EPF
By sethe
#1603611
Goldi a tak dobrze się żyje w niewiedzy *BICZ* Miałem nie kupowac nic przez jakiś czas :lol: ,ale czerwony *SERCE*
Trzeba będzie przemyślec decyzję :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pol
#1606266
Wismec chwali się na swej stronie "specjalnym" układem ochrony przed odwrotną polaryzacją ogniw.

Onboard Reverse Polarity Protection: Reverse polarity protection can be successfully achieved by the application of special battery anti reverse circuit adopted in the circuit board.


Obrazek

Może to i działa, ale jednak zwracajcie uwagę na kierunek biegunów wkładanych ogniw.

Układ ochrony przed odwrotną polaryzacją może i zadziała, ale....
No właśnie to małe ale... naprawdę jest niezwykle małe....niewielkich rozmiarów dioda. Prawie nie widoczna gołym okiem dioda, oznaczona na PCB "D4" może iść z dymem przy odwrotnie włożonych ogniwach.
Prawdopodobnie dioda przepala się przy próbie ładowania ogniw (odwrotnie włożonych) w boxie przez gniazdo USB.

Obrazek

Komunikat na ekranie może zabić: "Check battery". Ogniwa naładowane na 100%.
Wskaźnik napięcia w RX200 pokazuje: "Bat 0.28 0.00 0.00".
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1606386
Wiesiek ma problemy z balancerem, dlatego zalecane jest ładowanie w ładowarkę zewnętrznej. Poza tym ładowanie od 0 do pełna zajmuje ładowarce wbudowanej w boxa ponad 11 godzin. Ładowarka zewnętrzna zrobi to sporo szybciej. Co do akusow to np lg hg2 będą ok.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1606593
BHBmacieg pisze:Wiesiek ma problemy z balancerem, dlatego zalecane jest ładowanie w ładowarkę zewnętrznej. Poza tym ładowanie od 0 do pełna zajmuje ładowarce wbudowanej w boxa ponad 11 godzin. Ładowarka zewnętrzna zrobi to sporo szybciej. Co do akusow to np lg hg2 będą ok.




Niby ma takie problemy, a u mnie na LG HG2 problemu nie ma żadnego, sprawdzałem miernikiem, akusy mają prawie że takie samo napięcie 4.19-4.22V. Nie wapuje jakoś dużo, więc 3 akusy starczają mi na ~4 dni, potem zarzucam do ładowania na noc, rano mam w pełni naładowane akusy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1606639
Zawsze trafić z rozładowaniem na wieczór i spać 11 godzin dość średnio mi pasuje. Szczególnie, że przyzwoita ładowarka kosztuje tyle, co kilka paczek analogów. A jaka wygoda i komfort.
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1607957
Timi pisze:Zawsze trafić z rozładowaniem na wieczór i spać 11 godzin dość średnio mi pasuje. Szczególnie, że przyzwoita ładowarka kosztuje tyle, co kilka paczek analogów. A jaka wygoda i komfort.


No nie wiem czy wygodniejsze jest podłączenie kabla USB, czy wyjmowanie akusów i wkładanie ich do ładowarki, szczególnie że przydałaby się 4 kanałowa, co też wiąże się z kosztami. Zresztą wiele osób siedzi przy kompie, można ładować i używać.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1608093
Czterokanałowy nitecore kosztuje 80zl. Nie są to wielkie pieniądze. Ale wiadomo, jest swoisty obóz osób ladujacych w boxie i obóz ladujacych na ładowarkach zewnętrznych. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By patrykmaku
#1608573
Widział ktoś aktualizacje 3.00 do wismeca z zmienionym wyglądem wyświetlacza?
https://vk.com/doc89401953_437282745 Aktualizacje robicie na własną odpowiedzialność i nie ponoszę odpowiedzialności.
Znalazłem to na fb więc nic więcej wam tu nie podam co do tej aktualizacji, lecz powiem, że jest to zmodyfikowane 3.00 od producenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1608577
Soft przerabia się tak samo jak w Cuboidzie i eVicu. Komunikaty też można na PL zmienić.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
By patrykmaku
#1608581
tinOFbeer pisze:Soft przerabia się tak samo jak w Cuboidzie i eVicu. Komunikaty też można na PL zmienić.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka


Tym samym programikiem co do cuboida?
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1608673
Do dziś z Wieśka byłem zadowolony. Super pracował na kanthalu.
Ale postanowiłem ukręcić duala w aromamizerze z 0,4 SS316L od Kormiro.
Rezystancja 0,25, zalogowane na zimno 230* i zonk... Chmurki brak.

