EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By wratchild
#1889862
Witam Szanownych Użytkowników forum. Po kilkumiesięcznej przygodzie z EIN chciałbym rozwinąć się wapersko i przejść na parownik MTL z grzałkami własnej roboty. Dotychczas lecę na Nautilusie2 wymiennie z Joytech Exceed D19. Jedyne co mnie irytuje to fakt, że nie wiem, kiedy wata w gotowych grzałkach jest już zajechana, moje sprzęty poza spadkami smaku nie zalatują bobrem. Często przy wymianie rozbieram grzałki i w środku jest czarno - nie chcę tego w płucach. Zasilanie, które mam to popularne Pico 75w i mimo, że działa super to z tego co doczytałem nie da się na nim zamontować parownika powyżej 23mm. Ktoś wspominał na forum o patencie z piłowaniem kapsla od zamknięci akumulatora, ale trochę szkoda mi wyżywać się na nowym sprzęcie. Czytałem sporo na forum o parownikach MTL, skłaniam się w stronę Siren2 lub Berserkera, tylko one chyba nie podejdą do pico ze względu na rozmiar? A może ktoś zna inny parownik dla nerda - na najprostsze z możliwych do zrobienia grzałki i łatwym setupem? Będę bardzo wdzięczny za wsparcie.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889865
@wratchild


Chcesz do Pico ? To atomizery 22 mm będą najlepiej pasowały. MTL ? Proszę bardzo - Dvarw MTL v2, Spica Pro, Ka v8 ( prawdziwa nazwa By-ka v8, ja podałem nazwę klona ), Kf Prime ( oryginał - Kayfun Prime ), Kf Lite 2019 ( oryginalna nazwa - Kayfun... ), Skyline, Ehpro True MTL, Berserker v1.5 mini. Tego jest całe mnóstwo.

Btw - Siren 2 to bardzo dobry parownik ale duży, taka już jego natura chyba że wybierzesz wersję 22 mm która ma mniejszą pojemność.


:drinkb
By Maskota
#1889897
wratchild pisze:Zerknąłem na te modele i chyba Siren2 22mm to będzie to o co mi chodzi. Spróbuję zapolować na nią na bazarku.
Nie skreślaj również Skylina oraz kayfunów, są to bardzo fajne a zarazem śmiesznie proste czajniki do układania setupu :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889950
wratchild pisze:Zerknąłem na te modele i chyba Siren2 22mm to będzie to o co mi chodzi. Spróbuję zapolować na nią na bazarku.


Z tych powyższych prawdziwych MTL-ów, nie DL-ów czy bardzo luźnych MTL-ów ale po prostu z rasowych MTL najprostsze dla Ciebie do ujarzmienia, tak na początek powinny być - Kf Prime, Ehpro True MTL i Siren 2 ale z tych trzech to na bazarku trafisz może Prajma, ewentualnie. Siren 2 - zostały już chyba całkiem dobre klony tego parownika ale musiałbyś kupić w Chinach. Jeżeli się zdecydujesz na chiński sklep to napisz do mnie pw a ja Cię odpowiednio pokieruję.

