EPF
By artek1987
#396408
Oglądając na forum co robią koledzy, zacząłem się rozglądać po warsztacie, za częściami na moda.
Znalazłem kilka pasownych elementów i wyszło mi cosik takiego jak na zdjęciach. Nie mam jeszcze baterii, ale to kwestia czasu. Tulejka ma długość 87mm i fi wewnętrzne 18mm więc myślę, że bez problemu wejdą dwie bateryjki 16340 bądź jedna 18650. Planuję zastąpić niebieską końcówkę z przyciskiem jakąś aluminiową, ale póki co nie mam kontaktu z tokarką. Wszystkie części z odzysku (oprócz gniazda 510) :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
By Goldi
#396414
Widzę, że nawet stare odsysacze do cyny da się wykorzystać do naszych celów. :wink:
By artek1987
#396426
tak rurka z aluminium - jak już koledzy stwierdzili stary dobry odsysacz do cyny za 4,70 zl :D pracował już 5 lat więc szkoda mi nie było :) Gdzieś mam jeszcze kawałki rurek miedzianych, więc drugie podejście spróbuje na miedzi zrobić. Tanio przynajmniej.
Awatar użytkownika
By daras25
#396466
artek1987 pisze:Oglądając na forum co robią koledzy, zacząłem się rozglądać po warsztacie, za częściami na moda.
Znalazłem kilka pasownych elementów i wyszło mi cosik takiego jak na zdjęciach. Nie mam jeszcze baterii, ale to kwestia czasu. Tulejka ma długość 87mm i fi wewnętrzne 18mm więc myślę, że bez problemu wejdą dwie bateryjki 16340 bądź jedna 18650. Planuję zastąpić niebieską końcówkę z przyciskiem jakąś aluminiową, ale póki co nie mam kontaktu z tokarką. Wszystkie części z odzysku (oprócz gniazda 510) :)

Mogę Ci podpowiedzieć że jeżeli średnica wewn. 18mm to z bateriami 18650 możesz mieć problem bo te 18 to nie zawsze jest 18mm i nawet jak ją wciśniesz to może być problem z wyjęciem . Jak będziesz chciał zamówić baterie to lepiej popytaj najpierw na forum a najlepiej jak byś miał możliwość przymierzenia , bez ryzyka weszły by 17670 tylko że są 2mm dłuższe .
Awatar użytkownika
By Goldi
#396489
daras25 pisze:Mogę Ci podpowiedzieć że jeżeli średnica wewn. 18mm to z bateriami 18650 możesz mieć problem bo te 18 to nie zawsze jest 18mm i nawet jak ją wciśniesz to może być problem z wyjęciem . Jak będziesz chciał zamówić baterie to lepiej popytaj najpierw na forum a najlepiej jak byś miał możliwość przymierzenia , bez ryzyka weszły by 17670 tylko że są 2mm dłuższe .

Potwierdzam kwestię baterii 18650 - nie wchodzą. Ale za to 16340 pasują idealnie. Tuleja ma średnicę wewnątrz nieco mniejszą niż 18 mm (jakieś 17,6 mm).
By artek1987
#396495
Dzięki daras25. Raczej będę celował w 16340 i stabilizator 5v. przy tym napięciu powinno dać już koło 5V, a jak spadnie do 4,5 to nie będzie źle :) Spłodziłbym jakąś elektronikę do tego, ale tak się zastanawiam czy warto pakować coś więcej niż stabilizator. Może jak spróbuję zabawić się w coś ala stick (obudowa) to wsadzę jakiś mikroprocesor, i może regulację napięcia. Na razie zaczynam od prostych rzeczy, i z czasem będę rozwijał. Czasu nie mam dużo (praca, studia) więc trzeba powoli działać. I co najważniejsze trzeba pozbyć się tej niebieskiej końcówki bo jeszcze nie mam baterii, a już mnie to denerwuje.
Awatar użytkownika
By daras25
#396496
Barjavel pisze:zawsze można roztoczyć środek o 0,5 i powinno być gitara :)

Jeżeli to jest rurka cienkościenna to nie bardzo
Awatar użytkownika
By daras25
#396508
artek1987 pisze: ale boje się, że jak ścisnę to niewiele zostanie :P

Dokładnie , baterie owinięte folią kuchenną :wink:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.