No to czekamy 20 minut wkręcam do evica i... 0,26oma. Poczekałem dla pewności jeszcze 20 min - bez zmian.
Loguję, 230* i piękna chmurka i smak.

No to znowu półgodzinne chłodzenie parownika i wkręcam w Wieśka i... znowu 0,25oma... Ok, loguje, 230* i znowu to samo...
Ktoś miał coś podobnego?

EDIT:
Sprawdzone również w derringerze. SS304L, 0,5 oma TCR 110. I znowu w Wieśku rezystancja zaniżona i efekt ten sam. Zmiana firmware nic nie pomogła.

EDIT2:
Jak u Was jest z komunikatem new/same coil? U mnie zarówno w Evicu jak i Wieśku to jest chyba losowe...
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1608682
Co do komunikatu, u mnie pojawił się do tej pory dwa razy, a parownikami żongluję przynajmniej 2x dziennie. Pojawił się jednak jedynie, gdy korzystałem z trybu TC.
Awatar użytkownika
By HDK
#1608685
szpurek13 pisze:Do dziś z Wieśka byłem zadowolony. Super pracował na kanthalu.
Ale postanowiłem ukręcić duala w aromamizerze z 0,4 SS316L od Kormiro.
Rezystancja 0,25, zalogowane na zimno 230* i zonk... Chmurki brak.

No to czekamy 20 minut wkręcam do evica i... 0,26oma. Poczekałem dla pewności jeszcze 20 min - bez zmian.
Loguję, 230* i piękna chmurka i smak.

No to znowu półgodzinne chłodzenie parownika i wkręcam w Wieśka i... znowu 0,25oma... Ok, loguje, 230* i znowu to samo...
Ktoś miał coś podobnego?

EDIT:
Sprawdzone również w derringerze. SS304L, 0,5 oma TCR 110. I znowu w Wieśku rezystancja zaniżona i efekt ten sam. Zmiana firmware nic nie pomogła.

EDIT2:
Jak u Was jest z komunikatem new/same coil? U mnie zarówno w Evicu jak i Wieśku to jest chyba losowe...


u mnie to wygląda tak. grzałka pod multimetrem 0,20
wismec 0,23
evic 0,26
cuboid 0,27

na wismecu bardziej realne wydają mi się temperatury.

na cuboidzie przy 220 to już strasznie gorąco.

oczywiście za każdym razem atomizer chłodzony.

316l 26ga od ud
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1608695
ArchDelux pisze:Co do komunikatu, u mnie pojawił się do tej pory dwa razy, a parownikami żongluję przynajmniej 2x dziennie. Pojawił się jednak jedynie, gdy korzystałem z trybu TC.


Tylko w TC powinien się on pojawić.

EDIT:
Dzień drugi walki i odkryłem, że w trybie SS wszystko działa jak należy. Czyżby TCR w RX200 i TCR w Evicu jest inne przy manualnych nastawach? WTF?
Awatar użytkownika
By Norbas
#1623292
Jeśli ktoś posiada wersje czarno-czerwoną i mógłby się podzielić wrażeniami wizualnymi z powłoki czerwonej.
Na na fotkach sieci elementy czerwone raz wyglądają jak matowe a raz jakby były pociągnięte perłowym połyskiem.
Jaka jest prawda w realu?
Awatar użytkownika
By suvv
#1624601
Mam czerwonego...o ile wizualnie prezentuje się rewelacyjnie (czerwień jest głęboka i soczysta :mrgreen: ) o tyle sam lakier odpryskuje od patrzenia na boxa *BOJE SIE* ...
Zanim pierwszy raz zdjąłem klapkę to już były na rantach klapki 2 odpryski ok. 0,5mm.

