EPF
Rozpoczynasz przygodę z elektronicznym papierosem i masz pytania? Tutaj właśnie możesz uzyskać na nie odpowiedź.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
Awatar użytkownika
By Timi
Sąd kardynalski z udziałem watykańskiego egzekutora jak nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
By Nikotynos
ok, z żabkami nie zadzieram,idę kręcić grzecznie nową grzałę i wkrótce zdam emocjonującą relacje, nie ma ten tego lipy i żartów.

Aktualizacja: Josny piorun, ukręciłem diobła panocki na tom skylinie; wziołem ino khantala d 0.3mm, na średnice 3 i 6 zwojaczków i kurna toż to dymi że mnie baba w doma tylko po bączku z zada odnajduja . A chmurze to tylko na 12 wat. Nie no, a tak na poważnie to wszystko super fajnie, tylko da się jakoś zmniejszyć rozmar chmury bez zbytniej straty na smaku i na prądzie? Wole subtelniejsze chmurzenie, a nie że mi po kilku chmurkach telewizora nie widać Tzn trochę przesadzam i w sumie mogło by tak zostać, choć jedynie chmurki mogły by być mniejsze.

Aktualizacja 2: no i kurna stało się, a mówiłem żeby nie pchać tyle waty, ale nie nie , no i goni mnie teraz stado rozwścieczonych bobrów i żąda skruchy . Ale przynajmniej nie cieknie hehe. Myślałem że to kręcenie drucika będzie najbardziej problematyczne, a tu się okazuje że dawkowanie (plus ułożenie) waty jest największym problemem.
By Nikotynos
Panowie jaki atomizer do MTL byłby najlepszym konkurentem dla Skylina atomizer który nie sprawia żadnych problemów (czyli problemów typu mój Skyline gdzie wystarczy chwila nieuwagi że głupia uszczeleczka się nie ułoży jak powinna pod setem i już wylew 1/3 zbiornika na łapy, 2 razy się uda, a trzeciego się nie uda; kur.. mam tam nawet dwie uszczelki dociśnięte w dół, mocno skręcony parownik a i tak co któryś raz przy robieniu seta się zsiura jak się coś źle skręci i nie ułoży jak trzeba wrrr. Szukam atomizera pod mtl gdzie rach ciach zrobię seta, nie przejmuję się dziadoskimi czarnymi uszczelkami (które za rok pewnie sparcieją itp w przeciwieństwie do silikonowych), skręcam i gotowe.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 23:25 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
By bulit73
@Nikotynos tu masz wymienioną większość parowników mtl topic132590.html
Awatar użytkownika
By Cinmar
Napisałbym, że Siren, ale to całkiem inna bajka. Myślę, że bezpośrednio przy Skyline postawiłbym Merlina RTA (dużego, nie mini!). Przeciąg i samo wapowanie wygląda bardzo podobnie.
Awatar użytkownika
By bulit73
Cinmar pisze: bezpośrednio przy Skyline postawiłbym Merlina RTA

Ja osobiście tego nie miałem ale poczytaj o nim temat. Co niektórzy nie mogli sobie poradzić z wyciekami.
Awatar użytkownika
By Cinmar
bulit73 pisze:Co niektórzy nie mogli sobie poradzić z wyciekami.

To był mój pierwszy parownik RTA i w życiu nie uświadczyłem wycieku :P. Może kwestia dobrego egzemplarza - pojęcia nie mam.
Awatar użytkownika
By bulit73
Dobrym wyborem jest Hussar single coil. Nie wspominam Kayfuna V5, bo ciężko osiągalny.
By joloass
Do powyzszych propozycji kolegi Bulita, majac na uwadze ze Skyline nie jest ciasnym parownikiem, dodalbym:

