EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#365683
Moi drodzy,
sprawa jest bardzo istotna i dotyczy kwestii bezpieczeństwa.
Jeśli ktoś kupował roztwór nikotyny w amerykańskiej firmie Box Elder, proszę odstawić wszelkie oryginalne pojemniki, jak też wszelkie roztwory uzyskane z tych baz. Proszę też o pilny kontakt ze mną.
Sprawa omawiana jest szeroko w wątku na ECF:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... sults.html
Mówiąc w skrócie - sprzedawana przez nich baza o mocy 100 mg/ml ma zmierzone stężenie nikotyny nawet 272 mg/ml. Jest to więc po prostu 27% roztwór - naprawdę niebezpieczny nawet przy rozcieńczaniu. Dla innych stężeń też stwierdzono istotne przekroczenia wartości deklarowanych. Badania wykonywał Kurt - znam Go już jakiś czas - to jest chemik z 30-letnim doświadczeniem laboratoryjnym.

Moderatora proszę o przyczepienie tego wątku i o zadbanie, aby się nie rozmydlił.

Odpowiem na ewentualne pytania, ale proszę o to, aby dyskusja dotyczyła tylko i wyłącznie kwestii wspomnianej wyżej.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#365712
Mareckimt pisze:Takie wydarzenia to narzędzie dla przeciwników e-palenia.
Ale również i ostrzeżenie dla nas, producentów i dostawców.
Tego typu zdarzenia nie powinny mieć miejsca.

To, ze nie powinny mieć miejsca to prawda co do narzędzi to takie same jak każda zmarła osoba na raka, która paliła analogi przeciwko analogom.

Zastanawiam się w takim wypadku czy nasi dystrybutorzy, którzy sami robią rozlewają wierzą w napisy na etykietach czy sami badają stężenia...
Awatar użytkownika
By dsh
#365713
Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.

Swoją drogą, kto miesza z bazy 100mg/ml? To mieszanie jest już niebezpieczne...
Awatar użytkownika
By PucH2
#365714
Czynnik ludzki zawsze jest mylny. Ta wpadka, jak i inne na naszym wewnętrznym rynku pokazuje że potrzebny jest zestaw do odczytu zawartości nikotyny w płynie. Tak samo jak i kontrola partii w niezależnych firmach nad stężenia tej trucizny. Wiem siedzimy cicho bo się nam to opłaca. Jednak się okazuje że bez takich uregulowań wcześniej czy później nastąpi nieszczęście.

Może kolega @StaryChemik pokusiłby się o opracowanie takiego zestawu do odczytu zawartości nikotyny w domowych warunkach.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#365721
Na dobrą sprawę to zwykły szary epalacz nie może kupić nikotyny o takim stężeniu. Jest to przecież nielegalne podobno. Bardziej bym się obawiał o gotowe liquidy. Szczególnie te mieszane w Polsce.
Chemiku, czy takie stężenie nikotyny może powodować "zgęstnienie" płynu? Miałem niedawno pośrednio styczność z bazą na VG, ale miała ona konsystencje czystego VG. Kleiła się jak gile z nosa.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#365723
dsh pisze:Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.

Swoją drogą, kto miesza z bazy 100mg/ml? To mieszanie jest już niebezpieczne...

Piszesz "niecałe 3*" - tyle, że to jest 27% roztwór. Wylany nawet w niewielkiej ilości na skórę może powodować poważne problemy zdrowotne.
A kto miesza? W USA sporo ludzi się rzuciło na setki. Bez sensu.
Awatar użytkownika
By lesmie
#365725
PucH2 pisze:Może kolega @StaryChemik pokusiłby się o opracowanie takiego zestawu do odczytu zawartości nikotyny w domowych warunkach.



Chyba nic z tego nie będzie, pisał na blogu:

http://starychemik.wordpress.com/e-papierosy-faq/

Pkt.34
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#365726
PucH2 pisze:Może kolega @StaryChemik pokusiłby się o opracowanie takiego zestawu do odczytu zawartości nikotyny w domowych warunkach.

