EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By dragon25
#826867
Witam serdecznie.
Przydarzył mi się dość niefortunny wypadek, mianowicie przy wykręcaniu e papierosa z ładowarki urwał się ten metalowy gwint do którego wkręca się fajkę. Z tego co zauważyłem do tego gwinta były przylutowane dwa kabelki czarny i czerwony. Czy da to się jakoś naprawić domowym sposobem i czy ktoś może mnie poinstruować jak to zrobić ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By venom_666
#826869
czerwony do srodkowego pinu, czarny na zewnetrzny gwint... lutownica i odrobina cyny...
By dragon25
#826871
A mogę prosić o jakieś wskazówki jak to się lutuje ? Tzn jak to zgrzać z tą cyną ? Nigdy się nie bawiłem takie rzeczy.
Awatar użytkownika
By lechac
#826880
dragon25 pisze:A mogę prosić o jakieś wskazówki jak to się lutuje ? Tzn jak to zgrzać z tą cyną ? Nigdy się nie bawiłem takie rzeczy.

jesli sie nie bawiłes tak nigdy to nic z tego :( musisz isc do jakiegoś serwisu RTV tam ci to ładnie polutują za dobre :beer:
By dragon25
#826894
Ech a może jednak jakoś dam radę ? Bo chodzi o to, że z powodu popsutej ładowarki nie mam jak zapalić dzisiaj.
Awatar użytkownika
By Goldi
#826896
dragon25 pisze:Ech a może jednak jakoś dam radę ?

A masz w domu lutownicę?
Awatar użytkownika
By venom_666
#826899
dobra mam dzis humor.
Weź lutownicę, nabierz na grot odrobine cyny, pokryj końcówki kabelków cyną.
Przyłóż czerwony kabelek do tego środkowego pinu (miejsce z którego sie urwałnapewno jest widoczne bo slad po lutowaniu jest) przyłóż do tego miejsca rozgrzaną lutownicę. Jak sie cyna roztopi, to odsuń lutownice i poczekaj aż cyna stwardnieje.
Tak samo postępuj przy lutowaniu czarnego kabelka do częsci z zewnętrznym gwintem.

Mnie tego uczyli w szkole podstawowej 30 lat temu na zajęciach praktycznych.
Lutownicy jak znam zycie nie posiadasz więc i moja porada ci nic nie pomogła...
By dragon25
#826902
Dzięki właśnie o to mi chodziło :) Właśnie mam lutownice chce spróbować to samemu jakoś naprawić.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.