Ammit Mtl; trudniejszy setup w zakresie ulozenia waty, troche gorsze/ a moze bardziej inne doznania smakowe ale zapomnisz czym jest jakakolwiek forma ulania/ pocenia sie.
Dvarw Mtl; trza mu przyznac ze smaczy lepiej niz dobrze, nalewanie od dolu lecz malo problematyczne, brak plynnej regulacji cugu, dla mnie ten ostatni do zakceptowania dopiero po wyjeciu reduktora z bazy.
Centaur Mini; jedynym mankamentem przy dobrych wrazeniach smakowych wydaje sie odsuwany na bok gorny cup w celu nalania liquidu.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 23:50 przez joloass, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
Proponuję Doggy Style ,smaczy zacnie ,nie cieknie nawet jak nie założysz uszczelki między bazą a baniakiem *DANCE*
Awatar użytkownika
By bulit73
Nikotynos pisze:Dzięki obadam tematy :-)

Co użytkownik, to jakiś inny faworyt. Nie jest powiedziane, że to co przypasiło mi podejdzie tobie. Z czego wybierać masz, więc pewnie sobie coś dobierzesz.
By Nikotynos
bulit73 pisze:Co użytkownik, to jakiś inny faworyt. Nie jest powiedziane, że to co przypasiło mi podejdzie tobie. Z czego wybierać masz, więc pewnie sobie coś dobierzesz.

Wiem :-), damy radę, sporo tego, choć chodziło mi głównie o bezproblemowo-wyciekowe-uszczelkowe użytkowanie :-)
Awatar użytkownika
By Cinmar
Nikotynos pisze:chodziło mi głównie o bezproblemowo-wyciekowe-uszczelkowe użytkowanie :-)

Zdarza się, że te najbardziej problemowe odwdzięczają się najbardziej po okiełznaniu :P
By Nikotynos
Cinmar pisze:
Nikotynos pisze:chodziło mi głównie o bezproblemowo-wyciekowe-uszczelkowe użytkowanie :-)

Zdarza się, że te najbardziej problemowe odwdzięczają się najbardziej po okiełznaniu :P

też mam taką nadzieję, ale te okiełznywanie troszkę za długo trwa :-)
Awatar użytkownika
By Cinmar
@Nikotynos, pamiętaj, że to też ZAWSZE kwestia konkretnego przypadku i predyspozycji własnych. @bulit73 wspomniał o problemach z Merlinem w wątku parownika. Naprawdę sporo osób miało problem z ogólnie pojętymi wyciekami - ja raz złapałem bobra przy pierwszym setupie, nigdy mi nie uronił nawet kropli. Parowników przerobiłem kilkanaście (jak nie więcej) i tylko z jednym (de facto nie moim, Hasturem RDTA) potrzebowałem kilku godzin, żeby wycieki wyeliminować, nawet jeśli od idealnego setupu byłem bardzo daleko.
Reasumując, to, że wiele osób ma problem z konkretnym parownikiem, nie znaczy, że Tobie przysporzy on choćby minimalną trudność.
Wystarczy kilka razy obejrzeć filmy przed zabraniem się do kręcenia grzałki (i watowania, które moim zdaniem jest trudniejsze), a później już tylko praktyka i nauka na własnej skórze.
I absolutnie nie przejmuj się estetyką pierwszych kilkunastu grzałek. Mają działać, a nie iść na wystawę. Ładne grzałki przyjdą z czasem, same.
By joloass
Okielznac to mozna setup, a nie tendencje parownika do wyciekow czy tez pocenia sie. Te detale, pomijac sporadyczne przypadki wynikajace najczesciej ze zlego ulozenia nosnika, to juz raczej indywidualne predyspozycje danego parowozu, a nie jego wlasciciela.

Skyline, a raczej jego nie do konca dopieszczony klon, ze swoja regulacja liquidu, minimalna szczelina na granicy dolnej czesci baniaka, plastikowym reduktorem w bazie do najmniej problematycznych *CZAJNICZEK* nie nalezy. Mnie osobiscie w zwiazku z tym do gustu on nie przypadl, nawet jezeli nadrabia troche smakiem i cugiem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2019, 20:05 przez joloass, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Box na jeden akumulator

Witam, moja tesla dostała szoku pourazowego jak mi[…]

Pochwalcie się zabawkami:) http://i42.tin[…]

Atomizer większy niż 2 ml

Witam. Szukam jakiegoś atomizera dobrze oddającego[…]

Jakie zasilenie kupić na dwa akumulatory.

Witam. Pomocy szukam zasilenia na dwa akumulatory […]