Btw - Skyline to bardzo dobry atomizer, sam setup teoretycznie jest prosty ale na początek obejrz sobie kilka filmów na yt i poczytaj wątek poświęcony temu parownikowi bo w samej obsłudze to dla żółtodzioba trzeba się przez chwilę naumieć. Powinieneś to szybko rozkminić ale tak prosty jak Prime, Ehpro czy Siren to On nie jest. Z drugiej jednak strony może jednak warto spróbować, ten parowóz ma wielkie możliwości, od ciasnego MTL aż do niezłego DTL.
Twój wybór.:drinkb
By Maskota
#1889951
Tak samo ma Merlin Mtl ;) i dopaszczowiec i dopłucniak znajdzie w nim konfigurację dla siebie, przy czym zjada smakiem kayfunowate. Jednak nie jest super łatwym parownikiem, przy pierwszym starciu lubi się zesikać :) często połową baniaka...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889953
Maskota pisze:Tak samo ma Merlin Mtl ;) i dopaszczowiec i dopłucniak znajdzie w nim konfigurację dla siebie, przy czym zjada smakiem kayfunowate. Jednak nie jest super łatwym parownikiem, przy pierwszym starciu lubi się zesikać :) często połową baniaka...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Merlin MTL ma dwa ogromne ( oczywiście regulowane ) airhole i jest co najwyżej luźnym MTLem a nie rasowym ogierem. Do Kayfunów MTL się nie zbliża chyba że ktoś lubi przeciąg. Skyline ma tę przewagę że jest skonstruowany dokładnie pod 2 opcje, łącznie z w miarę ciasnym MTL czego na Merlinie nie uświadczysz. I tak samo jest z Kf 5 - bardzo, bardzo luźny MTL ( chyba że po niemiecku zakleisz otwory po jednej ze stron :lol: ) a koledze chodziło przecież o wyrazisty smak. Kolega Haze jeden z największych speców na forum porównywał kiedyś Merlina z kilkoma innymi rasowymi MTLami...Jak znajdę to wrzucę ten filmik z YT. Także...tego :mrgreen:


:drinkb
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889956
Mini, trza było go od razu odpowiednio nazwać :lol: . Dobry, ten jest dobry chociaż mała Siren 2 ( 22mm ) jest jeszcze bardziej wyrazista. ...i jako klon ( a teraz na ft są już tylko całkiem dobre klony małej Syrenki ) kosztuje 2 razy mniej niż Merlin *STRONG* :lol: Poza tym kolega wyraźnie napisał - MTL, widocznie nie w głowie mu DTLe :mrgreen: Ale rzeczywiście z tych maluszków Merlin mini też jest ok ale nie jest tak idiotoodporny i tak mało upierdliwy jak kilka innych.

Aha, btw - Merlin ma 24 mm i nie wejdzie na Pico :mrgreen: :beer:
:drinkb
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 21:35 przez Superlux, łącznie zmieniany 1 raz.
By Maskota
#1889957
Haha źle mnie zrozumiał kolega ;) @Haze recenzował albo dużego merlina albo Merlina mini, ja posiadam merlina Mtl. Prócz wielkich AH posiada jeszcze chyba 4 śrubki z różnymi średnicami otworów oraz 2 dysze które można regulować. I zaręczam że da się go ustawić tak że żylaki za uszami nie tylko wyjdą ale mogą również strzelic ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889964
Maskota pisze:Haha źle mnie zrozumiał kolega ;) @Haze recenzował albo dużego merlina albo Merlina mini, ja posiadam merlina Mtl. Prócz wielkich AH posiada jeszcze chyba 4 śrubki z różnymi średnicami otworów oraz 2 dysze które można regulować. I zaręczam że da się go ustawić tak że żylaki za uszami nie tylko wyjdą ale mogą również strzelic ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu TapatalkaCały czas pisałem o Merlinie MTL, po przedostatnim poscie wydawało mi się że jednak chodzi Ci o mini, tak to wyglądało.

1. Mini ni wejdzie na Pico, ma 24 mm

2. Kolega Haze recenzował jednocześnie 6 atomizerów, w tym Merlina MTL ( ! ) i niestety żylaków nie było...wręcz przeciwnie - luźny MTL nic poza tym, zajął 6te miejsce na 6 możliwych ( bo akurat tyle atomizerów porównywał, to były - Berserker, Galaxies, Rose Fumytech, Merlin, Skyline i Dvarw ) pod względem oddawania smaku, został za to pochwalony za wszechstronność :mrgreen: Też go miałem w paszczy, do ciasnych lub w miarę ciasnych MTL to mu tak daleko jak ode mnie do Warszawy. Skala porównawcza to ponad 30 innych dopaszczowych parowników - waciaków. Z tych które wymieniłem w moim 1szym poscie tylko Prajm jest lekko poluzowany ale nie tak jak Merlin MTL z tymi dwoma otworzyskami.

