EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#798063
Kabel od mojej ładowarki nie zawsze łączy. Prawdopodobnie któryś z pojedynczych kabelków się przerwał przy wtyczce usb. Wygląda to tak: podłączam adapter z ładowarką do gniazdka i bez reakcji. Podłączam adapter odwrotnie i jest ok.
To tylko kwestia czasu, kiedy kabelek przerwie się na amen.
Dlatego chcę podłączyć kabel usb od starej myszki, ale nie wiem za bardzo jak to zrobić. Nie wiem który kabelek jest +, a który -.
Można to jakoś sprawdzić nie posiadając multimetra?

Czy Wy też ładujecie baterię, w taki sposób, że ona wisi?
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#798135
Nie posiadając multimetru to wszystko zależy od tego jak producent starej myszki pokolorował kabelki. We wtyku USB są cztery styki - dwa od zasilania (te nas interesują) i dwa od danych. Dane są przesyłane po kablach (zwyczajowo) białym i zielonym, a zasilanie po kablach czerwonym (plus) i czarnym (minus). Jak rozbierzesz myszkę i będziesz miał takie kolory kabli, to możesz przyjąć, że oznaczenie kolorowe jest właściwe i podłączyć czerwony do plusa ładowarki, a czarny do minusa i powinno działać.
Awatar użytkownika
By pol
#798140



Obrazek




Może na wszelki wypadek dodam, że kabelki od myszki mogą być pokryte nieprzewodzącym lakierem, trzeba ten lakier usunąć (zeskrobać), a następnie pobielić końcówki cyną.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.