EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By aszer
#1170977
Uważam że zakaz dla niepełnoletnich jest w porządku. Gówniarze sie lansują w szkołach paląc epapierosy i łażąc po korytarzach dumnie twierdząc ze im wszyscy mogą naskoczyć.Co do miejsc publicznych to dzisiaj byłem świadkiem jak kilku nielatów paliło w pełnym autobusie dmuchając ludziom w twarz wiec myśle że to sprawa wychowania i żadne przepisy tego nie zmienią.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1171164
aszer pisze:Uważam że zakaz dla niepełnoletnich jest w porządku. Gówniarze sie lansują w szkołach paląc epapierosy i łażąc po korytarzach dumnie twierdząc ze im wszyscy mogą naskoczyć.Co do miejsc publicznych to dzisiaj byłem świadkiem jak kilku nielatów paliło w pełnym autobusie dmuchając ludziom w twarz wiec myśle że to sprawa wychowania i żadne przepisy tego nie zmienią.


Oki wszystko rozumiem, ale jak wprowadzą zakaz palenia w miejscach publicznych ja nie chcę e-palić razem z analogowcami w jednym wyznaczonym pomieszczeniu. Jak wejdą te przepisy to w zimę będę zmuszony wapować na zewnątrz a analogowcy dalej będą się cieszyć swoim smrodem w środku w swoich kabinkach. Wszystko idzie w kierunku, że e - papieros to zło!!!
Awatar użytkownika
By PucH2
#1171170
Dobra rozmowa. Minister pokazujący że jest ministrem i wyżej dupy mu nie podskoczysz bo wie lepiej co dla ciebie dobre. Jak pięknie się uśmiecha i ile w nim empatii od razu jak temat przeskakuje o karierze przyszłej :) . Kochany kraj betonów jakich na forum też nie brakuje *ROFL* .
Awatar użytkownika
By aszer
#1171177
PucH2 pisze:Dobra rozmowa. Minister pokazujący że jest ministrem i wyżej dupy mu nie podskoczysz bo wie lepiej co dla ciebie dobre. Jak pięknie się uśmiecha i ile w nim empatii od razu jak temat przeskakuje o karierze przyszłej :) . Kochany kraj betonów jakich na forum też nie brakuje *ROFL* .
Jeżeli pijesz do mojego wpisu to akurat źle trafiłeś.Jestem przeciwny wszystkiego rodzaju zakazom dotyczącym palenia epapierosów.Opisałem tylko sytuacje która skłania polityków do takiego myślenia i nakręca osoby nie związane z epaleniem.
A co do polityków to myśle że największy nacisk wywierają koncerny tytoniowe ale to już temat na inną dyskusję.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1171259
Komentarz jest do filmiku wyżej zamieszczonego a nie do osoby.
Awatar użytkownika
By Jakub07
#1171304
Wczoraj rano radio podało , że spadek przychodów do budżetu panstwa z akcyzy na smierdziele jest tak duży , , iż już teraz wiadomo , ze nie będzie podwyżki akcyzy w przyszlym roku .
A to się będzie prawdopodobnie wiązało z jeszcze wiekszym atakiem w mediach na e-pety.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1171555
Brawo Jan Stradowski - lekarz, szef działu Nauka miesięcznika "Fokus" [sic!]

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/e-papierosy-uzalezniaja,142760.html
By ZjadaczGłów
#1171571
Ministerstwo zdrowia kontra e-papierosy. Czy powinny je obejmować te same zakazy, które dotyczą dziś zwykłych papierosów?
To i wiele więcej o 21:30 w programie "Polska i Świat", zaprasza Katarzyna Zdanowicz. tvn24
Awatar użytkownika
By Tomy
#1171876
Jakub07 pisze:A to się będzie prawdopodobnie wiązało z jeszcze wiekszym atakiem w mediach na e-pety.


To wszystko jest robione celowo i jest sterowane w taki sposób, aby ludziom zrobić wodę z mózgu.
W UK e-papieros ma stać się lekiem w rzucaniu palenia wśród nałogowych palaczy. U nas unijnych marionetek wszystko co powoduje zmniejszenie dochodów do budżetu Państwa z tytułu podatków i akcyzy jest z góry skazane na "przekleństwo". Pozostaje czekać na kolejną falę ataku w mediach i kolejną porcje nic nie znaczącego pseudo-medycznego bełkotu "przekupnych piesków".

