EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By amek11
#1136725
Witam.
Jestem / Bylem szczesliwym posiadaczem baterii Vision Spinner 2. Bateryjke kupilem w E-Kingu.
Zbyt dlugo nie moglem sie nia nacieszyc (jakies 2 tygodnie) gdyz moja dziewczyna rozwalila mi ja. Niestety gwint odczepil sie od reszty batetii przez co urwaly sie kabelki..Szukalem w internecie jednak nigdzie nirma zdjec Spinnera 2 jak powinien wygladac od srodka. Zdjecia zamieszczam..mam nadzieje ze uda sie jeszcze cos uratowac.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By amek11
#1136732
nemesisvape pisze:Wydaje mi się że wystarczy tylko przylutować kabelki i założyć głowicę.


Kabelki? ja mam tylko jeden..szukałem czy 2gi gdzieś nie wypadł ale niestety najprawdopodobniej był tylko ten widoczny na zdjęciu który jeszcze się trzyma.
Awatar użytkownika
By Konditoran
#1136734
Dokładnie, tam trzeba tylko jeden lut zrobić i będzie działać. Niestety nie powiem Ci teraz gdzie dokładnie ma on być bo jestem na telefonie. Zrób dokładne zdjęcie płytki.

Nabaźgrane z HTC Desire X
By amek11
#1136755
Konditoran pisze:Dokładnie, tam trzeba tylko jeden lut zrobić i będzie działać. Niestety nie powiem Ci teraz gdzie dokładnie ma on być bo jestem na telefonie. Zrób dokładne zdjęcie płytki.

Nabaźgrane z HTC Desire X



Tak jak prosiłeś, wstawiam zdjęcia płytki.
Zrobiłem na tyle dokładne na ile mogłem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Zelson
#1136763
Witam, sprawa naprawy wygląda następująco, dwa kabelki są potrzebne, na płytce masz opisane miejsca do lutowania, F- lutujesz do głowicy jako masę F+ lutujesz do pinu+ następnie składasz i gotowe. najprawdopodobniej gdy dziewczyna wyrwała głowicę to ten jeden kabelek gdzies wypadł.
By amek11
#1136778
Hmm to dlaczego kolega wyzej napisal ze potrzebny jest tylko jeden lut ? Pogubilem sie troche. Tak wogole to nie wiem skad wziac drugi taki kabelek. Mam jakas stara rozwalona baterie ego to moglbym chyba tamtego uzyc. Co do lutowania tego z bateria to zupelnie nie wiem jak wyjac ogniwo ze srodka..pozatym jak ona mogla to urwac jak bylo podpiete do baterii..hmm

Wysyłane z mojego GT-I8260 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Zelson
#1136783
Muszą być 2 luty, jeden na + drugi na masę inaczej to nie będzie działać, może być kabelek z jakiejś starej baterii, dlaczego chcesz wyjąć ogniwo? wszystko do lutowania masz na wierzchu. opisane F+ i F- i lutujesz tak jak Ci już napisałem do głowicy gdzie wkręcasz atomizer
By amek11
#1136804
No dobrze tylko gdzie mam dolutowac dokladnie ta mase? Jednym koncem do plytki a drugim?

Wysyłane z mojego GT-I8260 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Zelson
#1136809
spójrz sobie na głowicę od spodu, powinieneś mieć tam widoczny ślad po starym lucie, a jeśli nie masz to w którekolwiek miejsce tylko tak żeby Ci się później głowica złożyła z tubką.
Tu masz zdjęcie podglądowe http://images33.fotosik.pl/635/91b93751e9c8b746med.jpg to nie jest ta sama elektronika ale tu chodzi o montaż do głowicy, tak powinien wyglądać.
Awatar użytkownika
By nemed
#1136812
W Spinerze1 do płytki wlutowanych jest 5 kabelków( przecież jest potencjometr do sterowania napięciem) a do tego lut z obudową.W Spinerze 2 podejrzewam,że jest podobnie.

Wysłane z Lg p760 Miui v5 by ZduneX25
Awatar użytkownika
By Zelson
#1136814
Nemed mówimy tutaj o wyjściu na głowicę tylko, bo ona została wyrwana, elektronika siedzi cała i zdrowa w tubce i reszta jest podłączona(patrz zdjęcia)
By amek11
#1136816
Zelson pisze:spójrz sobie na głowicę od spodu, powinieneś mieć tam widoczny ślad po starym lucie, a jeśli nie masz to w którekolwiek miejsce tylko tak żeby Ci się później głowica złożyła z tubką.
Tu masz zdjęcie podglądowe http://images33.fotosik.pl/635/91b93751e9c8b746med.jpg to nie jest ta sama elektronika ale tu chodzi o montaż do głowicy, tak powinien wyglądać.



Właśnie chce zacząć lutować jednak jest pewien problem..ślad po starym lucie jest dosłownie obok tego gdzie wlutowany jest obecny kabelek więc teraz to już nie wiem czy ten który się nie urwał jest od tej całej masy czy od tego pinu..:(

Obrazek
By amek11
#1136848
Zrobione panowie :)
Przy okazji lutowalem po raz pierwszy i nie wyszlo to zbyt perfekcyjnie. Kabelek od masy przylutowal sie elekgancko zas kabelek od pinu dostal zbyt duza ilosc cyny przez to weszla na jakis inny element plytki , mam nadzieje ze nie wplynie to negatywnie na uzywanie bateryjki. W kazdym razie jestem z siebie dumny. Wszystko dziala jak nalezy. Proponuje zachowac ten temat na przyszlosc bo zdaje sie ze sa to pierwsze zdjecia rozebranego Spinnerka 2. Wielkie dzięki za pomoc szczegolnie "Zelson". Bardzo mi pomogles :)

