EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By MakeZZZ
#1435954
W skrócie 50 000 grzywny dla waperów na Vape expo New Jersey... Zakaz wapowania i inspektorzy pilnujący zakazu. Senator na miejscu i inne ciekawe przypadki.



Awatar użytkownika
By Peter007
#1436087
Jakiś link czy trza samemu przegrzebać internety?
Awatar użytkownika
By cimon
#1436098
PBusardo był na miejscu i nakręcił spory materiał. Stara sie na nim ogarnąć całe zajście i "wyjaśnić" co tam sie właściwie stało.

W skrócie wyglądało to tak:

- dwóch "biznesman'ów" postanowiło zrobić Vape EXPO w NJ
- wynajmują prywatna hale i sprzedają bilety (membership only)
- w międzyczasie starają sie spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa i warunki jakie stawia Health Dept.

Tutaj zaczynaja sie czary z mleka..

- pare godzin przed otwarciem organizator wychodzi na scenę i komunikuje, że "z niezależnych od niego przyczyn, na imprezie nie będzie można vapować nic poza zerówkami.
- cała seria wystąpień i komentarzy jaki to Health Dept. jest upierdliwy i podkreślanie, że to nie wina organizatora
- pare minut po otwarciu okazuje się, że nawet "zerówki" nie mogą być vapowane w srodku, a officer'owie z departamentu zdrowia lepią mandaty po $450

Dalsza cześć video to próba wyjaśnienia Phila z organizatorami - co tutaj właściwie sie stało i czy o tym wiedzieli. Dodam od siebie, że kolesie tłumaczą się i zmieniają wersję zdarzeń jak ananasy z siódmej klasy.

Ogólnie Phil sie od tego zajścia "odcina", a fragment jego przemowy przed otwarciem event'u nawet wycina (twierdzi, że filmował go kolega i niestety słabo lub wogóle sie nie nagrało).

Jeśli dobrze kumam materiał (i przekaz Phila), to leciało to tak..

Wyglada na to, że regulacje odnośnie e-cig w New Jersey sa zaostrzone względem innych stanów. Dwóch kolesi (biznesmenów z węgierskimi korzeniami), postanawia udowodnić Health Dept. że mogą im "skoczyć" i zrobić PIERWSZY e-cig event w stanie NJ. Reklamują, sprzedają bilety, ściagają vendor'ów z innych stanów, PRÓBUJĄC w międzyczasie przygotować tak imprezę aby nie można było sie do niczego przyczepić.

- prywatny budynek
- catering w osobnym/wentylowanym pomieszczeniu
- zaproszenia dla obsługi i gości za koniecznością podpisania klauzuli o byciu członkiem klubu (18 lat, zgoda na przebywanie w otoczeniu vaper'ów itd.)

Niby wszystko dopięte na ostatni guzik, a jednak organizator na pare minut przed otwarciem wychodzi na scenę i stawia wszystkich gości przed faktem: "zrobimy e-cig targi bez vapowania albo posypią się mandaty".

Co ciekawe (Phil pózniej przytacza ten fakt w rozmowie z organizatorami, a oni nabierają wody w usta) spotyka samego szefa departamentu na event'cie i ucina sobie z nim 20min pogaduchę. Rozmawiają ogólnie o e-paleniu, choć Phil zagarnia go (z oczywistych przyczyn) o całe zamieszanie podczas targów.
Kolo twierdzi, że od początku były problemy z organizatorami i byli upominani wielokrotnie, że doprowadza w końcu do zaistniałej sytuacji. Mówi o wymogach np. bezpieczeństwa ktorych nie udali sie im spełnić. Chodzi głownie o fakt, że byli ostrzegani o niedociągnięciach imprezy. Pomimo tego postanowili wystartować i wziasc ryzyko na siebie (pouczenia, a w rezultacie mandaty).

Coprawda organizatorzy oficjalnie poinformowali gości, że wszystkie ticket'y biorą na siebie i pokrywają koszty grzywien. Szkoda, że nie pokryją strat jakie ludzie ponieśli (goście jak i vendor'zy) przez ich brak profesjonalizmu.

To tyle.. choć pewnie jak zawsze, prawda leży gdzieś "po środku".
Ostatnio zmieniony 23 lip 2015, 20:50 przez cimon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1436118
szpurek13 pisze:A tak w skrócie?

