EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów

Wykończenie

Satyna
86
86%
Polerka
14
14%
Awatar użytkownika
By kwinto
#909481
witam

Dziś rano wstałem z pomysłem zrobienia swojego klona na satynke ,dostałem kawalek szmatki od kolegi hajdassa wiec długo sie nie zastanawiałem ,wkrętarka ,przejściówka I do roboty dodam że to był mój pierwszy raz :)
po wypracowaniu techniki dopieściłem rurke wyczyściłem po robocie I -panowie efekt wiecej jak dobry czysta linia bez połysków jednolita faktura no poprostu jak na mój gust a lubie prostote wypas polecam .
Zdjęć nie dodam gdyż nie mam czym pstryknąć a z tel to nawet nie ma sensu wstawiać .
Awatar użytkownika
By mashun
#909484
kwinto pisze:[...]wkrętarka ,przejściówka I do roboty[...]

A jaka przejściówkę zastosowałeś do wiertareczki?
Awatar użytkownika
By mashun
#909506
Myślałem że coś bardziej oryginalnego :lol:
By abbs
#909511
kwinto pisze:ego-510 kolego

Ale jak bo ja chyba za tępy jestem i nie rozumiem jak to po składać :-(

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
By Pszemeg
#909516
Uchwyt wiertarki łapie za przejściówkę wkręconą w głowice moda, tak to widzę. :)
Awatar użytkownika
By mariogd
#909519
wkręcasz przejściówkę ego w głowice moda,wystającą część wkładasz w głowicę wiertarki/wkrętarki dokręcasz.Papier ścierny,włóknina w łapkę włączasz i jedziesz
By abbs
#909521
Nie za bardzo wiem jak w głowice wiertarki/dremela ma mi wejść gwint ego. Jak by ktoś dał zdjęcie to będę zobowiązany.

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By mashun
#909532
No w dremelka to go nie wciśniesz na pewno :)
Awatar użytkownika
By matckhew
#909537
Kwestia tego jaki sie ma uchwyt w wiertarce/wkrętarce. U mnie do wkrętarki bym nie wsadził, a w wiertarce brak regulacji, więc musiałem ręcznie.
Awatar użytkownika
By Mutango
#909553
abbs pisze:Nie za bardzo wiem jak w głowice wiertarki/dremela ma mi wejść gwint ego. Jak by ktoś dał zdjęcie to będę zobowiązany.

Takie rurki czasem są... to się nazywa przedłużka czy extender... takie coś chyba najwygodniej do wiertarki zamocować..

edit
O takie coś -> http://ecis-shop.eu/pl/p/510510-ExtenderPass/475
By abbs
#909556
OK wszystko wiem Dziękuję wszystkim za rady może jakoś ogarnę. Chociaż z efektu pracy na ręcznym też jestem bardzo zadowolony. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: dokupienia tylko wloknine różnej grubości bo teraz robiłem tylko zmywakiem.

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By matatiti
#909575
Tak pomyślałem sobie o tej przejściówce do wiertarki to możnaby wykorzystać zużyty kartomizer. Tylko czy wytrzyma?

Tapatalk
Awatar użytkownika
By matckhew
#910061
Witam , kilka osób się interesuje tematem, więc będziemy mieli wątek gdzie można pogadać, powymieniać się doświadczeniami i pochwalić swoimi pracami :)

Na początek tutek z wątku o nemesisie tobeco :

matckhew pisze:A więc tutek dla chętnych :

Idziemy do sklepu i kupujemy :

Papier wodny : 2 x 200-300, 500

Mata ścierna : "zielona"

Piwo : dowolne

Przychodzimy do domu i...

