EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By xD_
#1277850
Witam , wapuje juz od 2 lat :) Zaczynalem od mocy 18 a obecnie jestem na 6 . Problem polega na tym ze niezaleznie od mocy liquidu pale tyle samo - za duzo ;/ 10 ml potrafi isc w niecale 2 dni ....

Nie jest to zapotrzebowanie na nikotynę lecz potrzeba samego palenia ;p Jak sobie z tym poradzic zeby troszke ograniczyc ? Jakies rady ? ktos ma podobny problem ?

Zauwazylem ze jak wyjdę na rower i nie wezme moda ze sobą + nie mysle o tym to spokojnie moge nie palic z 2 godziny :P
Awatar użytkownika
By xD_
#1277866
Dzieki za rade ;/ Dodam ze najbardziej chodzi mi o kwestie finansowe ;p Obecnie epalenie kosztuje mnie prawie tyle samo co zwykle fajki a nie o to w tym przeciez chodzi ... Wiem zaraz ktos napisze , rob wlasne liquidy ale to odpada bo zalezy mi tez na jakosci palenia a liquidy wlasnej roboty wychodzą miernie w porowananiu do sklepowych .
By amsaw
#1277871
xD_ pisze:...Wiem zaraz ktos napisze , rob wlasne liquidy ale to odpada bo zalezy mi tez na jakosci palenia a liquidy wlasnej roboty wychodzą miernie w porowananiu do sklepowych .

Większej bzdury jeszcze w tym roku nie czytałem.
Awatar użytkownika
By xD_
#1277873
amsaw pisze:
xD_ pisze:...Wiem zaraz ktos napisze , rob wlasne liquidy ale to odpada bo zalezy mi tez na jakosci palenia a liquidy wlasnej roboty wychodzą miernie w porowananiu do sklepowych .

Większej bzdury jeszcze w tym roku nie czytałem.


No to zapodaj mi jakies sprawdzone przepisy i sprawdze ;)
Awatar użytkownika
By matatiti
#1277877
@xD_ spróbuj wyznaczyć sobie granice, porę i miejsce w którym będziesz wapował. Jeśli dotychczas ćmuliłeś w domciu przed telewizorem, ubrany w ciepłe papucie, to spróbuj robić to teraz tylko w jednym, wyznaczonym przez siebie, miejscu np. domowa kotłownia, piwnica, przedpokój, kuchnia, lub strych. Nie noś przy sobie cały czas sprzętu. Uda Ci się, bo i mi w ten sposób się udało :D
By HanysPL
#1277878
xD_ pisze:
amsaw pisze:
xD_ pisze:...Wiem zaraz ktos napisze , rob wlasne liquidy ale to odpada bo zalezy mi tez na jakosci palenia a liquidy wlasnej roboty wychodzą miernie w porowananiu do sklepowych .

Większej bzdury jeszcze w tym roku nie czytałem.


No to zapodaj mi jakies sprawdzone przepisy i sprawdze ;)

Jest pełno przepisów, wystarczy poszukać.
By robertanisz
#1277879
Wprowadz sobie jakieś ograniczenia.Kiedyś też miałem z tym problem.Nie chmurzę w domu,tylko wychodzę na dwór.Latem robię to na balkonie i gdy tylko zobaczę ze robię to za często ,wprowadzam zakaz chmurzenia na balkonie.Jadę bazę więc wychodzi tanio,ale nie oto chodzi aby wapować cały czas.Trochę samodyscypliny Ci potrzeba.W domu nie trzymaj e-fajki pod ręką,na krótkie wyjścia jej nie zabieraj.
By amsaw
#1277881
xD_ pisze:No to zapodaj mi jakies sprawdzone przepisy i sprawdze ;)


Do swoich ulubionych dochodziłem prawie rok. Nikomu innemu nie smakują :lol:
Każdy musi zrobić pod siebie - poczytaj opinie o gotowcach - jeden zachwycony, a drugi wylewa do kibelka.
Na pewno nie zadowolisz się płynem zrobionym na zasadzie baza + aromat.
Ważne są wszystkie składniki, nawet kolejność ich dodawania. Ale efekt może być powalający. Od dłuższego czasu nie jestem w stanie zwapować więcej, niż parę ml. gotowego liquidu. Po prostu odrzuca mnie chemiczny zapach i posmak.
Spróbuj cokolwiek, chociażby od Prymasa albo Raptofila. Na poważnie zacząłem mieszać po kupnie od Raptofila jego smoczej krwi. Stwierdziłem, że skoro on potrafi, to dlaczego nie ja :lol:
Chmurzę ponad 10ml dziennie :oops: , ale kosztuje mnie to niecałe 4zł.
Awatar użytkownika
By xD_
#1277888
amsaw pisze:
xD_ pisze:No to zapodaj mi jakies sprawdzone przepisy i sprawdze ;)


