EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Staszek.S
#1830946
Witajcie...
Od kilku dni szukam kalkulatora liquidu, który spełni moje potrzeby, ale jak dotąd nieskutecznie (zapewne coś ominąłem)... Stąd prośba o pomoc...
Na wstępie od razu wyjaśnię, potrafię to policzyć na piechotę, ale robienie tego za każdym razem jest upierdliwe i może prowadzić do pomyłek, a to z kolei do braku kontroli nad nikotyną... - tego nie chcemy :) Szukam więc kalkulatora...
Nikotynę mam w postaci bazy o stężeniu X na glicerynie (bez PG).
Bazę do rozcieńczania (zerówkę) mam póki co 40PG/60VG i czystą VG...
Do tego aromaty, maltol i całą resztę...
Jest więc sporo zmiennych. Używam wysokich stężeń VG w liquidach (glikol w nadmiarze mnie mocno drażni) około 70 i więcej %.
Czyli muszę użyć mojej bazy 60/40 jako podstawy płynu (główny składnik) plus gliceryna z nikotyną (to mi podnosi stosunek VG/PG), aromaty (to z kolei obniża) i czystej gliceryny (co skompensuje mi nadwyżkę PG wynikającą z użycia aromatów).. To wszystko oczywiście kontrolując stężenie nikotyny...
Potrzebuję więc kalkulator,który będzie miał możliwość 'użycia' jako płynu rozcieńczającego mieszaniny VG/PG o konkretnym stężeniu (tu 60/40) a nie tylko osobno gliceryny i glikolu jak jest w większości...
Jest coś takiego czy skazany jestem póki co na kartkę i ołówek ?:)
By Staszek.S
#1830954
Dzięki wielkie :)
Arkusz excela genialny :)!!! Dokładnie o to mi chodziło :)
Dzięki wielkie!!!
W drugim kalkulatorze jest błąd - źle liczy ilość aromatów... Pyta o ilość aromatu na 10ml liquidu ale liczy zadaną ilość aromatu względem ilości pozostałych składników a nie względem całości. Dla przykładu, arkusz xls dla ilości gotowego liquidu równej 50ml i stężenia aromatu 24% podał ilość 12ml (co jest wartością poprawną), zaś kalkulator nr dwa policzył że będzie to 9,68 ml ( co stanowi dokładnie 24% z ilości liquidu pomniejszonej o obliczona ilość aromatu 50ml-9,68ml=40,32ml i 24% z tego = 9,68)
Czyli kalkulator nr dwa niedoszacowuje ilości aromatu ... Niech mnie ktoś sprawdzi ale jestem niemal pewny tego co mowie :)
Awatar użytkownika
By bofh
#1830957
@Staszek.S Też mnie męczyło liczenie stężeń ;) Cieszę się, że mogłem pomóc 8)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1831041
@Staszek.S to jeszcze coś ode mnie :D
http://ejuice.breaktru.com/
By Staszek.S
#1831064
To widziałem zanim zadałem pytanie :) Odrabiam zadanie domowe wcześniej - nim zapytam :)
Ale tu nie potrafię sobie 2 baz ustawić - choć np można, co ciekawe ustawić swoją bazę nikotynową o dowolnych parametrach jako podstawową... Ale żeby ją rozcieńczyć drugą bażą... nie umiem :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1831070
Staszek.S pisze: Ale żeby ją rozcieńczyć drugą bażą... nie umiem


Na górnym pasku: Tools --> Nic Combine.
By Staszek.S
#1831117
No to jest właśnie opcja służąca do ustawienia sobie bazy z kilku płynów o różnych stężeniach nikotyny i proporcjach...
Ale nie można bezpośrednio w recepturze korzystać z 2 różnych baz...
Na przykład: mam 36 mg/ml 100%VG i 0 mg.ml 40PG/60VG tą opcją mogę sobie przygotować np bazę 10kę, która później w recepturach jest wykorzystana...
Ale i tak, zestawiając recepturę pojawia się odpowiedni dodatek PG lub VG do końcowego liquidu...
Nie da się natomiast użyć jako podstawy tej przykładowej 36 mg/ml 100%VG w taki sposób, żeby zestawiając konkretną recepturę program powiedział 'no to teraz dodaj xx ml swojej bazy 0 mg/ml 40PG/60VG a oprócz tego jeszcze xx ml PG lub VG...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1831134
Staszek.S pisze:Nie da się natomiast użyć jako podstawy tej przykładowej 36 mg/ml 100%VG w taki sposób, żeby zestawiając konkretną recepturę program powiedział 'no to teraz dodaj xx ml swojej bazy 0 mg/ml 40PG/60VG a oprócz tego jeszcze xx ml PG lub VG...


Mając gotową bazę 0mg, o danym stosunku PG/VG, znacznie zawężasz sobie pole manewru. Dlatego do mieszania liquidów stosuje się glikol i glicerynę osobno. Wtedy bez problemu uzyskujesz żądany poziom PG/VG w przygotowywanym liquidzie.
Wykorzystaj tą zerówkę, którą masz obecnie a na przyszłość do rozrabiania kup glikol i glicerynę. Będzie o wiele łatwiej.
By Staszek.S
#1831140
To wiem... ale jak wiesz 'darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy', literek gotowej bazy otrzymałem z intencją rzucenia palenia analogów, to przecież nie wyleję...:)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1831150
Na Vape Tool się chyba da, jak dobrze posta rozkminiłem.
Ja ostatnio nie korzystam z żadnych kalkulatorów, tylko z tej apki.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.