EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By elhupacabra
#1845566
Siema,
Czy jeśli kupię gotowe grzałki do drippa z fasttech z przesyłką do Polski to mogą mi je zatrzymać? Nie wiem czy ustawa też obejmuje gotowe grzałki... Jak wygląda przesyłka, długo idzie? Nie ma problemów? Może ktoś zamawiał i się wypowie ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1845567
Nie wiesz to przeczytaj. Po to tu napisano. Przeczytasz, decyduj.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1845568
Grzałki też podchodzą pod ustawę.


By elhupacabra
#1845571
Grzałki gotowe diy z drutu też? Wtf? A jest jakaś szansa żeby zatrzymali akurat moją paczke xD?
Edit. A drut jakiś Kanthal też mogą zatrzymać?
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 22:17 przez elhupacabra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1845573
elhupacabra pisze:Grzałki gotowe diy z drutu też? Wtf? A jest jakaś szansa żeby zatrzymali akurat moją paczke xD?


Jak najbardziej.
By elhupacabra
#1845575
A drut mogą zatrzymać?
Co do pytania o zatrzymanie... Źle sformułowałem... Jakaś szansa istnieje, jak najbardziej ale czy jest duża szansa na zatrzymanie czy raczej nie duża wśród innych paczek
Awatar użytkownika
By bulit73
#1845581
@elhupacabra otwórz sobie obrazek z mojego pierwszego posta :wink:
Nie drąż tematu, bo ustawa zakazuje a nikt z forum nie będzie zachęcał Cię do łamania prawa.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845597
Drut czy nawet gotowe grzałki dostaniesz w każdym stacjonarnym sklepie z e-papierosami. Więc po co sobie utrudniać życie z tym zakupem transgranicznym.
By elhupacabra
#1845599
Chodzi o pieniądze i ilość, może są tanie ale w tej samej cenie sporo więcej i najwyżej będę częściej wymieniał...
Znalazłem przyrząd pomocny do kręcenia grzałek... Jest dość tani co mnie kusi, haha
Czy kupując takie coś mogą zatrzymać też i to "urządzenie" tzn kawałek metalu xD
By BezimiennyII
#1845600
A nie lepiej samemu nauczyć się robić grzałki? Nie potrzeba nie wiadomo jakich przyrządów, na początek wystarczy śrubokręt, zwykła pęseta i obcinaczka do paznokci.
By elhupacabra
#1845603
Dobra nauka nauką (z resztą ten przyrząd parę $ więc mi tam nic nie zmienia)
Pytam czy taki przyrząd jest zgodny z ustawą tzn czy mogą zatrzymać? Grzałki tak a to?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1845619
Za to zawsze możesz popatrzeć. Tego ustawa nie zabrania.
By berto
#1845621
elhupacabra pisze:Czyli dzięki tej ustawie nie można zamówić tak naprawdę nic do PL co wiąże się z akcesoriami? Bezsens xD

Mnie nawet 2 oringi i niebieski śrubokręt z FT zatrzymali. *CRY*
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1845732
berto pisze:
elhupacabra pisze:Czyli dzięki tej ustawie nie można zamówić tak naprawdę nic do PL co wiąże się z akcesoriami? Bezsens xD

Mnie nawet 2 oringi i niebieski śrubokręt z FT zatrzymali. *CRY*


LOL! Przecież śrubokręt służy do wszystkiego a nie tylko do ep.
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1845755
Nie szkodzi bo ten słynny niebieski może zawierać nikotynę... Bareja byłby dumny z tej ustawy... :/
By berto
#1845783
To był oczywiście żart. Po prostu śmiać mi się chce jak w każdym podobnym wątku od razu zlatują się stróże prawa prawa i ostrzegają przed strasznymi konsekwencjami a sami zamawiają. :lol: Paczki z zagranicy zawsze były zatrzymywane to nic nowego tyle że to jest kropla w morzu wszystkich paczek jakie przychodzą do kraju. Jak ktoś zamawia z głową np. 1 paczkę grzałek czy 1 atomizer to prawdopodobieństwo zatrzymania jest znikome. Mnie nigdy nie zatrzymano żadnej paczki i też nie słyszałm by komukolwiek ze znajomych zatrzymano.
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1845784
Tak myślałem :D Ale nie zmienia to niestety faktu, że jeśli taki srubokręt byłby opisany jako narzędzie do e-papierosów, albo wysłany ze sklepu z epapierosami to mógłby zostać zatrzymany :/ Tak samo jak drut, grzałki itp. Na drutach oporowych do grzałek bywają przecież ostrzeżenia, że "może zawierać nikotynę"...
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1845786
No to prawda, ale przez tą ustawę zwykły drut oporowy zrobił się nielegalny :P
Awatar użytkownika
By Timi
#1845787
Troszkę demonizujecie. :wink:
Różne pierdołki dochodzą bez problemów. Ostatnio dostałem przesyłkę pełną pyrexów, a wcześniej kilka części zamiennych. Nie wiem jak z drutami, bo nie widzę sensu ich ściągania. W PL jest wszystko, co jest potrzebne do skręcenia dowolnej grzałki.
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1845788
Oczywiście, że jest i wiem, że małe i duże pierdoły przechodzą bez problemu, wskazuję jedynie na rozmiar absurdu. A ten jest wręcz nieopisany.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.