EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Krasnal45
#743367
Nie wiem czy było już takie pytanie, szukałem, nie znalazłem, więc zaryzykuję: jak na bazie VPG 50/50, z jakim aromatem (aromatami), "ukręcić" coś w stylu 555 blue mista ?
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#743379
Jak by mieszanie byłoby takie proste, nikt by nie kupował gotowców.
By Krasnal45
#743388
wojwoj9 pisze:Jak by mieszanie byłoby takie proste, nikt by nie kupował gotowców.

No, dzięki....a wiesz? w pewnym sensie masz rację :mrgreen:
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#743413
Krasnal45 pisze:No, dzięki....a wiesz? w pewnym sensie masz rację :mrgreen:

Kilka razy próbowałem mieszać :( w obecnej chwili mam bazy i aromaty a jaram gotowce.
Można spróbować z dobrymi bazami i dobrymi aromatami ale i w tym nie ma powtarzalności.
Z owocówkami lepiej wychodzi.
By stanhold
#795703
Nie znalazłem tematu o aromatach inawery z serii tino d'milano, więc pozwolę sobie coś naskrobać w tym miejscu.
Dostałem jakiś czas temu aromat 555 Gold tino d'milano, ale ponieważ byłem w fazie owocowej, to powędrował do szuflady.
Dzisiaj na niego wpadłem i postanowiłem w końcu wykorzystać. I tu prośba i pytanie do osób, które z aromatami tytoniowymi
z tej serii miały kontakt organoleptyczny. Głównie chodzi o dozowanie, ponieważ na stronach inawery takiej informacji nie znalazłem,
a jedynie ostrzeżenie UWAGA ! AROMAT BARDZO STĘŻONY. Jak bardzo stężony, w porównaniu do zwykłych inawery? Od jakiego pułapu zacząć 0,5 gtt/ml ?
Awatar użytkownika
By kmaksiu
#795732
stanhold pisze:Nie znalazłem tematu o aromatach inawery z serii tino d'milano, więc pozwolę sobie coś naskrobać w tym miejscu.
Dostałem jakiś czas temu aromat 555 Gold tino d'milano, ale ponieważ byłem w fazie owocowej, to powędrował do szuflady.
Dzisiaj na niego wpadłem i postanowiłem w końcu wykorzystać. I tu prośba i pytanie do osób, które z aromatami tytoniowymi
z tej serii miały kontakt organoleptyczny. Głównie chodzi o dozowanie, ponieważ na stronach inawery takiej informacji nie znalazłem,
a jedynie ostrzeżenie UWAGA ! AROMAT BARDZO STĘŻONY. Jak bardzo stężony, w porównaniu do zwykłych inawery? Od jakiego pułapu zacząć 0,5 gtt/ml ?


zacznij od 5% czyli 0,5 ml na 9,5 ml bazy, jak będzie za mało dodawaj po trochu ja zawszę zaczynam od 5% po czym dokładam kolejne piątki :).
By Anjinsan
#795750
Co prawda z serii tino d'milano jeszcze nie mieszałem ale podobne ostrzeżenie było kiedyś na aromacie US Red Mix, którego należało użyć 2-3 krople na 10 ml bazy, więc może lepiej zacząć od niższego pułapu. Dolać zawsze możesz.
Awatar użytkownika
By dzizas
#795835
stanhold pisze:Nie znalazłem tematu o aromatach inawery z serii tino d'milano, więc pozwolę sobie coś naskrobać w tym miejscu.
Dostałem jakiś czas temu aromat 555 Gold tino d'milano, ale ponieważ byłem w fazie owocowej, to powędrował do szuflady.
Dzisiaj na niego wpadłem i postanowiłem w końcu wykorzystać. I tu prośba i pytanie do osób, które z aromatami tytoniowymi
z tej serii miały kontakt organoleptyczny. Głównie chodzi o dozowanie, ponieważ na stronach inawery takiej informacji nie znalazłem,
a jedynie ostrzeżenie UWAGA ! AROMAT BARDZO STĘŻONY. Jak bardzo stężony, w porównaniu do zwykłych inawery? Od jakiego pułapu zacząć 0,5 gtt/ml ?