MakeZZZ pisze:W skrócie 50 000 grzywny dla waperów na Vape expo New Jersey... Zakaz wapowania i inspektorzy pilnujący zakazu. Senator na miejscu
Awatar użytkownika
By Deimond
#1436146
Ja po obejrzeniu materiału mam takie przemyślenia:

Acta powstała w USA - EU próbowała wprowadzić to na wzór USA(dlaczego - bo zobaczyli że można) - ale była za słaba.
Chcąc wprowadzić ACTA - wzorowali się na USA.

Czy teraz jest podobnie z e -papierosami ?
No cóż - jak państwo widzi że czegoś nie kontroluje - co może wpłynąć na stabilność przychodów budżetowych - to panikuje i zwalcza czynnik destabilizacji.
Nie - środowisko chmurzących jest mniejsze niż używających internetu- mam wrażenie że w tym wypadku mamy przerypane.
Pokazało to wprowadzenie dyrektywy UE.

Ale jedno co mi sie spodobało - sam nigdy tego nie robiłem - ale może ktoś ma prześwietlenia płuc gdy jeszcze palił - i teraz gdy e-pali?
Taki obrazek przedzielony na pół z podpisem imienia( i nazwiska opcjonalnie) mógłby bardziej wpływać na wyobraźnię niż jakakolwiek ulotka, czy list.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1436157
Deimond pisze:(...)
Ale jedno co mi sie spodobało - sam nigdy tego nie robiłem - ale może ktoś ma prześwietlenia płuc gdy jeszcze palił - i teraz gdy e-pali?
Taki obrazek przedzielony na pół z podpisem imienia( i nazwiska opcjonalnie) mógłby bardziej wpływać na wyobraźnię niż jakakolwiek ulotka, czy list.


Awatar użytkownika
By Deimond
#1436165
Tak tylko mi chodzi o grubszą akcję - aby każdy kto dysponuje takimi prześwietleniami mógłby taki obrazek skomponować (mógłbym pomóc) i wstawiać je jako podpis , avatar , na FB, a z kilku takich stworzyć ulotke bez zbędnych słów. Fakty kontra niewiedza i fałszywe prawodawstwo.

PS. Kicha - jak patrzę na to zdjęcie powyżej to to po prawej całe jest przyciemnione - może być krucho. Mozliwe że prześwietlenie nie wykazuje tych różnic - bo komora powietrza to komora powietrza.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1436177
szpurek13 pisze:A tak w skrócie?


Kolesie "z kasą" chcieli zagrać na nosie Health Dept. organizując w stanie, który ma najbardziej restrykcyjne przepisy pod względem palenia tytoniu i wapowania w całym USA wywołując tym samym "g**no burzę" wśród hamerykańskiej społeczności wapsterskiej.

To tak jak mieć broń bez pozwolenia (kupioną i używaną w stanie Texas) i wjechać z nią do innego stanu :)
Awatar użytkownika
By cimon
#1436184
Tomy pisze:
szpurek13 pisze:A tak w skrócie?


Kolesie "z kasą" chcieli zagrać na nosie Health Dept. organizując w stanie, który ma najbardziej restrykcyjne przepisy pod względem palenia tytoniu i wapowania w całym USA wywołując tym samym "g**no burzę" wśród hamerykańskiej społeczności wapsterskiej.

To tak jak mieć broń bez pozwolenia (kupioną i używaną w stanie Texas) i wjechać z nią do innego stanu :)


Dokladnie.
By Razo
#1436472
Z tego co zrozumiałem to senator był głównym inicjatorem ustawy o "czystym powietrzu" (Clear Air Act) i się wku***, że nagle mu ktoś pod nosem organizuje imprezę waperską na "jego terytorium bez jego wiedzy", a jak sam Phil zaznacza, senator jest ogólnie nieogarem jeżeli chodzi o wapowanie.

Z tego co mówią organizatorzy, to Health Dept. nie miał zastrzeżeń do wapowania na samym początku, tylko byle by jedzenie było w osobnym pomieszczeniu, gdzie nie można wapować i któro jest dobrze wentylowane. Potem wbił senator z tymi samymi ludźmi od health dept. i już chmurzyć nie można było..

Gdy już nie można było się przywalić o chmurzenie, to się zaczęli przywalać o tancerki na rurach i zgłoszenia od "życzliwych" osób, że się liquidy z nikotyną rozrabia na ziemi/podłodze. (konkurs w mieszaniu liquidów).
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.