EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1673340
Zembalę ponosi już fantazja, jego dzisiejsza ustawka z Pinkasem była żenująca. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie od BigP jutro do Sejmowej Komisji Etyki leci takie oto pisemko.

Informuję szanowną komisję iż poseł Marian Zembala (Platforma Obywatelska) podczas obrad podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk nr 432) swoją wypowiedzią wprowadził w błąd posłów podkomisji sugerując, że papierosy elektroniczne są obłożone dodatkowymi podatkami w krajach takich jak Francja czy Wielka Brytania oraz iż są to urządzenia służące do podgrzewania tytoniu. Cyt:

Chciałbym się upewnić, że rzeczywiście tak jest że e-papierosy w Polsce są opodatkowane na zasadach ogólnych. To znaczy tylko podatek VAT bez akcyzy - proszę zwrócić uwagę - bez akcyzy. W kraju w którym zależy nam bardzo na tym aby paliło mniej i żeby oszczędzać. Tymczasem we wszystkich krajach jest tego typu akcyza, a w niektórych na których się wzorujemy: Francja czy Wielka Brytania jest dodatkowy podatek od wyrobów z podgrzewanym tytoniem. Wiemy o co chodzi.

Wypowiedzi takie w ustach byłego Ministra Zdrowia, który jest nie tylko odpowiedzialny za projekt omawianej ustawy, ale również na całym jej etapie silnie lobbuje przeciw głosowi społeczeństwa są niedopuszczalne. Zarówno w Wielkiej Brytanii jak i we Francji papierosy elektroniczne są opodatkowane tak samo jak w Polsce, czyli na zasadach ogólnych, tak jest też w większości państw Unii Europejskiej. Co również należy pokreślić papierosy elektroniczne nie są urządzeniami podgrzewającymi tytoń, co zawarto w definicjach ustawowych.

Tym samym pod znakiem zapytania stoi czy poseł Marian Zembala piastując funkcję Ministra Zdrowia i składając podpis pod projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, był świadomym swojego postępowania oraz jego następstw. Jeżeli tak, oznacza to, iż rozumie on różnicę pomiędzy elektronicznym papierosem, a urządzeniami określanymi mianem nowatorskich wyrobów tytoniowych i w pełni świadomie wprowadził w błąd posłów podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Jeżeli jednak był jej nieświadomy należy całą ustawę gruntownie zbadać, gdyż oznacza to, że wszystkie kolejne wypowiedzi posła Mariana Zembali podczas kolejnych podkomisji wprowadzały w błąd członków podkomisji, wpływając być może na ich decyzje dotyczące kolejnych punktów nowelizacji. Zaznaczam tutaj, że poseł Marian Zembala wypowiadał się wielokrotnie o tych urządzeniach tworząc złudzenie posiadania wiedzy w temacie, tym samym mógł uchodzić wśród członków komisji za swego rodzaju eksperta. Poseł w toku prac komisji wielokrotnie również powoływał się na badania w celu uprawomocnienia wygłaszanych przez siebie tez. Nigdy jednak badań tych komisji nie zaprezentował, a tezy wygłaszane przez posła są sprzeczne z wynikami badań polskich i zagranicznych naukowców. Raporty z tychże były przekazywane resortowi w toku konsultacji społecznych, zostały one jednak wówczas zignorowane.

Dlatego proszę członków szanownej komisji o podjecie kroków mających za zadanie sprawdzenie czy poseł Marian Zembala nie naruszył zasad etyki poselskiej poprzez złamanie zasady rzetelności oraz czy wypowiedzi i podejmowane przez posła działania nie stoją w sprzeczności z interesem publicznym, zarówno bowiem kierowane przez niego w 2015 roku Ministerstwo Zdrowia jak i jego późniejsze wypowiedzi całkowicie ignorują wyniki badań oraz wnioski z raportów dotyczących elektronicznych inhalatorów nikotyny (pot. papierosów elektronicznych).