Jak ktoś chce, może poszukać zestawów (kit) na forum ECF. Tyle, że one są raczej średnio dokładne i mogą służyć tylko do bazy, bez żadnych dodatków.

-- [scalono] 21 lis 2011, 19:57 --

Kszywho pisze:Na dobrą sprawę to zwykły szary epalacz nie może kupić nikotyny o takim stężeniu. Jest to przecież nielegalne podobno. Bardziej bym się obawiał o gotowe liquidy. Szczególnie te mieszane w Polsce.

Nielegalny jest zakup czystej nikotyny (100%), nie roztworów. Ustawa nie definiuje stężenia granicznego.
Chemiku, czy takie stężenie nikotyny może powodować "zgęstnienie" płynu? Miałem niedawno pośrednio styczność z bazą na VG, ale miała ona konsystencje czystego VG. Kleiła się jak gile z nosa.

Nikotyna praktycznie nie zmienia lepkości bazy.
Awatar użytkownika
By inawera
#365910
PucH2 pisze:Czynnik ludzki zawsze jest mylny. Ta wpadka, jak i inne na naszym wewnętrznym rynku pokazuje że potrzebny jest zestaw do odczytu zawartości nikotyny w płynie. Tak samo jak i kontrola partii w niezależnych firmach nad stężenia tej trucizny. Wiem siedzimy cicho bo się nam to opłaca. Jednak się okazuje że bez takich uregulowań wcześniej czy później nastąpi nieszczęście.

Może kolega @StaryChemik pokusiłby się o opracowanie takiego zestawu do odczytu zawartości nikotyny w domowych warunkach.


Pisał Stary Chemik na swoim blogu:
http://starychemik.wordpress.com/page/2/,
i co?
Jednen Lesmie podjął temat sugerując jakie wyniki badań chciałby zobaczyć. Reszta napisała "dosadnie" ale trochę jakby obok tematu.

-- [scalono] 22 lis 2011, 15:11 --

Kszywho pisze:Bardziej bym się obawiał o gotowe liquidy. Szczególnie te mieszane w Polsce.

Jak czytasz Kszywho, raczej obawiać się trzeba zagranicznych. Czy po naszej wpadce sprzed półtora roku (stężenie nikotyny 10 x mniejsze od delkarowanego) miałeś problemy z Polskimi producentami?
Chemiku, czy takie stężenie nikotyny może powodować "zgęstnienie" płynu? Miałem niedawno pośrednio styczność z bazą na VG, ale miała ona konsystencje czystego VG. Kleiła się jak gile z nosa

Jeżeli VG trzymasz w lodówce to ma prawo być gęsta.

Mam też małą satysfakcje. Temat baz amerykańskich "wypłynął" od Inawery. To nasi zagraniczni kontrachencji podesłali nam linka z tematem.
Zainteresowałem nim Starego Chemika, aby jako niekwestionowany autorytet wypowiedział się w temacie.
Co ponadto? Potwierdza się fakt że waperzy mający dostęp do specjalistycznego sprzętu testują kupywane produkty.
Co z tego wynika? Nie znamy dnia ani godziny kiedy nasze produkty dostaną /może już dostały się/ w ręce fachowców. Uważamy aby najmniejszych wpadek nie było. Tylko dlaczego zamiast usłyszeć od was: proszę o informacje o..... najczęściej otrzymujemy w zamian niemiłe teksty (czyt. joby)
Awatar użytkownika
By Kriss
#365921
dsh pisze:Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.


Czy ktoś z Was wie, co by się stało po JEDNYM zaciągnięciu się roztworem 100mg? A takim 272mg? Pytam serio, bo nie wiem, czy organizm może wpaść w jakiś szok? Czy nastąpią jedynie standardowe objawy przedawkowania? Czy jeszcze coś innego?