3. Merlin mini - tu jesteś blisko, dobry MTL i może być nawet lekko ciasny...ale nie wchodzi na Pico . Same problemy :lol:
:drinkb
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889967
Superlux pisze:Merlin mini - tu jesteś blisko, dobry MTL i może być nawet lekko ciasny...ale nie wchodzi na Pico .

Z wkręcona redukcją, jedynie bardzo lekko ciasny. Nic więcej ale do luźnego mtl się nadaje.
By Maskota
#1889972
Merlina Mtl bo o nim ciągle mówie mam doregulowanego na poziomie 3-4 kropki w kayfunie v5. Merlina MTL bo innego nie mam i jego właśnie proponowałem autorowi. Ciasnota jakby ciągnąć przez igłe 0.7 nie jest wyznacznikiem typowego mtl, nie popadajmy w paranoje ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889978
bulit73 pisze:
Superlux pisze:Merlin mini - tu jesteś blisko, dobry MTL i może być nawet lekko ciasny...ale nie wchodzi na Pico .

Z wkręcona redukcją, jedynie bardzo lekko ciasny. Nic więcej ale do luźnego mtl się nadaje.No tak ale ujdzie w tłoku, wicie - rozumicie...była taka propozycja :mrgreen:


:drinkb

@Maskota


Maskota pisze:
" Merlina Mtl bo o nim ciągle mówie mam doregulowanego na poziomie 3-4 kropki w kayfunie v5. Merlina MTL bo innego nie mam i jego właśnie proponowałem autorowi. Ciasnota jakby ciągnąć przez igłe 0.7 nie jest wyznacznikiem typowego mtl, nie popadajmy w paranoje ;) "

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu TapatalkaTo nie jest paranoja, tylko całe lata porównań. Jeżeli dla Ciebie 3-4 kropki w Kf 5 to jest MTL to umówmy się że nie mówimy o tym samym. Są 2 albo nawet 3 grupy.

1. Rasowe MTLe które można podkręcić na ciasno albo bardzo ciasno i tych jest dużo. Nie chce mi się ich wszystkich wymieniać po raz setny.

2. Luźne lub mocno luźne MTLe - tych jest chyba najmniej, np Twój Merlin MTL.

3. Bardzo, bardzo luźne MTL, wpadające w DTL albo odwrotnie ...tak jak Twój Kf 5, ich chyba też nie jest aż tak wiele...chociaż to już zależy ponieważ tu spektrum jest bardzo szerokie i milion opinii.

Z tymi 3ma rodzajami spotykałem się tu często, tu na tym forum.

Oddzielnym problemem jest to co i dlaczego komuś smaczy. Tacy koledzy jak TooCruel, Kormiro, Haze czy Miblah zrobią taką grzałę że najbardziej rozbuchany DTL zasmaczy lepiej od MTLa, tzn im zasmaczy bo tak lubią.
Tobie mogą smakować MTLe/DTLe które są luźne ale Ty uważasz je za ciasne a inni nie. Dlaczego nie ? Bo mają inną skalę porównawczą, ot i cała szopka. I powtórzę po raz pińćsetny - skala porównawcza, różnice w budowie i w działaniu, na tym buduje się opinie i dzieli parowniki na różne kategorie.

Masz Merlina MTL, masz Kf 5, smakuje Ci - jest ok ale nie przedstawiaj ich w jednej grupie z parownikami które są właśnie tymi rasowymi MTL-ami, po prostu ktoś dołożył starań żeby z niczym się nie myliły, żeby właśnie działały w ściśle określony sposób i były skierowane do ściśle określonej grupy odbiorców. W skrócie - żeby można było je nazwać Mtl a nie mtl. I nie o to też chodzi że wszyscy mają je kochać, nigdy w życiu ponieważ każdy ma inny gust, inne zapotrzebowania. I będą fani ciasnych MTLi i luźnych i RDLi i DTLi i niech wszystkim Bozia da wszystko co najlepsze....ale nie mylmy pojęć.

Skala porównawcza, skala porównawcza, skala porównawcza...

