EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
By krytykkulinarny
#1926468
Witajcie :wink:
Temat troszke nostalgiczny bym powiedział z racji tego, że od czasów akcyzy się pozmieniało dużo, natomiast nurtuje mnie jedna rzecz. Wcześniej nie zwracałem zbytnio szczególnej uwagi na ten temat, właściwie z automatu jak wchodziłem do jakiegoś sklepu podpytywałem sprzedawce, czy posiada na stanie jakiś deserowy liquid, jednak najczęściej kończyłem z informacją, że takiego nie ma, bądź, że guma balonowa to dla niego deserówka i czy jestem zainteresowany. Z tąd też moje pytanie, co się stało, że na rynku tak bardzo spadła produkcja jakichkolwiek deserowych liquidów? Za czasów premixów, gdzieś w okolicach 18/19 bez żadnego problemu byłem w stanie posmakować olejków tj. Lemon Ice Cream Wafer od Squizzy, Smerfetki Dillons'a, czy jakiegoś sernika dobrego, nie mówiąc już o naleśnikach, których firmy niestety nie pamiętam. Jeden sprzedawca powiedział mi kiedyś, że może to być kwestia mniejszego zainteresowania takimi smakami w naszym kraju, no i z jednej strony absolutnie rozumiem, natomiast z tego co pamiętam właśnie te kilka lat wstecz takie smaki spokojnie znajdowały swoją grupę odbiorców i wydaje mi się, że wcale nie był to aż tak duży problem. Szczerze mówiąc przez brak czasu zazwyczaj po prostu aktualnie ulegam i zakupuje coś innego, nie widzi mi się celowo jeździć po całym mieście i szukać po X sklepach żeby zakupić coś cukierniczego, natomiast przyszedł taki moment, gdzie chciałem właśnie zapytać o to, czy mamy coś dostępnego aktualnie na rynku, czy to longfill czy Liquid właśnie deserowy? Wiem jedynie o Karmelove wafle od Europremix, który całkiem nieźle smakuje, choć dalej to nie jest to, Ciasto Babuni całkiem średnie szczerze mówiąc, szarlotka z żabki, jednak to dalej jest bardzo mała ilość. Chyba coś Darkline wypuściło też o smaku karmelu, ale nie testowałem, jakiś rok temu gdzieś mignęła mi informacja o jednorazówkach deserowych na święta, ale również nie miałem przyjemności złapać, no i były premixy Aromy, ale nie siadały kompletnie poza szarlotką właśnie.
Jak uważacie, co przyczyniło się do tak drastycznego spadku ilości deserówek dostępnych na rynku?
No i oczywiście dajcie znać czy są jeszcze jakieś inne dostępne! nigdzie nie mogłem znaleźć jakiejś listy większej więc może tu by się zebrało jakąś :wink:
By gldnrtrvr
#1926727
Jest problem z deserowkami. Moje odkrycie to właśnie Snax. Pistacjowo-karmelowy tort i Jagodove Love. Potem to Lemon Tart i Strawberry Macaroon. Z Dinner Lady jest jeszcze więcej. Kupuję od Maiart deserowe aromaty jak Gnome i Frodo, jest ich setka, są przepyszne. Może trochę brakuje im słodzika, ale to dlatego, że jestem przestawiona na chemiczne longfille. Czekasz najlepiej miesiąc, minimum 2 tygodnie, dojrzewają, dodajesz troszkę słodzika i już. Alternatywą jest zamawianie z zagranicznych Vape Shopow. W Niemczech i UK jest milion deserówek. Jest też jakiś sklep polski, co sprowadza z zagranicy, ale ceny są zaporowe. Btw Karmel z darkline jest kiepski. Fucking Flava Blue Label - super, znalazłam w promocji stary longfill. W Polsce to tak naprawdę tylko Snax spełnia oczekiwania. Są jeszcze longfille Deserowe Love w jakimś "lokalnyvapeshop".
FivePawn to podobno też legenda, daje to jako ciekawostka, wszyscy chwalą, ale na rynek europejski mają jakieś inne wersje, które nie są tak dobre jak Kalifornijskie. Pozdro
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.