Wysyłane z mojego GT-I8260 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Konditoran
#1136910
Co prawda w niektórych bateriach spotkałem się z masą w głowicy ale w znacznej większości jej nie było, toteż sądziłem, że tu również jej nie ma. Dobrze, że udało Ci się baterię naprawić, jeżeli owa cyna nie styka się z inną, to nie powinno być problemu. Pozdrawiam

Nabaźgrane z HTC Desire X
By amek11
#1137037
Konditoran pisze:Co prawda w niektórych bateriach spotkałem się z masą w głowicy ale w znacznej większości jej nie było, toteż sądziłem, że tu również jej nie ma. Dobrze, że udało Ci się baterię naprawić, jeżeli owa cyna nie styka się z inną, to nie powinno być problemu. Pozdrawiam

Nabaźgrane z HTC Desire X




Hmmm, więc mam rozumieć że gdybym nie przylutował tej masy to jest szansa że również by działało?
W każdym razie to że ją przylutowałem wydaje mi sie że z niczym nie będzie kolidowało, jak działa to działa a eksperymentować trochę się obawiałem żeby do końca jej nie uwalić.
Awatar użytkownika
By pol
#1137051
Panowie co Wy tu tworzycie?
Może być tylko jeden kabel od płytki elektroniki do pin plusowego głowicy.
Minus może być realizowany przez masę, czyli połączenie mechaniczne rurki (obudowy baterii e-p) z głowicą eGo.

===========
Mogą, ale nie muszą być dwa kabelki łączące płytkę elektroniki z głowicą eGo



Połączenie może być np tak zrealizowane



Edit:
Z takiego zdjęcia to nic nie wynika
Obrazek
Awatar użytkownika
By Zelson
#1137347
Pol masz rację że nie musi być masy lutowanej do głowicy, jednakże tak jest właśnie zrobione w spinnerze II. Ze zdjęcia wynika dużo jeżeli zna się baterię od środka i zna się jej prawidłowe połączenie.
Awatar użytkownika
By pol
#1137608
Zelson pisze:Pol masz rację że nie musi być masy lutowanej do głowicy, jednakże tak jest właśnie zrobione w spinnerze II. Ze zdjęcia wynika dużo jeżeli zna się baterię od środka i zna się jej prawidłowe połączenie.

Nie rozbierałem Spinnera II, to i nie wiem jaka płytka z elektroniką tam siedzi. Stąd tylko rozważania i przykłady z innych baterii e-p.
By Agatka123
#1352018
Witam, rownież mam problem z kablami w tej samej baterii, czarny jest urwany żółty niby jest ale epet i tak nie działa :/ widze ze pan sobie tutaj poradził, ja niestety nie umiem sama ;(
Awatar użytkownika
By gregbard
#1352026
Serwis gsm, serwis rtv, mają wszystko co potrzebne, wystarczy im tylko powiedzieć co gdzie przylutować, a do tego wystarczy ci zapamiętać najistotniejsze informacje z tego tematu.
By coco-jumbo
#1364442
Panowie jak wydobyć caly środek ze spinnera 1 i 2?
Czy wystarczy pociągnąć za tą płytkę? Czy tam od spodu gdzie jest regulacja coś trzyma te "wnętrzności"?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1364451
demontujesz pokrętło, wyciągasz z piórnika kredkę i płaskim nie temperowanym końcem naciskasz na potencjometr, powinno wystarczyć o ile plastikowy pierścień w którym potencjometr osadzono nie został czymś przyklejony wszystko przesunie się do góry i następnie wysunie całkiem. Kilka razy już się temat przewijał na forum, widziałem też ze dwa filmiki jak to robić....
By coco-jumbo
#1365069
No właśnie nie mogę znaleźć takich filmikow. Znalazłem jeden czy dwa ale to już było rozebrane tylko coś tam naprawiał koleś.
A mi nie chodzi o to, żeby zdjąć to pokrętło regulacji, tylko jak wyciągnąć te baterie ze środka z tymi kabelkami i z tą płytką.
Bo próbowalem z wyczuciem pociągać za kabelki to mi bateria tak wyszla może do połowy jakby coś ją tam trzymalo od dołu
Awatar użytkownika
By gregbard
#1365079
Oczywiście że coś ją tam trzyma od dołu... jak zdemontujesz pokrętło regulacji nawet dowiesz się co to takiego... i może zrozumiesz dlaczego proponowałem wypchnięcie wszystkiego od dołu w górę.
By ReVity
#1469161
Prszepraszam, jestem nowy na forum i z e-papierosami. Możecie mi wyjaśnić krok po kroczku jak rozebrać baterię jak na zdjęciu pola ?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1469166
dawid901-13 pisze:witam mam takiego spinera i potrzebuje zdjęcia na którym widać gdzie są przylutowane kable do płytki

To dość łatwe... http://lmgtfy.com/?q=elektronika+spinner tylko potem używam mózgu

ReVity pisze:Prszepraszam, jestem nowy na forum i z e-papierosami. Możecie mi wyjaśnić krok po kroczku jak rozebrać baterię jak na zdjęciu pola ?

Demontujesz głowicę która siedzi na wcisk, demontujesz pokrętło, wysuwasz górną elektronikę, zaczyna się wysuwać ogniwo, kiedy poczujesz opór nie szarp się tylko delikatnie wypychaj jakimś długim nieostrym przedmiotem dolną elektronikę w kierunku góry obudowy. Albo tnij przewody lub je odlutuj ale tak byś dał radę później je polutować. Nie naprawiałem spinnera 2, ale kilka spinnerów 1 było na tapecie.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.