:drinkb
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 22:37 przez Superlux, łącznie zmieniany 1 raz.
By Maskota
#1890001
Merlin jako luźny mtl a k5 wpadający w dtl? Uśmiałem sie teraz ;) umówmy się to co w k5 mam na 3 kropkach w merlinie moge uzyskać jedynie po zabawie regulacjami. Do reszty się nie odniose bo zwyczajnie mi się nie chce przepychać. Mtl to dla mnie opór zbliżony do analoga a żylaki jakieś wielkie nie wychodzą mi nawet jak pale slimy. Natomiast opór dużo większy niż w analogu to już jak dla mnie nie styl usta płuca a zwyczajna fanaberia wapującego. To co dla Ciebie jest czajnikiem mtl z ciasnotą jak igła 0.7 nie musi oznaczać komfortowego wapowania mtl dla autora tematu z czym też powinieneś się liczyć szufladkujac parowniki

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1890005
Mało kto ma, ale zaproponuje Hussara projekt X.
Wpadł w moje ręce klon, jak znajdę chwile to porównam z ori
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890006
STRUNA pisze:Mało kto ma, ale zaproponuje Hussara projekt X.
Wpadł w moje ręce klon, jak znajdę chwile to porównam z ori

Z miłą chęcią przeczytam takie porównanie.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1890008
Krasnal45 pisze:Ja już wiem co tam napisze :lol:

Prawdę
Jak nie będzie różnicy, to polecę klona, choć ja i tak wolę ori. :mrgreen:
By Maskota
#1890009
STRUNA pisze:
Krasnal45 pisze:Ja już wiem co tam napisze

Prawdę
Jak nie będzie różnicy, to polecę klona, choć ja i tak wolę ori. :mrgreen:
Bo to jak kupić S klase a E klase, chociaż oba mercedesy i jeżdzą tak samo to jak ktoś ma siano to kupi eske :D

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890010
Maskota pisze:Merlin jako luźny mtl a k5 wpadający w dtl? Uśmiałem sie teraz ;) umówmy się to co w k5 mam na 3 kropkach w merlinie moge uzyskać jedynie po zabawie regulacjami. Do reszty się nie odniose bo zwyczajnie mi się nie chce przepychać. Mtl to dla mnie opór zbliżony do analoga a żylaki jakieś wielkie nie wychodzą mi nawet jak pale slimy. Natomiast opór dużo większy niż w analogu to już jak dla mnie nie styl usta płuca a zwyczajna fanaberia wapującego. To co dla Ciebie jest czajnikiem mtl z ciasnotą jak igła 0.7 nie musi oznaczać komfortowego wapowania mtl dla autora tematu z czym też powinieneś się liczyć szufladkujac parowniki

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu TapatalkaKomfort jest bardzo ważny, dla tysięcy waperów ww przeze mnie true mtl nie są fanaberią.
Przedwczoraj nawet jeszcze nie byłeś waperem, wczoraj chwaliłeś Ampkinga...Przerób mesh, silikę, watę i co tam jeszcze znajdziesz. Przerób kilkadziesiąt parowników, wtedy zacznij się przepychać i sam zaczniesz się śmiać z tego co napisałeś powyżej. Proste...jak drut.:drinkb
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890011
STRUNA pisze:Mało kto ma, ale zaproponuje Hussara projekt X.
Wpadł w moje ręce klon, jak znajdę chwile to porównam z ori


Identyko :mrgreen:


:drinkb
By Maskota
#1890012
Śmieszne to jest kolego twoje twierdzenie że k5 jest luźniejszy od merlina i tą nutą humoru zakończe z toba konwersacje ;) a co do tego kiedy byłem waperem to wiesz tyle co przeczytałeś rano w wyborczej.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890015
Maskota pisze:Śmieszne to jest kolego twoje twierdzenie że k5 jest luźniejszy od merlina i tą nutą humoru zakończe z toba konwersacje ;) a co do tego kiedy byłem waperem to wiesz tyle co przeczytałeś rano w wyborczej.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu TapatalkaJest luźniejszy jako MTL ...uczniu *WŁEB* :lol:

Nie masz bladego pojęcia o niektórych sprawach ale piszesz wszystko, o wszystkim i wszędzie. Najpierw idź do szkoły.

