EPF
By endrju
#1578599
Będzie coś nowego :) Mi się juz podoba.


















Awatar użytkownika
By xD_
#1578786
No i chyba jednak nie dotrzymam postanowienia o nie kupowaniu nowego sprzętu :D Musze go mieć <3 Wiadomo coś kiedy ma wyjsc ?
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1578959
Też sobie na niego ostrzę zęby :mrgreen:
Taka ulepszona wersja SC Aromamizera, który jest moim ulubionym parownikiem :D
Awatar użytkownika
By Mutango
#1578977
Trochę ma z Bellusa, trochę z Aromamizera, trochę z Criusa... Rezultat może być dobry. Zobaczymy...
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1578992
Co prawda nie mam zbyt dobrych wspomnień po Cthulhu RTA V2 (trochę go przekombinowali i nie działało wszystko jak powinno), ale w tym przypadku budowa jest prosta jak budowa cepa, więc i szansa na to, że coś skopali jest mniejsza :wink:
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1579504
Szykuje się chyba ostry zadymiacz. Poczekamy, może kupimy :mrgreen:
Ciekawi mnie najbardziej porównanie smakowo-chmurne do aromamizera :)
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1590905
Coś dla tych, którzy lubią ruchome obrazki :)



Jak dla mnie super, teraz tylko czekam aż będzie dostępny u nas w sklepach i zamawiam. Taki Bellus i Aromamizer, tylko bez wad/bez wad które by mnie denerwowały.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1592430
TRNCzarny pisze:Brzydszy klon Criusa

Raczej z nim nie ma nic wspólnego. Już bardziej mix i klon Bellusa z Aromamizerem, na co już wcześniej kilka osób zwróciło uwagę. Czekam na niego z niecierpliwością ponieważ sposób podawania lq na bawełnę jest identyczny jak w Aromamizerze, który jet moim ulubionym parownikiem. Hastur ma ważne ulepszenia a mianowicie pierścień regulujący przepływ powietrza, co w Aroma było porażką jak i również system napełniania od góry...
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1592462
jacekgothic pisze:
TRNCzarny pisze:Brzydszy klon Criusa

Raczej z nim nie ma nic wspólnego.

Ma to:
jacekgothic pisze:jak i również system napełniania od góry
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1592476
Riccardo pisze:Ma to:
jacekgothic pisze:jak i również system napełniania od góry


Jak i bazę Velovity style, co nie oznacza, że można go nazwać jego "klonem"
Już bardziej przypomina on Aromamizer, choćby ze względu na system dopływu lq, ułożenie AH względem grzałek...
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1592549
Klonem nie, racja. Ale ja bym go nazwał miksem Criusa, Bellusa i Aromamizera. Łoś&go ;)
Awatar użytkownika
By slop
#1602602
ma wszystko co mi się podoba w bellusie, criusie, aromamizerze, plus duża pojemność, czyli może być idealny, o ile nie cieknie jak Bellus :P
Awatar użytkownika
By Moower
#1604116
Trochę się do tego zbierałem. Ale czas najwyższy napisać recenzję Hastura RDTA.

Na początek specyfikacja ogólna:
-Otwory powietrzne nakierowane na grzałkę od boku
-Deck o średnicy 15.5mm
-Górne zalewanie (bez gwintów)
-Baza velocity style
-4 otwory na liquid w bazie
-szerszy komin i ustnik
-w pełni rozbieralny
-pojemność 6.7ml
-dostęp do bazy bez opróżniania zbiornika
-regulowany pin 510

No a więc co całe te brednie oznaczają dokładnie? Będę wyjaśniał po kolei :D

-nawiew rozwiązany jest w typowy dla RDA sposób, a więc z boku parownika. Grzałki zawsze wycentrowane są przed otwór dzięki rozwiązaniu zaporzyczonemu z Bellusa (2 wypustkom które zakleszczają się w otworach tak, że baza zawsze ułożona jest w 1 pozycji

-grzałki o średnicy 3mm wyglądają na nim na kruszynki :)

-Zalewanie rodem z Criusa, chociaż mogliby je trochę poprawić bo otwór jest zdecydowanie mniejszy. O ile nalewanie z plastikowych buteleczek pokroju tych od PuRa nie stanowi żadnego problemu, o tyle zabawa z pipetą może być nielada wyzwaniem. Osobiście używam butelek w stylu "unicorn" i sprawdzają się dobrze. Gdy już opanowałem układanie waty nie spotykam się z wyciekami.

