EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Izabelka
#1926522
Hej.
Mam ciekawy problem. Straciłam mojego e-papieroska i musiałam kupić nowego, ten sam model. Miałam stary liquid po starym (R.I.P :cry: ) i dwie z trzech grzałek też po starym ( :cry: :cry: ), tyle że w tym nowym zaczęło mi zalewać tank. Na początku myślałam, że to uszczelka, sprawdziłam - nie. Ten sam liquid, te same grzałki. Nalałam liqid do tanka odkręconego od moda, zostawiła, nic nie przeciekało.
Czy to możliwe, że mój mod przesyła trochę napięcia do grzałki gdy sobie tak stoi, co lekko podgrzewa liquid i powoduje, że się przedostaje dalej? Bo jestem pewna, że liquid przechodzi przez tę watę w grzałce, wszystko inne jest szczelne. Jak by tego było mało, zawsze paliłam 50/50. Teraz robię gęstsze liquidy 70/30, żeby zmniejszyć to podtapianie, ale nic nie pomaga. Jeśli jest tak jak myślę, jakich narzędzi mam użyć, żeby to sprawdzić? Dodam jeszcze, że teraz palę na 1/4 baterii i tylko lekko słyszę, że coś tam się przedostało. Wcześniej było tak, że nie dało się już wciągnąć nic, dym mam na myśli, bo liquid wlatywał jak szocik do buzi, ale nie kupiłam e-fajki żeby pić tylko palić.
Edit: Mam wbudowaną baterię jak coś (geekvape)
Awatar użytkownika
By Venox
#1926525
Na pytanie
"Czy to możliwe, że mój mod przesyła trochę napięcia do grzałki [...]"
Ogólnie mody są bardzo zabezpieczone by nie podawały napięcia do grzałki w trybie stand-by lub gdy są wyłączone. ALE... jak to bywa mogą trafić się felerne sztuki jak i tanki.
Nie podałaś modelu ale to raczej nie istotne, no może prócz modelu Tanka to by wiele pomogło.
Moje rady:
-Wymienić grzałkę na nową (lub dodać więcej waty jeśli to RTA)
-Sprawdzić dokręcenie grzałki, szkiełka,
-Zbadać czy problem występuję gdy Tank jest odkręcony i jest odłożony na jakiś czas w pionie, poziomie i pod kątem 90stopni.

A teraz mod.
Teoretycznie by sprawdzić czy podaje napięcie przydałby się Woltomierz. W praktyce sposobów jest wiele ale który były dla ciebie odpowiedni w domowych warunkach.
Moda zostawiłbym w spokoju lub na sam koniec i skupił się na Tanku, czasami niektóre uszczelki potrafią się odkształcić przy składaniu Tanka, jeśli masz zapasowe to wymień wszystkie gumeczki, sprawdź czy szkiełko nie ma luzów.

Podsumowując wymiana grzałki, później gumek a na koniec mod... W sprawię moda nie doradzę by nie zaszkodzić.
By Izabelka
#1926527
Dziękuję za odpowiedź.
Mój model to GeekVape Aegis M100 z tankiem Zeus Nano 2. Cały czas trzymam pionowo papieroska, chociaż kiedyś nie musiałam. Wszystkie uszczelki pozmieniałam, dodałam nawet jedną extra. Wymieniłam szkiełko, miałam ich parę.
Myślałam że to wada produkcji tanka, że wewnętrzna komora ma defekt więc uszczelki nie wyrabiają, poobwijałam sreberko naokoło grzałki żeby było ciaśniej, powpychałam plastelinę w niektóre miejsca :oops: :oops: i wykonałam wiele innych eksperymentów.
Tank wypełniony wodą, w różnych pozycjach, nic nie przecieka. Wychodzi na to, że jedyne miejsce przez które przedostaje się liquid to grzałka, przechodzi w dużej ilości przez wacik do środka i zcieka na dno, zalewa komory.
Tyle, że jak tank stoi sam wolno, to się tak nie dzieje, dopiero po przykręceniu do moda zaczyna się bajka.
Miałam 3 grzałki z jednego sklepu(shishasklep.pl), jedną z tego zużyłam na moim dawnym jeszcze i jak zawsze nie było żadnych problemów.
Dwie dodatkowe miałam dołączone do nowego tanka, zakupionego w sofly, a jeszcze jedna z e-liq, wszystkie to samo...

Pomysł z woltomierzem najbardziej przypadł mi do gustu, zanim jednak kupie (bo niestety nie mam, no i dodatkowy wydatek), spróbuje jeszcze zdjąć szkiełko z tanka, wcześniej wyciągnąć z grzałki watę, zostawić same druty i siateczkę, gdy wszystko będzie skręcone, przyłożę do tego coś podatnego na ciepło i odstawie na godzinkę lub dwie.
Sprawdzę jeszcze, tak jak mówisz, czy uszczelka się nie odkształca dopiero przy skręcaniu, o tym nie pomyślałam, było by super gdyby tylko to.
Dziękuję bardzo za pomoc! :wink:
Awatar użytkownika
By Venox
#1926528
Drogą dedukcji
-uszczelki
-szkiełko
-grzałka
-przecieka przykręcony do Moda
-prawdopodobnie przecieka przez grzałkę
-gdy jest odkręcony gęstość liquidu nie robi różnicy

Pozostaje EWIDENTNIE wada fabryczna któregoś z nich, Mod lub Tank...

Tutaj masz budowę i pokazany przepływ powietrza. Nie jest to ten sam model ale zasada jest taka sama jak u ciebie
https://www.vapeape.ie/product/zeus-sub ... -geekvape/

Jedyne miejsca przez które może przeciekać to grzałka i podstawka opisana jako Base.
I jeśli zalewa ci komory gdy jest przykręcony... Hmm no czarna magia dosłownie haha! Byłoby dużo łatwiej gdyby działo się tak nawet wtedy gdy nie jest przykręcony

Zalewa airflow'y nawet gdy nie chmurzysz... Uznajmy że Mod jest fabrycznie uszkodzony i rzeczywiście przepływa napięcie. Zbudowany jest na przetwornicy napięcia (w skrócie podwyższa Volty nawet gdy bateria ma niski poziom naładowania). Przyznaję, jestem zaskoczony i Najwidoczniej masz rację i to Mod jest uszkodzony.
Dodatkowo twoje słowa "Dodam jeszcze, że teraz palę na 1/4 baterii i tylko lekko słyszę, że coś tam się przedostało. Wcześniej było tak, że nie dało się już wciągnąć nic [...]". Potwierdzałyby tę tezę że mod ma wadę.

Trochę nakombinowałaś z tą plasteliną, przeszłaś samą siebie :)

Jedynie bez wydawania pieniędzy jeszcze przykręcić Tanka do innego moda, ale raczej już wiemy a raczej od samego początku twoje domysły były słuszne kto jest winowajcą całego zamieszania. :wink:

Ciekawa łamigłówka :zakrecony
Pozostaje odesłać na gwarancję, pozdrawiam!

P.s. pomysł z grzałką bez waty i dodanie czegoś podatnego na ciepło bardzo trafne, można też wysuszyć grzałkę i zamontować do środka coś podatnego i nie zalewać liquidem.
Do zabawy z miernikiem powtórzę słowa "Nie chce doradzić czegoś co mogło by zaszkodzić".
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.