EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Jaksow
#1370398
Witam Was bardzo serdecznie.

Od kilku dni zmagam się z nieco niespotykanym w mojej ocenie problemem. Po powrocie do e-palenia po miesiącu przerwy zauważyłem, że smak stosowanych przeze mnie liquidów (Hangsten, BM) nie jest już taki jak dawniej. Właściwie to w dymie nie czuć smaku w ogóle. Po wymianie grzałki na nową (używam grzałek Kangertech Dual Coil 1.8 Ohm nowego typu), smak czuć było może przez pierwsze 4 zaciągnięcia i potem znowu ten sam jałowy, bezsmakowy dym, trochę taki jakby nie wystarczająca ilość liquidu dochodziła do knocików w grzałce.
Dostałem info od Warszawskiego e-dymu, iż przyczyną może być albo zmiana napięcia (nie możliwe- palę cały czas na tym samym), za rzadka zmiana smaków (zmieniam je często, więc też nie możliwe) lub też problemy z gardłem lub katar (co też jest nie możliwe, gdyż paląc na praktycznie bliźniaczych e-papierosach kolegów, smak jest taki jaki powinien być).

Moje pytanie do Was. Jeżeli nie problemy wspomniane wyżej, co może być przyczyną braku oddawania smaku przez mojego e-papierosa?

Pozdrawiam,
Jakub.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1370406
Wszystko...
- przeziębienie
- ujowa partia grzałek
- ujowa partia lq
- Spinner się sypie
- kubki smakowe
- zaczynasz wybrzydzać
:wink:
Awatar użytkownika
By Aragorn
#1370410
Jaksow pisze:Witam Was bardzo serdecznie.

Od kilku dni zmagam się z nieco niespotykanym w mojej ocenie problemem. Po powrocie do e-palenia po miesiącu przerwy zauważyłem, że smak stosowanych przeze mnie liquidów (Hangsten, BM) nie jest już taki jak dawniej. Właściwie to w dymie nie czuć smaku w ogóle. Po wymianie grzałki na nową (używam grzałek Kangertech Dual Coil 1.8 Ohm nowego typu), smak czuć było może przez pierwsze 4 zaciągnięcia i potem znowu ten sam jałowy, bezsmakowy dym, trochę taki jakby nie wystarczająca ilość liquidu dochodziła do knocików w grzałce.
Dostałem info od Warszawskiego e-dymu, iż przyczyną może być albo zmiana napięcia (nie możliwe- palę cały czas na tym samym), za rzadka zmiana smaków (zmieniam je często, więc też nie możliwe) lub też problemy z gardłem lub katar (co też jest nie możliwe, gdyż paląc na praktycznie bliźniaczych e-papierosach kolegów, smak jest taki jaki powinien być).

Moje pytanie do Was. Jeżeli nie problemy wspomniane wyżej, co może być przyczyną braku oddawania smaku przez mojego e-papierosa?

Pozdrawiam,
Jakub.


Miałem taki sam problem na Spinerze.
Później podłączyłem go do ładowarki i tak nastąpił jego zgon Xd :c
Być może to coś z panelem ?
Podobno w mojej sztuce uszkodził się panel, a miałem taki sam dziwny posmak po którym odechciewało się palić.
Awatar użytkownika
By wtoro
#1370421
Obstawiałbym, że to jednak wina grzałki. Nie są one najlepszej jakości. Niektóre mogą działać kilka tygodni, niektóre kilka minut :(

Tapatalk
By Jaksow
#1370427
Skoncentruje się więc na tych felernych grzałkach i zobaczę czy kolejna wymiana pomoże (tym razem kupię w innym sklepie niż e-dym). Oprócz tego zauważyłem, że bateria nie chce mi się naładować do pełna (czyli do momentu kiedy lampka na ładowarce zmieni kolor na zielony jak to było kiedyś), więc jeżeli nie grzałka to wezmę pod lupę baterie.

Dzięki wielkie za pomoc.
Awatar użytkownika
By wtoro
#1370450
Tymon78 pisze:Obstawiam na początek grzałki i lq - to najszybciej można wymienić :wink:, a dalej - lista...

Tymon78, wybacz, tak wyszło z moim postem jakbym Cię poprawiał, nie miałem tego zamiaru. Zanim skonczyłem pisać swojego posta, Twój już się pojawił, nie zauważyłem...

