EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1042813
el Petto pisze:
lukasz_lbn pisze:narobiłem liquidów na bazach universal i vpg z poziomki, czarnej porzeczki i z różnymi domieszkami mentholu w różnych kombinacjach i wszystko jakieś pomimo leżakowania mdłe...

czym to przełamać?


Dozowanie poszczególnych aromatów musisz dostosować do własnych preferencji (kubków smakowych, jak i możliwości używanych parowników) - bo jednemu starczy 4, a drugiemu 44 krople/10ml bazy.

Poszukiwanie satysfakcjonującego Cię stężenia zacznij już w fazie sporządzania mieszanki, używając atomizera do tzw. dripu, lub jakiegokolwiek innego parownika pozwalającego na bezpośrednie zakropienie grzałki - czyli większości z 'popularnych na rynku' (biorąc poprawkę na 'przekłamanie smaku' - bo stosując tę metodę - odczucia smakowe mogą być mocniejsze niż podczas 'zwykłego' chmurzenia)

Nawet prawidłowy (pow.10 dni) 'okres leżakowania' (dojrzewania mieszanki) - nie przysporzy mocy/intensywności płynu (a często bywa wręcz odwrotnie), ma za to duży wpływ na 'wygładzenie'/zbalansowanie smaku - zwłaszcza w mieszankach wieloskładnikowych.

Posiadając odpowiedni zapas bazy i aromatu - możesz zastosować 'fachową' metodę poszukiwania własnego stężenia, poprzez rozrobienie kilku próbek (np. 5ml) z dawkowaniem aromatu w serii kilku kropel mniej i więcej od ilości, którą oszacowałeś podczas wstępnej próby 'dripowej'.
Buteleczka 'pilotażowa' pod ręką - do codziennego chmurzenia/sprawdzania zachowania mieszanki wraz z upływem czasu, a reszta 'jajeczek' na dni 10 do 'gniazdka', którym łatwo wstrząsnąć/zamieszać płyny co jakiś czas.

Witam.
Powyższy cytat to najlepsza odpowiedz na Twoje pytanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1042885
HamsterJack pisze:Witam

Czy możecie mi podpowiedzieć jak dozujecie RY-4 Tino D'Milano by Inawera?

Dzięki i pozdrawiam
HJ


http://www.inaweraflavours.com/en/tino- ... 10-ml.html

-- [scalono] 05 kwi 2014, 20:23 --

palmal pisze:Dorzucę pytanie. Co będzie bardziej orzechowe aromat desert ship czy jak do s'camela dodam orzecha włoskiego ? Zależy mi na tym włoskim jaki się spotyka w firmowych desert shipach:)


Oprócz tego tobacco symphony możesz spróbować 3 five.Różnica miedzy nimi jest taka,że 3 five jest delikatnie słodkawy i jest to raczej mieszanka orzecha włoskiego z laskowym.Tak ja przynajmniej odbieram ten smak.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1043389
Nowicjusze M.A. pisze:
HamsterJack pisze:Witam

Czy możecie mi podpowiedzieć jak dozujecie RY-4 Tino D'Milano by Inawera?

Dzięki i pozdrawiam
HJ


http://www.inaweraflavours.com/en/tino- ... 10-ml.html

...
--ciach zrobiony przeze mnie (HJ)--


OK. Dzięki. Na forum Inawery ktoś robił w proporcjach 1 kropla/1 ml i 2 gtt/ml (bez komentarza). Gdzieś jeszcze znalazłem info, że 4 kropelki na 5 ml. Gdzie indziej proporcje 7 kropelek na 12 ml bazy. Ze względu na dość duży "rozrzut" zdecydowałem się na poproszenie o Wasze doświadczenia organoleptyczne z tym aromatem.
Dzięki i pozdrawiam
HJ
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1043390
Osobiście zawsze zaczynam od stężenia zalecanego przez producenta.Jak wydaje się zbyt mało to wtedy dodaję po kropelce lub 2.
W sumie każdy musi sam dojść do swoich proporcji.Mnie zazwyczaj wystarcza tyle ile proponuje producent.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1043416
Nowicjusze M.A. pisze:Osobiście zawsze zaczynam od stężenia zalecanego przez producenta.Jak wydaje się zbyt mało to wtedy dodaję po kropelce lub 2.
W sumie każdy musi sam dojść do swoich proporcji.Mnie zazwyczaj wystarcza tyle ile proponuje producent.


Dzięki jeszcze raz. Też tak robię. Metodą prób i błędów z dużą dozą cierpliwości ;)

Ale z aro od Tino D'Milano miałem już przygody w dozowaniu - dałem tyle, ile zalecał producent i smak często bywał zerowy.

Pozdrawiam
HJ
Awatar użytkownika
By Fabian74
#1047180
HamsterJack pisze:
Nowicjusze M.A. pisze:Osobiście zawsze zaczynam od stężenia zalecanego przez producenta.Jak wydaje się zbyt mało to wtedy dodaję po kropelce lub 2.
W sumie każdy musi sam dojść do swoich proporcji.Mnie zazwyczaj wystarcza tyle ile proponuje producent.