Witam
Jak chcesz raz a dobrze dobrać sobie proporcje dla konkretnego aromatu (nie tylko Inawery), to wpisz w google przepis na dobry e-liquid - jakoś 3 odpowiedź od góry. Nie mogę wkleić linka, bo zaraz dostanę ostrzeżenie, a post może szybko zniknąć z forum.
Może to dość czasochłonne i wymaga trochę buteleczek i bazy, ale robiąc liquid według tego przepisu masz gwarancję znalezienia swoich proporcji.
By stanhold
#796387
Dzięki za odpowiedzi.

dzizas pisze:to wpisz w google przepis na dobry e-liquid - jakoś 3 odpowiedź od góry. Nie mogę wkleić linka, bo zaraz dostanę ostrzeżenie, a post może szybko zniknąć z forum.
Może to dość czasochłonne i wymaga trochę buteleczek i bazy, ale robiąc liquid według tego przepisu masz gwarancję znalezienia swoich proporcji.


Temat rozpoznany bojem dość dawno. Sposób może i dobry, ale bez dripa upierdliwy do ogarnięcia, a po drugie
nie będę "wytaczać armat" na te 555, gdyż nie podejrzewam, aby z tego wyszło coś, co urwie pośladki.
Jak już jest, to trochę bazy mogę poświęcić.
Miałem nadzieję, że przy takiej liczbie użytkowników na forum, ktoś się już zetknął z tym aromatem lub serią
i nie będzie potrzeby wyważania tego co otwarte.
I tak już całkiem poza konkursem - jedna firma potrafi podać tabelę z dozowaniem dla wszystkich swoich aromatów
a druga mimo własnego forum, testerów, traserów i c...j wie czego jeszcze, namnożyła jedynie bytów i nie potrafi ogarnąć własnej kuwety.
Awatar użytkownika
By azbee
#796485
stanhold pisze:Dzięki za odpowiedzi.

dzizas pisze:to wpisz w google przepis na dobry e-liquid - jakoś 3 odpowiedź od góry. Nie mogę wkleić linka, bo zaraz dostanę ostrzeżenie, a post może szybko zniknąć z forum.
Może to dość czasochłonne i wymaga trochę buteleczek i bazy, ale robiąc liquid według tego przepisu masz gwarancję znalezienia swoich proporcji.


Temat rozpoznany bojem dość dawno. Sposób może i dobry, ale bez dripa upierdliwy do ogarnięcia, a po drugie
nie będę "wytaczać armat" na te 555, gdyż nie podejrzewam, aby z tego wyszło coś, co urwie pośladki.
Jak już jest, to trochę bazy mogę poświęcić.
Miałem nadzieję, że przy takiej liczbie użytkowników na forum, ktoś się już zetknął z tym aromatem lub serią
i nie będzie potrzeby wyważania tego co otwarte.
I tak już całkiem poza konkursem - jedna firma potrafi podać tabelę z dozowaniem dla wszystkich swoich aromatów
a druga mimo własnego forum, testerów, traserów i c...j wie czego jeszcze, namnożyła jedynie bytów i nie potrafi ogarnąć własnej kuwety.



Jakbyś był trochę bardziej poczytał to wiedziałbyś że nie ma idealnego przepisu na żaden liquid. Niektóre firmy podają orientacyjne ilości dozowania aromatu, ale to się różnie ma do rzeczywistości. Każdy inaczej odczuwa smak, używa innych baz i innych parowników.
Jak już jesteś aż taki leniwy to zrób sobie 1kr aromatu na 10ml bazy poczekaj kilka dni. Następnie jak będzie za słaby aro lub za mocny, dolej bazy lub aromatu.
Awatar użytkownika
By kurok
#796492
Jeśli ktoś lubi 555 od Joye to nie sądzę, że uda mu się podrobić ten liquid. Poza tym nie należy on do drogich i nie wiem czy jest sens eksperymentować.
Zaś inne 555 co miałem to niezbyt mi nie smakowały i wcale za nimi nie tęsknię, bo własne samogony choć inne to często są lepsze.
By stanhold
#796680
azbee pisze:Jakbyś był trochę bardziej poczytał to wiedziałbyś że nie ma idealnego przepisu na żaden liquid. Niektóre firmy podają orientacyjne ilości dozowania aromatu, ale to się różnie ma do rzeczywistości. Każdy inaczej odczuwa smak, używa innych baz i innych parowników. Jak już jesteś aż taki leniwy to zrób sobie 1kr aromatu na 10ml bazy poczekaj kilka dni. Następnie jak będzie za słaby aro lub za mocny, dolej bazy lub aromatu.