Do swoich ulubionych dochodziłem prawie rok. Nikomu innemu nie smakują :lol:
Każdy musi zrobić pod siebie - poczytaj opinie o gotowcach - jeden zachwycony, a drugi wylewa do kibelka.
Na pewno nie zadowolisz się płynem zrobionym na zasadzie baza + aromat.
Ważne są wszystkie składniki, nawet kolejność ich dodawania. Ale efekt może być powalający. Od dłuższego czasu nie jestem w stanie zwapować więcej, niż parę ml. gotowego liquidu. Po prostu odrzuca mnie chemiczny zapach i posmak.
Spróbuj cokolwiek, chociażby od Prymasa albo Raptofila. Na poważnie zacząłem mieszać po kupnie od Raptofila jego smoczej krwi. Stwierdziłem, że skoro on potrafi, to dlaczego nie ja :lol:
Chmurzę ponad 10ml dziennie :oops: , ale kosztuje mnie to niecałe 4zł.


No własnie ja robilem tak ze brałem baze od inawery ( 70/30 z tego co pamiętam , moc 6 ) dodawalem aromatu , dobrze wymieszane i paliłem :D Pewnie dlatego efekty nie byly zadowalające ;) Sproboję sie troche z tym pobawic tak jak pisales , poczatkowo pewnie wydam więcej ale w przyszlosci to sie zwroci :)

Odnosnie porad :
Mysle ze takie ograniczenia zadzialają tylko moze byc ciezko sie z tym pilnowac bo pale doslownie wszedzie :P
Awatar użytkownika
By pok14
#1277900
Zanim to mieszanie da satysfakcjonujące Cię efekty to po drodze możesz robić tak:
Rozumiem, że nie chcesz zwiększać mocy liquidu.
Kupuj liquidy o mocnych wyrazistych smakach.
Może to być mocna smakowo mięta, ostre wytrawne tytoniówki, anyżówki.
Wapowanie takich smaków może dawać większe uczucie napalenia i zwiększenie przerw w wapowaniu.
Awatar użytkownika
By xD_
#1277915
pok14 pisze:Zanim to mieszanie da satysfakcjonujące Cię efekty to po drodze możesz robić tak:
Rozumiem, że nie chcesz zwiększać mocy liquidu.
Kupuj liquidy o mocnych wyrazistych smakach.
Może to być mocna smakowo mięta, ostre wytrawne tytoniówki, anyżówki.
Wapowanie takich smaków może dawać większe uczucie napalenia i zwiększenie przerw w wapowaniu.


a co sądzisz o kupowaniu np jedenastek o mocnym smaku i dolewania gliceryny ? na 10 ml płynu 5 ml gliceryny dało by 15 ml o mocy 5,5 :)
Awatar użytkownika
By pok14
#1277918
Stracisz za dużo smaku. Wyjdą z tego takie popłuczynki. Gliceryna dosładza liquid to tez trzeba brać pod uwagę, że niektóre smaki po takim rozcieńczeniu będą bardzo płaskie i słodsze.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1277930
Nie bierz moda na rower tylko landrynki - lepiej possać cukierka jak non stop wapować :lol:

Nałóg zaciągania również jest bardzo mocnym uzależnieniem.

Mam podobnie, ale się hamuję.

Znajduję sobie takie zajęcia, podczas których nie mam ani czasu ani chęci na zabawy z modem.

Gorzej jak przychodzi wieczór, na stole pojawia się szklaneczka whiskey i wtedy ... cały baniak schodzi w 2h *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Mutango
#1277935
xD_ pisze:No to zapodaj mi jakies sprawdzone przepisy i sprawdze ;)

Zrobienie sobie zajedwabiście smacznego liquidu, to nie jest sposób na ograniczenie palenia. Raczej wprost przeciwnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By xD_
#1277936
Tomy pisze:Nie bierz moda na rower tylko landrynki - lepiej possać cukierka jak non stop wapować :lol:

Nałóg zaciągania również jest bardzo mocnym uzależnieniem.

Mam podobnie, ale się hamuję.

Znajduję sobie takie zajęcia, podczas których nie mam ani czasu ani chęci na zabawy z modem.

Gorzej jak przychodzi wieczór, na stole pojawia się szklaneczka whiskey i wtedy ... cały baniak schodzi w 2h *SMOKEKING*


Stwierdziłem ze nalog zaciagania jest dla mnie gorszy od samego zapotrzebowania na nikotyne ^^ 6 mg to taka ilosc ktora bardzo łatwo by było odstawic , gorzej odstawic swoje nawyki związane z wapowaniem ;p Niedawno mialem sytuację ze 2 dni bylem bez clearomizera wiec zakupilem sobie kilka sztuk analogow dla "zaspokojenia"
Spalilem je lecz nic mi to nie dalo , niedosyt i brak tego czegos nadal pozostały mimo dostarczenia nikotyny do organizmu .

