EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By Zeli
#1364675
Witam. Zakupiłem dwie bazy, 0 od inawery VPG oraz 36 od hangsena też VPG. Moje pytanie dotyczy czasu odstawienia: czy od razu po wymieszaniu baz nie muszę odstawiać ich na jakiś czas tylko wystarczy trochę powstrząsać i uzyskam moc o którą mi chodzi bez czekania? (12mg)
By robertanisz
#1364687
Pamiętaj że musisz zmieszać w odpowiednich proporcjach,a uzyskasz 12mg.Możesz poczekać dobę ,chociaż mi zdarza się jarac zaraz po wymieszaniu.Zastanawiam się czy inawera i hanhsen to dobre połączenie.Niby vpg i vpg ,ale nie wiem .Ja na wszelki wypadek kupiłbym na przyszłość bazy tego samego producenta.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1364988
Bez przesady - bazy nie muszą być od jednego producenta. Sam od dawna mieszam Hangsena z Atmosem i jest super. Co prawda nigdy nie mieszam liquidów od razu po wymieszaniu bazy. Zawsze przynajmniej jeden dzień daję na przegryzienie - najlepiej jak jeszcze lekko się ogrzeje (w zimie to proste - na kaloryfer na noc i gra gitara, w lato po prostu odstawiam i tyle).
Awatar użytkownika
By galtex
#1364998
Tutaj nie chodzi o wymieszanie baz od producenta x z bazą y,Wymieszana baza z różną zawartością nikotyny i proporcji V do PG,przed dodaniem aromatów powinna się :przegryźć: :.Ile?Zależy to od temperatury,ilości (ml),i proporcji końcowej VG do PG.Im gęstsza tym dłużej. :shock:
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1365004
Nie musi.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1365071
Odstaw na kilka dni. Niech się "przeżre".
By robertanisz
#1365080
Kiedyś jarałem zaraz po zmieszaniu.Teraz tylko gdy muszę ,jeśli nie obliguje mnie czas czekam kilkanaście godzin.Jeśli chodzi o mieszanie baz różnych producentów pewnie się mylę, jednak unikam takich sytuacji.To jest tylko moja opinia.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1365083
Mieszam bazę PG (z nikotyną) z gliceryną. Gdy mam zamiar zalewać aromatem w butelkach w których mieszałem bazę, to robię to bez czekania. I tak będzie długo stało zanim aromat przegryzie się.
A gdy mieszaną bazę mam zamiar rozlewac do mniejszych butelek, to czekam dobę i często wstrząsam mieszanką.
Gliceryna jest gęsta i spada na dół. Z bazami VPG powinno być łatwiej, nie ma tak dużej różnicy w gęstości, jak w przypadku PG i VG

• wytapane pustą popielniczką •
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1365086
Aromaty, glikol i glicerynę też kupujecie od atmosa/hangsena/inavery, żeby producenci się nie gryźli? :?
By marek_k62
#1365094
ja akurat mieszam tylko bazy Inavery. Czeka "się samo". Po prostu robię jednocześnie 4*100 o mocy ca 3 w 4 różnych smakach (tytonie, kawy + herbata lub śliwka). To naprzemiennie w kieszeń w dwie 10ml buteleczki, z których się zalewam. Im dłużej od zmieszania tym smak konkretniejszy. Jak w dużych butlach jest po ca 20 ml to zlewam do jednej i mam loterię :-). Zwykle się nie zawodzę. Wtedy też robię nowe zamówionko: 3*100 po 0mg + 1*100 12mg i jakiś nowy smrodek. Ostatnio TPA bo wyprzedaż :-)
By Pikselek
#1368925
Ja zawsze odstawiam na minimum 2 dni. Myślę że nadają się też do mieszania po mocnym wymieszaniu :)
Awatar użytkownika
By Hadeusz
#1370798
Pikselek pisze:Ja zawsze odstawiam na minimum 2 dni. Myślę że nadają się też do mieszania po mocnym wymieszaniu :)


A bez mocnego wymieszania to się nie nadają do mieszania?
By arrhenius
#1435111
Mam takie pytanie. Kupuje bazy VPG od Inawery. Jeśli kupie 0mg i 6mg, to w proporcjach 1:1 dostane ok. 3mg?
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1435117
To wyjdzie Ci właśnie 3mg. Dla wapera 6+0=3 :)
By arrhenius
#1435119
Wolałem się upewnić, bo trudniej dorwać liquid 3mg lub bazę w sklepach koło mnie, a potrzebne na wczoraj :) dzięki i pozdrawiam
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.