EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By maz00r
Po prostu kup sobie drut i sznurek i sam zrób grzałkę, w tańszej opcji wystarczy sam drut i wata bawełniana (poczytaj o microcoilu). Kręcenie grzałek naprawdę nie jest trudne ; )
By baanashe
No tak, ale trzeba mieć ten drut, który sporo kosztuje bo ilość jest ogromna, tak samo z knotem...
Awatar użytkownika
By noman1
baanashe pisze:No tak, ale trzeba mieć ten drut, który sporo kosztuje...... tak samo z knotem...

:palm drut + sznur to mniej niż paczka papierosów a to wystarczy na.....strzelam.. 20 grzałek
Ostatnio zmieniony 30 paź 2013, 22:14 przez noman1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By gregbard
baanashe pisze:No tak, ale trzeba mieć ten drut, który sporo kosztuje bo ilość jest ogromna, tak samo z knotem...

po co ci ogromna ilość skoro można kupić 2 metry? Hurtownię będziesz otwierał?
Awatar użytkownika
By Cubezero
koledzy potrzebuję wiedzieć jakiego drutu używają w fabrycznych grzałkach do Nautilusa? w grzałce jest dual coil nawinięty po 8 zwojów na sznurek, i wychodzi 1.6 - 1.8 oma :shock: co to za drut?
By hensik
Myślę, że to niewypał. I tak będzie trzeba poprawić drut, a można kupić drut zgrzany ze srebrnym i nawinac samemu, będzie mniej roboty za mniejsza cenę

Wykute paznokciem w kamieniu.
By hensik
Praktyczne zawsze w fabrycznych grzałkach nie jest on idealnie ułożony, a dodatkowo przy wkładaniu w kubek Ci się przesunie. Zrób kilka grzałek sam od podstaw to zobaczysz o co chodzi.

Awatar użytkownika
By olasinho8
Panowie, po co drut srebrny ?Daje się go na końcówki drutu z którego kręcimy grzałkę ?
Pozdrawiam
By user
olasinho8 pisze:Panowie, po co drut srebrny ?Daje się go na końcówki drutu z którego kręcimy grzałkę ?
Pozdrawiam

Ogranicza długość drutu który nie bierze udziału w odparowywaniu liquidu.
Robiąc "wąsy" z drutu nieoporowego, otrzymujesz grzałkę w której grzeje tylko ten odcinek który ma grzać.
Awatar użytkownika
By olasinho8
czyli srebrzanke daje na odprowadzenia ?
Po prostu oplatam nią drut oporowy ?
Do każdej grzałki to pasuje ?Do gienkowych, kajfunowych, dolno i górnogrzałkowców ?

Pozdrawiam
By user
olasinho8 pisze:czyli srebrzanke daje na odprowadzenia ?
Do każdej grzałki to pasuje ?Do gienkowych, kajfunowych, dolno i górnogrzałkowców ?

Pozdrawiam

Tak, na "odprowadzenia"
Nie oplatasz, a splatasz raczej, lub łączysz kulką srebrną.
Do każdej pasuje, ale nie do każdej się stosuje. Dajemy tam, gdzie "odprowadzenia" są stosunkowo długie. (najczęsciej)
W genesisach raczej rzadko, choć sam kiedyś z ciekawości zapodałem, raz testowo. W taifunowaych/kayfunowatych nie, bo tam wąsy są króciutkie.
Za to często stosuje się w renowacji fabrycznych grzałek do wszelakiej maści kliromizerów. A przynajmniej kiedyś się dawało.
Awatar użytkownika
By pol
olasinho8 pisze:czyli srebrzanke daje na odprowadzenia ?

Pasuje do każdego. Dodatkowo grzałka zrobiona z końcówkami tzw nieoporowymi daje to, że one się nie rozgrzewają i nie przepalają izolatorów przy pinie plusowym grzałki.
Nie we wszystkich jest sens ich stosowania, ale w niektórych wręcz wymagany np w Magoo.

To nie tak na wprost, owinąć i już....

Metod jest kilka:
laczenie-drutu-srebrnego-z-oporowym-tutorial-video-t47068.html

laczenie-srebrzanki-z-drutem-oporowym-za-pomoca-zacisk-t29335.html

laczenie-drutu-res-no-res-t43091.html

laczenie-drutow-wezlem-wedkarskim-t33136.html

post719238.html#p719238
Awatar użytkownika
By olasinho8
No właśnie w Vivi Novie mam problem bo izolator mi się topi i zamiast czuć smak mango to mam oponę :D
Kupię i będę używał pierwszej metody łączenie srebrzanki z oporowym, wydaje się najłatwiejsza.

Dzięki bardzo, pozdrawiam !
Awatar użytkownika
By innew
hensik pisze:Myślę, że to niewypał. I tak będzie trzeba poprawić drut, a można kupić drut zgrzany ze srebrnym i nawinac samemu, będzie mniej roboty za mniejsza cenę

a gdzie kupować? sklep sklepowi nierówny.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
innew pisze:
hensik pisze:Myślę, że to niewypał. I tak będzie trzeba poprawić drut, a można kupić drut zgrzany ze srebrnym i nawinac samemu, będzie mniej roboty za mniejsza cenę

a gdzie kupować? sklep sklepowi nierówny.

Witam.
Dobry i sprawdzony sklep oraz to czego szukasz
https://www.e-dym.pl/Dla_majsterkowicz%C3%B3w/11550-Komplet_grza%C5%82ek_Nichrome_20szt..html
Pozdrawiam
Problem z Kylin M

Witam mam problem z kylinem m, dzisiaj pierwszy ra[…]

Jaka baza do premixów?

Hej, zastanawiam się jaką bazę do premixów dodawać[…]

Jaki telefon kupić ?

Hej Żonie uszkodził się telefon. Do tej pory zawsz[…]

Regulamin Forum

REGULAMIN FORUM §1 Postanowienia ogólne 1. Nini[…]