Podtrzymuję natomiast stanowisko odnośnie zakazu sprzedaży e-papierosów wśród "gimnazjalnego gówniarstwa" oraz jestem zwolennikiem wprowadzenie zakazu wapowania w miejscach publicznych na równi z analogowcami. Znaczna część wapujących przyczyniła się do wprowadzenia tego pomysłu w życie z uwagi na brak poszanowania i kultury (zwykłe chamstwo). Jestem za wprowadzeniem tego ograniczenia po tym jak kilkunastokrotnie byłem świadkiem chamskiego puszczania chmury dymu w kinie czy szpitalu :shock: (autentyk). Sam wapuję już 2 lata, z przerwami i nigdy nie użyłem e-papierosa na przystanku, autobusie czy urzędzie z uwagi na poszanowanie innych osób i posiadaną kulturę. Śmieszą mnie ludzie, którzy będąc trendi z zawieszonym na szyji e-papierosem bezkarnie puszczają dyma wszędzie tam gdzie analogowcy mają zakaz uznając się za osoby uprzywilejowane.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2014, 07:57 przez Tomy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1171881
cinto pisze:
ZjadaczGłów pisze:Ministerstwo zdrowia kontra e-papierosy. Czy powinny je obejmować te same zakazy, które dotyczą dziś zwykłych papierosów?


Pierwsze dwa argumenty - ZA
Reszta - to zwykła głupota i skok na kasę (zakazanie sprzedaży liquidów smakowych z uwagi na zachętę do e-papierosów oraz nałożenie akcyzy) :evil:
Pewnie w kolejnej odsłonie dowiemy się, że e-papierosy są odpowiedzialne za klimat *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By domekrap
#1171888
Nie dziwię się wcale takim planom. Skoro w ostatnim okresie zauważono ogromny wzrost zainteresowania się i sprzedażą e-papierosów, to naturalnym jest że rząd wyciąga łapy po haracz. Zdrowie nie ma tu nic do rzeczy. Co do kupowania przez dzieci popieram całkowity zakaz na równi z analogami.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1171928
Znakomity tekst (ang.) o tym jak establishment naukowy i medyczny powinien traktować waperów.

http://www.clivebates.com/?p=2391
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1181043
Uwielbiam takie "badania" :evil:

1. Co to za koncepcja wysłania jako mystery shopperów ludzi pełnoletnich, ale "wyglądających na niepełnoletnich"? Trzeba było wysłać 12-latków - wtedy wyniki byłyby bardziej miarodajne.

2. Jak to się ma do sprzedaży tytoniu? Dlaczego badacze nie kupowali np. paczki Marlboro + liquid? A jeszcze lepiej - osobni badacze w tych samych sklepach.

3. Skoro produkt jest legalny, to oczywiście decyzja sklepu czy sprzedaje nieletnim. Nie ma jednak pewności, że odmowa sprzedaży jest zgodna z prawem.
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1186526
apache pisze:Czarne chmury nad płynnym dymkiem. WHO ostrzega: e-papierosy są groźne dla zdrowia

http://www.polskatimes.pl/artykul/3597645,czarne-chmury-nad-plynnym-dymkiem-who-ostrzega-epapierosy-sa-grozne-dla-zdrowia,id,t.html


Szkoda mi cytować bzdur, które tam są. Jeden kwiatek:

"Inne badanie mówi, że pacjenci chorujący na raka, którym wcześniej nie udało się rzucić palenia, po spróbowaniu e-papierosa nie wykazują większego prawdopodobieństwa sukcesu. Z badania wynika też, że po spróbowaniu e-papierosa istnieje mniejsza szansa na to, że uda im się wytrzymać bez papierosa 24 godziny."
Czyli e-papieros jest zły bo pacjenci nie przeszli na niego mając nowotwór? A dają radę wytrzymać 24 godziny bez analoga?
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1186960
Cytat z prof. Robert West(na końcu artykułu) został niemiłosiernie przekręcony. I znaczenie jest dokładnie odwrotne do tego co faktycznie powiedział.

Sami widzicie co za BZDURY, kłamstwa i niedopowiedzenia wciska Wam WHO.
Dokładnie za tydzień (13.10) zaczynaja obrady w Moskwie.
Będzie znowu w mediach Bardzo głośno, choć Moskwa ostatnio trendy nie jest.
Zachęcam do TwitterBomb.
Można też napisac do Ministerstwa Zdrowia, mimo, że polska delegacja na COP6 pakuje się już do odlotu ...
kancelaria@mz.gov.pl
Awatar użytkownika
By Paveletz
#1187321
Arykuł jest tendencyjny, ale w jednym mają niestety rację - pojawiła się moda na e-palenie. Myślę, że większość z nas, nie traktuje już dawno ep jako mniejszego zła pozwalającego zwalczać nałóg, ale jako swoiste hobby, styl bycia etc, etc. Nie ma w tym oczywiście nic złego - i w sumie, sam tak do tego tak podchodzę - ale jak się dobrze zastanowię, chyba nie o to mi chodziło gdy rzuciłem analogi. Chociaż sama moda na ep jest z pozoru nieszkodliwa, a wręcz nawet wskazana w środowisku nałogowych palaczy, to gdy wykracza po za to środowisko jej ocena nie jest już tak jednoznacznie pozytywna. Uważam, że to jest właśnie główny powód szukania przez WHO wszelkich możliwych haków na ep i wyrażania opinii mających na celu wrzucenie ich do jednego worka razem z od dawna będącymi passé analogami. Cała reszta to przypuszczalnie jak zawsze kasa, a w tym przypadku do tego całkiem spora...
By Galadorn
#1187367
WHO to jedna wielka mafia która nabija od lat kasę firmom i koncernom farmaceutycznym na całym świecie. E-papieros owszem został stworzony do rzucenia palenia ale papierosów nie palenia w ogóle. Miało być zdrowiej i taniej nic więcej. A komu się udało rzucić i papierosy i EP temu chwała
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1187495
Dzisiaj obraduje rada Miasta New York nad wprowadzeniem zakazu sprzedazy liquidów smakowych. Stowarzyszenie waperów w US- AVA nawołuje do masowego w nim udziału.
http://vaping.info/ava-criticizes-new-y ... cigarettes
https://www.youtube.com/watch?v=DhoFGEQ ... e=youtu.be