Czuwaj *BOR*:drinkb


@Krasnal45Ta dzisiejsza młodzież... :lol: Ale my też tacy byliśmy, " mądrzejsi " i " bardziej doświadczeni " od wszystkich innych. Młodzież się nie zmienia, niestety :mrgreen::drinkb
By Maskota
#1890019
Superlux pisze:
Maskota pisze:Śmieszne to jest kolego twoje twierdzenie że k5 jest luźniejszy od merlina i tą nutą humoru zakończe z toba konwersacje ;) a co do tego kiedy byłem waperem to wiesz tyle co przeczytałeś rano w wyborczej.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu TapatalkaJest luźniejszy jako MTL ...uczniu *WŁEB*

Nie masz bladego pojęcia o niektórych sprawach ale piszesz wszystko, o wszystkim i wszędzie. Najpierw idź do szkoły.

Czuwaj *BOR*:drinkb


@Krasnal45Ta dzisiejsza młodzież... Ale my też tacy byliśmy, " mądrzejsi " i " bardziej doświadczeni " od wszystkich innych. Młodzież się nie zmienia, niestety :mrgreen::drinkb
No niestety mistrzu wszystkiego ani jako mtl ani jako dtl k5 nie jest luźniejszy od merlina mtl. No chyba mu ah rozwiercisz a merlina zakleisz plastelina "ponoemiecku" ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
I naucz się edytować posty bo wstyd żeby taki mentor tego nie potrafił ;)
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890020
@Maskota


Możesz zostać moim mentorem w kwestii edytowania postów ale poza tym, tu i teraz - na forum dotyczącym EIN to Ty jesteś uczniem, pacholęciem jedynie.
Jest dla Ciebie luźniejszy, ciaśniejszy...tak naprawdę jeden pic. To jest to samo co rozmowy o Ampkingach, o Sony, o tym że nie zrozumiałeś tego co Mooch przedstawił w swojej prostej jak drut tabelce itd itd. To jest taki ciąg dalszy. Mało wiem...ale się nagadam.

Jeżeli tak jest z Tobą chociaż dopiero postawiłeś drugi krok to co tu się potem dziwić że młode chłopaki prosto z fejsa wjeżdżają tutaj na petardach.
I nie jestem mistrzem wszystkiego, jest tu wielu takich przy których jestem o taki malutki...i dobrze wiem o tym. A Ty tego nie wiesz i to jest ta kolejna różnica.


Do zobaczenia się z Tobą :hat_low::drinkb
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 23:53 przez Superlux, łącznie zmieniany 1 raz.
By Maskota
#1890021
Mniejszą petardą są moje ampkingi niż twoje 8 amperowe akusy ale mimo to pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890022
10 amperowe które w zupełności mi wystarczą i o których wiem wystarczająco dużo żeby je kupić. Ja też pozdrawiam :beer::drinkb

@Maskota

Btw - i tak zamiast pomóc człowiekowi odwaliliśmy tu niezłe kino. Z tych wszystkich postów wyciągnie przynajmniej te kilkanaście nazw dobrych, klasycznych parowników i może coś tam sobie posprawdza, chociaż tyle *BLUSH* . I w sumie przyznaję że mnie mocno poniosło ponieważ nigdy nie powinienem zgrywać się na wielkiego senseia i przy okazji obrażać innych. Sam przez wiele lat czytałem, z początku po kilku tematach później nawet nie zadawałem pytań, uczyłem się ale wiem że w przeszłości kilku tzw bardziej doświadczonych ludzi też prowadziło ze mną rozmowy w podobnym stylu...tylko że tamte były krótsze i kończyły się na ...ujach :lol: To nie było do końca fair a ja teraz zamiast kulturalnie wybrnąć z sytuacji zachowałem się w podobny sposób.

