EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By bofh
#742437
Kolejny kalkulator? A dlaczego nie ;) Mój wygląda tak...

Obrazek

Służy mi do bieżącej produkcji liquidów i zawiera wszystko, czego mogę użyć do produkcji. Dane to oczywiście dolna, biała tabelka. Wyniki w zielonej tabelce.

W białej tabelce danych w kolumnie [ml] wpisujemy takie ilości posiadanych składników, aby w zielonej tabelce otrzymać pożądaną moc, proporcję PG/VG oraz procent aromatu. Aromat przeliczany jest również na ilość kropli na 10ml przy założeniu, że 1ml to 20 kropli.

Po podaniu w kolumnach [cena] oraz /[ml] kwot, jakie zapłaciliśmy za butelkę składnika oraz jej pojemności w prawej części zielonej tabelki otrzymamy koszt całego produktu oraz przeliczenie jego ceny na butelkę 100ml (czyli 1dl ;)).

W dolnej tabelce po kolei:
- baza: dwa wiersze do wpisania bazy rozcieńczającej i głównej nikotynowej; w kolumnie [moc] moc danej bazy w mg/ml, a %PG to oczywiście zawartość glikolu w bazie (np. dla bazy 70/30 wpisujemy 70); stosuję bazę zero PowerSmoke oraz Kingową 36, więc w obydwu polach jest 50;
- PG: ilość glikolu propylenowego; przeze mnie używany do dobrania proporcji PG/VG
- VG: ilość gliceryny; (jakby skończyła mi się baza VPG ;))
- aromat: założyłem, że aromat jest na bazie glikolu i tak jest liczony do proporcji PG/VG
- dodatki: ilość spirytusu, EM, czy czego tam kto używa jako ulepszacza liquidu

Jeżeli nie używamy któregoś składnika w kolumnie [ml] wpisujemy zero.

Arkusz można pobrać z http://awunet.pl/img/LQcalc_bofh.xls i dowolnie modyfikować do własnych potrzeb. Ja z niego korzystam "co flaszka" ;) więc mam nadzieję, że komuś również ułatwi samodzielną produkcję liquidu...
Wielkość arkusza pozwala na wyświetlenie na ekranie chyba dowolnego smartfona 8)
Wszelakie uwagi mile widziane *SMOKEKING*
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 23:56 przez bofh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#742478
Jeśli można, jedna uwaga dotycząca jednostek. 100 ml = 1 dl. Skrótu dc już się nie stosuje.
Samego arkusza jeszcze nie testowałem, ale nie omieszkam.
Awatar użytkownika
By bofh
#742486
Dzięki Mirku, zaraz poprawiam i pozdrawiam serdecznie :)

Edit: dcl na dl poprawione na obrazku i w pliku.
Awatar użytkownika
By lukmarq
#742499
bofh pisze:W dolnej tabelce po kolei:
- baza: dwa wiersze do wpisania bazy rozcieńczającej i głównej nikotynowej; w kolumnie [moc] moc danej bazy w mg/ml, a PG/VG to oczywiście stosunek glikolu to gliceryny; stosuję bazę zero PowerSmoke oraz Kingową 36, więc w obydwu polach jest 50;


Trochę mylące wyjaśnienie. Co mam wpisać jeśli używam bazy 70/30 ??? W tabelce powinieneś doprecyzować nazwę. Np. %PG w bazie
Awatar użytkownika
By bofh
#742505
@lukmarq: to prawda... zastanawiałem się na etykietą kolumny, ale dorobienie kolejnej kolumny żeby było widać jasno i 70 i 30 nie jest problemem tyle, że należałoby automatycznie liczyć VG do 100-ki, blokować komórki przed edycją, co kłóciło mi się z edytowalnością dolnej części ;) a jeśli ktoś wpisze 20 i 50 to wyjdą cuda ;)

Mogę poprawić tytuł kolumny na %PG, ale póki co IMHO istotniejsza jest weryfikacja matematycznej poprawności tabelki. Uwagę zapisuję póki co na listę todo - na pewno poprawię za niedługo, mieszanie w głowach nie było moją ideą ;) Dzięki.

Edit: poprawiony obrazek, plik oraz opis - zamienione PG/VG na % PG w obydwu miejscach występowania
Awatar użytkownika
By mashun
#856738
Wygodną opcją byłoby przeliczanie proporcji aromatu w drugą stronę - tj. po wpisaniu ilości gtt aromatu w części zielonej automatyczne przeliczanie na mililitry aromatu w części białej. Szczególnie przydatne przy mieszaniu małych ilości, np. w celu uzyskania 5ml LQ.
Awatar użytkownika
By sierran
#856824
mashun pisze:Wygodną opcją byłoby przeliczanie proporcji aromatu w drugą stronę - tj. po wpisaniu ilości gtt aromatu w części zielonej automatyczne przeliczanie na mililitry aromatu w części białej. Szczególnie przydatne przy mieszaniu małych ilości, np. w celu uzyskania 5ml LQ.

Popieram :)

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.