Śmiać mi się chce, jak się tak część z Was bulwersuje nt mieszania 100-ek, a gdyby w Polsce były dostępne setki, pewnie wiele osób by z nich korzystało, tym bardziej, gdyby ich cena była wyraźnie ekonomiczniejsza od słabszych płynów. To raz, a dwa - jakie ma to znaczenie, czy mieszali setkę czy 50-tkę czy 20-tkę? Równie dobrze w 20-tce mogło się znaleźć 200mg.
Awatar użytkownika
By dsh
#365935
Kriss pisze:
dsh pisze:Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.


Czy ktoś z Was wie, co by się stało po JEDNYM zaciągnięciu się roztworem 100mg? A takim 272mg? Pytam serio, bo nie wiem, czy organizm może wpaść w jakiś szok? Czy nastąpią jedynie standardowe objawy przedawkowania? Czy jeszcze coś innego?


Pewnie by trochę przytkało. Przedawkowania pełnego od razu by nie było pewnie, może jakieś lekkie nudności i zawroty głowy przez chwilę. Nie wiem jak nikotyna miejscowo działa, a to by miało największe znaczenie. Podejrzewam, że podrażnienie błon śluzowych znajdujących się po drodze do płuc, objawiające się pieczeniem, etc., ale ciężko się tutaj wypowiadać, nikt nie przeprowadził takich testów.

Kriss pisze:Śmiać mi się chce, jak się tak część z Was bulwersuje nt mieszania 100-ek, a gdyby w Polsce były dostępne setki, pewnie wiele osób by z nich korzystało, tym bardziej, gdyby ich cena była wyraźnie ekonomiczniejsza od słabszych płynów. To raz, a dwa - jakie ma to znaczenie, czy mieszali setkę czy 50-tkę czy 20-tkę? Równie dobrze w 20-tce mogło się znaleźć 200mg.


Mnie tam nie bulwersuje jakoś specjalnie. Na pewno zawsze się znajdą amatorzy. Być może tacy, którzy mają zaplecze i umiejętności do obchodzenia się z takimi stężeniami. Pewnie też tacy, którzy mają po prostu wszystko w d. Ale ludzie robią różne głupie rzeczy i nic nie poradzisz. Czemu mieszanie liquidów miałoby być wyjątkiem?

Jedna rzecz jest zastanawiająca. Co prawda nie mogę znaleźć ceny tych baz, ale biorąc pod uwagę, że płaci się za nikotynę w roztworze bazowym, nie sądzę aby była znacząca różnica w cenie. Jedyne plusy to mniejsza objętość (łatwiejsze przechowywanie większych ilości) i większa dowolność w mieszaniu (można łatwo zmienić proporcje choćby VG-PG bez osłabienia bazy).

Jeśli by się pojawiły tanie bazy o dużym stężeniu to by było bardzo podejrzane, jeśli chodzi o źródło nikotyny w nich zawartej.
Awatar użytkownika
By inawera
#365939
Kriss pisze:
dsh pisze:Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.


Czy ktoś z Was wie, co by się stało po JEDNYM zaciągnięciu się roztworem 100mg? A takim 272mg? Pytam serio, bo nie wiem, czy organizm może wpaść w jakiś szok? Czy nastąpią jedynie standardowe objawy przedawkowania? Czy jeszcze coś innego?

Śmiać mi się chce, jak się tak część z Was bulwersuje nt mieszania 100-ek, a gdyby w Polsce były dostępne setki, pewnie wiele osób by z nich korzystało, tym bardziej, gdyby ich cena była wyraźnie ekonomiczniejsza od słabszych płynów. To raz, a dwa - jakie ma to znaczenie, czy mieszali setkę czy 50-tkę czy 20-tkę? Równie dobrze w 20-tce mogło się znaleźć 200mg.

