EPF
Awatar użytkownika
By Mutango
siewcu pisze:O oringach też myślałem, ale w takim razie dlaczego nie leje się za każdym razem?

Jak oring jest kiepskiej jakości, to podczas kręcenia, raz się uszczelni, raz nie. Może to się odbywać w sposób losowy.
Cholercia, sam nie wiem czy wolno polecać oringi, czy nie wolno... ale osobiście nigdy mnie nie zawiodły ani polskie oringi, ani niemieckie.
Awatar użytkownika
By SAS
AdamWawa11 pisze:Nie wiecie może gdzie w PL dostane śrubke nr.1 ( to ta plusowa ) już w drugiej gwint mi padł.

Wiem że trochę późno piszę ale też miałem ten problem,zniszczyłem też 2 śrubki przez to że miałem kiepski styk pinu plus z modem. Więc obróciłem izolator i wkreciłem sróbke od k4,zakupioną na Fasstech. Jest dłuższa ale gwint ten sam i teraz i styk dobry i śróbka dobrze trzyma. Napisałem to bo może komuś się przyda.

Wysłane z Sony
Ostatnio zmieniony 23 gru 2016, 19:59 przez SAS, łącznie zmieniany 2 razy.
By siewcu
Mutango pisze:
siewcu pisze:O oringach też myślałem, ale w takim razie dlaczego nie leje się za każdym razem?

Jak oring jest kiepskiej jakości, to podczas kręcenia, raz się uszczelni, raz nie. Może to się odbywać w sposób losowy.
Cholercia, sam nie wiem czy wolno polecać oringi, czy nie wolno... ale osobiście nigdy mnie nie zawiodły ani polskie oringi, ani niemieckie.

Prawo nie zabrania polecania uszczelnień, w pracy mam od cholery oringów ale to zestaw samochodowy i nie znajdę raczej odpowiedniego do K5. Trzeba chyba będzie zamówić jakiś zestaw dedykowany, albo zobaczyć czy te od Tobeco nie pasują przypadkiem...
Awatar użytkownika
By Krasnal45
@siewcu
Czytaj ze zrozumieniem co napisał Mutango i ja trochę wyżej. To co chcesz kupić, to w dalszym ciągu gówniane chińskie gumki...
Awatar użytkownika
By Mutango
O ile ustawa nie zabrania to tutaj -> http://www.oringi.sklep.pl/sklep/index.php/
zawsze kompletowałem sobie zestawy zwykłych, czarnych oringów i nigdy mnie jakościowo nie zawiodły.

Komplet oringów do K5 można spisać stąd -> http://shop.svoemesto.de/media/catalog/ ... pl-eng.jpg
aczkolwiek nie wiem, czy każdy klon będzie miał te same wymiary oringów co oryginał...
Awatar użytkownika
By bulit73
K3RMIT pisze:Niestety mój klon SXK wytrzymał 2 dni :/ zrobiłem na nim jeden setup nic innego nie kręciłem i gwint od elementu łączącego bazę z podstawa odleciał :( pozostaje nic innego jak wybrać się ponownie do chin :(

https://zapodaj.net/fcb073aa970b1.jpg.html

Pierwszy taki przypadek. Wcześniej nikt czegoś takiego nie miał.
Powierzchnia do sklejenia nie jest za duża, myślę jednak, że dobry klej by to przymocował.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
bulit73 pisze:Pierwszy taki przypadek. Wcześniej nikt czegoś takiego nie miał.
Powierzchnia do sklejenia nie jest za duża, myślę jednak, że dobry klej by to przymocował.

Nie sądzę. Ten gwint jest zdaje się pod samą grzałką. Może tam być dość gorąco. Mało który klej by to utrzymał (być może jakaś żywica epoksydowa, distal albo coś w tym stylu), ale nie wiadomo co z takiego kleju się uwalnia podczas podgrzewania - ja bym nie ryzykował wdychania takich oparów...
Awatar użytkownika
By Krasnal45
Albo znajomy DOBRY tokarz, albo prędzej, poszukaj w Chinach samego tego uszkodzonego elementu. Powinien gdzieś być...
Jest jeszcze opcja zareklamowania tego u sprzedawcy. Załóż temat i pokaż im tę fotkę. Jak znam życie, dostaniesz gratis cały nowy parownik :wink:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2017, 18:01 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mutango
bulit73 pisze:Wcześniej nikt czegoś takiego nie miał.

Takie odłamywanie gwintu zdarzało się również w starszych modelach. Aczkolwiek najczęściej była to wina użyszkodnika, któren skręcał ten gwint z taką siłą jakby koło do ciężarówki dokręcał.
Klejenie tego MZ nie ma sensu. Potrzebna nowa część, co będzie raczej trudne...
By K3RMIT
Co do kleju nie jestem przekonany a poza tym to musiało by przewodzić prąd ponieważ śrubka pinu plus wkręca sie w element po stronie lewej :/ patrzyłem na FT jest dostępny Central Post niestety z komentarza wynika, że nie pasuje do SXK :/ wybiorę się do Chin i pokaże im te części :D

PS. W parowniku był zrobiony jeden setup nie odkrecałem nic innego :)
By kamilosbos
Witam serdecznie. Możecie polecić dobry setup do Kajtka pod smak? Jaki drut?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
Sześć zwojów z Kanthal D 0,35 mm, średnica grzałki 2,5 mm, delikatne odstępy pomiędzy zwojami, moc ustawiona na 13,3W.
By kamilosbos
Nie lepiej na Claptonie? Bawełna Muji?
Awatar użytkownika
By jq0o
Miało być pod smak.
Clapton nie podbija smaku, robi jako bufor liquidu.
Awatar użytkownika
By bulit73
kamilosbos pisze:Witam serdecznie. Możecie polecić dobry setup do Kajtka pod smak? Jaki drut?

Khantal A1, 8 zwojów bez odstępów, średnica 3mm, moc 14,1W.
Awatar użytkownika
By miron52
A1, skrętka 4x0,25 5 zwojów na średnicy 2,4mm
By kamilosbos
Dzięki za odpowiedzi. A jakiej bawełny używacie? Zwykłej,muji?
Awatar użytkownika
By bulit73
Używam muji niewybielanej,wybielanej i FF 01.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
A ja polecam Kanthal A1 0,3mm, 7 zwojów, średnica 2,5mm, bez odstępów. Jako nośnik Fiber Freaks - pasek docięty na szerokość 7,5mm. Moc na tym setupie w okolicach 15W :)
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
Go Bears - premixy

Go Bears - Kolejny nowo przybyły na Polskim rynku […]

Digiflavor Pharaoh

Przeglądając forum, zauważyłem, że nie ma tutaj te[…]

Zestaw do gęstych liquidów. VG

Czy ktoś może mi polecić dobry zestaw do gęstych l[…]