1. Skręcamy tyle tulejek ile będziemy używać

2. Kładziemy najgrubszy papier na stole czy innej równej powierzchni ( podkładamy ręczniki papierowe żeby niczego nie porysować)

3. Bierzmy moda w łapsko, kładziemy na papierze i szorujemy góra dół, przekręcając o kawałek co 5-6 ruchów

Obrazek



4. Zmieniamy kierunek szorowania teraz ruszamy nim na boki- jakbyśmy obkręcali. ( ja robiłem na przemian z pkt 3, po przejechaniu całej rurki)

Obrazek


5. Jeśli wyrównanie krawędzi nas satysfakcjonuje, to wycinamy kawałek papieru 500, owijamy moda w połowie, i kręcimy w jednym kierunku schodząc coraz niżej( nie odrywamy papieru, tylko kręcimy pod lekkim kontem)

6. Jeśli mamy już zrobioną wstępną satynkę, to kładziemy na stole matę(podkładamy coś), i wykonujemy podobne ruchy, jak w punkcie 4 ( dociskamy go ) - do momentu aż nie będzie super satyny

7. Jeśli nie wyrównaliśmy go bardzo dobrze, to przydałoby się go rozkręcić i każdą poszczególną część potraktować jak w punkcie 6. - sami zdecydujecie ;)

8. Wszystko bardzo dobrze czyścimy pod wodą - gwinty polecam szczoteczką.


Pewnie przy punkcie 3-4 będzie wam się zdawało że coś popsuliście i wygląda okropnie, nie przejmujcie się i kontynuujcie .

Tak wygląda po skończeniu (kayfun potraktowany tylko matą) - oba oczywiście Tobeco.

Obrazek


ps. dół przycisku potraktowałem matą szarą, ruszając tylko w jednym kierunku - polecam przyłożenie czegoś prostego, linijka czy cokolwiek( wystarczy go z 6-7 razy przeciągnąć po macie)

Obrazek



I przy okazji mała ankieta :mrgreen:
Awatar użytkownika
By matckhew
#910086
Preferowanego wykończenia. W temacie z tym związanym to chyba nie narusza zasad, ani nie syfi...

Chyba że obciąża serwer to usunę :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#910089
Przecież było już sporo wątków na ten temat - wystarczyło poszukać.
A ankieta jest do :dupa
Sam mam i z takim i z takim wykończeniem, w więc kompletnie nie rozumiem czemu ma ta ankieta służyć.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2013, 22:04 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By hajdass
#910094
Sam zakładałem wątek o satynowaniu i wstawiłam tam swoje efekty z opisem ale uważam że tutaj tutorial jest wykonany świetnie i co najważniejsze z fotkami
By abbs
#910133
Ja sam prosilem kolegę żeby wkleil tutorial. Z wątku o nemezis gdzie zaczęła się rozmowa robiliśmy off topic. Możliwe że już był temat nie wiem wcześniej już coś widziałem zawsze można to scalic to yba nie problem. Tutorial jest ładnie wykonany na pewno wielu osobom pomoże, mi pomógł. O ankiecie się nie wypowiem bo po primo jej na Tapatalk nie widzę po secundo ogólnie ankiety uważam za lekko bez sensu.


Już w temacie dodam że dziś próbowałem dokręcić zasilanie do wiertarki przy użyciu kartka :mrgreen:
Sam wymiar jak najbardziej ok problem był gwint kartka który zwyczajnie się spiłował przy probie zacisniecia włókniny na modzie i odpaleniu wiertarki. Musze zanabyc przejsciowke 510/510 i grubsza wloknine bo po satynie że zmywaka na modzie straszne odciski zostawiam ;-) u
Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By matckhew
#910148
Tomba, to nie jest ankieta do pracy magisterskiej, taka o sobie z ciekawości, jak ktoś chce to kliknie, jak nie chce to nie kliknie. Więcej luzu. Jeśli nie potrafisz zdecydować co lepsze to nie klikasz, ten sam efekt jakbyś miał kliknąć dwa.

A co do podobnych tematów, to wiesz że były ale wszystkie jakieś rozlazłe, ten miał być konkretny, z tutkami itd
Awatar użytkownika
By Tomba
#910156
matckhew pisze:Tomba, to nie jest ankieta do pracy magisterskiej, taka o sobie z ciekawości, jak ktoś chce to kliknie, jak nie chce to nie kliknie. Więcej luzu. Jeśli nie potrafisz zdecydować co lepsze to nie klikasz, ten sam efekt jakbyś miał kliknąć dwa.