Dzięki jeszcze raz. Też tak robię. Metodą prób i błędów z dużą dozą cierpliwości ;)

Ale z aro od Tino D'Milano miałem już przygody w dozowaniu - dałem tyle, ile zalecał producent i smak często bywał zerowy.

Pozdrawiam
HJ


To wszystko kwestia indywidualna.Jednem czuje aromat,drugiemu za mało.
Kiedyś zrobiłem lq z Am4ra.Dałem 8kr/10ml.Dla mnie wyszedł zbyt intensywny,wręcz nie do użytku więc dałem lq kumplowi.Ten stwierdził,że smaczek dobry ale za mało go czuje.
By BerQ
#1054112
Jabłko z wera garden jest to ogólnie najlepszy aromat i liquid jaki paliem.
Banan jak sie da za mało albo w sam raz to gunowy banan przebijający orbitkiem różowym. No tak sobie
Little Space drops - dalej nie wiem czy mi smakuje czy nie. Po prostu zawsze mam odczucie jakbym był w lesie, oskubał drzewo z kory i zaczął je wp... jeść :D
Awatar użytkownika
By azbee
#1055738
TRNCzarny pisze:Panowie czy gruszka ma podobny aromat do tego z liquidów RM1 ?


Nie wiem jak smakuje gruszka z RM1, ale inawerowa jest bardzo smaczna. Bardzo naturalna. Dawkowanie ok. 5%
Awatar użytkownika
By maciejka
#1057318
1. Cola z serii tino d'milano
2. 15 kropli na 10ml bazy
3. Intensywny, jednak nie razi
4. Jak cola
5. zapach lizaka
6. Lizak chupa chups o smaku coli
7. Zapach chmury podobny do zapachu waty cukrowej
8. Dobry aromat do wapowania na codzień. Aromat jest mocno inwazyjny przy stężeniu 2kropli na 1 ml bazy, plastikowy baniaczek od kajtka nie wytrzymał presji i pękł.
Aromacik godny polecenia
By PaweL_
#1059839
1. Orzech włoski
2. 20
3. Intensywny
4. Mocna chemia
5. Naturalny
6. Za słodkie drożdżówki :D
7. Mdły
8. Nie radzę próbować,szkoda bazy.

1. Grapefruit
2. 16
3. Intensywny
4. Naturalny
5. Naturalny
6.Grapefruit świeży :)
7. Przyjemny zapach owocu
8. Nie radzę dawać za dużo aromatu,ponieważ jest zbyt intensywny
Awatar użytkownika
By sputnik
#1060323
Witam *BYE*
Robiłem zakupy na edymie, lecz niestety nie było mojej ulubionej malinki, więc wziąłem ten koncentrat https://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/INA ... alina.html
Zwykłego aromatu dawałem 5%, a nie wiem jak mają się te koncentraty do zwykłych *MUR*
Mieszał już ktoś z tym specyfikiem? Bo nie wiem od jakiego stężenia zacząć.
Pozdrawiam,,
Awatar użytkownika
By azbee
#1060331
sputnik pisze:Witam *BYE*
Robiłem zakupy na edymie, lecz niestety nie było mojej ulubionej malinki, więc wziąłem ten koncentrat https://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/INA ... alina.html
Zwykłego aromatu dawałem 5%, a nie wiem jak mają się te koncentraty do zwykłych *MUR*
Mieszał już ktoś z tym specyfikiem? Bo nie wiem od jakiego stężenia zacząć.
Pozdrawiam,,


Jeśli chodzi o ten aromat to ja stosuje stężenie od 3-5%. Przyjemna malinka, jak się uważa żeby nie przesadzić z dawkowaniem.
By stary_dziad1411
#1060408
Ma ktoś jakiś przepis na truskawkę bądz arbuza z miętą?.Mam aromaty truskawka,arbuz,cool mint,eukaliptus z miętą i mix miętowy.
Awatar użytkownika
By Bryła
#1061155
Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :)) mam w tej chwili takowe aromaty i generalnie już każdy przepis znam na pamięć :))
Virginia Aromatic
Desert Voyager
7 Volwes
Tab. for Camel
Camel`s
Maxx Blend Honey
Orzech Laskowy
Wanilia
American Type
Cuban Tobbaco
Turkish Tobbaco
Standard Red bull
Banana
Lemon Mix
Mango
Pinacolada
Karmel Extra
Zielone Jabłko
Orange
Sex on the beach
Cool mint
Eukaliptus z miętą
Morning Rain
Pitaja Smoczy Owoc
Skondensowane mleczko
Marihuaeninium
RY4
3 Fives
Gold Dukat
Little Space Drop
Donald Bubble Gum
Green Tea
Rafaello
Cukierki Winogronowe Grape Jolly
Kwiat Hibiskusu
Ananas
Arbuz
Czereśnia
Śliwka
Biały Grapefruit
Szampan
Kaktus
Malina
Borowka Muricańska
Gruszka
Morela
Dzika Róża
Mięta pieprzowa
Wiśnie w likierze
Tiramisu
Kwiat Wiśni
Rodzynkowy
Cukierki Jagodowe
Żelki Harribo
Mnt. Dew
Marakuja
Jamaica Rum
Lukrecja
Pomarańcza
Truskawka
Winogrona Świeże
Coca Cola
Czarna Porzeczka
Hazelnut
Cynamonowe Cukierki
Absynt
Pigwa
Poziomka
Liczi
Tutti-Frutti
Sok Winogronowy
Podwójna Czekolada
Chleb Bananowo Orzechowy
Herbata Earl Grey
Mandarynki
Oriental