Daruj sobie, kolego, te oczywiste oczywistości i złośliwość. Pytanie było jedno
stanhold pisze:Od jakiego pułapu zacząć 0,5 gtt/ml ?

i to jest pytanie o orientacyjnie ilości dozowania aromatu, a nie o przepis na ambrozje. Kilka aromatów inawery ma podane dozowanie i wynosi ono 1 lub 2 krople na 10ml,
zaś w innych i 40 to będzie mało. Orientacyjne ilości pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczony na dojrzewanie mieszanki jeśli zaczniemy zbyt nisko i ... tyle w tym temacie.

pozdrawiam.
By stanhold
#799426
Znalazłem na zagramanicznych. Może się komuś przyda.

Inawera 555 GOLD.
Manufactured from the ingredients for food production.
Very concentrated. Add 1-2% (1 drop per 5 ml).
10 ml. bottles with dropper.
Awatar użytkownika
By segall
#829184
Ja dałem 10kr. na 10ml. baza VPG inavera poczekam i zobaczę co wyjdzie,wcześniej dałem 10kr.na 5ml. ale było za mocne w smaku
By stanhold
#829308
segall pisze:Ja dałem 10kr. na 10ml. baza VPG inavera poczekam i zobaczę co wyjdzie,wcześniej dałem 10kr.na 5ml. ale było za mocne w smaku


Z własnego doświadczenia z tym aromatem mogę powiedzieć, że optymalna jego ilość to 3-4 krople na 10ml, a dla osób poszukujących intensywności
w smaku przedział 5-6/10ml powinien być odpowiedni. Wykorzystałem trzy bazy, z czego najlepszy smak uzyskałem na DNB, na VPG+ też był całkiem znośny,
natomiast na VPG smak był nijaki.
By Likwidator
#844089
Tak jak kolega powyżej :

VPG 12 mg, rozcieńczona do 5 mg.

Ilość aromatu 3 five od inawery : 5 kropel na 10 ml
Ilość aromatu DNB od inawery : 10 kropel na 10 ml

Czas przegryzania : Póki co dwa dni, czekamy nadal.

Smak jest całkiem niezły ale daleko mu do oryginału 555. Rozważam zakup miodu przy następnym zamówieniu, po którego dodaniu powinienem być już bliżej oryginalnego smaku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By muadep
#875762
Blue Mist 555 wapowałem namiętnie, a raczej bez przerwy do czasu gdy nabyłem atomizer meshowy i zacząłem sam mieszać. Szukałem tego smaku i znalazłem nawet lepszy. Żeby nie było - w ciągu dnia zrobię też parę buchów np. truskawki, usa mix, tobacco symphony... ale tylko samoróby.
Mój ulubiony przepis - dla hard cora smaku:
aromat inawera 555 gold tino'd'milano na bazie vpg plus inawera (moc wg gusta)
na 10 ml bazy daję 35 kropel - długie i intensywne mieszanie - od razu do wapowania.
A przeważnie wygląda to u mnie - 50 ml ~170 kropel - palone od razu i nawet gdy kończę butelkę po ok. 10 dniach smak jest ten sam (przynajmniej przy tej bazie).
Popróbowałem też vpg 70/30 ale to nie ta bajka, z plusem inaczej miesza się i smakuje, również słodycz jest większa przy plusie (ta sama co w BM).
:D Do gotowania! *CZAJNICZEK*
P.S. Z aromatami i bazą zostaję przy inawera, inne smaki robię przeważnie w ten sam sposób.
By Krasnal45
#876068
muadep pisze:Blue Mist 555 wapowałem namiętnie, a raczej bez przerwy do czasu gdy nabyłem atomizer meshowy i zacząłem sam mieszać. Szukałem tego smaku i znalazłem nawet lepszy. Żeby nie było - w ciągu dnia zrobię też parę buchów np. truskawki, usa mix, tobacco symphony... ale tylko samoróby.
Mój ulubiony przepis - dla hard cora smaku:
aromat inawera 555 gold tino'd'milano na bazie vpg plus inawera (moc wg gusta)
na 10 ml bazy daję 35 kropel - długie i intensywne mieszanie - od razu do wapowania.
A przeważnie wygląda to u mnie - 50 ml ~170 kropel - palone od razu i nawet gdy kończę butelkę po ok. 10 dniach smak jest ten sam (przynajmniej przy tej bazie).
Popróbowałem też vpg 70/30 ale to nie ta bajka, z plusem inaczej miesza się i smakuje, również słodycz jest większa przy plusie (ta sama co w BM).
:D Do gotowania! *CZAJNICZEK*
P.S. Z aromatami i bazą zostaję przy inawera, inne smaki robię przeważnie w ten sam sposób.