Niesprawdzałem nigdy, ale podejrzewam że taka baza rozpuściła by wszelaką farbę na waszym sprzęcie.
Ale zamiast dyskutować co by było, napiszcie Staremu Chemikowi i nam, co waszym zdaniem należy zrobić ( jakie procedury wprowadzić u producenta) aby zabezpieczyć się przed podobnymi niespodziankami w Polsce.
Dotychczas tylko Stary Chemik i Lesmie piszą co by trzeba było zrobić aby w Polsce było bezpiecznie. Dwóch waperów pisze, kilka lub kilkanaście tysięcy czeka. Tylko na co?
Tobie Tinko (pozdrawiam) też trzeba przypomnieć że pisałaś ostro o moich prośbach dot. wprowadzenia w Polsce naszych wewnętrznych, waperowskich, norm.
Jak się okazuje temat jest bardzo poważny, tylko strasznie zaniedbany.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#365995
my mamy decydować co dostawcy czy producenci mają zrobić aby e-palenie było bezpieczne? to chyba żart, ja się nie znam na chemii to co mam napisać? chyba to w interesie producenta leży stworzenie takich norm aby nie narazić siebie na ewentualne procesy sądowe a użytkowników na kłopoty zdrowotne,
jeśli bym stwierdził i mógł to udowodnić że kupiłem liquid czy baze o zawyżonej zawartości nikotyny co mogłoby narazić mnie na utratę życia, to znalazłbym prawników którzy puścili by takiego dostawcę z torbami
Awatar użytkownika
By Tusia
#366004
Dokładnie :!: Gawronnek ma rację.
Kto odpowiada za bezpieczeństwo? Chiny? Importer? Producent? Sprzedawca?
Kto będzie płacił odszkodowanie poszkodowanemu, jego rodzinie, w przypadku przegranej sprawy sądowej? KTO?
Kto odpowie a kto "umyje ręce"?
Ciekawa jestem jak by to wyglądało gdyby doszło do takiego procesu.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 17:04 przez Tusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tomba
#366006
inawera pisze:Ale zamiast dyskutować co by było, napiszcie Staremu Chemikowi i nam, co waszym zdaniem należy zrobić ( jakie procedury wprowadzić u producenta) aby zabezpieczyć się przed podobnymi niespodziankami w Polsce.

Śmiech na sali :lol:
Userzy mają podpowiadać producentowi, co on ma zrobić *BOJE SIE* *BOJE SIE* *BOJE SIE*
W jakim świecie my żyjemy?
Może niedługo producenci samochodów będą pisać na forum jak poprawić układ hamulcowy, by był bardziej bezpieczny. Wolałbym nie jeździć takim samochodem.
Awatar użytkownika
By bluebird
#366010
Kriss pisze:
dsh pisze:Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.


Czy ktoś z Was wie, co by się stało po JEDNYM zaciągnięciu się roztworem 100mg? A takim 272mg? Pytam serio, bo nie wiem, czy organizm może wpaść w jakiś szok? Czy nastąpią jedynie standardowe objawy przedawkowania? Czy jeszcze coś innego?

Śmiać mi się chce, jak się tak część z Was bulwersuje nt mieszania 100-ek, a gdyby w Polsce były dostępne setki, pewnie wiele osób by z nich korzystało, tym bardziej, gdyby ich cena była wyraźnie ekonomiczniejsza od słabszych płynów. To raz, a dwa - jakie ma to znaczenie, czy mieszali setkę czy 50-tkę czy 20-tkę? Równie dobrze w 20-tce mogło się znaleźć 200mg.


LD50 nikotyny to 1–1,5 mg/kg masy ciała, przy 1 buchu 100mg r-r nikotyny nie wciągniesz dawki śmiertelnej, efektem najpewniej będzie częstoskurcz/kołatanie serca, zawroty głowy, nudności, zimne poty etc.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#366011
wracajac do sedna sprawy...

wielu producentow w USA korzystalo z tej firmy i partie liquidow maj-sierpien moga byc trefne.
producenci liquidow wzywaja nabywcow do zwrotow zakupionego towaru.
nie jest to wbrew pozorom mala ilosc...a z tego co wiem to dawka ta jest/moze byc smiertelna
Awatar użytkownika
By Pinni3
#366012
tomba pisze:
inawera pisze:Ale zamiast dyskutować co by było, napiszcie Staremu Chemikowi i nam, co waszym zdaniem należy zrobić ( jakie procedury wprowadzić u producenta) aby zabezpieczyć się przed podobnymi niespodziankami w Polsce.

