EPF
modernizacje akcesoriów przez forumowiczów
Awatar użytkownika
By wtoro
#1362357
Wzorując się na różnych sposobach reanimacji grzałek, postanowiłem wziąść się za przeróbkę Dual Coil’a nowego typu od Kangera.
Szukałem w kilku miejscach, ale tego sposobu nie widziałem. I mam nadzieję, że się komuś przydadzą.
Na początku demontujemy całą grzałkę i wyciągamy z niej stare zwoje i sznurki.

Obrazek
Obrazek

Z kominem trzeba postępować ostrożnie, zdarzały sie przypadki, gdy podczas przechylania, komin pękał. Możemy "wybebeszyć" grzałkę od środka,po ściągnięciu pinu i izolatora, zawartość i tak nie będzie nam potrzebna, wtedy bierzemy np. jakieś wiertło (w moim przypadku starczyło 3,2, byleby w komin nie wpadał) i wybijamy komin od spodu.
Jak płaszcz zewnętrzny nie schodzi po dobroci to możemy włożyć kawałek jakiegoś drutu w te małe otworki ( które służyły do transportu liquidu na grzałkę ) i zwyczajnie ciągniemy.

Obrazek

Teraz najgorsza część, musimy przewiercić ten płaszczyk co był na zewnątrz. Ja punktakiem zrobiłem zagłębienie i poszło w miarę przyzwoicie. Wszystko możemy sobie ułatwić, jeśli ktoś ma dostęp do imadła, wtedy to małe ustrojstwo nam nie ucieka. A jak ktoś ma jeszcze wiertarkę stołową to już w ogóle praca jest łatwa. Ja niestety nie miałem…

Obrazek

Wiercimy na razie tylko jeden otwór, między starymi otworami (najlepiej po środku), jakieś 3 mm od dołu. Do tego użyłem wiertła 1,8.

Obrazek

Teraz nakładamy płaszcz na kubek grzałki, tak by nasz wywiercony otwór wypadł na szczelinie. Dobijamy do samego końca. Zwróćcie uwagę, że stare otwory wyszły na ściance starego kubka, dzięki temu nic nie pocieknie niekontrolowanie;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Możemy przejść do wywiercenia drugiego otworu poprzez ten obecny już. Po założeniu płaszcza na kubek i dzięki tej szczelinie wiertło nie będzie nam tak uciekało na lewo i prawo, jedyne co nam pozostanie to martwić się, by w pionie nam nie uciekło.

Obrazek

Jak się udało, to możemy to tak zostawić, bądź rozwiercić, wszystko zależy od tego jakiej średnicy będziemy chcieli mieć zwoje. Ja osobiście kręcę na wiertle 2mm, więc rozwierciłem to na 2,2 mm (w moim przypadku wiertło swobodnie musiało przechodzić). Warto oczyścić, jeśli zostały jakieś opiłki w środku.

Obrazek

Instrukcji jak kręcić grzałkę nie daję, na forum jest tego sporo.
Mi wyszło coś takiego (Kanthal D 0,3, 12 zwoi, 2Ω na wiertle 2mm)

Obrazek

Ściągamy drut z wiertła i wkładamy do grzałki. Jak będzie na wysokości naszych nowo wywierconych otworów, to wkładamy ponownie wiertło.

Obrazek

Montujemy grzałkę tradycyjnie, pamiętając o naciągnięciu zwoi, po czym ze spokojem wyciągamy wiertło.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Sprawdzamy czy wszystko działa i przepalamy jeszcze grzałkę, żeby pozbyć się syfu.

Obrazek
Obrazek

Przez otwory i grzałkę przepychamy watę lub muji, tu już co wolicie i ją docinamy. Zasady są takie same jak przy innych grzałkach i wacie, czyli nie za dużo i nie za mało. Nakładamy trochę liquidu na nośnik i jeszcze raz sprawdzamy czy wszystko w porządku.