Tapatalk
Awatar użytkownika
By przpie
#1370509
Niewykluczone - wbrew popularnym opiniom, prawdopodobieństwo jest relatywnie wysokie - że e-papieros przyczynił się do rozwoju nowotworu mózgu w okolicy korowego ośrodka smaku. Zgodnie z niedawno przeprowadzonymi badaniami, niepokojąco wysokim współczynnikiem kancerogenności odznaczają się właśnie liquidy Hangsten, o których pisano szeroko w prasie medycznej. Polecam zapoznanie się z najbardziej bodaj szczegółowym opracowaniem tego tematu, jakim jest publikacja dra Macieja Krzakowskiego w "Onkologii w Praktyce Klinicznej" 02/2015.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1371622
Aragorn pisze:Miałem taki sam problem na Spinerze.
Później podłączyłem go do ładowarki i tak nastąpił jego zgon Xd :c
Być może to coś z panelem ?
Podobno w mojej sztuce uszkodził się panel, a miałem taki sam dziwny posmak po którym odechciewało się palić.

Co to jest ten panel? :lol:

przpie pisze:Niewykluczone - wbrew popularnym opiniom, prawdopodobieństwo jest relatywnie wysokie - że e-papieros przyczynił się do rozwoju nowotworu mózgu w okolicy korowego ośrodka smaku. Zgodnie z niedawno przeprowadzonymi badaniami, niepokojąco wysokim współczynnikiem kancerogenności odznaczają się właśnie liquidy Hangsten, o których pisano szeroko w prasie medycznej. Polecam zapoznanie się z najbardziej bodaj szczegółowym opracowaniem tego tematu, jakim jest publikacja dra Macieja Krzakowskiego w "Onkologii w Praktyce Klinicznej" 02/2015.
Pozdrawiam.

?????????

@Jaksow
A parownik po tym miesiącu nieużywania umyłeś?
By Jaksow
#1371692
znalazłem już odpowiedź na mój problem.
Kupiłem grzałkę w innym sklepie niż e-dym (mówimy tutaj o grzałce KangerTech Dual Coil 1,5 Ohm). Zdziwiłem się, bo opakowanie było zupełnie inne. W E-dymie sprzedają te grzałki w opakowaniu takim jak się pakuje jakieś tabletki kupowane w aptece (takie wyciskane :) ), a w tym drugim sklepie było oryginalne mini pudełeczko Kangertecha. Wydaje mi się po prostu, że w e-dymie mają grzałki gorszej jakości, jeśli to jest w ogóle możliwe.
E-faja śmiga teraz bez problemu.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1371769
Jaksow pisze:Witam Was bardzo serdecznie.

Od kilku dni zmagam się z nieco niespotykanym w mojej ocenie problemem. Po powrocie do e-palenia po miesiącu przerwy zauważyłem, że smak stosowanych przeze mnie liquidów (Hangsten, BM) nie jest już taki jak dawniej. Właściwie to w dymie nie czuć smaku w ogóle. Po wymianie grzałki na nową (używam grzałek Kangertech Dual Coil 1.8 Ohm nowego typu), smak czuć było może przez pierwsze 4 zaciągnięcia i potem znowu ten sam jałowy, bezsmakowy dym, trochę taki jakby nie wystarczająca ilość liquidu dochodziła do knocików w grzałce.
Dostałem info od Warszawskiego e-dymu, iż przyczyną może być albo zmiana napięcia (nie możliwe- palę cały czas na tym samym), za rzadka zmiana smaków (zmieniam je często, więc też nie możliwe) lub też problemy z gardłem lub katar (co też jest nie możliwe, gdyż paląc na praktycznie bliźniaczych e-papierosach kolegów, smak jest taki jaki powinien być).

Moje pytanie do Was. Jeżeli nie problemy wspomniane wyżej, co może być przyczyną braku oddawania smaku przez mojego e-papierosa?

Pozdrawiam,
Jakub.



U mojego syna było to samo. Hm... Jak myślicie, co może być przyczyną?
Grzałkę kupiłam mu tą samą. Nowej generacji ( i nie w e- dym).
Syn przeważnie ustawia swojego Spinera II ( Parownik Protank 3 Mini) na 3,3V czasami 3,8V. Może ustawienie większego V coś by w tym przypadku pomogło? Może te grzałki potrzebują większego kopa do okazania swoich możliwości??
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.