkownika
By marehel
#638331
W końcu dotarły do mnie neodymy i rzeczywiście dużo poprawiły wydajność :)
Zastanawiam się czy większa średnica (większa powierzchnia styku) ma znaczące uzasadnienie ?
Te z linku @MrJacek to śr. 5mm (maleństwa) a na zdjęciach @daras25 to pewnie coś ok. 8mm ? :)
Btw. Przy całkowicie skręconym Rollerze z batką 18350 jest sporo miejsca do capa i musiałem dać aż 8 szt. neodymów (nie chciałem wykręcać stopki capa. Czy to normalne ?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.