EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By mister67
#1852443
Tak się zastanawiam, czy w świetle wiadomej ustawy sprzedaż jak w poniższych przykładach jest w Polsce legalna ?
topic127747.html
aromaty-liquidy-premix-drut-gratisy-t127266.html
Liquidy sprawa jasna, premix do którego dodano bazę z nikotyną to przecież nic innego jak też liquid.
Jeżeli mnie pamięć nie myli dozwolona jest w Polsce max pojemność 10 ml i max moc 20 mg.
Może ktoś się bardziej kompetentny w tej kwestii się wypowie ?
Awatar użytkownika
By mister67
#1852454
erbis pisze:A co jest nielegalnego w tym ogłoszeniu? aromaty-liquidy-premix-drut-gratisy-t127266.html Przecież baza nie została dodana do premiksu.

Baryua pisze: Liquidy, premix i aromaty w blistrach nieotwierane.
Liquidy w butelkach o pojemności 50 ml masz tam na fotce i w ogłoszeniu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1852461
Czyżby ostatnia ostoja wolnego handlu padała? wiecie komu to na rekę i kto bedzie miał z tego ubaw,dlatego zamiast kasować proponuję by wysyłać delikwentom PW z propozycją zmiany w opisie na na przykład "premix 3 razy (3mg) 6 razy itd... chrzczony"
Kto mi zabroni pokropić premix przed sprzedażą? :P

Edit

a liquid 50 ml sprzedający nazwie premixem. a na PW kupujacemu wyjasni dlaczego tak a nie inaczej jest w opisie.
By Baryua
#1852465
Ogłoszenie nie było wystawiane z biegu jako samowolka i nie należało do tych z grupy "może przejdzie" tylko było wynikiem szczegółowej konsultacji z przedstawicielami administracji i powstało za wyraźnym ich pozwoleniem. Zatem na przyszłość bardzo proszę o zachowanie konsekwencji w czynach albo w razie wątpliwości już na wejściu odmawiać gdy ktoś pyta o pozwolenie. Czułem, że prędzej czy później ktoś z userów się przyczepi, więc nie jestem zaskoczony. To teraz nagonkę na sprzedających rozrobione już premiksy (bo to już liquidy i przy pojemności 21ml lub więcej i mocy nawet 0,5mg sa niezgodne z ustawą) czas zacząć.
Awatar użytkownika
By mister67
#1862389
Pozwolę odkopać temat ;). Pojawił się na naszym trawniku kolejny kwiatek premixy-t129048.html.
Mam kilka uwag i spostrzeżeń.

1. Nazwa tematu "Premixy"
Czym jest premix ? Jest to płyn typu Shake and Vape, nie nadający się do bezpośredniego spożycia. Przed użyciem należy bezwzględnie dodać do niego wskazaną przez producenta odpowiednią ilość bazy z nikotyną lub bez. Każde otwarcie i rozcieńczenie takiego premix-u automatycznie zmienia status zawartości butelki na liquid.

2. Drugi aspekt jest bardziej poważny, bo dotyczy naszego zdrowia. Nie wiem jak moi szanowni koledzy i koleżanki ale ja swoje zdrowie stawiam na pierwszym miejscu. I to był główny powód aby rzucić analogi i rozpocząć życie wapera. Może to i przesadna ostrożność, ale ja nigdy bym nie kupił liquidu zrobionego nie przeze mnie osobiście (oczywiście z wyjątkiem tych dostępnych w sklepach). Nie mam nic do nikogo ale skąd wiadomo z jakich składników był robiony ? Jeśli kupiona była baza w naszym sklepie to jeszcze to pół biedy. Gorzej jak glikol i gliceryna kupiona nie wiadomo od kogo, baza z nieznanego źródła gdzieś od Chińczyka (bo dobra cena była). Czystość podczas mieszania bazy oraz warunki przechowywania też nie bez znaczenia. I coś takiego mam później wdychać do płuc ? Dziękuję ale nie skorzystam.

Może warto się na tym zastanowić ? Sprzedaż premix-ów na bazarku jak najbardziej jestem za, pod warunkiem że fabrycznie zamknięte. Wszelkiej maści gotowe do wapowania rozrobione "premixy" jestem przeciw. I nieważne czy są to zerówki czy z nikotyną. Zdrowie ma się tylko jedno :).
By Maskota
#1862393
A jakbyś dostał w gratisie do kupionego na bazarku czajnika, flaszke liquidu to bys go dymał aż byś dostał żylakow za uszami

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mister67
#1862395
Maskota pisze:A jakbyś dostał w gratisie do kupionego na bazarku czajnika, flaszke liquidu to bys go dymał aż byś dostał żylakow za uszami

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Jesteś w błędzie, wylądował by w zlewie na 100 %. Skoro Ty dymasz co podleci, nie znaczy że każdy zrobi to samo.
Nieraz dostawałem w gratisie aromaty czy liquidy, wszystkie pojechały do Koszalina.
A skoro masz podobno 29 lat zachowuj się i dobieraj bardziej starannie słownictwo, taka moja sugestia :).
By Maskota
#1862403
Ja dymam to co sam zrobie ale nie widze problemu ze ktos sprzedaje swoj wyrob. Za kilka dni podobno 30 i adekwatnie do wieku nie płacze ze ktos cos sprzedaje. A skoro to robi wiec ktos to kupuje, Ty nie musisz. Nie kupuj, nie zabraniaj innym, nie placz.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mister67
#1862406
Maskota pisze:Ja dymam to co sam zrobie ale nie widze problemu ze ktos sprzedaje swoj wyrob. Za kilka dni podobno 30 i adekwatnie do wieku nie płacze ze ktos cos sprzedaje. A skoro to robi wiec ktos to kupuje, Ty nie musisz. Nie kupuj, nie zabraniaj innym, nie placz.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Uważasz, że płaczę ? Jesteś w wielkim błędzie i powtarzam uważaj na słowa pisane tu na forum.
Regulamin się kłania, proponuję lekturę : "II. Zasady współżycia na forum".
Jeszcze raz powtarzam, że nie będziesz miał nigdy 100 % pewności z czego ktoś zrobił swój wyrób. Chcesz to sobie je wapuj, Twoje zdrowie i Twój wybór. Dalsza rozmowa z Tobą nie ma sensu, proponuję zakończyć, bo i tak wiesz wszystko lepiej od innych.
By Maskota
#1862407
Nie wapuje i nie utrudniam tego innym przyczyniajac sie do usuwania ogloszen. Niejednokrotnie byly sprzedawane tutaj swoje wyroby czy nawet otwarte aromaty i nikomu to nie przeszkadzalo. Tez nie wiadomo co bylo w opakowaniach. Nie jestem od nikogo madrzejszy, poprostu irytujacy jest taki placz.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1862408
matatiti pisze:Zgadza się, taka sprzedaż jest niedozwolona. Po to właśnie wymyślono premixy, aby ominąć ten zapis w ustawie. Ogłoszenie wędruje do kosza.



:mrgreen:
Awatar użytkownika
By d1roman
#1862410
mister67 pisze: .......i powtarzam uważaj na słowa pisane tu na forum.

Nie spinaj się tak i poluzuj gumę w gaciach. :D
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1862411
Jeszcze moment i wszyscy zainteresowani będą oburącz trzymać swoje gatki a ja gumki z nich. :twisted:
Problem został regulaminowo "rozwiązany". Nie widzę więc powodu do kontynuacji dyskusji o nim.
By Maskota
#1862413
Szkoda ze nie mozna regulaminowo rozwiazac problemu spoleczniakow na tym forum. Ubolewam

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.