EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By turzol
#1754193
Zakupiłem w sklepie e-dym chwalony tutaj zestaw czyli Eleaf Pico z parownikiem Melo III Mini.
Problem jest z wydajnością ogniwa AWT 3000mAH , przy moim chmurzeniu przy ustawieniu 40W i grzałce 0,3ohm bateria wytrzymuje ledwie kilka godzin.
Baterie polecono mi w sklepie stacjonarnym e-dym, gdzie zaznaczyłem że zależy mi na długiej pracy i właśnie ten model ogniwa Pani zachwalała najbardziej.
Niestety nie jestem zadowolony i praktycznie cały czas uwiązany jestem do kabla i palę w trybie pass-through. Bez kabla widzę że pasek baterii po kilku zaciągnięciach leci w dół. Zrobiłem również upgrade firmware do wersji najnowszej ze strony eleafa, ale nie pomogło to wcale. Zmienił się wygląd menu, ale nie wpłynęło to na długość pracy na baterii.
Nie mam zapasowej baterii bo nie lubię nosić ze sobą zbędnego balastu, a wcześniej przez prawie 2 lata katowałem ego one gdzie fabryczna bateria miała pojemność 2200mah i bez problemu starczała mi na cały dzień intensywnego wapowania. Gdyby nie to, że uszkodził mi się przycisk zapewne nadal był na nim jechał bo był to dla mnie nr 1 jeśli chodzi o e-fajki.
Teraz mam dylemat - szukać innej baterii czy kombinować z doborem grzałki? Ewentualnie może ktoś miał podobny problem?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1754194
AWT to nie jest oryginalny, sprawdzony i polecany akumulator.
To przebrandowane ogniwo marki XYZ.
Ot, taka kinder niespodzianka w stylu pokaż kotku co masz w środku, no i ...Twój kotek ma chyba prawie nic.
O akumulatorach sprawdzonych firm poczytaj tutaj:
jakie-baterie-18650-do-mocnych-elektronikow-t81344.html
Awatar użytkownika
By bofh
#1754210
LG HG2 3000mAh w evicu VTC plus Lemo2 kanthal 0,8ohm na 14,5W też potrafię zajechać bez problemu w parę godzin. Wszystko zależy od intensywności odruchu ssania :D Lepiej napisz ile mililitrów udaje Ci się wychmurzyć, to jest bardziej miarodajne.
By turzol
#1754213
100ml/tydzień to moje zużycie średnie. Wiem, sporo ale tak na dobrą sprawę od czasu jak miałem Ego One tak właśnie mniej więcej wygląda zużycie, na Elaf podobnie. Grzałka jeszcze fabryczna 0,3ohm i pale na 40W.
Zdaje sobie sprawę że wartości podawane przez producentów akumulatorów są mocno naciągane, ale na ego one gdzie był aku 2200mah dociągałem bez problemu do wieczora i dopiero na noc ładowałem.
Teraz wygląda to tak, że zabieram naładowanego boxa , chmurzę podczas jazdy do pracy , potem kilkanaście zaciągnięć w biurze i ok 11-12 już mam komunikat Weak Battery, no coś ewidentnie jest na rzeczy.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1754222
Na stronie STEAM ENGINE, sprawdziłem ile wytrzymuje akus o pojemności 3000 mAH, przy nastawach 40 watów i grzałka 0,3 ohma. Wychodzi ( tak około ) 15 minut ciągłego użycia akusa, czyli około 181 buszków 5 sekundowych. ( i to jest na rzeczy )
By turzol
#1754397
Postanowiłem pojechać do sklepu z nadzieją, że zostanie mi zaproponowane jakieś rozwiązanie mojego problemu. Pan stwierdził, że przy grzałce 0,3ohm pobór będzie spory i nie popale za długo. Zdecydowałem się na zakup grzałki 0,5ohm. Grzałkę do Melo III zamontowałem wczoraj, uprzednio nasączając ją porządnie liquidem. Wczoraj wapowałem do filmu, przyjemnie grzałka smażyła.
Dzisiaj rano odpiąłem pico od ładowarki, pociągam i nie ma reakcji grzałki, a na wyświetlaczu mam komunikat 'no atomizer'. Podokręcałem wsio jeszcze raz i niestety wygląda na to, że grzałka zdechła........
Zaczynam żałować, że się nie kupiłem kolejnego Ego One, to był sprzęt kompletny i na moje potrzeby idealny - akumulator starczał spokojnie na cały dzień bardzo intensywnego chmurzenia, wygoda trzymania, tanie trwałe grzałki, przetrwał wiele upadków.
Dzisiaj podjadę reklamować grzałkę i jeżeli nie spełni ona moich oczekiwań to sprzęt ląduje na bazarku a ja poszukam używanego Ego One, bo nowych nie ma już podobno
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1754433
No tak to z grzałkami kupowanymi bywa. Też mam akumulator 3000mha tyle, że LG HG2, nie jakieś wiejskie AWT. Chmurzę intensywnie lecz z kulturą - 25W na 0,45 ohm. Akurat w tej chwili również na Melo III. Jednak ja mam ECR i sobie sam grzałeczkę nawinąłem. Wydziera z kaloszy. A wapowania cały dzień z rezerwą na rano i nawet do popołudnia dnia następnego. Ja nie żałuję, że posłuchałem kiedyś takiego jednego Pana z forum, który mi polecił ten sprzęt.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.