EPF
Co z czym i jak mieszać.
By r0tten
#700942
Witajcie.

Grzebałem za swoim problemem po forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Generalnie liquidy produkuję samodzielnie praktycznie od początku e-palenia, i nigdy nie miałem z nimi kłopotu. Do czasu. Od dłuższego już czasu używam w zasadzie wyłącznie clearomizerów przeróżnych (CE10+, Crystal 2, Vivi Nova (najczęściej), oraz od święta inne). Liquid robię bazując na Inawerowym VPG power smoke, aromaty pochodzą najczęściej również z Inawery, jeśli chodzi o inne dodatki poza aromatami - Inawerowy Sharp Taste oraz wynalazek o nazwie MTS Vape Wizard Flavor (choć jego to nie używałem już chyba z pół roku).

Problem który mam polega na tym iż liquid który zrobię - po pierwsze: brązowieje w trakcie palenia (czasem z lekko żółtawego (kolor od aromatu/dodatków) potrafi przejść do bardzo ciemnego brązu). Zrobiony liquid trzymam w nieprzeźroczystej butelce. Liquid znajdujący się w butelce koloru nei zmienia. Clearomizery mam przeźroczyste.

Zauważyłem że stopień i tempo rozpoczęcia brązowienia zależy od "koloru" bazowego liquidu. Jeśli dam aromat który koloru nie nadaje (jest bezbarwny lub ma nieznaczny wpływ na kolor liquidu) to brązowienie występuje dość późno. Jeśli mam liquid z "ciemnym" aromatem, do tego dodam MTS Vape tudzież Sharp Taste, liquid z żółtawego/jasnobrązowego potrafi się zamienić w ciemnobrązowy bardzo szybko (2 napełnienia clearomizera i pod koniec wypalania 2go napełnienia już widać sporą różnicę w kolorze.

Do tego w trakcie używania liquid "zatraca" smak. Czuć że to wciąż jest ten aromat którego użyłem do jego zrobienia, ale zdecydowanie smak ten słabnie, a wypiera go jakiś taki... przywędzono-przypalony "dodatek".

Czy coś robię nie tak z liquidem?
By znamsienatym
#700951
Wszystko jest ok, przy "kolorowych" liquidach nagar na grzałkach zbiera się b.szybko i przez to nadaje ciemniejszy odcień liquidowi a jeśli do tego zrobiony liquid ma dużą lepkośc/gęstość to dzieje się to naprawdę szybko. Chyba nie ma na to rozwiązania, można jedynie dać kilka kropel spirytusu dla rozcieńczenia jesli jest za gęsty co spowolni ten efekt. Dlatego staram się przyrządzać jedynie przezroczyste lub bardzo jasne liquidy.
By znamsienatym
#701103
po części tak bo tak jak napisałem aromaty mocno koloryzujące potęgują ten efekt, nie powiedziałbym jednak że jest to problem a jedynie właściwość aromatu.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#701144
na grzałce robi się nagar i jet ponownie rozpuszczany w lq - pięknie to widać w przezroczystych klirkach typu t3, cs3 kiedy smuga brązu sączy się z otworów :(
Awatar użytkownika
By spoco
#705646
hmm, od momentu przejscia na samogony problem z brazowiejacym liquidem zniknal. Nagar na grzalce nadal sie robi wiec to nie jest powod brazowiejacego liquidu. Myslę ze w kupnych liquidach sa zwiazki ktore nie odparowuja w pelni lub nie sa w pelni transportowane przez knot i dlatego liquid staje sie bardziej brazowy w miare jego ubywania. Nawet jak robie "kolorową" wanilie czy czekolade to kolor pozostaje ten sam w miare ubywania liquidu ze zbiorniczka. Uzywam aromatow inawery, perfumers aprintace i totally wicked. Baze sam robie z bazy 36mg, glikolu i gliceryny w proporcjach PV60% / VG40%. Glikol i Gliceryn od tottaly wicked baza tytoniowa od roznych producentow bezsmakowa.
Awatar użytkownika
By sawas
#714910
Jak poprzednicy, powtórzę - nagar zabarwia liquid w klirku. Ja lubię to zjawisko, przypomina mi, że czas na zmianę grzałki. Jak brązowieje, to wymieniam grzałkę i jest spokój.
By pic14
#1343196
Wczoraj umyłem Clearomizer i wymieniłem grzałkę na nową, a dziś już e-liquid zrobił się ciemniejszy, używam liqueen natural tobacco 24/mg, powiedzie mi, czy w takiej sytuacji co drugi dzień mam myć ten Clearomizer ? Bo jak mam się tak bawić w te mycie co drugi dzień to ja dziękuję .
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 20:39 przez pic14, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1343198
Nie musisz, zawsze możesz zmienić liquid.
By pic14
#1343200
gregbard pisze:Nie musisz, zawsze możesz zmienić liquid.
Kocham ten e liquid i nie chce go zmieniać. W sumie kiedyś nie zwracałem na kolor e-liquid-u uwagi i myłem Clearomizer raz w tygodniu i było dobrze, ale wystraszyłem się po przeczytaniu paru postów. Dlatego też pytam o radę.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 21:02 przez pic14, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1343220
Uwielbiam takie archiwalne tematy, forum zawsze pomocne, temat założony 18 mar 2013, dwa lata temu, zawsze ktoś coś tu znajdzie, sam z resztą wciąż szukam, wertuję, czytam na tym forum....uczę się :)
By Limoń
#1921377
He, he. Czytam i mam ubaw :)
Brązowieje mi liquid ale wszystkie w/w hipotezy i pewniki odpadają bo:
1. Mam samogon (VPG+VG 50/50).
2. Nie używam aromatu.
3. Kolor liquidu przed wlaniem do clear: brak koloru.
Zatem minęło 8 lat i temat nadal niewyjaśniony.
Zdaje mi się, że to jednak rozpuszczający się nagar bo grzałki mam już dość leciwe.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.