Jednakże ja traktuję tego boxa jako woła roboczego więc "...nic się nie stało..." *SMOKEKING*
By gourmet
#1626392
Rolnik pisze:Tu macie jak ktos potrzebuje link do obslugi TCR w RX200 (PDF)
http://www.wismec.com/download/TCR_mode_instruction_for_RX200.zip
pzdr
rolnik

Przeczytałem i dalej nie wiem w czym rzecz. Tzn. jeżeli ustawię wartość M1 na 105 (czyli TCR dla SS304) to mogę wapować na trybie M1 lub na trybie SS, czy tylko na SS a on jakoś czyta wartość M1?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1626395
Jeżeli chcesz wapować na własnych ustawieniach to używasz tylko trybów M1, M2 lub M3.
By gourmet
#1626482
Czyli np M1 105, M2 94, M3 120 (odp. do drutu)? Ale nadal ustawiam max. temp i moc jak w trybie SS?
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1635140
Nowy soft do RX200 dający między innymi 250W :shock: :shock:

250W Max Output in the Firmware V3.10: Being powerful with the maximum output of 250W, the optional VW, TC-Ni, TC-Ti, TC-SS316 and TCR mode will provide you with different vaping experiences.


http://www.wismec.com/product/reuleaux-rx200/
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1635155
Zaladowalem w swoim RX200 soft 3.1 i pokazuje mi max. 218,9W
nie ubolewam nad tym bo uzywam maxymalnie 80-90W

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1635225
Wgrałem dziś o 7:00 ten 3.1... tak raczej od niechcenia... jest godzina 11/ zmieniam tylko parowniki(nie mogę się nadziwić). Kurcze muszę przyznać, że TC na SSach wreszcie się rozkręciło(TCR bez zmian czyli w moim przypadku 92 dla 316L i 105 dla 304). Stary/ poczciwy/ wymęczony RX200 chyba po raz pierwszy tak pozytywnie mnie zaskoczył.

PS Te 250W to zakres dla 0,1-0,32Ohm... 28-50A(cudownie) :) Coś czuję, że na FB pojawi się nowa fala zdjęć z poparzonymi rączkami.
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1635291
Ja mam grzałkę 0,32 ,dual clapton , mogę dać 250W ale najpierw sprawdziłem ile Amp wyjdzie... prawie 33, stwierdziłem ,że nie ufam tak bardzo w vtc5 które mam :)
By polak345345
#1636052
Chciałem zaktualizowac ale komputer nie widzi moda mimo ze sie ładuje. Inne mody widzi ( evic vtcini vt 200 vt133) różne kable próbowałem i nici nie widzi ani program ani komputer, miał ktoś podobnie?

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
By polak345345
#1636065
Już próbowałem, bez zmian, nawet jakieś chore kombinacje klawiszy nie pomogły.

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1636096
Za ładowanie odpowiedzialne są inne piny w złączu, może z którymś jest coś nie tak. Jak MOD był wcześniej używany w komputerze to usuń sterownik i podłącz i zobacz czy znajduje sprzęt.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
By polak345345
#1636122
W panelu sterowania włączyłem diagnozę i sprzet zostaję wykryty ale nie rozpoznany. Każe mi sie upewnić czy automatyczne instalowanie jest włączone. Nie. Mogę sobie z tym poradzić, nie widzę takiej opcji. Wcześniej hulało. Wyczyszcze rejestr i sterowniki jak wrócę .

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Grzesiek80
#1636499
TooCruel pisze:Wgrałem dziś o 7:00 ten 3.1... tak raczej od niechcenia... jest godzina 11/ zmieniam tylko parowniki(nie mogę się nadziwić). Kurcze muszę przyznać, że TC na SSach wreszcie się rozkręciło(TCR bez zmian czyli w moim przypadku 92 dla 316L i 105 dla 304). Stary/ poczciwy/ wymęczony RX200 chyba po raz pierwszy tak pozytywnie mnie zaskoczył.

