EPF
Co z czym i jak mieszać.
By jak775
#1686523
Witajcie. Ostatnio, nie pamietam gdzie czytałem o substancji wywołującej uczucie chłodu. Czytałem ze to nie jest żaden menthol, cos co wywołuje odczucie chłodu. Wie ktoś z was co to jest? Z góry wam dziękuje :D
Jest to dodatek dp liquidu
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1686561
To jest Koolada lub inne podobnie się nazywające. Swoją drogą Koolada z TPA jest najgorszą tego typu substancją. Trzeba lać wiadrami i potrafi spłaszczyć smak liquidu.
Z cukierkami lodowymi ma to tyle wspólnego, że jest składnikiem liquidów typu "Ice candy", ale sama Koolada jest bez smaku i zapachu. Wywołuje tylko uczucie chłodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By gourmet
#1686628
Od Koolady znacznie lepszy imo jest Cooling Agent z Hiliq.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1686671
Przyłączę się do pytania. Która koolada jest najlepsza? Skoro tpa to dno?
Do mieszanek jak i solo z czystą bazą
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1686680
Tak wnioskuję po wypowiedzi kolegi
@Pude!lek


Więc jakie realne dawkowanie w mieszankach i solo by nie zepsuć smaku a dodać chłodu?
Z doswiadczenia nie przekraczam 5% dla TPA ale rozuniem że tutaj celujemy w okolice 1-2%?
Poprawcie mnie jeśli się mylę
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1686689
2krople a 1-2% to niezły rozrzut ;)
Musi się to "gryźć" jakiś czas, czy działa na zasadzie shake and vape?

Nigdy nie miałem styczności z tym więc pytam :)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1686693
Widać trafiły mi się dwie trefne Koolady TPA pod rząd. Na 50ml liquidu musiałem dodać grubo ponad 10% specyfiku, a chłód i tak był ledwo wyczuwalny. Faktycznie pomyślałem, że coś nie tak i kupiłem po pewnym czasie drugą butelkę. To samo. Czy 5, 10 czy 20% Koolady TPA w liquidzie efekt zawsze ten sam - albo nic przy niższych stężeniach, albo nikły chłodek w absurdalnie dużych. Absolutnie nie zbliżyłem się nawet do efektu chłodu znanego z firmowych liquidów.
Podobnie mam zresztą Z "sour" TPA. Ile bym nie nalał, ile by samogon nie leżakował, kwasowatości tam jak na lekarstwo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By cannonn
#1686694
U mnie jeszcze zależy od parownika. Na kayfunie nic nie czuć a serpent mini mrozi gardło.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1686802
Pięć procent Koolady 10%PG to szaleństwo.
Ja stosuje:
- 0.5% - delikatny chłodek w tle owoców.
- 1.0% - wyraźny chłód na równi z owocami.

Powyżej tego stężenia Koolada zaczyna dominować w mieszankach i liquidy stają się mało przyjemne dla kubków smakowych.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.