Założyłem ten temat i czekałem. Czyżbym się doczekał? :mrgreen: Zaintrygowałeś mnie tym przepisem, chociaż trochę mnie zdziwiło te AŻ 35 kropli silnego bądz co bądz aromatu. Zrobiłem :mrgreen: póki co dałem 30 kropelek, wymieszałem(zapach superowy) i......... spokojnie :mrgreen: odstawiłem, standardowo na razie na 7 dni. Za tydzień zdam relację :wink: . Nie rozumiem tylko tego
Popróbowałem też vpg 70/30 ale to nie ta bajka

Przecież VPG+ to właśnie 70/30 ? Zwykła VPG ma 50/50.
W każdym razie jak wyjdzie to czego oczekuję (a 555 z BM to również mój numer1) to plus leci, plus moja dozgonna wdzięczność :mrgreen:
Awatar użytkownika
By muadep
#876271
Ojej! :oops: Dałem plamę, nie wiem co mi przyszło do głowy z tym vpg - trochę nie pomyślałem. Przyznaję rację - chodziło mi o vpg 50/50 to nie moja bajka.
Propo ten 555 plus sączę już parę ładnych miesięcy non stop prawie i nie mogę oderwać się od niego dalej. Palone na meshu.
Na vpg 50/50 12 mg zrobiłem z 32 kropel 555 gold jakieś dwa miesiące temu i jeszcze trochę go zostało. Smak był bez rewelacji i na pewno nieco inny, mniej słodycz. Parę dni temu podlałem sobie do Agi no i ochyda - na pewno za dużo kropel do leżakowania z vpg nie można dać. Pozatym aromat zmienił się nie do poznania, nawet nie przypomina początkowego.
Ciekawe jak by to było z vpg+ po ponad miesiącu, może przygotuje coś i sprawdzę, o ile wytrzymam. :D

Ja już nie szukam mojego smaku, znalazłem go w inawera vpg+ 6 mg z 555 gold tino'd'milano *SMOKEKING* w proporcjach jak już pisałem, a na zmianę mam truskaweczkę inawera z 40 kropel. :zakrecony

Dodam jeszcze tylko, że chmura niczym nie ustępuje najlepszym lq - nawet przy aku 3,5V daję równo. Ale to już było by na inny temat.
Awatar użytkownika
By el Petto
#876289
muadep pisze: ten 555 plus sączę już parę ładnych miesięcy non stop prawie i nie mogę oderwać się od niego dalej.


A co na to "rodzina i przyjaciele" - tzn. czy "wali skarpetą" tak jak oryginał? :mrgreen:

ps. z tym odmierzaniem kropelkowym aromatów to może być 'zdrada' - ze względu na różne 'dzióbki' buteleczek, które dozują kropelki chude i tłuste... :)
By Krasnal45
#876645
el Petto pisze:
muadep pisze: ten 555 plus sączę już parę ładnych miesięcy non stop prawie i nie mogę oderwać się od niego dalej.