wysłane z budki telefonicznej
Awatar użytkownika
By Fabian74
#1061342
Bryła pisze:Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :)) mam w tej chwili takowe aromaty i generalnie już każdy przepis znam na pamięć :))
Virginia Aromatic
Desert Voyager
7 Volwes
Tab. for Camel
Camel`s
Maxx Blend Honey
Orzech Laskowy
Wanilia
American Type
Cuban Tobbaco
Turkish Tobbaco
Standard Red bull
Banana
Lemon Mix
Mango
Pinacolada
Karmel Extra
Zielone Jabłko
Orange
Sex on the beach
Cool mint
Eukaliptus z miętą
Morning Rain
Pitaja Smoczy Owoc
Skondensowane mleczko
Marihuaeninium
RY4
3 Fives
Gold Dukat
Little Space Drop
Donald Bubble Gum
Green Tea
Rafaello
Cukierki Winogronowe Grape Jolly
Kwiat Hibiskusu
Ananas
Arbuz
Czereśnia
Śliwka
Biały Grapefruit
Szampan
Kaktus
Malina
Borowka Muricańska
Gruszka
Morela
Dzika Róża
Mięta pieprzowa
Wiśnie w likierze
Tiramisu
Kwiat Wiśni
Rodzynkowy
Cukierki Jagodowe
Żelki Harribo
Mnt. Dew
Marakuja
Jamaica Rum
Lukrecja
Pomarańcza
Truskawka
Winogrona Świeże
Coca Cola
Czarna Porzeczka
Hazelnut
Cynamonowe Cukierki
Absynt
Pigwa
Poziomka
Liczi
Tutti-Frutti
Sok Winogronowy
Podwójna Czekolada
Chleb Bananowo Orzechowy
Herbata Earl Grey
Mandarynki
Oriental


wysłane z budki telefonicznej


Jak dla mnie (a na co dzień posługuję się zmysłem smaku z racji wykonywanej profesji) smaki :
Arbuz Inawera- nie wiem,ale mieszałem dla siebie i dla znajomych,nikomu nie smakował.
Skondensowane mleczko TPA- mieszałem w różnych proporcjach ale nie czuję tam właściwego smaku charakterystycznego dla kondensatu mleka.
Napisz jakie dajesz stężenie,spróbuję.
Awatar użytkownika
By Bryła
#1061346
Fabian74 pisze:
Bryła pisze:Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :)) mam w tej chwili takowe aromaty i generalnie już każdy przepis znam na pamięć :))
Virginia Aromatic
Desert Voyager
7 Volwes
Tab. for Camel
Camel`s
Maxx Blend Honey
Orzech Laskowy
Wanilia
American Type
Cuban Tobbaco
Turkish Tobbaco
Standard Red bull
Banana
Lemon Mix
Mango
Pinacolada
Karmel Extra
Zielone Jabłko
Orange
Sex on the beach
Cool mint
Eukaliptus z miętą
Morning Rain
Pitaja Smoczy Owoc
Skondensowane mleczko
Marihuaeninium
RY4
3 Fives
Gold Dukat
Little Space Drop
Donald Bubble Gum
Green Tea
Rafaello
Cukierki Winogronowe Grape Jolly
Kwiat Hibiskusu
Ananas
Arbuz
Czereśnia
Śliwka
Biały Grapefruit
Szampan
Kaktus
Malina
Borowka Muricańska
Gruszka
Morela
Dzika Róża
Mięta pieprzowa
Wiśnie w likierze
Tiramisu
Kwiat Wiśni
Rodzynkowy
Cukierki Jagodowe
Żelki Harribo
Mnt. Dew
Marakuja
Jamaica Rum
Lukrecja
Pomarańcza
Truskawka
Winogrona Świeże
Coca Cola
Czarna Porzeczka
Hazelnut
Cynamonowe Cukierki
Absynt
Pigwa
Poziomka
Liczi
Tutti-Frutti
Sok Winogronowy
Podwójna Czekolada
Chleb Bananowo Orzechowy
Herbata Earl Grey
Mandarynki
Oriental


wysłane z budki telefonicznej


Jak dla mnie (a na co dzień posługuję się zmysłem smaku z racji wykonywanej profesji) smaki :
Arbuz Inawera- nie wiem,ale mieszałem dla siebie i dla znajomych,nikomu nie smakował.
Skondensowane mleczko TPA- mieszałem w różnych proporcjach ale nie czuję tam właściwego smaku charakterystycznego dla kondensatu mleka.
Napisz jakie dajesz stężenie,spróbuję.