PS Te 250W to zakres dla 0,1-0,32Ohm... 28-50A(cudownie) :) Coś czuję, że na FB pojawi się nowa fala zdjęć z poparzonymi rączkami.


Wgrałem przed chwilą,wkręciłem crowna z SS316 na rba,zmniejszyłem TCR na 92 i jest bajka.W końcu mi to zagrało jak powinno. Dzisiaj doszły mi grzałki ni200,ale wygląda na to,że wylądują na półce na dłużej.
Dzięki + leci.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1636539
polak345345 pisze:W panelu sterowania włączyłem diagnozę i sprzet zostaję wykryty ale nie rozpoznany. Każe mi sie upewnić czy automatyczne instalowanie jest włączone. Nie. Mogę sobie z tym poradzić, nie widzę takiej opcji. Wcześniej hulało. Wyczyszcze rejestr i sterowniki jak wrócę .

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Poszukaj takiego programu o nazwie USBDeview... => czyści cały rejestr USB. Ctrl+A i 2 ikonka od lewej(Uninstall...).
Awatar użytkownika
By pol
#1636766
A tu go nie ma?
http://www.wismec.com/product/reuleaux-rx200/
Wismec just released the upgraded firmware V3.10 for Reuleaux RX200.

In this version, the maximum output power is upgraded to 250W. One thing should be noted that the recommended resistance range for 250W is 0.1-0.32ohm while the recommended resistance range for 220W is 0.1-0.37ohm.

For more details, please click: http://www.wismec.com/product/reuleaux-rx200/

WISMEC Marketing Team
April 14th, 2016


>> http://www.rx200firmware.com/


Edit:


Ostatnio zmieniony 16 kwie 2016, 04:29 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By polak345345
#1636787
TooCruel pisze:
polak345345 pisze:W panelu sterowania włączyłem diagnozę i sprzet zostaję wykryty ale nie rozpoznany. Każe mi sie upewnić czy automatyczne instalowanie jest włączone. Nie. Mogę sobie z tym poradzić, nie widzę takiej opcji. Wcześniej hulało. Wyczyszcze rejestr i sterowniki jak wrócę .

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Poszukaj takiego programu o nazwie USBDeview... => czyści cały rejestr USB. Ctrl+A i 2 ikonka od lewej(Uninstall...).

Niestety nie pomogło. Odinstalowalem wszystkie porty usb ręcznie w magistrali szeregowej i nic, nie rozpoznaje. Ostatni raz działał przy aktualizacji 3.00. Nie wiem co sie mogło skrócić. Odkąd go mam to 2 razy podłączałem go pod usb tylko żeby zrobić aktualizacje więc gniazdo sie nie wyrobiło.

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
Awatar użytkownika
By rafik87
#1636931
polak345345 pisze:
TooCruel pisze:
polak345345 pisze:W panelu sterowania włączyłem diagnozę i sprzet zostaję wykryty ale nie rozpoznany. Każe mi sie upewnić czy automatyczne instalowanie jest włączone. Nie. Mogę sobie z tym poradzić, nie widzę takiej opcji. Wcześniej hulało. Wyczyszcze rejestr i sterowniki jak wrócę .

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Poszukaj takiego programu o nazwie USBDeview... => czyści cały rejestr USB. Ctrl+A i 2 ikonka od lewej(Uninstall...).

Niestety nie pomogło. Odinstalowalem wszystkie porty usb ręcznie w magistrali szeregowej i nic, nie rozpoznaje. Ostatni raz działał przy aktualizacji 3.00. Nie wiem co sie mogło skrócić. Odkąd go mam to 2 razy podłączałem go pod usb tylko żeby zrobić aktualizacje więc gniazdo sie nie wyrobiło.

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Głupie pytanie ale czy po wyczyszczeniu rejestru uruchomiłeś komputer ponownie?

Wysłane z X600
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.