Po co o tym piszę ?
Od kwietnia 2014 w NY jest zakaz wapowania w miejscach publicznych.
Teraz idą krok dalej...

Ekstrapolując na nasze, polskie warunki.
Też tak będzie.
Będą zabierać nam swobodę chmurzenia KROK PO KROKU.
Dlaczego nie od razu? Proste - napotkaliby zbyt duży opór.

A tak? Zawsze część stwierdzi - no trudno-dam sobie jakoś radę...
Tak będzie aż do momentu gdy już nie dasz sobie rady...
A wtedy:
-Rzucisz chmurzenie?
-Powrócisz do tytoniu?

-- [scalono] 07 paź 2014, 15:23 --

Awatar użytkownika
By apache
#1192380
Głos oddany. Sądzę że jeżeli wygramy w głosowaniu i przedstawimy wynik sądy na jakiejś stronie ludzie powiedzą, że to było ustawione <lol>
Awatar użytkownika
By matatiti
#1192620
donjohn pisze:Takie tam pierdy z brukowca ........

Obrazek


To nie żadne pierdy John. To dowód na to co może się stać gdy wapujemy nogami :D
A generalnie rzecz ujmując, to jeszcze kilka takich artykułów i przechyli się czara goryczy :(


Tapatalk
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1192621
Mimo to nawet w szpitalu nie może obejść się bez wapowania co widać na dużym zdjęciu :lol:
By marek_k62
#1192666
Patryk EFVI pisze:Gazeta prowadzi sondę na temat wapowania w miejscach publicznych. Wiecie jak odpowiadać ;) (nie chodzi tutaj tylko o autobusy, ale również knajpy, przystanki etc.)
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /141009519

sonda bez sensu i... wyniki bez sensu...
Dzięki EP już ponad półtora roku nie miałem peta w gębie. Zejszłem z 24 mg na 6 mg, a najbliższy zakup celuje w 4 mg. W kieszeni zostało ca 6K PLN.
I co? Nic.
Świat EP roi się od Talibów, dla których ważniejsze jest określenie czym jest płyn zalewany w sprzęt niż rzeczywiste kwestie ze zjawiskiem związane.
A tak naprawdę to o co chodzi? O to, że EP jest fajną alternatywą dla papierosów. Tańszą, prawdopodobnie zdrowszą... i mniej uciążliwą dla otoczenia. W opozycji stają miliardy, wyjęte z podatków, z kieszeni papierosiarzy i pigularzy plus... idioci którzy czytają i oglądają.
Ten sposób stawiania tematu "MY-ONI" prowadzi na manowce.
Systemowe podejście do tematu jest jedyną metodą prowadzącą do stanu, w którym "plusy dodatnie przesłonią plusy ujemne".
Środowisko EP w tym nie pomaga...
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1192754
marek_k62 pisze:Systemowe podejście do tematu jest jedyną metodą prowadzącą do stanu, w którym "plusy dodatnie przesłonią plusy ujemne".
Środowisko EP w tym nie pomaga...


Co rozumiesz przez "systemowe podejście do tematu"? Mógłbyś nieco rozwinąć? Bo w takiej wersji nieco zapachniało "uniwersalnym kodem przemówień" czyli słowem-wytrychem, z którego niewiele wynika. Nie atakuję - ciekaw jestem :)
By user
#1192769
jsakic19 pisze:Mimo to nawet w szpitalu nie może obejść się bez wapowania co widać na dużym zdjęciu :lol:

Tak, tylko dlaczego nie robią takiego najazdu na komórki, które zdecydowanie częściej eksplodują? A laptopy?
Ale nie, to e-p są winne całego zła na świecie :palm

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By saradonin
#1192827
donjohn pisze:kolejny rodzynek

http://www.theborneopost.com/2014/10/06 ... ng-smoker/
Co ciekawe co uważniejsi czytelnicy szybko nakryli, że artykuł jest podłym kłamstwem, a znaleziony na miejscu zdarzenia przedmiot nie był e-papierosem, a bronią palną.

Źródło:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ctory.html

Sprostowania kłamstw na razie nie widać.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1194551
Chyba akcyzę bo podatek już z tego ma i to niezły.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 29
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.