-Bazy nikomu nie trzeba przedstawiać <3 najwygodniejsze rozwiązanie pod dual coile, 2 piny, 2 otwory w każdym. Średnica otworów to 2mm więc żadne grzałki nam nie straszne

-Czyli rozwiązanie znane nam z Aromamizera, z tym że tym razem otwory mają większą średnicę, bo aż 2mm na każdy

-Chwilowo nie mam dostępu do suwmiarki jednak z tego co pamiętam wewnętrzna średnica komina to 6mm, a co za tym idzie nie występuje efekt ograniczania przewiewu przez komin przy większych otworach nawiewowych na grzałki.

-Da się go rozebrać na części pierwsze tak że nie zostaje nic co jest zbite / na wcisk. Zdecydowanie ułatwia czyszczenie.

-Wydaje się dużo? To mam dla was dobrą wiadomość: producent ten słynie z niedopowiedzeń w kwestii pojemności :D W przypadku hastura realna pojemność "pod korek" to 7.2ml :D Zmierzone strzykawką

-Dostęp do bazy rodem z Bellusa, czyli po odkręceniu dolnej blokady możemy wysunąć bazę poprzez pociągnięcie za gwint 510. Bazę można wtedy samą dokręcić do stojaka / moda by w spokoju wymienić grzałkę nie spisując na straty cennego płynu

-regulacja w zakresie: na płask aż do "gdzie ty to do cholery teraz przykręcisz", znaczy się wystaje bardzo :)

W zestawie dostajemy delrinowy ustnik dedykowany pod Hastur'a (szerszy) oraz przejściówkę na ustnik 510. Zapasowe szkiełko. Standardowy zestaw zapasowych części. No i oczywiście sam Parownik. Pudełko identyczne jak to miało miejsce w przypadku poprzednich produkcji, czyli wytrzymały plastik na zatrzask z pianką wyciętą pod wymiar w środku.

Co by tu więcej o nim napisać. Wydawać by się mogło że nie jest to konstrukcja innowacyjna: dostęp do bazy rodem z Bellusa, ustawienie pinów z velocity, wlot LQ z Aromamizera, dolewanie zaczerpnięte z Criusa, a budowa z Billova V2.
Czy warto zatem kupować ten parownik? Z jednej strony tak, z drugiej nie koniecznie. Już tłumaczę.
Jasne, kupa rozwiązań jest ściągnięta z innych parowników, jednak zostały zapożyczone właśnie te elementy, za które pierwowzory zostały docenione najmocniej. Z ich połączenia powstał na prawdę przyjemny sprzęt który może spokojnie konkurować z wieloma dripperami. Na minus zaliczyłbym trochę zbyt otwarty przewiew, oraz sporadyczne pogwizdywanie przy zamkniętym (chociaż to może być wina waty trochę, bo po przeróbce uwiecznionej na zdjęciach już nie występuje).

Czy kupiłbym ten parownik gdybym nie otrzymał go na testy? Tak! Czy polecam go każdemu? Nie, ponieważ jest przeznaczony do wapowania jednak na wyższej mocy co nie każdemu odpowiada.

Jedno jednak trzeba przyznać Cthulhu Mods - sięgneli po rozum do głowy i tym razem porozsyłali testery do sporej ilości osób jeszcze przed finalnym wypuszczeniem parownika na rynek, co nie miało miejsca w poprzednich konstrukcjach. Możecie być więc pewni, że jak już pojawi się na rynku, dostaniecie dopieszczoną wersję a nie produkt Beta z słabą QC jak przy poprzednich parownikach ze stajni Cthulhu.

Na koniec trochę zdjęć porównawczych z innymi parownikami.