Zrobienie sobie zajedwabiście smacznego liquidu, to nie jest sposób na ograniczenie palenia. Raczej wprost przeciwnie


Jesli 10 ml wyniesie mnie 4 zł to nie bedzie potrzeby ograniczania :P
Awatar użytkownika
By Einheart
#1277938
Hangsen kup są tanie - ostatnio kupiłem GRAPE - eLiquid Hangsen - k.... jakbym był w szpitalu miejskim taką chemią śmierdzi - zalałem do pełna zabrałem do pracy nie wiem czy wypaliłem 1/6 zbiornika :) okropne - ale da się zaoszczędzić :)

a tak na poważnie to polecam http://www.goodwaper.pl/pl/baza-tytonio ... 100ml.html da się to palić bez dodawania aromatów i dobrze smakuje :) 100 ml 14.25 zł :)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 16:04 przez Einheart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1277940
Mnie się wydaję, ze to za szybkie przejście z moca do 6mg, sam tak mam, zaczałem od osiemnastek, ale czułem że potrzebuje 14 mg, a nawet 12 czy 11mg. Ale zaszalałem i zacząłem kupować 6mg i wapuję tak jak ty, wciąż chciałbym się zaciągać. WRacam dalej do 11, 12 i 14mg, wtedy czuję się "usatysfakcjonowany". Aby uciec od kosztów, zacząłem zamawiać bazy nikotynowe, też niezbyt mi wychodzi ich aromatyzowanie. Jesli chcesz jakieś gotowe liquidy w rozsądnej cenie to są jeszcze nieraz w takich sklepach jak Goodwaper w promocyjnej cenie po 4,98zł za 10ml...ale czy ci zasmakują, czeka cię kolejna próba :)

http://www.goodwaper.pl/pl/27-tytoniowe

albo wstąp do Fanklubu i wtedy koszty będą niesamowicie pomniejszone :) Tak jak kolega Einheart proponuje, sama baza :)

funklub-bezsmakowej-bazy-t62802.html?hilit=klub%20bazy
Awatar użytkownika
By Mutango
#1277942
Einheart pisze:a tak na poważnie to polecam http://www.goodwaper.pl/pl/baza-tytonio ... 100ml.html da się to palić bez dodawania aromatów i dobrze smakuje :) 100 ml 14.25 zł :)

Potwierdzam że da się (o ile xD_ gustuje w tego typu delikatnych tytoniówkach). A nawet dosmaczenie czymś ostrzejszym nie podwyższy zbytnio ceny. Czyli będzie miał nie 4zł, a 1.50zł za małą buteleczkę...
By jq0o
#1277966
Wszystkiemu winna jest ta cała technika do spółki z technologią :mrgreen:
Moim pierwszym e-p był intelicig:bateria chyba 180 mah i po trzy kropelki liquidu zakraplane na watkę do wkładu.
Nie dało się zużyć więcej niż ~2ml. liquidu na dzień.
Teraz to zaledwie kilka dobrych machów na konkretnym parowniku :wink:
10 ml./dzień to wcale dziś nie jest dużo.
Posłuchaj kolegów i pomyśl nad samoróbkami-trochę wysiłku i to sklepowe będą tymi gorszymi :D
Awatar użytkownika
By Nawl
#1277991
xD_ pisze: Dodam ze najbardziej chodzi mi o kwestie finansowe ;p Obecnie epalenie kosztuje mnie prawie tyle samo co zwykle fajki a nie o to w tym przeciez chodzi ...



Taaaa epalenie tańsze :lol: Nie ma co patrzeć na cene, lepiej wydawać więcej na liquidy niż mniej na fajki. Pieniądze możesz zarobić, zdrowia nie.

A co do liquidów, jesli chcesz po taniości a jednoczesnie wapować coś dobrego, spróbuj to: https://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/INA ... 100ml.html

Wiem, że smak to kwestia gustu, ale sama ta baza jest lepsza niż niejeden sklepowy liquid, a uwierz, testowałem ich juz bardzo duzo.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1278037
Einheart pisze:Hangsen kup są tanie - ostatnio kupiłem GRAPE - eLiquid Hangsen - k.... jakbym był w szpitalu miejskim taką chemią śmierdzi - zalałem do pełna zabrałem do pracy nie wiem czy wypaliłem 1/6 zbiornika :) okropne - ale da się zaoszczędzić :)

Dobre, dobre... Ja po raz kolejny polecam Hangsena Storm... Będą Cię wszędzie przeganiać to mniej będziesz palił. :D
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.