A co na to "rodzina i przyjaciele" - tzn. czy "wali skarpetą" tak jak oryginał? :mrgreen:

ps. z tym odmierzaniem kropelkowym aromatów to może być 'zdrada' - ze względu na różne 'dzióbki' buteleczek, które dozują kropelki chude i tłuste... :)

Z całym szacunkiem dla barda, ale z tymi skarpetami przesadziłeś :mrgreen: Nie wiem jak u innych kubki smakowe i "czujniki" zapachowe w nosie,ale dla mnie 555 to posmak przepysznych orzeszków ziemnych które uwielbiam *CZAJNICZEK* Może dlatego tak mi podchodzi ten smaczek :wink: Co do kropelkowania, pewnie masz rację, ale tak jak pisałem, za tydzień zdam relację z tego co mi wyszło.
Awatar użytkownika
By muadep
#877157
Dobre! :-P
Jak już przy kimś "oddycham" to sporadycznie i tak by wypuścić jak najmniej dymu.
Uważam, że wszelkie używki powinno stosować się w wydzielonych miejscach i odpowiednim towarzystwie - tak też staram się robić.
Jak komuś przeszkadza coś co robię to są trzy opcję:
1. Zmywam się w inne miejsce
2. Musi obejść się moim towarzystwem
3. Odchodzi ode mnie "w towarzystwie grupy obcojęzycznej".

Poza tym pytałem parę razy różnych osób i opinie są różne, większość pozytywne, i to nie tylko na 555 - sporadycznie chmurzę inne. Mówią, że coś słodkiego, porównywano do sop.orzechowej, orzecha, pestek, dziwny smrud, a jak bywam w towarzystwie starszych to w ogóle boją się tego dymu jak ognia - nie z powodu zapachu (wręcz pytają czy to ma zapach bo nie czują niby), a z przekonania, że to gorsza trucizna jak papierosy (bo w tv coś tam zasłychneli). :|

Zresztą nie będę rozpisywał się na takie tematy - za długo by było i szkoda palców.
:drinkb
Awatar użytkownika
By el Petto
#877189
Krasnal45 pisze:Z całym szacunkiem dla barda, ale z tymi skarpetami przesadziłeś :mrgreen: Nie wiem jak u innych kubki smakowe i "czujniki" zapachowe w nosie,ale dla mnie 555 to posmak przepysznych orzeszków ziemnych które uwielbiam *CZAJNICZEK* Może dlatego tak mi podchodzi ten smaczek


O! I mnie podchodzi ten smaczek, ale wierz mi - Mości Krasnalu - że już parę chwil po puszczeniu chmurki - w chacie rozlega się 'alarm swądowy' ze strony nienawistnych domowników! :twisted:
To samo po np. "Cuban Cigar" *BOJE SIE* - ale ja piszę o liku 'sklepowym', a może ten z aromatu tak nie capi?
Oj, gdybym wzorem Waszeci (ukłony i szacuneczek dla Szanownej Małżonki!) zabrał kobicinę na Bal Waperów - może by i wyrozumiałość w rodzinie wzrosła! :lol:


muadep pisze:
Poza tym pytałem parę razy różnych osób i opinie są różne, większość pozytywne, i to nie tylko na 555 - sporadycznie chmurzę inne. Mówią, że coś słodkiego, porównywano do sop.orzechowej, orzecha, pestek, dziwny smród,


Kiedy pierwszy raz zalałem kupne 'trzypiontki' i na jakiś czas opuściłem swój 'kącik wapera' - to po powrocie uderzył mnie 'zapach szatni po ostrym treningu' i w pierwszej chwili zacząłem się rozglądać za postawionymi skarpetami... :shock:
Awatar użytkownika
By kmaksiu
#877311
el Petto pisze:Kiedy pierwszy raz zalałem kupne 'trzypiontki' i na jakiś czas opuściłem swój 'kącik wapera' - to po powrocie uderzył mnie 'zapach szatni po ostrym treningu' i w pierwszej chwili zacząłem się rozglądać za postawionymi skarpetami... :shock:


Oj to jest fakt. U mnie gdy tylko wyciągałem e-p, to słyszałem od każdego "znowu skarpetę wyciągasz? Jezuu!". Ale zauważyłem, że tytoniówki które sami wymieszamy maja dużo słabszy zapach dymu. Więc na pewno nie pozbędziemy się definitywnie zapachu, ale możemy go trochę osłabić :). Każdy wtedy będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
By Mutango
#877317
el Petto pisze:O! I mnie podchodzi ten smaczek, ale wierz mi - Mości Krasnalu - że już parę chwil po puszczeniu chmurki - w chacie rozlega się 'alarm swądowy' ze strony nienawistnych domowników! :twisted:

Czasami kropla mentholu dodana do trzypiątki czyni cuda, chociaż nie każdy może to polubić ;)
By Krasnal45
#877631
Mutango pisze:
el Petto pisze:O! I mnie podchodzi ten smaczek, ale wierz mi - Mości Krasnalu - że już parę chwil po puszczeniu chmurki - w chacie rozlega się 'alarm swądowy' ze strony nienawistnych domowników! :twisted:

Czasami kropla mentholu dodana do trzypiątki czyni cuda, chociaż nie każdy może to polubić ;)

Po pierwsze nic miętowego....brrr...to nie dla mnie, a po drugie...... dajcie już spokój z tymi skarpetami, moje ładnie pachną :mrgreen:
By Krasnal45
#898497
@muadep dzięki, plusik jak obiecałem poleciał :mrgreen: To jest to *CZAJNICZEK* :piwo Nie mam czasu się rozpisywać nad smakiem bo mam ręce zajęte epetami napełnionymi moim własnym, stworzonym 555 :mrgreen: ElPetto, no dobra, dalej wali tymi Twoimi skarpetami, ale dla mnie to i tak Number One :mrgreen:
P.S. Na razie na sznurkach, zobaczymy jak się sprawi w gienku na mechaniku
Awatar użytkownika
By E-lasior
#949928
@Krasnal45 powiedz mi te namieszane 555 podobne jest chociaż trochę do 555 BM czy to jest coś innego warto mieszać? Jakaś ocena?
By Krasnal45
#949942
E-lasior pisze:@Krasnal45 powiedz mi te namieszane 555 podobne jest chociaż trochę do 555 BM czy to jest coś innego warto mieszać? Jakaś ocena?

@ E-lasior, jest podobne i to IMO dość mocno, aczkolwiek jest jak gdyby łagodniejsze, nie wiem dokładnie jak to określić i nie jest taki "suchy" jak oryginał z BM. Aktualnie mam "napędzone" na bazie neutralnej 50/50 z Atmosa. Na 30ml bazy, 100 kropelek 555 Gold z Inavery. Następnym razem muszę to przeliczyć na mililitry bo wiadomo, będzie inny kroplomierz to mogą być inne kropelki.
Awatar użytkownika
By adi38
#1184620
Jest odpowiednik TPA dla Inawery 555 Gold ?
Awatar użytkownika
By azbee
#1185271
adi38 pisze:Jest odpowiednik TPA dla Inawery 555 Gold ?

Moim zdaniem nie ma. 555 gold to dosyć specyficzny aromat
Awatar użytkownika
By psn
#1185560
azbee pisze:
adi38 pisze:Jest odpowiednik TPA dla Inawery 555 Gold ?

Moim zdaniem nie ma. 555 gold to dosyć specyficzny aromat


Witam.
W moim odczuciu warto spróbować RY4 Double (10%), do tego acetylpyrazine (2 krople na 10ml) i baza vpg+. Mamy doskonałe zastępstwo dla 555, tzw. klon liquidu Bebeca z AtmosLab, który jak dla mnie jest niczym 555 tylko w odsłonie "premium" (bogatsza nuta smakowa).
Jeśli oczekujemy czegoś bardziej wytrawnego w smaku to można użyć bazy bez etylomaltolu.
Moim zdaniem powinno podejść, no ale wiadomo, z naszymi kubkami smakowymi różnie bywa patrząc po różnorakich wypowiedziach na trawniku. ;)
Pozdrawiam serdecznie.
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By prymus140
#1185563
psn pisze:
azbee pisze:
adi38 pisze:Jest odpowiednik TPA dla Inawery 555 Gold ?

Moim zdaniem nie ma. 555 gold to dosyć specyficzny aromat


Witam.
W moim odczuciu warto spróbować RY4 Double (10%), do tego acetylpyrazine (2 krople na 10ml) i baza vpg+. Mamy doskonałe zastępstwo dla 555, tzw. klon liquidu Bebeca z AtmosLab, który jak dla mnie jest niczym 555 tylko w odsłonie "premium" (bogatsza nuta smakowa).
Jeśli oczekujemy czegoś bardziej wytrawnego w smaku to można użyć bazy bez etylomaltolu.
Moim zdaniem powinno podejść, no ale wiadomo, z naszymi kubkami smakowymi różnie bywa patrząc po różnorakich wypowiedziach na trawniku. ;)
Pozdrawiam serdecznie.
*CZAJNICZEK*

Otrzymamy najprosztszą Tribecę.Niestety to jeszcze nie będzie Bebecca.
Awatar użytkownika
By psn
#1185567
prymus140 pisze:Otrzymamy najprosztszą Tribecę.Niestety to jeszcze nie będzie Bebecca.


