EPF
Akumulatory, Ładowarki, Adaptery, Czyszczenie, Akcesoria, Tuning, Kompatybilność.
Dyskusje o poszczególnych modelach, aktualności i nowości.
By BocianDos
#1926074
Obrazek

Jakiś czas temu dostałem do testu dwa interesujące produkty od firmy Sunny Vape. Jednorazówkę oraz baterię z kartridżem zawierające 95% destylat kannabinoidów takich jak CBD, CBG, CBN, CBC oraz terpeny smakowe. O samych właściwościach CBD możecie przeczytać w tym artykule lub na stronie producenta. Sprawdźmy, czym nas zaskoczą!

Obrazek

Urządzenia
W przypadku jednorazówki rzeczą, która na pierwszy rzut oka może zaskoczyć, jest to, że znajdziemy tam port ładowania usb-c. Jest tak z powodu zastosowania dość małej baterii, która nie pozwoliłaby nam wypalić całego destylatu. Ładowanie nie stanowi jednak dużego problemu. Z urządzenia korzystamy dużo rzadziej niż z tradycyjnego e-papierosa, z którym dużo użytkowników nie jest w stanie rozstać się nawet na chwilę. Producent zaleca dzienną dawkę 10 zaciągnięć. Sprawia to, że z urządzenia możemy korzystać nawet ponad miesiąc, a sama bateria wytrzyma spokojnie tydzień.

Obrazek

W przypadku baterii z kartridżem sprawa wygląda nieco inaczej. Jest to urządzenie wielokrotnego użytku, co też wiąże się z mniejszymi kosztami. Bateria jest niestety jeszcze mniejsza niż w e-papierosie jednorazowym a dodatkowym minusem jest zastosowanie przestarzałego portu ładowania micro-usb. Do wyboru mamy dwa tryby mocy H (high) dla uzyskania większej ilości dymu oraz L (low), dzięki któremu lepiej wydobędziemy smak terpenów.

Obrazek

Skład destylatu
W przypadku e-papierosa jednorazowego, skład to 40% CBD, 20% CBG, 20% CBN, 15% CBC oraz 5% terpenów. Do wyboru mamy 6 smaków: Lemon Skunk, Granddaddy Purple, Mimoza, Girl Scout Cookies, OG Kush i ten, którego dostałem, czyli Hemp. Czuć tu głównie konopie z nutami ziemistymi i korzennymi. Niestety nie przypadł mi do gustu, okazał się zbyt suchy i jednak wolałbym coś delikatnie słodszego, aczkolwiek na pewno jest dobrze wyczuwalny. Terpen ten powinien powodować: Szczęście, Energie, Koncentracje

Obrazek

Wybierając zestaw z baterią mamy do wyboru destylat z przewagą CBD lub CBG oraz te same 6 smaków terpenów. Tutaj trafił mi się smak OG Kush, czyli trochę bardziej wilgotny, ale nadal ziemisty, mało słodki z konopiami na pierwszym miejscu. Tutaj waporyzacja była dużo przyjemniejsza dla moich kubków smakowych. Terpen ten powinien powodować: Apetyt, Senność, Szczęście.

Obrazek

Ważne jest też podkreślenie, że produkt nie zawiera substancji szkodliwych takich jak MCT czy witamina E.

Czy to działa?
Po miesiącu użytkowania mogę stwierdzić, że odczułem efekty działania obu urządzeń. Jednorazówki używałem głównie wieczorem, przed zaśnięciem a zestawu z baterią w ciągu dnia. W przypadku pierwszego efekty były wyraźne, łatwiej mi się zasypiało i wstawało rano, a miałem z tym dość duży problem. W ciągu dnia efekty były dla mnie dużo mniej wyraźne, ale nadal zauważalne. Pamiętajmy, że na każdego te substancje mogą działać inaczej.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.