No nie do końca. Bo jak wygra satynowanie, to znowu będę miał kupę roboty z tymi polerowanymi i na odwrót :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By hajdass
#910406
Ja polecam kubek grzałki od vivi lub podobnych, tam był gwint 510. Wystarczy w kubek wsadzić kawałek śruby lub czegoś podobnego aby podczas skręcania wkrętarki nie rozwalić go.
By abbs
#910444
hajdass pisze:Ja polecam kubek grzałki od vivi lub podobnych, tam był gwint 510. Wystarczy w kubek wsadzić kawałek śruby lub czegoś podobnego aby podczas skręcania wkrętarki nie rozwalić go.

Oo podziękować zaraz po robocie kupie grzalke do vivki i będę próbował.

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By hajdass
#910457
abbs pisze:
hajdass pisze:Ja polecam kubek grzałki od vivi lub podobnych, tam był gwint 510. Wystarczy w kubek wsadzić kawałek śruby lub czegoś podobnego aby podczas skręcania wkrętarki nie rozwalić go.

Oo podziękować zaraz po robocie kupie grzalke do vivki i będę próbował.

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)


Tylko weź jak najdłuższy kubek, jest łatwiej.

Wydziergane z Tapatalk 2 za pomocą SE Arc S
By abbs
#910864
Dziękować. Właśnie kupiłem w krecilem i jest ok. Teraz czekam aż młody pójdzie spać i będę satynować. Na razie mam papier 800 i zmywak zobaczymy co z tego wyjdzie :mrgreen:

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By matckhew
#910886
Ja tez kończę zabawę z moim, jeszcze trochę szlifowania i satyna.

Jak masz papier 800, to od razu leć tym zmywakiem, szkoda czasu.

Tak wstępnie :

Obrazek
By abbs
#911058
No u ciebie to wygląda zdecydowanie lepiej :mrgreen:
Ja się chwile pobawilem i oczywiście polamalem kubek od grzałki :-P kupie następna jak juz będę miał wloknine bo chyba zależy mi na grubszych rysach kupie kilka rodzajów i się pobawie.
Bądź co bądź mina pana sprzedawcy z warszawskiej e-cygaretki na woli bezcenny. :mrgreen:
Na początku mi tłumaczył że 510 to gwint cleara. Potem jak mu w krecilem grzalke do nemezisa wystawiają przy okazji egzoboxa na dna to zaczął podejrzenie na mnie patrzeć i tłumaczyć ze ta grzałka musi być zanurzona w płynie. A potem to już się poddał wziął 9zl a minę miał w tytule "a idź mi juz stąd bo się jeszcze zaraże" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By matckhew
#911066
a po co do satyny wiertarka ? ja zrobiłem swoją w 10 min, łapskami :D łącznie z rozebraniem i złożeniem :bry

jutro jeszcze trochę zeszlifuję cap, bo dzisiaj mi się już nie chce :-P

Większych rys niż u mnie nie uzyskach włókniną, więc jeśli chcesz bardziej drzeć to papier ścierny, i to naprawdę gruby ;)
By abbs
#911075
Może masz większy talent :mrgreen:
Inna sprawa ze ja jestem upierdliwy. Dalej widzę pod światło że nie jest równomiernie że są grubsze rysy w różnych kierunkach itd itp.
Inna sprawa ze smakiem w 5min pojechałem igo l i wygląda zarabiscie :mrgreen:

Edit. No po prostu masakra. Miało być zmywakiem słownik wstawił ze smakiem :-P

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2013, 22:18 przez abbs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By matckhew
#911084
stawiam że to wina sprzętu, bo zmywak nie jest raczej przeznaczony do wykończeń powierzchni metalowych :zakrecony