Tribeca z tego co wiem jest bardziej wytrawna i na forum sugerowano mieszanie na bazie bez etylomaltolu, jak dla mnie z etylo wychodzi Bebeca, no chyba, że uważasz, iż należy coś jeszcze dodać by się do oryginału zbliżyć to chętnie przygarnę sugestię z Twojej strony Prymusie, szczególnie, że lada moment robię kolejnego mixa. :)
*SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By adi38
#1185570
A RY69 z BM ma coś wspólnego z aro RY4 ? Chodzi oczywiście o smak i zapach. Bo RY69 lq jest nie do przyjęcia. Jeśli użyjemy jak piszesz, RY4 double osiągniemy coś w deseń 555 BM z nutą orzeszka? Popraw mnie jak namieszalem :-)

Wydziergane z Sony Xperia Z
Awatar użytkownika
By psn
#1185575
adi38 pisze:A RY69 z BM ma coś wspólnego z aro RY4 ? Chodzi oczywiście o smak i zapach. Bo RY69 lq jest nie do przyjęcia. Jeśli użyjemy jak piszesz, RY4 double osiągniemy coś w deseń 555 BM z nutą orzeszka? Popraw mnie jak namieszalem :-)

Wydziergane z Sony Xperia Z


W moim subiektywnym odczuciu dużą rolę pełni tu wspomniana acetylpyrazine jeśli chodzi o "orzeszki", nie mniej jednak warto z nią uważać ponieważ jest niesamowicie mocna aromatycznie i te 2 krople to już mocny aromat. ;)
Jeśli chodzi o RY69 to nie miałem z nim styczności.
Co do samego Ry4 Double - również bogaty w nuty karmelowo-orzeszkowe. Śmiem twierdzić, że nie ma szans byś zawiódl się tym aromatem jeśli lubisz 555.
Dla mnie rezultat po mixie który opisałem bije 555 na głowę i ja np. już 'piątek' nie wapuje bo po co skoro mam coś głębszego i zdecydowanie smaczniejszego a jednocześnie w zbliżonej linii aromatyczno-smakowej. ;)

Polecam także poczytać opinię innych waperów:
https://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/TPA ... ouble.html
http://e-plyny.pl/Aromat-TPA-RY4-Double

Będzie Pan zadowolony. Przynajmniej nie poznałem jeszcze kogoś kto by malkontencił. :lol:

P.S. Warto by poleżakował przez jakiś czas, nabiera z każdym dniem coraz większej głębi smaku, choć już po kilku dniach jest naprawdę satysfakcjonująco.
By dratt
#1190803
Witam. Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc spytam tu, bo smak trochę zbliżony.
Czy ktoś namieszał coś zbliżonego do M Blue Mista? Jeżeli tak, to z czego?
Co jakiś czas eksperymentuję z różnymi aromatami, ale zawsze lądują w kiblu.
Awatar użytkownika
By adi38
#1190834
dratt pisze:...ale zawsze lądują w kiblu.


Dlaczego nie trzymasz się opisanych receptur, zamiast do kibla lądowały by w paszczy ;-)

psn w poniedziałek oczekuje paczuszki z dużą ilością aro tpa, a w niej m.in. RY 4 double i acetylpyrazine będziemy tworzyć bebeca tfu wielebny wybaczy tribece :-)

Ukłon dla bimbrowników!!!

Wydziergane z Sony Xperia Z
By dratt
#1190900
adi38 pisze:Dlaczego nie trzymasz się opisanych receptur
...

O to właśnie chodzi, że nie znalazłem receptur na coś a'la M - stąd pytanie.
Awatar użytkownika
By adi38
#1190994
dratt pisze:
adi38 pisze:Dlaczego nie trzymasz się opisanych receptur
...

