EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By hajdass
#710111
Chciał bym zaprezentować stworzony dla mnie box na kisie pod baterie 18650.

Na spocie zobaczyłem takiego u pewnego przybysza z daleka (nie chcę ujawniać kto to, jak on sam będzie chciał to napisze)

Na spocie pomacałem, otworzyłem, zerwałem śruby na kleju :oops: i zakochałem się.. tak po prostu coś w sobie miał (nie mówię tu o batkach)

A więc zacząłem męczyć twórcę czy by mi takiego nie zrobił że jaka specyfikacja i wiedziałem że po prostu nie mogę odpuścić i muszę takiego mieć!
Pooglądałem skonsultowałem też sposób wykonania oraz wstępnie powiedziałem czego bym oczekiwał. Czas niestety naglił więc resztę trzeba było dogadać na pw.

Uzgodniliśmy ciemny wyświetlacz który wg mnie najbardziej pasuje oraz to że potencjometr musi być na wierzchu (za często zmieniam napięcie aby rozkręcać)
Ponad to jako iż MOD posiada kubki bez sprężynek oznaczało że nie można zbyt często ściągać baterii oraz należy uważać podważając je aby nie zrobić zwarcia.

Tak więc finalnie miało być tak że potencjometr od spodu zaraz obok gniazda 3 pin do ładowania.

Po ustaleniach cisza i co jakiś czas pw z dogadywaniem szczegółów odnośnie ładowarki itp.

Po dojściu jedyne co sam stworzyłem to śrubokręcik do regulacji ze starego imbusa, widoczny na jednym ze zdjęć, z jego drugiej strony zrobię krzyżak aby móc odkręcić śrubki od obudowy.

Ładowarki co prawda nie mam lecz można do wtyczki 3 pin dolutować adapter eGo ponieważ

jak chcesz ładować ładowarką ego najpierw podpinasz czarny - i czerwony + następnie po naładowaniu jednego ogniwa czerwony jako - i żółty jako +


Ale cały czas myślę jak by to dobrze rozwiązać aby miało ręce i nogi ale też było małe. Chyba że po prostu kupię jak mi twórca doradza ładowarkę modelarską.

Nie będę przedłużał tylko po prostu wrzucę fotki.
Ładniejsze zdjęcia postaram się niebawem zrobić jakiś plener czy co ;)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
By Ogar616
#710156
Nic innowacyjnego dla doświadczonych forumowiczów, ale dla Ciebie hajdassie (trochę dziwnie się to pisze :D ) krok na przód :) Idziesz jak przecinak widzę, ja na razie kończę na pomysłach do wykonania zbieram się bardzo powoli :)
Gratuluje pierwszego boxa :beer:
Awatar użytkownika
By hajdass
#710199
Ogar616 pisze:ale dla Ciebie hajdassie (trochę dziwnie się to pisze :D )

Przez jedno s wystarczy :D


Wiem że to "zwykły" Box na kisie ale założyłem temat ze względu na to iż nie jest to stworzone przez któregoś ze znanych moderów tylko przez osobę która wykonała takiego tylko dla siebie.

Jest mniejszy niż Taxi na 18650 oraz wg mnie porównując wszystko się jakoś "lepiej trzyma"


Gdyby nie takie dobre wykończenie opisu bym nawet nie pisał ;)


Gdy tylko zaopatrzę się w coś do polerki (mówię o czymś precyzyjnym i mechanicznym) postaram się wypolerować i w każdym kąciku zrobić lustro
Awatar użytkownika
By michalodz88
#710255
hajdass pisze:
Jest mniejszy niż Taxi na 18650 oraz wg mnie porównując wszystko się jakoś "lepiej trzyma"


Obudowa jest ta sama, także różnica wielkości to pewnie jakieś mikrometry i tu obstawiam że jednak Twój jest większy bo nie ma polerki :zakrecony

Co do lepszego trzymania jest koszyczek na ogniwa także jest porządek. Reszta standardowo sklejona pod osłoną czarnej płachty ;)

Najlepszym rozwiązaniem w tym boxie jest zewnętrzne gniazdo do podładowania pakietu :) Można sobie zrobić jakąś stację dokującą i w zasadzie, jak będziesz odkładał boxa na swoje miejsce to o ładowaniu możesz zapomnieć nawet przy 2-3 dniowym wyjeździe. Zakładając że ogniwa są w dobrej kondycji, a Ty nie wysysasz buteleczki 20ml na dobę ;)
Awatar użytkownika
By Kadzio
#710352
hajdass pisze:... przez osobę która wykonała takiego tylko dla siebie.

Jest mniejszy niż Taxi na 18650 oraz wg mnie porównując wszystko się jakoś "lepiej trzyma"...