Arbuz inawery jak dla mnie jest super.
Daję 16 kropli, 3 krople kwasu jabłkowego 20%, 3 krople etylomaltolu oraz 1 krople roztworu 10g kryształkó mentolu rozrobionego w 15ml spirytusu. Wszystko na mieszance 50/50.
Mleczko skondensowane jest akurat ciężkim tematem. Kilkakrotnie walczyłem z tym aromatem i używam go w domieszkach z wanilią i tytoniowymi gdyż solo jest dla mnie dziwny.
Awatar użytkownika
By Fabian74
#1061365
Bryła pisze:
Fabian74 pisze:
Bryła pisze:Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :)) mam w tej chwili takowe aromaty i generalnie już każdy przepis znam na pamięć :))
Virginia Aromatic
Desert Voyager
7 Volwes
Tab. for Camel
Camel`s
Maxx Blend Honey
Orzech Laskowy
Wanilia
American Type
Cuban Tobbaco
Turkish Tobbaco
Standard Red bull
Banana
Lemon Mix
Mango
Pinacolada
Karmel Extra
Zielone Jabłko
Orange
Sex on the beach
Cool mint
Eukaliptus z miętą
Morning Rain
Pitaja Smoczy Owoc
Skondensowane mleczko
Marihuaeninium
RY4
3 Fives
Gold Dukat
Little Space Drop
Donald Bubble Gum
Green Tea
Rafaello
Cukierki Winogronowe Grape Jolly
Kwiat Hibiskusu
Ananas
Arbuz
Czereśnia
Śliwka
Biały Grapefruit
Szampan
Kaktus
Malina
Borowka Muricańska
Gruszka
Morela
Dzika Róża
Mięta pieprzowa
Wiśnie w likierze
Tiramisu
Kwiat Wiśni
Rodzynkowy
Cukierki Jagodowe
Żelki Harribo
Mnt. Dew
Marakuja
Jamaica Rum
Lukrecja
Pomarańcza
Truskawka
Winogrona Świeże
Coca Cola
Czarna Porzeczka
Hazelnut
Cynamonowe Cukierki
Absynt
Pigwa
Poziomka
Liczi
Tutti-Frutti
Sok Winogronowy
Podwójna Czekolada
Chleb Bananowo Orzechowy
Herbata Earl Grey
Mandarynki
Oriental


wysłane z budki telefonicznej


Jak dla mnie (a na co dzień posługuję się zmysłem smaku z racji wykonywanej profesji) smaki :
Arbuz Inawera- nie wiem,ale mieszałem dla siebie i dla znajomych,nikomu nie smakował.
Skondensowane mleczko TPA- mieszałem w różnych proporcjach ale nie czuję tam właściwego smaku charakterystycznego dla kondensatu mleka.
Napisz jakie dajesz stężenie,spróbuję.

Arbuz inawery jak dla mnie jest super.
Daję 16 kropli, 3 krople kwasu jabłkowego 20%, 3 krople etylomaltolu oraz 1 krople roztworu 10g kryształkó mentolu rozrobionego w 15ml spirytusu. Wszystko na mieszance 50/50.
Mleczko skondensowane jest akurat ciężkim tematem. Kilkakrotnie walczyłem z tym aromatem i używam go w domieszkach z wanilią i tytoniowymi gdyż solo jest dla mnie dziwny.


Spróbuję arbuza zrobić wg Twojego przepisu.Ja dawałem 10 kropli ale mi i znajomym nie pasował.Dzięki.
Awatar użytkownika
By Bryła
#1061368
Fabian74 pisze:
Fabian74 pisze:
Bryła pisze:Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :

Jak dla mnie (a na co dzień posługuję się zmysłem smaku z racji wykonywanej profesji) smaki :
Arbuz Inawera- nie wiem,ale mieszałem dla siebie i dla znajomych,nikomu nie smakował.
Skondensowane mleczko TPA- mieszałem w różnych proporcjach ale nie czuję tam właściwego smaku charakterystycznego dla kondensatu mleka.
Napisz jakie dajesz stężenie,spróbuję.

Arbuz inawery jak dla mnie jest super.
Daję 16 kropli, 3 krople kwasu jabłkowego 20%, 3 krople etylomaltolu oraz 1 krople roztworu 10g kryształkó mentolu rozrobionego w 15ml spirytusu. Wszystko na mieszance 50/50.
Mleczko skondensowane jest akurat ciężkim tematem. Kilkakrotnie walczyłem z tym aromatem i używam go w domieszkach z wanilią i tytoniowymi gdyż solo jest dla mnie dziwny.