Ale jak mówię jeśli chcesz naprawdę syte rysy, to papier 200 i w dół.
By Korbamoto
#911216
Do satyny zmywak lub druciak do garów, do polerki pasta do zębów albo Cif, a do klejenia zmywacz lub lakier do paznokci :)
Niby chłopy, a sposoby babskie...
Castorama, Obi, Leroy, Praktiker itp. Co kto ma bliżej. Za grosze wszelkie papiery ścierne, włókniny, pasty polerskie. Łatwiej, szybciej, efektowniej.
Awatar użytkownika
By sierran
#911362
Jestem zielony wiec podsumowując. Papier 200-600 do satyny a wyższe typu 1500 do polerki na lustro? Idę dzisiaj na łowy :D zastanawiam się nad polerka kts.. Bo to jest chromowany mosiądz.. Jak by go na złoto przerobić :D

Wysłane z Evic v2 1500MAH 3 Exclusive.
Awatar użytkownika
By sawas
#911363
Ja zabawiłem się z pilnikiem. Szorowane tylko góra-dół pod kątem kilkunastu stopni. Wyszła piękna i unikalna jodełka. Efekt niezamierzony, ale bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
By Tianski
#911372
sierran, 400 ściągnij chrom (ostrożnie zeby rys nie porobić w mosiądzu), wygładź to pózniej 900 i na koniec 2500 na mokro, po tym to już polereke pastą do zebów zrobisz, ew. farecla g3 :).
Awatar użytkownika
By sierran
#911373
Dzięki wielkie. Czyli Biegne po papiery ścierne i się bawię. Paste biała do zębów tez jakaś kupie :3

Wysłane z Evic v2 1500MAH 3 Exclusive.
Awatar użytkownika
By kwinto
#911487
a ja właśnie zafundowałem Naturalowi piękną satynke ,najpierw papier 200,potem tylko włuknina -niewiem jaka bo zajumana od sąsiada ale spytam I napisze .Natomiast problem miałem z rozebraniem przycisku ,nie miałem odpowiedniego klucza I tu zastosowałem niezawodny sposób a mianowicie -mloteczek i malutki wkrętak płaski czyli wkrętaczek na krawędz śróbki i z wyczuciem młoteczkiem i poszło złożyłem tak samo .
By Korbamoto
#912212
Pastę do zębów, to kup jaką lubisz i jaką Ci smakuje i poleruj nią uzebienie. Na zdrowie.
A do polerki, to podskocz ma najbliższą stacje benzynowa i kup pastę Automax, albo Tempo lub K2. One są do polerowania lakieru teoretycznie, ale i na nierdzewce i innych metalach robią glanc lusterko.
Zdecydowanie efektywniej niż Colgate czy Blend-a-med.
By abbs
#915249
Kupilem właśnie wloknine 320/600/1000 będę satynować :evil::evil::evil:

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
By abbs
#915644
Pozwolę sobie nie edytować żeby podbić temat.
Jak wyżej pisałem zakupiłem pack 3 wloknin różnej gradacji a ze skrobanie nemka już mi się znudziło. Chciała bym i boje się no ale się przemogłem i oto efekt russian 91 plus nemek satyna by abbs. Pół godziny roboty.
Przed złożeniem
https://db.tt/LydptIi7
Full metal jacket:
https://db.tt/dMvo9AJJ
Wersja użytkowa :
https://db.tt/rRHY5zex
Jeszcze można by popracować ale ogólnie jestem zadowolony.
Teraz jeszcze czekam na konektory który nie będzie kosztował 2/3 moda :lol::evil:

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#958222
Czym mogę najłatwiej oczyścić filcowy wałek przykręcany do wiertarki ?
Polerowałem sobie stal i jest teraz grubo czarny od kostki szlifierskiej

Zdrapać z grubsza, potem umyć/wyprać ?
Awatar użytkownika
By matckhew
#958242
wystarczy przyłożyć delikatnie pod kątem nóż do obracającego się krążka. tylko powoli i delikatnie żeby ci łapy nie wyrwało.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.