Śmiech na sali :lol:
Userzy mają podpowiadać producentowi, co on ma zrobić *BOJE SIE* *BOJE SIE* *BOJE SIE*
W jakim świecie my żyjemy?
Może niedługo producenci samochodów będą pisać na forum jak poprawić układ hamulcowy, by był bardziej bezpieczny. Wolałbym nie jeździć takim samochodem.


Chyba ....jak maja jezdzic :D
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#366014
biorąc pod uwagę wygłodniałych amerykańskich prawników to może być już po firmie
Awatar użytkownika
By inawera
#366091
Tusia, Gawronek, Tomba - przecież proszę tylko o podzielenie się waszą wiedzą. Jeżeli jest jeszcze do zrobienia coś co może poprawić WASZE bezpieczeństwo, a czego jeszcze nie robimy, to podpowiedźcie. Nie jesteśmy alfą i omegą.
Jeżeli wiecie co można poprawić, a niechcecie podzielić się swoją wiedzą, to robicie to nie tylko dla szkody Inawery ale dla ogółu waperów.
Tobie Tomba pragnę przypomnieć że już sporo twoich świadomych lub nie, podpowiedzi - opinii, zostało wprowadzonych do naszej produkcji z zyskiem dla wszyskich. Łącznie z zaawansowanymi przygotowaniami do prowadzenia produkcji zgodnie z systemem HACCP.

-- [scalono] 22 lis 2011, 20:22 --

Dziobak pisze:Ostrzeżenie potrzebne. Sugeruje jednak zmiane tamatu wątku.
To co jest, brzmi jakby coś się stało z firmą Box Elder a temat dotyczy jej produktu.
Nie firmy. Ja w pierwszej chwili pomyślałem że to jacyś oszuści.


Może tak, a może nie.
Klient który podesłał nam linka do tematu na EFC zastanawia się czy to tylko głupota producenta, czy może chamska prowokacja. Czyja? Nie trudno odgadnąć.
Awatar użytkownika
By Tomba
#366106
Jak ktoś nie ma wiedzy i doświadczenia, to wynajmuje konsultantów, a nie szuka porad na forum w tak ważnych kwestiach.
Moja wiedza, to mój zawód i nie mam zamiaru rozdawać jej za darmochę na lewo i prawo.
To Wasz biznes i powinniście sami o niego dbać.
Dalszą dyskusję uznaję za bezcelową. Proszę tylko nie wygłaszać takich apeli, bo na mnie to już kompletnie nie działa.
Jak potrujecie swoich klientów, to przynajmniej bez mojego udziału.
A jak Wam potrzebna wiedza Gawronka, czy Tusi by poprawić bezpieczeństwo to sorry.
Nie ujmując nic mojej koleżance i koledze - równie dobrze mogą pracować nad poprawą układu hamulcowego (Gawronek sam zresztą pisał, że nie ma wiedzy w tym temacie).
Awatar użytkownika
By Tusia
#366140
Irku nie rozumiesz.
Przykład pierwszy lepszy (może nie do końca trafiony ale to tylko przykład) - firma farmaceutyczna produkuje i sprzedaje lek albo inny preparat (nie lek).
Szef tej firmy nie pyta na forum co da poczucie bezpieczeństwa pacjentom, on to musi wiedzieć, nie sam ale zatrudniając sztab fachowców, którzy ponoszą odpowiedzialność prawną za swoją pracę. Tutaj bez kasy się nie da, ktoś wykonuje pracę na rzecz kogoś odpowiadając za to. Podpisując dokumenty imieniem i nazwiskiem.
To w wielkim skrócie bo nie chce mi się więcej pisać na tematy oczywiste.
Awatar użytkownika
By inawera
#366224
Tusia pisze:Irku nie rozumiesz.
Przykład pierwszy lepszy (może nie do końca trafiony ale to tylko przykład) - firma farmaceutyczna produkuje i sprzedaje lek albo inny preparat (nie lek).
Szef tej firmy nie pyta na forum co da poczucie bezpieczeństwa pacjentom, on to musi wiedzieć, nie sam ale zatrudniając sztab fachowców, którzy ponoszą odpowiedzialność prawną za swoją pracę. Tutaj bez kasy się nie da, ktoś wykonuje pracę na rzecz kogoś odpowiadając za to. Podpisując dokumenty imieniem i nazwiskiem.
To w wielkim skrócie bo nie chce mi się więcej pisać na tematy oczywiste.


