EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By reptaill
#1766509
Witam,

Panowie, miałem okazję oglądać spektakularny wybuch aku 18650. Wywołałem go dla własnych celów i teraz mam problem. Obraz tego co się działo tak zapadł w psychice że boję się używać swojego Mod-a.
Mod jest spięty z parownikiem Mild Wave - grzałka 0.5 ohm.

Aku to Samsung INR 18650-25R, SDI

Szukam, aku które będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem do wapowania. Mod ustawiony na 25W

Zastanawiam się nad ogniwami protected ale muszą być z prądem rozładowania min. 20A lub ogniwami Li-MN choć te podobno wcale takie cudowne nie są i też mogą zaskoczyć :evil:
Panowie macie jakieś konkretne propozycje?Linki do sklepów itp.....
By reptaill
#1766517
erbis pisze:http://www.e-papierosy-forum.pl/dla-szukaj-cych-odpowiedzi-jaki-akumulator-18650-wybra-t98024.html


Tylko, że ja nie szukam najlepszego wydajnościowo aku a najbezpieczniejszego. A ten post nic nie wnosi do mojego pytania.
Awatar użytkownika
By miblah
#1766519
Ale czego się konkretnie boisz? Że zewrze się ogniwo samo w boxie z elektroniką? To nie mechanik - ta elektronika jest zabezpieczeniem. Można jej słusznie nie ufać przy ładowaniu (vide linkowany na forum artykuł o zapaleniu się smoke stick'a) - używaj dobrej ładowarki zewnętrznej.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1766520
Więc niech kolega przeczyta jeszcze raz temat który podał erbis, tym razem ze zrozumieniem,i wyciągnie wnioski.
W temacie przewijają się trzy firmy LG, Sony, Samsung. Akumulatory tych firm są polecane średnio co trzy tematy.
Podany jest link do sklepu nie z e-papierosami,ale z elektroniką.
Wyciagnij wnioski.Na marginesie, wybuchają też akumulatory w telefonach.

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By matatiti
#1766522
Bezpiecznym będzie każde ogniwo, o ile będzie używane z głową i z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Unikaj tych z bazarów z tanią chinszczyzną i niewiadomego pochodzenia. Dbaj o ich właściwą "higienę", kontroluj jakość koszulek i używaj według ogólnych zaleceń, a nie będziesz musiał obawiać się o jakąkolwiek eksplozję.
Każde ogniwo dostępne w sprawdzonym i zaufanym sklepie, będzie bezpieczne w rękach odpowiedzialnego oraz uświadomionego wapera. I odwrotnie, nawet "najpewniejsze" ogniwo w rękach nieodpowiedzialnego nieuka, może zwiastować nieszczęście.
Jak już koledzy wcześniej pisali, jest temat o dobrych ogniwach i warto o nich poczytać. Kupując laptopa lub telefon, nikt nie zadaje takich pytań, a wiemy, że tam też zdarzają się niemile niespodzianki.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.