Na życzenie komisji odpowiednie raporty o których mowa wcześniej zostaną przedstawione.
Awatar użytkownika
By Timi
#1673343
Może dobrym pomysłem jest zmobilizowanie dziennikarzy śledczych? Fachowiec szukający sensacji, a dzisiaj innego dziennikarstwa praktycznie nie ma, zrobi z tego kilka "megaton". Dlaczego nie podrzucić materiału TVN Uwaga itp?
Awatar użytkownika
By Timi
#1673347
kho pisze:Powodzenia w walce z ignorancją, która niestety ma moc ustawodawczą.

W mojej ocenie, to nie jest ignorancja. Zbyt mocno śmierdzi.
Awatar użytkownika
By pablo3z
#1673352
Wygląda zacnie i profesjonalnie, tylko czy kogoś w ogóle to ruszy? Jak by to zrobić, żeby to gdzieś się echem poniosło? Uwaga to dobry pomysł, o ile da się do nich przebić. Zresztą jest szereg programów, które mogłyby się tym zainteresować, ale zawsze pozostaje kwestia przebicia się. Na im większego głąba wyjdzie waść Zembala, tym lepiej dla wszystkich. My może i widzimy jego błaznowanie, jego zapędy do ekspertowania (tak, to specjalnie) w tej sprawie, które pokazują (nam), że musiał doznać co najmniej porażenia mózgowego w dzieciństwie - lub dostał bardzo piękną pajdę za wygłaszanie tych pierdół. Zapewne oba, bo tego pierwszego jakoś wykluczyć nie umiem, sumienie mi nie pozwala. Dlatego jak zawsze - jak się przebić?

Może i jestem mściwy, zły i niedobry, ale najlepiej dla nas i dla Polski by było, gdyby ktoś go zniszczył politycznie i życiowo tak, że by już nie wstał i skończył pod mostem ;) Ale to tylko marzenia.
Awatar użytkownika
By kho
#1673355
Timi pisze:
kho pisze:Powodzenia w walce z ignorancją, która niestety ma moc ustawodawczą.

W mojej ocenie, to nie jest ignorancja. Zbyt mocno śmierdzi.

Pierwsze co mi się nasuwa to że ten pan to bałwan, ale masz rację, pewnie teraz się po prostu wywiązuje z łapówy.
Awatar użytkownika
By pablo3z
#1673364
Napisałem troszkę od siebie, ze strony sejmu do komisji. Zaczęło się nieźle, ale później mnie deczko poniosło. Ale trochę ulga tak wylać swoje żale. Na koniec poprosiłem ładnie, aby zbadano, czy poseł Zembala nie prowadzi takich działań w celu nabycia korzyści majątkowych. Pewnie to oleją, ale co mi tam. Najwyżej przyjdą smutni panowie i zabiorą mnie do pierdla. Już dawno pogodziłem się z tym, że tak się stanie, mam niewyparzony język ;) Ale pohamowałem nieczysty język i jest w miarę kulturalnie, tylko parę razy odniosłem się do zdrowia psychicznego pana posła, no i zasugerowałem, że takie zachowanie kogoś, kto ma mieć jakąś wiedzę żeby mieć możliwość merytorycznej dyskusji ośmiesza całą Polskę.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1673378
Widzę, że niektórzy trochę się tu zagalopowali w tworzeniu teorii na temat łapówkarstwa. To dość poważne zarzuty i z tego co widzę, to w liście Logera nie ma takowych zawartych, więc powstrzymałbym się od takich oskarżeń, bo zaczyna to trochę trącać komentarzami rodem z onetu. Nie trzeba być wielkim obserwatorem, czy geniuszem, aby dostrzec w postępowaniu byłego ministra zdrowia kompromitującą niewiedzę i nieznajomość tematu, a co za tym idzie, wprowadzanie w błąd pozostałych członków komisji. Wszystko oczywiście w trosce o zdrowie obywateli i w nienawiści do jakiejkolwiek formy inhalowania nikotyny.

Loger, dobry list i ruch z Twojej strony :beer: Mam nadzieję, że da niektórym członkom komisji do myślenia, otworzy oczy i nie pozostanie bez echa.
Awatar użytkownika
By pol
#1673379
A tego czegoś zalecanego przez lekarzy w ZNT to się nie inhaluje?
Nicorette Spray
Skład:
Jedna dawka dostarcza 1 mg nikotyny w 0,07 ml roztworu. 1 ml roztworu zawiera 13,6 mg nikotyny.