Obrazek
Obrazek

Możemy założyć górny komin ( delikatnie wbijając). Przyjrzyjcie się czy wszystko ładnie weszło, jak nie to poprawcie. Zakładamy jeszcze uszczelkę i grzałka gotowa!:)

Obrazek

Nie jest to z pewnością łatwy i szybki sposób, ale odwdzięcza się później swoją bezawaryjnością. Palę na tym w pracy już prawie dwa tygodnie, dymi smerfastycznie i nie miałem problemów typowych dla tych grzałek ( siorbanie czy wylewanie liquidu). W razie czego łatwo ją teraz przepalić, wymienić watę, czy całe uzwojenie.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 18:26 przez wtoro, łącznie zmieniany 1 raz.
By szpurek13
#1362409
Dobrze opisane i obfocone. Na pewno przyda się osobom które chcą odbudować nowe grzałki BDCC.
Awatar użytkownika
By pol
#1362410
wtoro pisze:...
Obrazek

Nie ma co się z nią wybitnie patyczkować, komin ściągamy przechylając w którąkolwiek stronę.
Jak płaszcz zewnętrzny nie schodzi po dobroci to możemy włożyć kawałek jakiegoś drutu w te małe otworki ( które służyły do transportu liquidu na grzałkę ) i zwyczajnie ciągniemy.

....

W tym fragmencie demontażu proponowałbym jedna delikatną formę demontażu kominka.
Moment nieuwagi i po grzałce.
Awatar użytkownika
By wtoro
#1362426
pol pisze:W tym fragmencie demontażu proponowałbym jedna delikatną formę demontażu kominka.
Moment nieuwagi i po grzałce.


Również się tego obawiałem za pierwszym razem i bawiłem się w wypychanie od spodu( na innym tutorialu to widziałem). Przy drugiej i trzeciej grzałce olałem to, zrobiłem tak jak np. przy grzałkach z protanków. I było ok. Druga sprawa, że tych Dual coili miałem kilka sztuk, więc nawet jeśli zepsułbym coś, to zawsze zapas był.
Tapatalk
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1362739
Na 3 grzałki udało mi się jedną rozebrać. W 2 pozostałych połamały się kominy. Może masz jakiś sposób jak to wyciągnąć, aby nawet nie wygiąć komina :)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1362742
tabacznik pisze:Na 3 grzałki udało mi się jedną rozebrać. W 2 pozostałych połamały się kominy. Może masz jakiś sposób jak to wyciągnąć, aby nawet nie wygiąć komina :)

Komin można wybić od spodu grzałki.
Potem wystarczy go delikatnie zeszlifować po obwodzie.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 17:53 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mordek
#1362751
A najlepiej poczytać w tym miejscu: post1162778.html#p1162778
Awatar użytkownika
By wtoro
#1362773
pol pisze:Przeczytaj zatem co się działo przy mocniejszym "gibaniu" kominem w grzałkach w EMOW (ta sama grzałka New Dual Coil kT).

A więc teraz dopiero doczytałem, rozumiem problem. Niefortunnie doradziłem z tym kominem. W tym wypadku rzeczywiście lepiej go wybić od dołu. Ja albo miałem szczęście, albo jakieś mocniejsze grzałki mi się trafiły.

Tapatalk
By szpurek13
#1362775
To dopisz to do poradnika.

Wyklepane na Note 3
Awatar użytkownika
By wtoro
#1362788
Poprawione, oby dobrze bo z telefonu pisałem...
Awatar użytkownika
By wtoro
#1363580
Ciesze się, daj znać później jak to u Ciebie się sprawuje.

Tapatalk
Awatar użytkownika
By wtoro
#1372057
Do usług:)

Tapatalk
Awatar użytkownika
By wtoro
#1380015
Działaj:)! Jak już raz spróbujesz, to wiecej nowych grzałek nie kupisz. No może gdy je pogubisz;)

Tapatalk
Przeróbka grzałki eGo AIO

Witam. Jestem tu nowy. Od niedawna jestem posiada[…]

Kanger DRIPBOX 160W

[b]Witam chciałem się dowiedzieć jaką górę mogę za[…]

GX350 klapka.

Witam. Mam taki problem, a mianowicie w moim smoku[…]

Najlepsze smaczki z Hipzza i Virtusa

Jakie według was są najlepsze smaczki premixów z H[…]