Tusiu masz jak zawsze racje. Doradców płatnych jest u nas dostatek. Pytanie jedno. Czy aby napewno wiedzą wszystko co jest niezbędne?
Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź nawet za taką na którą odpowiedź już dawno znamy.
Nic nie ujmując Staremy Chemikowi (chylę czoła przed nim i serdecznie dziękuje mu za bezinteresowną pomoc), ale czy ktoś może zagwarantować że Stary Chemik wie wszystko. Wszak mądre teorie obowiązujące przez wieki padały bo ktoś przypadkiem, ciężką pracą, czy wykorzystując zdobycze nowoczesnej nauki wydedukował coś czego autor w/w terorii nie przewidział.
Czy jesteśmy pewni że na tym forum nie udzielał się człowiek którego wiedza w połączeni z wiedzą Starego Chemika mogła by przynieść znaczące korzyści nam wszystkim?
To że proszę o znormalizowanie rynku, to że proszę o informacje co poza badaniem stężenia nikotyny, zawartości metali ciężkich i mikrobiologii można by jeszcze zrobić aby polscy waperzy czuli się jeszcze bezpieczniej, nie oznacza że nie wiemy jakie minimum musimy zrobić.
My to robimy. Jeżeli wam to wystarczy to dobrze. Mniejsze będą wydatki na analizy.
Czy to co robimy wystarczy gdy w Polsce pojawią się państwowe normy?
Czy my sami (waperzy) nie możemy być o jeden krok przed?
Pozdrawiam serdecznie.
Irek
By maniak
#366372
inawera pisze:
Kszywho pisze:Bardziej bym się obawiał o gotowe liquidy. Szczególnie te mieszane w Polsce.

Jak czytasz Kszywho, raczej obawiać się trzeba zagranicznych. Czy po naszej wpadce sprzed półtora roku (stężenie nikotyny 10 x mniejsze od delkarowanego) miałeś problemy z Polskimi producentami?

Myślę, że Kszywho obawia się o liquidy mieszane w Polsce, bo spora część użytkowników właśnie takie kupuje. Jak za granicą się zdarzyło, to i u nas może. Nie trzeba zaraz szukać drugiego dna w wypowiedzi.
bluebird pisze:
Kriss pisze:
dsh pisze:Już się przestraszyłem, że to zamiast ~40mg/ml, wtedy na pewno coś złego by się stało. A to zamiast 100mg/ml ktoś taką bazę dostał. Czyli niecałe 3x większe stężenie. Jeden buch nie zabije ale pozwoli zorientować się, że coś jest nie tak.


Czy ktoś z Was wie, co by się stało po JEDNYM zaciągnięciu się roztworem 100mg? A takim 272mg? Pytam serio, bo nie wiem, czy organizm może wpaść w jakiś szok? Czy nastąpią jedynie standardowe objawy przedawkowania? Czy jeszcze coś innego?

Śmiać mi się chce, jak się tak część z Was bulwersuje nt mieszania 100-ek, a gdyby w Polsce były dostępne setki, pewnie wiele osób by z nich korzystało, tym bardziej, gdyby ich cena była wyraźnie ekonomiczniejsza od słabszych płynów. To raz, a dwa - jakie ma to znaczenie, czy mieszali setkę czy 50-tkę czy 20-tkę? Równie dobrze w 20-tce mogło się znaleźć 200mg.