Dawkowanie:
Zamiast sięgnąć po papierosa lub jeśli pojawi się głód nikotynowy, należy zastosować 1 lub 2 dawki. Najpierw zastosować jedną dawkę, a następnie jeśli głód nikotynowy nie ustąpi w ciągu kilku minut, druga dawkę. Jeśli konieczne są 2 dawki, następnym razem można zastosować od razu 2 kolejne dawki. Dla większości osób palących oznacza to 1-2 dawki co 30 min. do ok. 1 godz. Na przykład, jeżeli średnia liczba papierosów wypalanych w ciągu doby wynosi 15, należy stosować 1-2 dawki co najmniej 15 razy na dobę. Po 6 tygodniach należy rozpocząć zmniejszanie liczby dawek w ciągu doby. Maksymalna dawka dobowa to 64 dawki w ciągu 16 godz.

Warto zapoznać się z treścią w zakładce "Instrukcja użycia".
Zwłaszcza końcowy fragment:
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:
Bardzo często:
Ból tkanek miękkich jamy ustnej i parestezje, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, nadmierne wydzielanie śliny, pieczenie warg, suchość jamy ustnej i (lub) gardła
Często:
Uczucie ucisku w gardle, zmęczenie, ból i dyskomfort w klatce piersiowej
Niezbyt często:
Łuszczenie błony śluzowej jamy ustnej, dysfonia

Te objawy przy EIN nie występują.
Co zatem lekarze pokroju Zembali mieliby robić? Bezrobocie?

Mało tego, powszechnie dostępna reklama nikotyny w środkach masowego rażenia.

Może poseł Zembala dopisze do projektu ustawy zakaz używania Nicorette Spray w miejscach publicznych?
Areozol z Nicorette Spray szkodliwy dla otoczenia...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1673382
Postanowiłem nie zwlekać i nadać drogą elektroniczną zamiast tradycyjną:

Biuro Komunikacji Społecznej potwierdza odbiór listu przesłanego z formularza udostępnionego w Systemie Informacyjnym Sejmu na stronie www.sejm.gov.pl.

Jeżeli list wymaga odpowiedzi i zawiera dane niezbędne do jej udzielenia, Biuro Komunikacji Społecznej dołoży starań, aby rozpatrzyć list w możliwie krótkim czasie.

List związany z działalnością komisji, zależnie od jego treści, może zostać przekazany do właściwej komisji sejmowej.

Dziękujemy za skorzystanie z formularza.

Biuro Komunikacji Społecznej
Kancelaria Sejmu
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa
Awatar użytkownika
By gemino
#1673387
@LogerM :hat_low: bardzo dobry list. Dziękuję

Wysłane z fona
Ostatnio zmieniony 22 cze 2016, 08:43 przez gemino, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1673392
Ja również bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1673434
Loger - bardzo dobry tekst! Ja od wczoraj, po obejrzeniu tej podkomisji, też tworzę własny list do sejmu, ale muszę go przerabiać, aby nie był skrajnie ostry.

A tak przy okazji - tradycyjnie wielu ludzi gratuluje, popiera i zaraz zastanawia się, czy to coś da. No cóż - nie da się nic zdziałać, jeśli będzie walczyć garstka.
Zresztą - przeczytajcie mój dzisiejszy wpis na blogu. Gorzki, ale prawdziwy.
Awatar użytkownika
By kho
#1673443
matatiti pisze:Widzę, że niektórzy trochę się tu zagalopowali w tworzeniu teorii na temat łapówkarstwa. To dość poważne zarzuty i z tego co widzę, to w liście Logera nie ma takowych zawartych, więc powstrzymałbym się od takich oskarżeń, bo zaczyna to trochę trącać komentarzami rodem z onetu.

Nic złego w tym, by sobie móc czasem poteoretyzować. ;) Nie stawiam zarzutów, chłop jest czysty jak łza. ;) Przeca gdybym widział Zembalę jak cudzą rozpruwa kasę i pakuje banknoty do kieszeni, byłby niewinny nie mniej niż ja, póki sądnie uznałby go innym.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1673450
StaryChemik pisze:A tak przy okazji - tradycyjnie wielu ludzi gratuluje, popiera i zaraz zastanawia się, czy to coś da. No cóż - nie da się nic zdziałać, jeśli będzie walczyć garstka.
Zresztą - przeczytajcie mój dzisiejszy wpis na blogu. Gorzki, ale prawdziwy.