Spróbuję arbuza zrobić wg Twojego przepisu.Ja dawałem 10 kropli ale mi i znajomym nie pasował.Dzięki.[/quote]

Moim zdaniem 10 kropli to za słabe stężenie. Trzeba je troszkę podrasować i uwypuklić kwasem
Awatar użytkownika
By bullet
#1075421
Bryła pisze:Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :)) mam w tej chwili takowe aromaty i generalnie już każdy przepis znam na pamięć :))

Hej potrzebuje jakiś dobrych przepisow na :
Sex on the bicz, gruszka ,biały grapefruit i mieta z eukaliptusem .


Obrazek
Oraz pytanie buteleczka po prawej to biały grapefruit , 20 kropel na 10ml bazy vpg. Tak ma wyglądać czy za dużo dalem ? Nic tłustego nie pływa prócz tego ze jest metne . Pozdrawiam *CZAJNICZEK*
By Bolt65
#1075478
A ja każdą owocówkę robię na bazie VPG+4 krople mentholu na 10ml i do tego dodaje zazwyczaj 8 kropli owocku np jabłuszka czy tam limonka. Smak wychodzi rewelacyjny a mentholu nie czuć. Same owocki jakoś mi kiedyś nie podeszły(Za dużo aromatu dałem i się zraziłem) i już nie robię żadnej mieszanki bez mentholu. W mojej opinii Menthol wyciąga z tych owoców coś więcej :). Ale mam pytanie...na jakieś mieszanki z czekoladą mleczną bo sama jest obrzydliwa...a nie mam pomysłu co z nią zrobić. Oraz Cool mint jakieś ciekawe mieszanki dam rade zrobić? Bo sam jakoś mi nie podchodzi taki zbyt cięzki. Ostatnie już pytanie jaka jest różnica miezy cytryną a limonką? Bo limonka jest super dlatego myślę jeszcze nad dokupieniem cytryny. Tylko pytanie czy cytryna jest kwaśna czy bardziej ma smak skórki?
PS. Bryła jakie aromaty polecasz? Raczej nie przepadam za słodkimi smakami lubię świeże, kwaśne z nutami goryczy etc. Chociaż czasem słodziaki typu Brzoskwinia+poziomka mi wchodzą idealnie :D Planuje za niedługo zakupy więc będe miał okazje dokupić kilka aromatów :)
Aromaty jakie posiadam:
-Menthol
-Kawa
-Mięta(nie używam do niczego)
-Czekolada
-Poziomka
-Limonka
-Brzoskwinia
-Dwa jabłka
-Pomarańcza
-Malina
-Cool mint
Awatar użytkownika
By Bryła
#1075545
Bolt65 pisze:A ja każdą owocówkę robię na bazie VPG+4 krople mentholu na 10ml i do tego dodaje zazwyczaj 8 kropli owocku np jabłuszka czy tam limonka. Smak wychodzi rewelacyjny a mentholu nie czuć. Same owocki jakoś mi kiedyś nie podeszły(Za dużo aromatu dałem i się zraziłem) i już nie robię żadnej mieszanki bez mentholu. W mojej opinii Menthol wyciąga z tych owoców coś więcej :). Ale mam pytanie...na jakieś mieszanki z czekoladą mleczną bo sama jest obrzydliwa...a nie mam pomysłu co z nią zrobić. Oraz Cool mint jakieś ciekawe mieszanki dam rade zrobić? Bo sam jakoś mi nie podchodzi taki zbyt cięzki. Ostatnie już pytanie jaka jest różnica miezy cytryną a limonką? Bo limonka jest super dlatego myślę jeszcze nad dokupieniem cytryny. Tylko pytanie czy cytryna jest kwaśna czy bardziej ma smak skórki?
PS. Bryła jakie aromaty polecasz? Raczej nie przepadam za słodkimi smakami lubię świeże, kwaśne z nutami goryczy etc. Chociaż czasem słodziaki typu Brzoskwinia+poziomka mi wchodzą idealnie :D Planuje za niedługo zakupy więc będe miał okazje dokupić kilka aromatów :)
Aromaty jakie posiadam:
-Menthol
-Kawa
-Mięta(nie używam do niczego)
-Czekolada
-Poziomka
-Limonka
-Brzoskwinia
-Dwa jabłka
-Pomarańcza
-Malina
-Cool mint

co do mieszania owocówek z mietą to fakt :D tez tak lubię
co do coolmint to jest taka magia w tym aromacie, że jakąkolwiek owocówkę z nim zmieszasz to i tak wyjdzie smacznie.
co do czekolady to używam do ''uszlachetniania'' liquidów tytoniowych; jedyną czekoladą która smakuje mi solo to ta podwójna z TPF
jeśli lubisz coś świeżego i nie męczącego to spróbuj Czarna Porzeczka, Kaktus, Czereśnia...
więcej swieżych i lekkich aromatów podchodzi mi raczej z TPA ale to jest temat o Inawerze więc nie będę mieszał
więcej z owocówek wyciągniesz dodając kwas jabłkowy 20% rozrobiony w glikolu(3 krople styka)
mozna tez całość zasłodzić przy uzyciu EM :) efekt również jest spoko
moja luba np nie wapuje nic co nie jest do przesady słodkie (leje jej po 6-7kropli EM na 10ml co dla mnie jest juz paskudnie słodkie ale jej smakuje - baby)

