EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By matatiti
#1116877
W poszukiwaniu drippera z dolnym doprowadzeniem powietrza, postanowiłem wykorzystać do jego stworzenia fasttechowego Tajfuna GT. Korzystając również z fasttechowej tubki, stworzyłem o połowę krótszego malucha, który jako dripper doskonale spełnia moje oczekiwania. Oczywiście, z bazy wyjąłem ruchomą osłonkę grzałki, oraz komin.
Na razie wrzucam fotki, zrobione na szybko, wersji prototypowej, którą z czasem zamierzam ubrać w tubkę stalową.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Być może, Ameryki nie odkryłem i gdzieś już takie rozwiązanie ujrzało światło dzienne na forum, ale nie znalazłem. Ogólnie z dripperów zasilanych powietrzem od dołu, znany mi jest tylko ProgS i do niego starałem się nawiązać. Mam więc nie dużym kosztem czasu i pieniędzy, swego rodzaju substytut, który zapewnia równie wapaniałe wrażenia z wapowania ;)
Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By ledn_pl
#1116888
Ha! Świetny pomysł. Podpatrzę jak to zrobiłeś i może swojego klona TGT skrócę od pasa w dół :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By matatiti
#1116904
Wygląda drodzy koledzy jak Tajfun bez bebechów :) dodatkowo usunąłem rurkę powietrza dla zwiększenia przeciągu.
Obrazek
Obrazek
Wąsy waty czy sznura dodatkowo wybierają liquid z fosy powstałej po wyjęciu osłony. Bulgotań i przecieków nie zaobserwowałem, mimo wyjętej rurki powietrza.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By matatiti
#1117180
Tubka z FT, otrzymana od kolegi Auro w prezencie ;) Ma grubsze ścianki niż ta "oryginalna", więc miałem tu swobodę w poszerzaniu gniazda pod górny cap, który wchodzi ładnie na wcisk. Obyło się więc bez gwintowania. Liquid uzupełniam jak w dripperze przystało, na zasadzie dzwigienki, podnosząc górny cap za pomocą dripa. Ring fabryczny górnego capa doskonale uszczelnia wyżłobioną przeze mnie pilnikiem powierchnię tulei.
Awatar użytkownika
By marek000
#1117404
Wydaje mi się że jednak będzie zalewał kanał powietrzny po wyjęciu rurki to tylko kwastia czasu, najlepiej unieś trochę do góry uszczelkę która jeszcze znajduje się wewnątrz kanału powietrznego.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1117469
marek000 pisze:Wydaje mi się że jednak będzie zalewał kanał powietrzny po wyjęciu rurki to tylko kwastia czasu, najlepiej unieś trochę do góry uszczelkę która jeszcze znajduje się wewnątrz kanału powietrznego.

Dziękuję Marku, za sugestię podniesienia uszczelki w kanale powietrznym ;) O niej akurat nie pomyślałem i przy najbliżej okazji tak uczynię, ale jak na razie nie mam żadnych problemów z zalewaniem. Po pierwszę stosuję dodatkowy bufor liquidu w postaci dodatkowej watki, po drugie stosuję na codzień dość gęste mieszanki, po trzecie nalewam ze stosownym umiarem. Choć przyznaję, że przy podniesionej o 2 mm rurce powietrza mogłem lać więcej, więc Teoja rada jest jak najbardziej na miejscu :)


Tapatalk
Awatar użytkownika
By matatiti
#1117811
Oto wersja finalna drippera, ubrana w stalową tubkę, którą pozyskałem z rozmontowania "oryginalnej" tuby. Co najważniejsze proces ten przebiegł bezinwazyjnie :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak to się w skrócie prezentuje. Dripper spisuje się wyśmienicie i nie rozstaję się z nim nawet na krok. Łatwość obsługi i napełniania zapewniają dwa oringi założone na górny cap. Wrażenia z wapowania niedoopisania :) Polecam każdemu kto ma odrobinę odwagi i zdolności manualnych, spróbować tej modyfikacji. U mnie już wszystkie czajniczki wylądowały głęboko w szufladzie :)
Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By xacax
#1117850
Ooo... Zgrabnie się prezentuje. Full SS to jest to :beer:
I tak oto mamy drugie życie dla zepsutych half-tanków
Awatar użytkownika
By slawol8
#1118072
Ogólnie z dripperów zasilanych powietrzem od dołu, znany mi jest tylko ProgS


Jest jeszcze magma - http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... g-atomizer :)
Awatar użytkownika
By slawol8
#1118316
Nie ma za co ;), cieszę się że mogłem pomóc :).
Co do przerobionego GT, kilka dni temu ze znajomym skręciliśmy 2 chi-you (żeby zmieściły się 2 baterie 1 sztuka 18500 druga 18650) i na szybko potrzebowałem gdzieś ukręcić grzałkę o wyższym oporze niż stosuję zazwyczaj, no i kayfun posłużył podobnie jak Twój GT, naprawdę fajnie się to sprawdziło nawinąłem ok 17/18 zwojów na drucie 0,35 opór ok. 1.6 ohm na 8,4V - smak rewelacyjny - chmurka przyzwoita. ;)
Awatar użytkownika
By Stw
#1179844
Do throw przecież jest gotowy zestaw do przeróbki na dripera za kilka zeta na FT
Awatar użytkownika
By matatiti
#1179853
Stw pisze:Do throw przecież jest gotowy zestaw do przeróbki na dripera za kilka zeta na FT


Wiem, ale na tamtą chwilę, jeszcze go nie było. Z resztą miło jest coś zrobić samemu i czerapać z tego przyjemność ;)


Tapatalk
Awatar użytkownika
By Stw
#1179896
Mimo wszystko gratuluję świetnego pomysłu
Awatar użytkownika
By matatiti
#1179903
Stw pisze:Mimo wszystko gratuluję świetnego pomysłu



Dziękuję i zachęcam wszystkich do spróbowania, zwłaszcza, że modyfikacja ta w żaden sposób nie powoduje trwałych uszkodzeń na naszym parowniku ;,a potrafi pokazać go trochę z innej, zaskakującej strony.
Parownik ten do dziś, dzielnie służy mojemu przyjacielowi w niezmienionej formie :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.