Nie wykonałem boxa tylko dla siebie :oops:
Na początku planowałem wykonać jedynie 2 sztuki ponieważ Taxi przestał je już produkować a używki na bazarku od tygodnia nie mogłem znaleźć Plan był prosty pancerne, wygodne zasilanie z regulacją napięcia i sporą pojemnością Powstał pierwszy (poleciał do kolegi) kilka dni później po poprawkach następny który został już u mnie, jeszcze paru osobom się spodobał więc zrobiłem 5 kolejnych z czego każdy był nieco inny Hajdasssss ma nr8
Jak będzie czas i pojawią się pomysły powstanie jeszcze kilka boxów następny będzie prawdopodobnie z włókna węglowego o ile ogarnę formę i nic nie spieprzę :-P na bazarek raczej nie trafią bo nie o to mi chodzi

Box jest zamknięty w pudełku bs-31 rozmiary faktycznie są mniejsze niż pierwsze boxy Taxiego ale ostatnie serie przecież były w identycznych obudowach

Jeżeli chodzi o jakość wykonania plusem jest pancerne mocowanie gwintu (po kilku upadkach z gienkiem jeszcze nie ma luzu) no i koszyk z którego wyciąganie ogniw jest dość męczące ale za to nic nie lata w kieszeni na sprężynach
Polerka jest tylko wstępna (papier 1200/2000 i 20 min polerowania filcami i szmatami) bo to Amelinium które i tak po tygodniu w kieszeni będzie ciemniało, z poprawą chyba żaden esteta nie będzie miał problemów

Wyjście na ładowarkę to gniazda serw modelarskich + przejściówki dzięki czemu do ładowania nie trzeba rozkręcać boxa Obrazek

W środku pod czarną płachtą wygląda to mniej więcej tak Elektronika jest wklejona delikatnie kropelką jak i cała reszta elementów więc z naprawami nie powinno być problemów
Obrazek

Przed wysyłką polerka była ładniejsza "na prawie lustro" ale ktoś przed zdjęciami nie przetarł boxa
Obrazek
Za jakość zdjęć z kalkulatora przepraszam
Awatar użytkownika
By hajdass
#710385
Heh nie widziałem że to już ósmy box, numerem wolałem się nie sugerować. Za to czuję się zobowiązany wrzucić zdjęcia po polerce

Wydziergane z Tapatalk 2 za pomocą SE Arc S
Awatar użytkownika
By michalodz88
#710452
Kadzio pisze:Box jest zamknięty w pudełku bs-31 rozmiary faktycznie są mniejsze niż pierwsze boxy Taxiego ale ostatnie serie przecież były w identycznych obudowach

Polerka jest tylko wstępna (papier 1200/2000 i 20 min polerowania filcami i szmatami) bo to Amelinium które i tak po tygodniu w kieszeni będzie ciemniało, z poprawą chyba żaden esteta nie będzie miał problemów


Gdybym mógł się wtrącić, lepsze od bs-31 są HAMMOND 1550P. Nie mają żeberek w środku, jest mniej roboty z dopracowaniem całej obudowy i jakość stopu z jakiego są wykonane wydaje się być dużo lepsza, nie czernieją tak szybko jak bs-31. Cenowo niewiele drożej wychodzi, ale naprawdę się opłaca ;)
Tu można je nabyć: http://www.tme.eu/pl/details/hm-1550p/obudowy-uniwersalne/hammond/1550p/#
Awatar użytkownika
By maciej_lange
#847571
Ja posiadan 0011 od dziś jak narazie cudowny po jakimś tygodniu wżuce foto
Awatar użytkownika
By Kadzio
#935873
Obrazek

Takie coś sobie dzisiaj wystrugałem box został oddany do anodowania z barwieniem na czarno (raczej na ciemno szary) niestety puszka nie jest z czystego aluminium i do idealnego efektu trochę brakuje
Jak czarna powłoka wytrzyma mi miesiąc w kieszeni pewnie pozbędę się kilku sztuk :wink:
w środku to samo poza gwintem z SS pin oczywiście regulowany który niema prawa się wyłamać :twisted:
Awatar użytkownika
By hajdass
#1027079
Kolejny box zagościł u mnie ;) w środku dwa kisy które na prawdę robią robote. Wieczorem może się uda wstawić fotke.

Jakość wykonania pierwsza klasa :) Co więcej jako że lubię niszczy kisy to i serwis polecam bo wszystko załatwione szybko i bezboleśnie :)
Awatar użytkownika
By hajdass
#1031239
Aby nie być gołosłownym pokazuje fotki jak działają dwa KISy
Dla mnie bajka!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 22:30 przez hajdass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1031259
Zmień serwer, bo zdjęcia poszły w kosmos.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1031400
Ja czekam cierpliwie az Kadzio przerobi mi Kisa na PowerKiSa :)

Dla twojej informacji, jestem od jakiegoś czasu posiadaczem byłego twojego srebrniaka, powyżej opisywanego :)

Może jeszcze jakiś mały remont przy okazji ?
Nowy wyświetlacz, przycisk stalowy pod kolor ?
Awatar użytkownika
By Kadzio
#1031733
MarioBernatti pisze:Ja czekam cierpliwie az Kadzio przerobi mi Kisa na PowerKiSa :)

Dla twojej informacji, jestem od jakiegoś czasu posiadaczem byłego twojego srebrniaka, powyżej opisywanego :)

Może jeszcze jakiś mały remont przy okazji ?
Nowy wyświetlacz, przycisk stalowy pod kolor ?


Dogadamy się oczywiście przycisku stalowego nie chcesz :wink:

hajdass Pamiętaj + do + - do - jesteś narazie jedyną osobą która załatwiła 3 kisy na trzeźwo reszta się przyznała że po pijaku odwrotnie zamontowała ogniwa
Awatar użytkownika
By hajdass
#1033440
Raz po pijaku zepsułem i się przyznałem więc mi tu nie...
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.