-- [scalono] 10 maja 2014, 15:13 --

bullet pisze:
Bryła pisze:Gdyby ktoś miał pytania co do któregoś aromatu to służę pomocą :)) mam w tej chwili takowe aromaty i generalnie już każdy przepis znam na pamięć :))

Hej potrzebuje jakiś dobrych przepisow na :
Sex on the bicz, gruszka ,biały grapefruit i mieta z eukaliptusem .


Obrazek
Oraz pytanie buteleczka po prawej to biały grapefruit , 20 kropel na 10ml bazy vpg. Tak ma wyglądać czy za dużo dalem ? Nic tłustego nie pływa prócz tego ze jest metne . Pozdrawiam *CZAJNICZEK*


saxów daj 14kropli + dorzuć 2 krople tego eukaliptusa z miętą, będzie lekki i nie przydupiasty
gruszke leje po 17kropli + kwas i EM +kropla mentolu
biały grapefruit MAX 8 kropel ... to baaardzo stężony aromat :D
mięta z eukaliptusem to mój ulubiony zaraz po czystym mentolu dodatek do liquidów owocowych... solo jak dla mnie ryje gardło i smierdzi koalą ale moze to dla tego ze czystych miętowych raczej nie palę
Awatar użytkownika
By bullet
#1075579
Bryła pisze:
saxów daj 14kropli + dorzuć 2 krople tego eukaliptusa z miętą, będzie lekki i nie przydupiasty
gruszke leje po 17kropli + kwas i EM +kropla mentolu
biały grapefruit MAX 8 kropel ... to baaardzo stężony aromat :D
mięta z eukaliptusem to mój ulubiony zaraz po czystym mentolu dodatek do liquidów owocowych... solo jak dla mnie ryje gardło i smierdzi koalą ale moze to dla tego ze czystych miętowych raczej nie palę


Samego eukaliptusa uwielbiam 18 kropel 10ml uwielbiam takie orzezwienie (czarne halsy nie koala :mrgreen: ).

Czyli do tego grejpfruta dolać bazy ? Zrozumiałem ze 20 kropel to trochę dużo za dużo ? :roll:
By Bolt65
#1075582
Kaktus mnie kusi od dawna ale jak on smakuje? Czereśni zdecydowanie nie dla mnie :D Do tego planuje zamówić smocze owoce, wanilie i może jakiś tytoniowy ale nie mam pojęcia jaki ponieważ nigdy nie miałem styczności z tytoniówkami.
7 kropel EM...czy przypadkiem przy takiej ilości to nie ma się wrażenia że wapuje się zwykły cukier z dodatkiem nuty owoców? :D
Awatar użytkownika
By Bryła
#1075584
bullet pisze:
Bryła pisze:
saxów daj 14kropli + dorzuć 2 krople tego eukaliptusa z miętą, będzie lekki i nie przydupiasty
gruszke leje po 17kropli + kwas i EM +kropla mentolu
biały grapefruit MAX 8 kropel ... to baaardzo stężony aromat :D
mięta z eukaliptusem to mój ulubiony zaraz po czystym mentolu dodatek do liquidów owocowych... solo jak dla mnie ryje gardło i smierdzi koalą ale moze to dla tego ze czystych miętowych raczej nie palę


Samego eukaliptusa uwielbiam 18 kropel 10ml uwielbiam takie orzezwienie (czarne halsy nie koala :mrgreen: ).

Czyli do tego grejpfruta dolać bazy ? Zrozumiałem ze 20 kropel to trochę dużo za dużo ? :roll:


dla mnie max stężenie tego aromatu do 8-9kropel...

-- [scalono] 10 maja 2014, 16:05 --

Bolt65 pisze:Kaktus mnie kusi od dawna ale jak on smakuje? Czereśni zdecydowanie nie dla mnie :D Do tego planuje zamówić smocze owoce, wanilie i może jakiś tytoniowy ale nie mam pojęcia jaki ponieważ nigdy nie miałem styczności z tytoniówkami.
7 kropel EM...czy przypadkiem przy takiej ilości to nie ma się wrażenia że wapuje się zwykły cukier z dodatkiem nuty owoców? :D

7kropel EM daje dokladnie taki efekt... nie wiem jak jej to smakuje ale inaczej ona palic nie potrafi, mniejsza z tym.
kaktus smakuje jak ... kaktus
coś pomiędzy sokiem kaktusowym z tymbarka a sokiem kaktusowym ... tez z tymbarka
trzeba spróbować bo jest naprawdę spoko :)
Awatar użytkownika
By kissu
#1088500
1. Limetka
2. 12
3. Dobra
4. Naturalny
5. Naturalny
6. Zbyszko 3 cytryny
7. nie wiem
8. Super aromat do codziennego wapowania, nadaję się do mieszania z miętą. Polecam

---------

1. Mango
2. 20
3. Dobra
4. Naturalny
5. Naturalny
6. -
7. nie wiem
8. Słodki, troche przypomina brzoskwinie. Nudzi się po kilku buchach.