Koniecznie przeczytajcie!
https://starychemik.wordpress.com/2016/ ... wa-polska/

PS Loger - dziękuję.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1673830
Timi pisze:Może dobrym pomysłem jest zmobilizowanie dziennikarzy śledczych? Fachowiec szukający sensacji, a dzisiaj innego dziennikarstwa praktycznie nie ma, zrobi z tego kilka "megaton". Dlaczego nie podrzucić materiału TVN Uwaga itp?

Powtarzam to (nie tylko z resztą ja) od bardzo dawna, jeśli ktoś ma możliwość dotrzeć do poczytnych dzienników bo zna dziennikarzy lub ma jakiś pomysł jak to zrobić to nie ma czasu na gadanie tylko trzeba to robić już i teraz.
Awatar użytkownika
By bofh
#1673846
krakry1 pisze:Od łapówek byli ci przed 2015 rokiem.

O święta naiwności! Tylko świeżo najedzona ryba nie bierze... :roll:

@LogerM: *THX*
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1673856
Ignorant ma siebie za eksperta.
Narzędzie lobby ma się za uciśnionego wojownika z lobby.
Głuchy na głos ludzi ma siebie za autorytet.
Paradoksalnie, jakby ten zasłużony dla pacjentów i medycyny człowiek zszedł ze sceny, to byłaby to wielka korzyść dla zdrowia publicznego w Polsce.
Awatar użytkownika
By pablo3z
#1674893
matatiti pisze:Widzę, że niektórzy trochę się tu zagalopowali w tworzeniu teorii na temat łapówkarstwa. To dość poważne zarzuty i z tego co widzę, to w liście Logera nie ma takowych zawartych, więc powstrzymałbym się od takich oskarżeń, bo zaczyna to trochę trącać komentarzami rodem z onetu. Nie trzeba być wielkim obserwatorem, czy geniuszem, aby dostrzec w postępowaniu byłego ministra zdrowia kompromitującą niewiedzę i nieznajomość tematu, a co za tym idzie, wprowadzanie w błąd pozostałych członków komisji. Wszystko oczywiście w trosce o zdrowie obywateli i w nienawiści do jakiejkolwiek formy inhalowania nikotyny.

Loger, dobry list i ruch z Twojej strony :beer: Mam nadzieję, że da niektórym członkom komisji do myślenia, otworzy oczy i nie pozostanie bez echa.

Nie sądzę żeby to było zagalopowanie. W mojej skromnej opinii, a właśnie z mojego punktu widzenia pisalem, wystepuje duże prawdopodobienstwo popełnienia przez szanownego pana posła takiego przestępstwa. Dlatego o tym napisałem, ale przedstawiłem tylko swój punkt widzenia i swoje zdanie do czego nam prawo. Pisałem nawet o powodach : zasiadając w komisji, która zajmuje się konkretną sprawa nie można usprawiedliwiać się niewiedzą, ani liczyć na to że takie zachowanie zostanie zakwalifikowane jako zwykła ignorancja, szczególnie kiedy wyraża się tak mocno i dobitnie 'swoje zdanie'. Ponadto nie przystoi posłowi, który ma swój duży udział w tworzeniu rzeczywistości dla tak dużej grupy ludzi walić takich banialukow kompletnie przy tym ignorując wszelkie dostępne źródła. Wszystko się zgadza wtedy, kiedy w grę wchodzą pieniądze, wtedy ludzie opowiedzą wszystko byle je dostać. A przynajmniej niektórzy ludzie ;) więc wydaje mi się że mogę sobie pospekulowac i z troski o zdrowie demokracji i czystość intencji naszych władz zwrócić uwagę na mój tok myślenia.


Tapnięte z HTCOne
Awatar użytkownika
By LogerM
#1679195
Zapomniałem na śmierć wkleić:

Biuro Komunikacji Społecznej potwierdza wpływ pisma z dnia 22 czerwca 2016 r.

Uprzejmie informujemy, iż Pana pismo zostało przekazane do Komisji Etyki Poselskiej.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.