EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Juggalo187
#1871847
Witam. Od jakiegoś już czasu robię swoje e-liquidy, ale z gotowych baz, i jakoś to idzie, ale teraz chcę zrobić większy zapas i im więcej na ten temat czytam tym bardziej głupieję :shock:
Do rzeczy; Mam 100ml płynu bazowego American 50mg/ml nikotyny, 50/50. Jeżeli to zmieszam z 500ml gliceryny i 500ml glikolu to... Co właściwie otrzymam? 1100 ml bazy 50/50, ale o jakiej mocy? Jak obliczyć ile glikolu i gliceryny muszę do takiej bazy (100ml 50mg/ml 50/50) dokupić, jeśli chcę, aby wyrób gotowy miał 6mg/ml nikotyny? Wszystkie wzory i kalkulatory na które trafiałem uwzględniają w obliczeniach albo mieszanie różnych liquidów, albo połączenie aromatu, bazy nikotynowej, glikolu i gliceryny, a ja potrzebuję jakiegoś wzoru, żeby obliczyć ile glikolu i gliceryny muszę dolać do gotowej już 100ml bazy 50/50 o różnych zawartościach nikotyny (np . 9, 12, 18, 24, 36, 50) żeby otrzymać bazę o żądanym stężeniu nikotyny... Pomożecie?

Jeżeli zły dział, albo coś chaotycznie napisałem to przepraszam, późno jest :D
By Baryua
#1871849
Do mieszania używam aplikacji na androida VapeTool i tam w "barmanie liquidów" można to szybko policzyć - wystarczy nie wpisywać żadnego aromatu do planowanego liquidu, gdyż w tym przypadku wyrobem jest po prostu rozcieńczona baza.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1871852
Tak jak koledzy piszą wyżej. Bardzo pomocna aplikacja,nie tylko przy mieszaniu,ale także przy kręceniu własnych grzałek , o pozostałych opcjach dowiesz się sam.
Łap na zachętę :)Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By roll_nick
#1871864
Mało tego - w w/w aplikacji jest taka zakładka jak "mixer" (nawet na powyższym zrzucie widać, skrajnie po lewej), która dodatkowo ułatwi obliczenia przy mieszaniu różnych baz o różnym stężeniu. O zapisywaniu swoich przepisów, liście aromatów itp itd nie wspominając.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.