Dlatego przepraszam, teraz zrozumiałem że jestem stary i szukam czasami mało dżentelmeńskich rozwiązań. Rozmawiać, wymieniać się spostrzeżeniami, doceniać to co lubią i odczuwają inni a dopiero gdzieś na końcu ewentualnie podzielić się jakimś tam innym doświadczeniem z prastarych czasów. Tak to powinno wyglądać a niestety z moją wielką " pomocą " tak właśnie nie wyglądało. Sorry @@Maskota , niech każdy wapuje i odczuwa to co wapuje....po swojemu. Różnimy się, to wszystko. Różnimy się jak miliardy innych ludzi, nic nowego.

Pozdrawiam, teraz już bez zwierzęcego zacietrzewienia :roll: :mrgreen:

:beer: :beer: :beer:


:drinkb
By wratchild
#1890061
Wow, nie spodziewałem się, że moje pytanie wywoła taką burzę. Wszystkim dziękuję za rekomendacje. Po analizie filmików na YT moje najbardziej idiotooporne typy na te chwilę to Kayfun Prime, Siren 2 i Berserker V1.5 mini. W bardziej skomplikowane tematy boję się wchodzić bo mam tak, że jak się raz zrażę to rzucę to w diabły. No nic, polowanie czas zacząć :)
By Maskota
#1890067
@Superlux teraz dopiero zobaczyłem edycje Twojego posta. Ja w żadnym momencie nie poczułem się obrażony :) taka rola samców że każdy z nich ma swoją racje i każdy za wszelką cene jej broni ;) Co do zadawania pytań to przez prawie rok na forum zadałem je 3 może 4. Reszte doczytałem bądź sprawdziłem w praniu sam. Wapuje nieustannie od tamtej pory mimo że Czasem zdarzy mi się wypalić kilka analogów. Masz racje każdy jest inny i to co dla jednego jest Rasowym MTL dla innego będzie mało komfortowym ciągnięciem chmury przez patyczek do ucha i właśnie tymi różnicami się zderzyliśmy ;) na szczęście obeszło sie bez ujowania a, i autor wyciągnął z tematu odpowiednie wnioski

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1890076
No Panowie, w trakcie czytania spodziewałem się rzutów fekaliami na odległość, ale... Po prostu klasa, tak trzymać :beer:
By Maskota
#1890081
Cinmar pisze:No Panowie, w trakcie czytania spodziewałem się rzutów fekaliami na odległość, ale... Po prostu klasa, tak trzymać
Niee ;) poprostu zbyt wyraźnie próbowaliśmy wskazać granice Mtl na swoich osobistych preferencjach. Takiej granicy nie da się ustalić bo dla każdego wygodny dla niego MTL będzie na innym parowniku. Dla jednych w tym dla mnie k5 jest idealny pod mtl, dla drugiego będzie za luźny a dla trzeciego za ciasny. Przykłady powyżej Parownik jest mtl-em wtedy gdy jego użytkownik przy tej metodzie wapuje z niego komfortowo.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By nester
#1890118
Ja to podsumuje tak. K5 się do MTL nie nadaje w ogóle, czy to z ogranicznikami cugu czy bez. Dziura pod grzałką jest tak duża, że nie ma mowy o jakimkolwiek komfortowym wapczeniu MTL, po prostu ciśnienie powietrza uderzającego w grzałkę jest za małe. Mam w szufladzie gdzieś dwie sztuki, leżą tam tylko dlatego, (a nie w śmietniku) bo może mi się z nich kiedyś przydać szkiełko do Prime. Próbowałem sie z nim przeprosić parę razy ale nic z tego. (jeden oryginał i jeden klon)
Awatar użytkownika
By Baryua
#1890125
nester pisze:Dziura pod grzałką jest tak duża, że nie ma mowy o jakimkolwiek komfortowym wapczeniu MTL, po prostu ciśnienie powietrza uderzającego w grzałkę jest za małe.