Link do albumu: http://imgur.com/a/Fhdzy
Awatar użytkownika
By Wolf
#1604299
Premiera już chyba była.
Wczoraj dostałem maila od vapourdepot z numerem przesyłki.
Idzie z uk do Irlandii, wiec powinien być u mnie w sobotę rano.
Awatar użytkownika
By Moower
#1608205
Z tego co wiem to jedynie niektóre sklepy narazie dostały na stan i to małą ilość. Nawet na stronie producenta nadal jest preorder bo musieli trochę poprawek nanieść (np. się nowa baza rba, która w pierwszej wersji którą dostałem strasznie się ruszała)
Awatar użytkownika
By Wolf
#1608218
Moj #0780 siedzi na wszystkim stabilnie jak skala.
Awatar użytkownika
By slop
#1608420
jakby jeszcze powiększyli rozmiar tej dziurki od wlewu liquidu od góry :)
By polak345345
#1608423
Wiadomo kiedy bedzie w polsce?
By polak345345
#1608469
Właśnie widziałem, ale daty nie było; p
Awatar użytkownika
By HDK
#1625497
zarówno czarna ja i srebrna wersja jest już dostępna w enzo. Według mnie trochę zbyt długo zwlekali z premierą. W międzyczasie do sprzedaży wszedł supreme.
Awatar użytkownika
By Wolf
#1625685
HDK pisze:zarówno czarna ja i srebrna wersja jest już dostępna w enzo. Według mnie trochę zbyt długo zwlekali z premierą. W międzyczasie do sprzedaży wszedł supreme.


Mam supreme i Hastura, Aromamizer supreme nadal "daje" jak RTA, Hastur RDTA kopci jak bardzo dobry dripper.
2x10 zwoi claptona, 120w to jest setup przy którym Hastur pokazuje co potrafi.
Aromamizer supreme to nadal pizdzik do setupow ~50w, brakuje mu nawet dobrego przeciągu.
By Kuba23
#1625700
Jak ze smakiem w porównaniu do Supreme? W jakieś recenzji mówili, że hastur raczej średnio oddaje smak.
Awatar użytkownika
By Wolf
#1625723
Kuba23 pisze:Jak ze smakiem w porównaniu do Supreme? W jakieś recenzji mówili, że hastur raczej średnio oddaje smak.

Oddaje smak jak drippery z dużym przeciągiem, jeśli będziesz brał szybkie mocne machy prosto w płuco przy 100-120 wat to oddaje smak odrobine lepiej niz griffin, jeśli zejdziesz z mocą i będziesz sie zaciągał dłużej to ze smakiem juz nie jest tak dobrze.
Generalnie zdecydowanie bliżej mu do dripperow niz RTA, Aromamizer to mimo podobnej konstrukcji(RDTA) jest znacznie bardziej jak typowe tanki dwugrzalkowe.

Najciekawsza alternatywa dla Hastura jest VCMT, konstrukcja jak w przypadku griffina czy crius, ale "daje" lepiej od większości dripperow.
Awatar użytkownika
By xD_
#1625848
Ciekawe jest to co piszesz ,zwlaszcza o tych 10 zwojach claptona.



11 min 20 sek ....


Mysle ze nawet nie masz tego tanka i wypisujesz teorie wyssane z palca . No chyba ze masz innego hastura jakiegos gdzie wchodzą dual claptony po 10 obkręceń .
Awatar użytkownika
By Wolf
#1626087
Obrazek

8 zwojów na śrubokręcie 3mm, po obu stronach jest jeszcze miejsce na 2 zwoje, czyli wlazło by 12.

xD_ Wysłałem ci wcześniej zdjęcie z hasturem i palcem do possania, ale moderatorowi sie chyba nie spodobało.
By polak345345
#1626129
Wolf pisze:Obrazek

8 zwojów na śrubokręcie 3mm, po obu stronach jest jeszcze miejsce na 2 zwoje, czyli wlazło by 12.

xD_ Wysłałem ci wcześniej zdjęcie z hasturem i palcem do possania, ale moderatorowi sie chyba nie spodobało.

Według Cie osoba wapująca na 30-45W nie będzie zadowolona ze smaku? Clapton must be? Bardzo podoba mi sie lecz jeśli skrzydełka rozwija przy 100 W to niestety nie dla mnie. Masz porównanie z aromamizerem v1?

