EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By tatanka
Rzeczywiście, wszystko widać znacznie lepiej, co daje nam więcej do myślenia i do zadowolenia z tego, że tu właśnie jesteśmy :)
Awatar użytkownika
By papierosiak91
mówcie co chcecie ale mnie ta ulotka nigdy nie ruszała ani inne wypisywane bzdury jakie to nie jest szkodliwe itp... Ja mógłbym patrzac na ta ulotke i cała rame zjarac i miałbym to w du*ie :)Wszystko jest dla ludzi a po drugie na cos trzeba umrzec(zaraz ktos powie, że to idiotyczny tekst ale ja się w 100% z nim zgadzam). Ja sie przerzuciłem na elektroniki z czystej oszczednosci :P Bardzo mi one posmakowały i są o wiele "smaczniejsze" niż analogi jednak gdyby papierosy kosztowały jak kiedys 3 zł to dalej bym je jarał :P
By lalado
jarałem analogi i rzuciłem, Bo zapaliłem Mars Light. Po połowie oddałem kumplowi ramkę i od tamtej pory miałem totalny fajowstręt. Jak pojawiły się E P to po przerwie wróciłem z ciekawości. Ekonomia też swoje zrobiła. Szkoda było zdrowia na Radomskie, Marsy i Caro.
Awatar użytkownika
By Tusia
"... romantyczny niebieski dymek..." WZ :?: :wink:
Nigdy tego nie zapomnę. :evil:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 23:52 przez Tusia, łącznie zmieniany 1 raz.
By jalens
StaryChemik pisze:Rysunek fajny, ale mnie odrzuca jak widzę nazwisko niejakiego prof. Zatońskiego.

Mam dokładnie ten sam "wyrzyg" przy tym nazwisku.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
A co ten pan uczynil?
Awatar użytkownika
By Tusia
SzamanDM pisze:A co ten pan uczynil?

Dużo by opowiadać.... Mamy uraz z czasów walki o e-papierosa w Polsce.
Tutaj poszperaj :arrow:
http://www.e-papierosy-forum.pl/search.php ... mit=Szukaj
Przed e-papierosami przestrzega prof. Witold Zatoński z Fundacji Promocji Zdrowia, zajmującej się pomocą w rzucaniu palenia. – Problem z tym produktem polega na tym, że nikt nic o nim nie wie: nie ma charakterystyki toksykologicznej, biologicznej, jaka mają inne leki zawierające nikotynę, pomagające rzucić palenie – mówi prof. Zatoński. - Zadziwia mnie to, że taki produkt jest dopuszczony do sprzedaży. To już nie jest romantyczny, niebieski dymek w zwykłym papierosie, tylko podawanie substancji uzależniającej, handel narkotykami.

Lekarz przypomina, że plastry czy gumy z nikotyną są dokładnie przebadane i przyjmuje się je jak leki: przez określony czas, w zalecanych dawkach. E-papierosy bywają zaś przedstawiane jako alternatywa dla zwykłych.

http://www.rp.pl/artykul/433030_E_mail_ ... eros_.html
Awatar użytkownika
By Piotr_M
Nie tylko to. Przez długie lata wmawiał w nas, że nikotyna to podstawa uzależnienia od tytoniu, a to nieprawda. Pomijam już jego niestosowne kpiny z biednych uzależnionych (do których należałem). Kpiny faceta, który nie miał pojęcia o paleniu. Typowy "ałtoryteciak".
By pacman82
powiem tak...nie ciągnie mnie do zwykłego fajka...ale są chwile z rana..kiedy pijąc kawe czegoś mi brakuje...mój mały przyjacielu musiałem Cie olać ;)
By Nino
Większość ludzi, która pali nie martwi się o zdrowie. Każdy wie, że papierosy szkodzą, a i tak jarają. Według mnie takie kampanie nie mają głębszego sensu. W moim otoczeniu osoby, który przeszły na e-fajki zrobiły to głównie ze względów ekonomicznych.
By Huey
Coś w tym jest. Odkąd pamiętam to zawsze do rzucenia palenia skłaniały mnie takie czynniki jak uciążliwość dla innych, chęć zmiany trybu życia i powrót do uprawiania określonej dyscypliny sportu itd. Nigdy natomiast nie przejmowałem się samą szkodliwością ani substancjami i ich zawartością tak nachalnie podawanych na każdej paczce.
By sharkovich
Zawsze smialem się z tych plakatow/grafik. Mam poprostu wrazenie ze wszystko w dzisiejszym swiecie szkodzi zdrowiu, nawet powietrze.
Gdy palilem analogi prawde powiedziawszy malo mnie obchodzilo ze mi to w jakis sposob szkodzi, ze moge umrzec na raka albo kiedys byc bezplodny. Wielu z moich znajomych palaczy ma podobne odczucia, wiec wydaje mi sie ze kampanie ostrzegajace przed pogorszeniem sie zdrowia przy paleniu sa bezsensowne.
Za to podwyzszenie cen analogow poskutkowalo, i teraz jestem tutaj :P
By Bystry
Tak jak kolega wyżej napisał człowiek sam musi chcieć, tak samo jest z alkoholem, nie koniecznie chodzi mi o jego długo trwałe nadużywanie, ale chociażby o zwanego wszystkim Kaca :-) Człowiek pije, a i tak wie, że rano będzie umierał :p
By Davidoff
Dokładnie jak wyżej. Zdjecia na paczkach zbytnio nałogowców nie ruszają. Myśle że w większości przypadków (a przynajmniej zza moich czasów) skutkiem sięgnięcia po papierosa był wpływ otoczenia. Może gdyby wtedy prowadzone były kampanie antynikotynowe w szkołach itp. to może... człowiek by się zastanowił nad swoimi poczynaniami. Teraz mam dwójkę dzieci i myślę że rzucając palenie jestem dla nich najlepszą "kampanią antynikotyniową" :) :) :)
Coś będzie lepszym wyborem?

Siemanko ;) Ja tu tylko z drobnym pytaniem odnośn[…]

Alien 220W Box Mod

Smok Alien 220W Box Mod http://www.vap[…]

Smok Stick V8 - RBA?

Cześć, Z powodu redukcji kosztów postanowiłem sprz[…]

Aromaty MAiArt

Do eksperymentów z aromatem róży czekam na nabrani[…]