Otóż to. Wg mnie na całej drodze od wlotu powietrza do otworu pod grzałką, najciaśniejszym miejscem powinien być właśnie otwór pod grzałką. To zapewnia właściwą prędkość powietrza w momencie kontaktu z grzałką i gwarantuje najlepsze doznania smakowe na bawełnie. Dlatego mój Kayfun v3, mimo że smaczy bardzo dobrze, to z hukiem poleciał do szuflady gdy spróbowałem tego samego liquidu na Dvarwie (wymienne ograniczniki pod grzałką). Jest to mimo wszystko kwestia jak najbardziej subiektywna - po prostu nie lubię gotować liquidu słabym przepływem powietrza, gdyż nie lubię ciepłej chmurki i częstszego wymieniania nośnika/grzałki.
Awatar użytkownika
By nester
#1890127
Są ludzie, którzy się z k5 jakoś dogadują. Ja jednak mając całą gamme sprzętu typowo mtl raczej po niego nie sięgne ;)
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1890232
To i ja jeszcze dopowiem. :D
K5 jak kupiłem, to pobawiłem się jeden dzień i poszedł dalej. :lol:
Tak w ogóle, to Wy się nic nie znacie. MESH, MESH i tylko MESH :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Baryua
#1890234
STRUNA pisze:Tak w ogóle, to Wy się nic nie znacie. MESH, MESH i tylko MESH :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oj chciałbym bardzo, ale to nie na moje nerwy *IRYTACJA* Kiedyś podchodziłem do niego (po dokładnej lekturze tematu "mesh od A do Z") - zmarnowałem masę siatki, a uzyskałem jedynie kilka siwych włosów i zajechany mod.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1890250
Bo do mesha to się podchodzi na szybko, na "odperdol" i na kolanie. Potem tylko pogmerać patykiem po drucie i masz od strzała gotowe :mrgreen: Ważne tylko, zachować odpowiednią kolejność.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1890253
Krasnal45 pisze:Bo do mesha to się podchodzi na szybko, na "odperdol" i na kolanie. Potem tylko pogmerać patykiem po drucie i masz od strzała gotowe :mrgreen: Ważne tylko, zachować odpowiednią kolejność.

I tu się z Tobą zgodzę.
Kiedyś się siatkę przegrzewało, porcelankowało, a teraz zawijam w palcach, wkładam i działa. Ważne, aby grzałka dobrze dolegała do mesha.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890257
STRUNA pisze:
Krasnal45 pisze:Bo do mesha to się podchodzi na szybko, na "odperdol" i na kolanie. Potem tylko pogmerać patykiem po drucie i masz od strzała gotowe :mrgreen: Ważne tylko, zachować odpowiednią kolejność.

I tu się z Tobą zgodzę.
Kiedyś się siatkę przegrzewało, porcelankowało, a teraz zawijam w palcach, wkładam i działa. Ważne, aby grzałka dobrze dolegała do mesha.


Ja pamiętam, jechałem jeszcze na Volishu :mrgreen: kiedy w 2011tym Pajlot rozpoczął temat - Mesh od A do Z . A potem w 2013tym, jakoś tak w marcu...pod koniec przestudiowałem wszystkie znajdujące się tam posty ( a wątek był prawie tak obszerny jak ten o pierwszym, słynnym długim wacku :lol: ) , to plus milion filmików na yt. Modliłem się kiedy robiłem pierwsze 2-3 grzałki i kicha, wkuffffiłem się mocno i zrobiłem grzałkę dosłownie na odpedol i poszła od strzała. Całe męki czyli łącznie te 3-4 grzały to był 1 dzień...i potem przestałem się modlić :lol: i już właściwie każdy kolejny set na mesiu wchodził w punkt. Dla mnie i tylko dla mnie nie ma nic lepszego niż Nextgen, Nextiny i Origen a i In'Ax'em, GbB, Gkmf , Satburn'em ( ale z rozwierconym jednym z dwóch ah bo tutaj żyły za uszami murowane , przynajmniej ja tak miałem ) czy Rocket nie pogardzę. Jednak do waty też się przekonałem po długim czasie i też mam tu kilka ulubionych parowozów. Jest git. :beer:@Baryua