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
Awatar użytkownika
By xD_
#1626367
Wolf pisze:Obrazek

8 zwojów na śrubokręcie 3mm, po obu stronach jest jeszcze miejsce na 2 zwoje, czyli wlazło by 12.

xD_ Wysłałem ci wcześniej zdjęcie z hasturem i palcem do possania, ale moderatorowi sie chyba nie spodobało.


Spoko to zdjecie swiadczy o tobie wiec nie trzeba komentować nawet. Natomiast z tą grzalka miales racje i zwracam honor,jednak nie rozumiem czegos . Wedlug tego co mowil tamten recenzent to taki set nie miał prawa tam wejsc .... Wiec albo pieprzył głupoty albo miał jakiś prototyp do testów a w finalnej wersji powiększyli deck .
Awatar użytkownika
By Wolf
#1626445
xD_ pisze:
Wolf pisze:Wiec albo pieprzył głupoty albo miał jakiś prototyp do testów a w finalnej wersji powiększyli deck .


Albo, jak sam o sobie mówi, nie jest specjalnie dobry w kręceniu setupow. Albo za mało zapłacili mu za recenzje.
A może ktoś tutaj nie nauczył sie jeszcze jak złudne bywają recenzje z YouTube i woli zarzucić koledze z forum ze ściemnia.
By ADHD
#1630549
Mam pytanie,właśnie dostałem parownik i mam problem.Jak dolewacie liquid żeby nie ciekł?Robiłem 2 razy dolewkę i wszystko zalane soczkiem ,może coś robię nie tak?Oglądam youtube ,ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem pewnie dlatego że nie znam angielskiego.Więc bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By Wolf
#1630566
ADHD pisze:Mam pytanie,właśnie dostałem parownik i mam problem.Jak dolewacie liquid żeby nie ciekł?Robiłem 2 razy dolewkę i wszystko zalane soczkiem ,może coś robię nie tak?Oglądam youtube ,ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem pewnie dlatego że nie znam angielskiego.Więc bardzo proszę o pomoc.



Zamknij airhole?
Awatar użytkownika
By Wolf
#1630582
A zostawiasz spora banke powietrza?
Awatar użytkownika
By Wolf
#1630592
Dokladnie tak, nie zalewac do pelna i nie zamykac dynamicznie, bo wpompowujesz wtedy liquid i ci cieknie...
By ADHD
#1630638
Nic to nie dało.Może coś z nośnikiem pokombinować, albo się nie polubimy i zmieni właściciela.
Awatar użytkownika
By rzuwbuotny
#1630640
Upchaj wiecej nośnika w kanalach, nie wiem czy jest w hastur taka poleczka, ale do tej poleczki układaj nośnik. I zamknij doplyw LQ ale nie zamykaj ah I spróbuj.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By rafik87
#1630663
rzuwbuotny pisze:Upchaj wiecej nośnika w kanalach, nie wiem czy jest w hastur taka poleczka, ale do tej poleczki układaj nośnik. I zamknij doplyw LQ ale nie zamykaj ah I spróbuj.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Hastur ma dopływ liquidu w stylu aromamizera nie ma tam pułeczki ani kanałów, są tylko dziurki w podstawie doprowadzające liquid. W tym parowniku setup robi się jak do drippera

Wysłane z X600
Awatar użytkownika
By Mutango
#1630803
Zamknij AH
odkręć dekiel
zalej
zakręć dekiel
odwróć parownik do góry nogami
odczekaj 15-30 sek
otwórz AH
odwróć parownik

To procedura ogólna dla wszystkich parowników, które zalewają przy tankowaniu, a nie posiadają zamykanego Liquid Control
Podczas trzymania do góry nogami, ewentualny nadmiar liquidu który znalazł się w komorze parownika, spływa z powrotem do tanka lub wypływa przez ustnik (trzymać nad jakimś talerzykiem czy czymś tam). Lepsze to niż wylanie przez AH.

Zapewne właściwy dobór nośnika i właściwe ułożenie, zapobiegnie wylewaniu. Niemniej jednak szkoda że Hastur nie został wyposażony w zamykany liquid control... Byłby bardziej tolerancyjny przy układaniu nośnika.
Awatar użytkownika
By xD_
#1631202
Armomamizer supreme jakos srednio mi podszedł i bede sprzedawał ,kusi hastur. Ktos ma porownanie ?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.