O to właśnie chodzi, że nie znalazłem receptur na coś a'la M - stąd pytanie.

Próbowałeś bazę DNB czystą?

Wydziergane z Sony Xperia Z
By dratt
#1191288
Próbowałem, ale aż taki hardcorowiec to nie jestem...
Awatar użytkownika
By adi38
#1191724
dratt pisze:Próbowałem, ale aż taki hardcorowiec to nie jestem...

??? Co jest hardkorowego w wapowaniu bazy ??? To wapowanie bazy z aromatami to dopiero musi być hardkor ;-) Chyba jednak nie próbowałeś.

Wydziergane z Sony Xperia Z
By dratt
#1191922
Aż tak zdesperowany nie jestem, lubię, jak produkt do wapowania ma smak i zapach - nie tylko w śladowych ilościach. Zadałem pytanie o samogon w typie M, żadna ze znanych mi (bodaj pięciu) baz nie odznaczała się takimi właściwościami smakowymi. Oczywiście chciałbym, by było to takie proste no i tanie...
Awatar użytkownika
By gregbard
#1191929
dratt pisze:Aż tak zdesperowany nie jestem, lubię, jak produkt do wapowania ma smak i zapach - nie tylko w śladowych ilościach.

Chodzi właśnie o to... że DNB ma smak i zapach, czyli jednak nie próbowałeś? Chyba że rozcieńczałeś, i intensywność substancji zapachowych diabli wzięli.
By dratt
#1191937
Dzięki za zainteresowanie, ale próba wapowania bazy już była. Stąd pytanie o M, od blisko roku najbardziej odpowiadającego mi liquidu. Z aromatu 555 Gold Inawery udało mi się upędzić coś, co mi w miarę smakuje, natomiast coś w stylu M jak na razie nie wychodzi.
Awatar użytkownika
By dziakson
#1191969
dratt pisze:Dzięki za zainteresowanie, ale próba wapowania bazy już była. Stąd pytanie o M, od blisko roku najbardziej odpowiadającego mi liquidu. Z aromatu 555 Gold Inawery udało mi się upędzić coś, co mi w miarę smakuje, natomiast coś w stylu M jak na razie nie wychodzi.


Wg mnie najbardziej zblizony smak do M ma baza dnb + http://www.foggyalley.com/aromat-classi ... p-861.html

Sorki ze daje link ale jestem na tapa:)

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
By dratt
#1191998
No, dzięki bardzo.
Awatar użytkownika
By adi38
#1192146
Pogadaj z prymusem z forum. On napewno w swojej "hurtowni" coś znajdzie.

Wydziergane z Sony Xperia Z
Awatar użytkownika
By adi38
#1204634
prymus140 pisze:
psn pisze:
azbee pisze:[quote="adi38"]Jest odpowiednik TPA dla Inawery 555 Gold ?

Moim zdaniem nie ma. 555 gold to dosyć specyficzny aromat


Witam.
W moim odczuciu warto spróbować ) i baza vpg+. Mamy doskonałe zastępstwo dla 555, tzw. klon liquidu Bebeca z AtmosLab, który jak dla mnie jest niczym 555 tylko w odsłonie "premium" (bogatsza nuta smakowa).
Jeśli oczekujemy czegoś bardziej wytrawnego w smaku to można użyć bazy bez etylomaltolu.
Moim zdaniem powinno podejść, no ale wiadomo, z naszymi kubkami smakowymi różnie bywa patrząc po różnorakich wypowiedziach na trawniku. ;)
Pozdrawiam serdecznie.
*CZAJNICZEK*


Właśnie spróbowałem po 2 tyg. mieszanke RY4 Double (10%), do tego acetylpyrazine (2 krople na 10ml) do 555 niestety daaaleko, niestety. Ale da się zwapować od bólu.

Wydziergane z Sony Xperia Z
Ursa pocket

Ogólnie mam problem bo Ursa pocket zablokowała mi […]

Pomoc — Ursa Pocket

Jestem nowy jeśli chodzi o e-papierosy, mało co wi[…]

Lost vape

Witam mam problem z moim lost vape.Od miesiąca grz[…]

Aspire Boxxer-odważny krok

https://i.ibb.co/rZHBSpM/Aspire-Boxx[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.