Kup sobie na ali... atomizer Smok RSST, po prostu zainwestuj to 10 usd ( nie wiem tylko czy w tym klonie Smoka jest izolator w otworze na knot, to by bardzo ułatwiło sprawę ) i potraktuj jako poligon naukowy. To był bardzo dawno temu parownik na którym uczyły się całe rzesze waperów. Na nim chyba nie można skopać seta. Nie jest najsmaczniejszy z gienków ale kiedy już się naumiesz to nie ma bata i możesz już wtedy zamawiać na ft klony dużego Origena, Origena v2 czy Rocket , czasami jeszcze na bazarku może się przyfarcić i kupisz używki polskich rasowych genesisów - GbB, GkmF, może coś od Senia albo założysz temat - kupię. Może ktoś jeszcze sprzeda, możesz też zapytać o oryginalne RSST ( które nota bene też jest zrzynką z innego azjatyckiego gienka ). Wtedy dopiero spłynie na Ciebie całe błogosławieństwo mesha :mrgreen::drinkb
By mattoid1973
#1890303
Ja ostatnio przy okazji porządków wpadłem na GbB22 (chyba tak się to nazywało), którego kupiłem od Barjavel-a. Nówka sztuka, która nigdy nie widziała liquidu. I tak sobie myślę, że może spróbuję go kiedyś w końcu uruchomić. Szczerze mówiąc gienki i mesh generalnie mnie ominęły w czasie swojego boomu.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1890306
@mattoid1973
GbB to jeden z lepszych gienków i stosunkowo "łatwy". Ja jednak bardziej sobie cenię JMG od Jacka. Trudniejszy, bardziej kapryśny, ale smakowo dużo lepszy. Moim zdaniem oczywiście i moje gienki tylko i wyłącznie do tytoniówek są przeznaczone.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890356
Krasnal45 pisze:@mattoid1973
GbB to jeden z lepszych gienków i stosunkowo "łatwy". Ja jednak bardziej sobie cenię JMG od Jacka. Trudniejszy, bardziej kapryśny, ale smakowo dużo lepszy. Moim zdaniem oczywiście i moje gienki tylko i wyłącznie do tytoniówek są przeznaczone.
JMG - naprawdę ok ale jednak to zrżynka z tego fińskiego gienka, nazwy nie pamiętam. Taka prawda ale fakt że smaczny. GbB, te ostatnie z mniejszą komorą do wyboru też były dobre. A same gienki to i na owocówkach też robią niezły rozpedol pomimo tego że utarło się, gienek - tytki, sznurek/wata - owoce i inne słodycze.


mattoid1973 pisze:Ja ostatnio przy okazji porządków wpadłem na GbB22 (chyba tak się to nazywało), którego kupiłem od Barjavel-a. Nówka sztuka, która nigdy nie widziała liquidu. I tak sobie myślę, że może spróbuję go kiedyś w końcu uruchomić. Szczerze mówiąc gienki i mesh generalnie mnie ominęły w czasie swojego boomu.Jeżeli to ten ostatni z izolatorami w otworach na knot to kupię od ręki, jeszcze przed świętami :mrgreen:
:drinkb
By mattoid1973
#1890390
Superlux pisze:Jeżeli to ten ostatni z izolatorami w otworach na knot to kupię od ręki, jeszcze przed świętami


Wrócę do domu, to sprawdzę czy ma izolatory, ale bez względu na to, czy to ta wersja, czy inna, nie planuje sprzedaży. Może mi się kiedyś zechce za niego zabrać i spróbować.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1890392
W odróżnieniu od GbB20, GbB22 zdaje się już wszystkie miały ten izolator. Później zmieniał się tylko komin i wielkość komory parowania.

Witam. Mam boxa ijoy captain pd270, i z zapewnień […]

ZAKUP E PAPIEROSA

Mam zamiar kupic Drag Mini oraz Zeus Sub-Ohm wypow[…]

Zdz-lodz.pl

Tani sklep http://zdz-lodz.pl

Witam Dostałem zalecenie od lekarza, żebym zaczął […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.