EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By kamcios1
#1533670
Witam, dziś zakupiłem za mocną bazę dla mojego dripera, mianowicie 6mg :)
Wpadłem na pomysł zakupienia gliceryny w aptece i wymieszania bazy z gliceryną by zmniejszyć moc.
Moje pytania brzmią: czy taka gliceryna się nada?Nie będzie niechcianego smaku? Jak z chmurą?
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1533673
Gliceryna apteczna zawiera sporą ilość wody. Rozrzedzisz liquid i może Ci strzelać przy wapowaniu. Chmurka może być troszkę większa (woda). Jeśli chcesz, to dodaj gliceryny 99% (jest dostępna n.p. w sklepach z e-fajkami).
Awatar użytkownika
By lelek6
#1533693
Więcej gliceryny = większa chmura, łagodniejsza dla gardła. Tak jak @HamsterJack prawi - nie za apteki. A może kup bazę 0mg i nią rozcieńczaj?
Pamiętaj, że czegokolwiek nie dolejesz, zmniejszysz stężenie aromatu.

Pozdrawiam
By kamcios1
#1533702
Jeżeli chodzi o aromat to nie ma problemu, zawsze mogę dorzucić te kilka kropel.Chciałem uniknąć zbędnego kupowania bazy poprzez kupienie gliceryny, ale jeżeli mówicie, że ta apteczna średnio się nadaję to wybiorę się jutro do sklepu z e-fajami.Może będą mieli glicerynę nadającą się do wapowania :)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1533719
Jeśli to zwykły "sklepik z e-fajami", to mogą nie mieć. Już bazę prędzej.
Ze swojej strony proponuję kupić sobie w sklepie z odczynnikami chemicznymi glikol i glicerynę (cena około 15zl/l ) i mieć na takie własnie przypadki. Wejdź na stronę pierwszego lepszego sklepu z "e-czymś" i zobacz ile sobie liczą za glikol czy glicerynę. Albo za zmieszane razem czyli bazę 0 mg. Jak Żyd za matkę (powiedzonko takie, nie antysemityzm ;) )

Pozdrawiam
By kamcios1
#1533743
Nie, nie jest to typowe stoisko milda tylko sklep gdzie zakupimy drut,watę, boxa, aromat itd.Wydaję mi się, że ostatnio widziałem na półce glicerynę.
Dziś przeczesując forum zauważyłem temat z gliceryną i glikolem od techlandlab i wychodzi to dosyć tanio bo około 40zł za 2 litrową bazę 50/50 :D
Awatar użytkownika
By lelek6
#1533785
No właśnie o tym mówię ;) Ale według moich obliczeń, to 32,50 zl/2 l. Chyba, że z przesyłką liczysz :) (1 l gliceryny = 1,28 kg)

Pozdrawiam
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.