LD50 nikotyny to 1–1,5 mg/kg masy ciała, przy 1 buchu 100mg r-r nikotyny nie wciągniesz dawki śmiertelnej, efektem najpewniej będzie częstoskurcz/kołatanie serca, zawroty głowy, nudności, zimne poty etc.

Biorąc pod uwagę szacunkowe obliczenia zawarte tutaj
http://starychemik.wordpress.com/2010/1 ... -czesc-ii/
to nawet przy 100mg może już być kłopot (przy prawie 300mg na pewno) - szczególnie, że "buchy" pod względem długości zależą trochę od użytkownika. Co prawda, nie wciągnie w jednym buchu dawki LD50 dla osoby o przeciętniej masie ale musimy brać pod uwagę, że ktoś kto bierze macha takiej bazy nie ma organizmu nie zawierającego nikotyny (bo na pewno większość dnia inhalował).
Awatar użytkownika
By Kriss
#366377
inawera pisze:Tobie Tinko (pozdrawiam) też trzeba przypomnieć że pisałaś ostro o moich prośbach dot. wprowadzenia w Polsce naszych wewnętrznych, waperowskich, norm.

Przypomnij, proszę, Irku, z cytatem, jeśli można, bo ja sobie nie przypominam. :) Jeśli znajdziesz, osobiście wyślę Ci butelkę z czymś dobrym do picia i pisemnymi przeprosinami.

Krytykowałam Cię, owszem, ale za podejście do klienta (zmiany smaku płynów i brak informacji o tym), odpowiadanie na merytoryczne zarzuty wypisywaniem, co, gdzie i ile sprzedajecie i ile na tym zarabiacie (co to ma dla mnie za znaczenie, że komuś tam nie przeszkadza, że Wasze płyny zmieniają smaki, skoro mnie przeszkadza), oraz za to, co teraz robisz, czyli próby przerzucenia odpowiedzialności za BHP na ... klientów.

Tomba, Tusia i inni już napisali, ja pisałam wcześniej, ale powtórzę - Irku, Ty możesz być prywatnie fajnym facetem, ale poza tym jesteś biznesmenem, masz FIRMĘ, na której zarabiasz, a my jesteśmy Twoimi KLIENTAMI. Nie dajesz nam towaru za darmo, Inawera nie jest organizacją non-profit wspomagającą polskich e-palaczy, a firmą, która ma zarabiać i która, jak wszyscy zauważyli, wcale tego nie ukrywa. Więc serio nie rozumiem, dlaczego my Wam mamy pomagać za darmo, dzielić się swoją wiedzą, poświęcać czas na usprawnienie WASZEJ firmy, żebyście Wy lepiej zarabiali. Waszą rzeczą jest znaleźć takiego płatnego doradcę, który będzie wiedział dostatecznie dużo.

Irku, brutalnie, ale szczerze.

-- [scalono] 23 lis 2011, 05:40 --

PS.
@Bluebird & Maniak
Dzięki, najbardziej mi zależało na tym, czy organizm nie popadnie w jakiś szok (a raczej na ile to prawdopodobne, bo wiem, że raczej nikt mi nie powie, że osobnik X NA PEWNO nie popadnie; no, ale przeciętny e-palacz) od samej uderzeniowej dawki nikotyny. Rozumiem, że LD50 tyczy się JEDNORAZOWEGO podania substancji..?
Awatar użytkownika
By mkosmida
#366600
UWAGA!!!
Firma EldersBox jest wlascicielem 2 sklepow z liquidami!! omijac szerokim łukiem!!

http://www.honeyvillevapor.com/
http://www.gourmetvapor.com/

-- [scalono] 23 lis 2011, 18:51 --

co do samodzielnego testowania nikotyny...

http://www.shop.cherryvape.com/DYI-Nico ... t-0048.htm
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#366638
Kriss pisze:Dzięki, najbardziej mi zależało na tym, czy organizm nie popadnie w jakiś szok (a raczej na ile to prawdopodobne, bo wiem, że raczej nikt mi nie powie, że osobnik X NA PEWNO nie popadnie; no, ale przeciętny e-palacz) od samej uderzeniowej dawki nikotyny. Rozumiem, że LD50 tyczy się JEDNORAZOWEGO podania substancji..?