----------

1. Czereśnia
2. 22
3. Dobra
4. Chemiczny, ale nie nieprzyjemny
5. Chemiczny, ale nie nieprzyjemny
6. Tymbark Wiśniowy / Gumy wiśniowe
7. Słodki, przyjemny,
8. Słodki, nie nudzi. Polecam.

-----------

1. Czarna porzeczka
2. 20
3. Dobra
4. Na początku lekko chemiczny, a potem radioaktywny
5. Radioaktywny
6. fioletowe gumy airwaves
7. czarnobyl
8. Liquidowi chyba nie należy dawać się przegryźć bo otrzymamy radioaktywną mieszankę

-------------

1. Ananas
2. 20
3. Dobra
4. Nie ma chyba bardziej naturalnego liqudiu
5. Ananasowy
6. Prawdziwy ananas
7. Nie wiem
8. Do złudzenia przypomina ananasa :) Można długo palić

--------------
1. Frost
2. 6
3. Dobra
4. --
5. --
6. zielone gumy orbit SPEARMINT
7. j/w
8. Dobry liquid, smakuje tak samo jak zielone gumy orbit. Lekko odświeżający ale nei za mocno

--------------
1. Apple Wera Garden
2. 6
3. Dobra
4. Naturalny
5. Naturalny
6.
7. Jablkowy
8. Liquid mi osobiście nie smakuje, ale myślę że bardzo dobrze odwzorowuje jabłko.
-----------------
1. Cytryna
2. 20
3. Dobra
4. Chemiczny
5. Chemiczny
6. Jakieś cytrynowe środki czyszczące
7. Jak po myciu naczyń
8. Słodki dobry, zapach i smak płynu do naczyń nie odstrasza.
------------------
1. Biały Grejpfrut
2. 20
3. Dobra
4. Nautralny
5. Nautralny
6. Sok grepfrutowy, bez gorzkiego posmaku
7. Cytrusowo
8. Bardzo dobry liquid, można go palić i palić. Zostawia przyjemny cytrusowy zapach. Polecam
------------------------
By Ybami
#1096747
Podajcie proszę jakąś dobrą miętówkę (cukierky icy? :) ) i jakąś owocówkę nadającą się do łączenia z miętą (jabłko będzie pasowało?)
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1096761
Dobra mięta (według mnie) Natural Mint i Apple (oba z serii Wera Garden).Solo i w połączeniu super :)
Tylko ta mięta to nie Ice,a bardziej taka pieprzowa :(
By aily
#1101118
Menthol Tobacco - bardzo dobry menthol z lekkim posmakiem tytoniu. Mieszałem na bazie PG70/30VG. Dawkowanie dość duże bo 25kr na 10ml, przy mniejszej ilości smak jak dla mnie zbyt mało intensywny.
Poziomka - idealne odwzorowanie tego owocu. Smak słodki, naturalny, nie nużący. Lepiej smakuje na bazie 50/50. Dawkowanie 15-18kr na 10ml. Przy 20+ kroplach smak po 2 dniach staje się gorzki.
Wanilia - jak dla mnie nie pasuje to ani samo w sobie ani w mixach. Próbowałem z kawą, tytoniami, czekoladą. Sztuczny, chemiczny zapach i smak jak z zapachów do ciasta. Może jeszcze nie doszedłem jak użyć tego aromatu
Tab Camel - kolejny ciężki temat. Sam w sobie smakuje jak nadzienie z rogalików adwokatowych. Powoduje u mnie zgagę. Jednak w mixie z tytoniówkami czysto popielniczkowymi dodaje ciekawą słodką nute.
Awatar użytkownika
By michaltrabskicom
#1106011
O masz, ale pierdzielnik zrobiliście :(

1. Limetka
2. 15
3. Dobra
4. Co dziwne naturalny
5. Co dziwne naturalny
6. Jak landrynki limonkowe
7. wata cukrowa
8. Ciekawy od czasu do czasu ale w mixie z earl grey od Atmosa - pycha.
By nosferatku
#1110184
1. ananas
2. Ilość kropli na 9-10ml bazy. siedemnaście, (UWAGA - przy dodaniu innych aromatów)
3. Intensywność smaku przy powyższym stężeniu
dobrze wyczuwalny, nie "przeperfumowany"[/I
]
4. rodzaj smaku (naturalny, chemiczny)
[I]The real thing!!! Bardzo zbliżony do owocu.

5. rodzaj zapachu samego aromatu
jak wyżej
6. pierwsze skojarzenie ze smakiem (porównanie smaku z czymś co kiedyś spożywaliście)
Ananas
7. Zapach w pomieszczeniu (brak, wyczuwalny, intensywny)
słabo wyczuwalny/wyczuwalny przez chwilę.
8. Uwagi
nie toleruję ananasa solo, więc nie pokuszę się o test bez dodatków.


Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lukmarq
#1112034
scandal pisze:Mam małe pytanie - czy ktoś z Was próbował aromatu inawery - szisza cherry? Czym różni się od zwykłej cherry z tej firmy?


Aromaty shisha -są to aromaty termostabilne. A czym się rożni ten aromat? Głównie smakiem. Tak po prostu to też wiśnia tylko inaczej smakuje. Według mnie "Kandyzowana wiśnia z dodatkiem pestkowego posmaku"
Awatar użytkownika
By Wąski
#1122200
1. Cappuccino
2. 20 kropli (ja dałem 0,4ml/10ml)
3. intensywność smaku średnia do mocnej
4. rewelacyjny naturalny smak, ale po bardzo długim leżakowaniu
5. rodzaj zapachu samego aromatu: kojarzy mi się z klejem roślinnym jaki używałem w dzieciństwie w szkole... ;)
6. kawa capucino
7. trudno mi ocenić zapach w pomieszczeniu
8. Po zmieszaniu (50/50 6mg/ml +1% C2H5OH) i tygodniowym leżakowaniu fatalny, po kolejnym tygodniu masakra - nie da się tego wapować... Po miesiącu to samo i wylądowało na dnie szuflady. Po 3 miesiącach spróbowałem z ciekawości i... olśnienie - to jest rewelacja! Smak bardzo stonowany i wyśmienity. Polecam wszystkim kawoszom.

Obrazek
Awatar użytkownika
By Piwo85
#1139542
Przepraszam że nie w takiej formie powinno być opisane, ale jako ciekawostkę dodam, że jeśli połączymy smak Lodową mięte z winogronem to powstanie idealny smak gumy do żucia. Wszystkie inne aromaty o tym smaku się nie umywają do tego :D Jest to typowa różowa guma orbit którą można wapować dniami i się nie nudzi. Polecam!
Awatar użytkownika
By lukmarq
#1142324
Speedo1544 pisze:Testował ktoś aromat Pinacolada ?
Szukam ogólnie czegoś zbliżonego w smaku do liquidów Liqueen`a o tym smaku


W skrócie: mix ananasowo-kokosowy z delikatnym posmakiem rumu
Awatar użytkownika
By Baushoku
#1142329
Speedo1544 pisze:Testował ktoś aromat Pinacolada ?
Szukam ogólnie czegoś zbliżonego w smaku do liquidów Liqueen`a o tym smaku

kiedyś miałem/dostałem 10 ml od kolegi.


Smak, wyraźnego kokosa, z mleczkiem i nutą ananasa.
Mnie to smakowało.
Na wydechu '' wiorka'' kokosowa. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By azbee
#1143086
Speedo1544 pisze:No to teraz mam zagwozdkę
Brać cocopilade czy pinacolade :lol: na was zawsze można liczyć
azbee wszystko Twoja wina *BICZ*


Weź oba. Mnie osobiście bardziej smakuje cocopilada. Pina... szybciej się nudzi, trochę słodsza, ale również całkiem niezła.
Awatar użytkownika
By Assterix
#1143126
1. Limetka
2. 23
3. Bardzo intesywny
4. Chemiczny
5.wycisniete soki z limonki
6. Orezadki w proszku
7. intensywny
8. Uwaga! ! Zracy zjada plastik



Wysyłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By reo320
#1160759
Powiedzcie mi jakim cudem wychodzą wam dobre liquidy na aromatach inawery ?
Na 10ml bazy VPG 12 dałem

#1:
12kr dark chocolate
4kr cool mint
3kr etylomaltol
po 5 dniach leżakowania czekolady nic nie czuć, mięty również prawie nic nie czuć, jedynie czuć taki posmak chłodny.

#2:
12kr dwa jabłka
4kr cool mint
3kr etylomaltol
po 5 diach słodkawy smak ale tylko słodkawy jak by sam etylomaltol, jabłek nie czuć, chłodny posmak jak powyżej.

Obie mikstury w zapachu są znakomite jednak w najmniejszym calu nie równa się to ze smakiem.
W temacie o przepisach ludzie piszą, że po 4-5 dniach cud, miód, orzeszki itp... Powiedzcie mi czy to ze mną coś nie tak czy co ?
Wapuję na protanku na własnej robocie microcoil na wacie, gotowe liquidy z badziewi typu 'dr. jack' czy 'p1' itp. już wydają się lepsze niż moje mieszanki...
Awatar użytkownika
By pfate
#1160843
Ja używając Poziomki od Inawery, stosując 12 kropel na 10ml bazy otrzymuje smaczny płyn wyraźnie smakujacy poziomka. Może spróbuj bez etylmaltolu?

tapatalk@sgs3
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.