Tak, LD50 dotyczy jednorazowego uderzeniowego podania substancji zdrowej osobie o przeciętnej masie. Dane dla ludzi są szacowane rzecz jasna nie na podstawie eksperymentów, ale (najczęściej) na podstawie analizy wypadków, które miały miejsce. Jeśli ilość danych jest niewystarczające ekstrapoluje się je z danych dla małych ssaków (mysz, szczur (nie mylić ze szczuro), królik).

-- [scalono] 23 lis 2011, 19:04 --

mkosmida pisze:UWAGA!!!
Firma EldersBox jest wlascicielem 2 sklepow z liquidami!! omijac szerokim łukiem!!

http://www.honeyvillevapor.com/
http://www.gourmetvapor.com/

Lekka poprawka - firma nazywa się Box Elder. [Dla ciekawych nazwy - to jest klon jesionolistny]

co do samodzielnego testowania nikotyny...
http://www.shop.cherryvape.com/DYI-Nico ... t-0048.htm

Chciałbym tylko dodać, że zestaw ten może służyć TYLKO do badania zawartości nikotyny w czystej bazie, niezawierającej ŻADNYCH dodatków. Nie da się tą metodą badań nikotyny w bazach typu DNB czy też w liquidach.
By gizmo
#381210
W ogóle nie wysyłają international.
A właśnie znalazłam 100 mg bazę http://www.greenhouseone.com/Mixing-e-Liquid-s/32.htm i nie wiem, czy odważyć się na zakup. Dla mnie im mocniejsza baza, tym lepsza, bo wapuję 3 do 4 mg i przerabiam je z zerówek. Im mniej doleję bazy, tym mniej rozcieńczę smak...

Czy ktoś mógłby sprawdzić "zawartość cukru w cukrze" tu, na miejscu, bo moja wiedza chemiczna jest mocno niedoskonała (delikatnie mówiąc)?
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 23:10 przez gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.
By gizmo
#381226
Jak zwykle coś pokręciłam. Pora zmienić okulary :? Ale nadal nie rozumiem, Co to ma wspólnego z bazą 100 mg z greenhouseone?
Bóg z Wami, chłopaki
By gizmo
#381229
Szkoda. Miałam nadzieję na sensowną informację.
Cóż - przyjdzie zawierzyć chińskim specjalistom, a unikać amerykańskiego badziewia :)
By maniak
#381231
gizmo pisze:A właśnie znalazłam 100 mg bazę http://www.greenhouseone.com/Mixing-e-Liquid-s/32.htm i nie wiem, czy odważyć się na zakup.

Nie.
Ujmę to tak:
mimo iż posiadam sporo wiedzy chemicznej jak również mam dostęp do laboratorium, nie kupuję baz o takim stężeniu. 36mg/ml mi wystarcza.
Awatar użytkownika
By Goldi
#440388
rocq pisze:Może lekko odkopie, ale wiadomo jakie procedury wprowadziła Inawera aby ustrzeć nas przed "zabójczymi" płynami ? :)

W sumie to wątek nie dotyczy Inawery. Równie dobrze można by zapytać jakie procedury bezpieczeństwa wprowadzili pozostali dostawcy baz i liquidów.
Awatar użytkownika
By PucH2
#440419
rocq pisze:Może lekko odkopie, ale wiadomo jakie procedury wprowadziła Inawera aby ustrzeć nas przed "zabójczymi" płynami ? :)

Ostatnio przeprowadzano testy na owadach viewtopic.php?f=174&t=21598&p=417750&hilit=test+nikotyny#p417750 .
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.