EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By berto
#1778507
Dziś moim oczom ukazał się taki niecodzienny widok. :kulam
I to tylko po 2 dniach wapczenia na nowej bazie.
Też macie takie problemy czy może zmieniacie nośnik po każdym baniaku?

Obrazek
Awatar użytkownika
By szoferek
#1778529
Ech. Ja mam tak po kilku godzinach wapczenia Tribecci. Jadę na 10 max 12 wat.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1778532
Zmieniam dopiero jak muszę, jak czuję że smak się skończył, a teraz czuję jedynie początki spalonego nagaru. Robienie grzałek traktuję jako przykry obowiązek, nie lubię tego. Mam K5 i Nebox, więc tyle dobrze że w nich się wymienia łatwo i szybko.
By ulthart
#1778554
Wkładasz bazę z grzalka do gorącej wody z detergentem . Zostawiasz do ostygnięcia następnie pod bieżącą wodą szczoteczką soft ściągasz nagar. Po wysuszeniu przepalasz grzałkę i ukladasz. Cieszysz się grzalka długi czas.

Używaj naturalnych . Pure i ludwig najgorsze g....o

Mentalnie mazniete mazakiem flow
Awatar użytkownika
By Timi
#1778559
@berto
To norma. Na niektórych LQ bywa jeszcze gorzej.
Ja mam o tyle łatwo, że wszystkie parowniki mam zaopatrzone w grzałki z SS. Żadne kąpiele nie są potrzebne. Wyciągam starą watkę. Tryb boxa zmieniam na Power. Przepalam. Czyszczę szczoteczkami. Jeszcze raz przepalam i zakładam nową watkę. Max 5 minut roboty, a grzałki wytrzymują kilka miesięcy. Rekordzistka siedzi sobie spokojnie w baniaczku już ponad rok i nie chce umierać ;-)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1778562
Nagar to akurat nie wina liquidu a użytych aromatów. Jeszcze jak @ Timi napiszesz że kilka miesięcy bez zmiany watki to to pod horror podepną. Niestety to nie horror a prawda. Trzeba robić notatki bo po roku wapowania zapomina się jak to jest zrobione. Jak już ten nagar jest to opisane dwie metody zdają egzamin, i lepszych nie ma.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1778566
A ja chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób kolega wapował od 2011 roku bez nagaru. :mrgreen:
By jq0o
#1778572
Nawet niezły "krater wulkanu" u góry grzałki się wypiętrzył :mrgreen:
Wiem, że niektórym aromatom trudno się oprzeć, ale by uniknąć takich sytuacji
trzeba zrezygnować z tych o najciemniejszej barwie,- ale Ty to wszystko wiesz, to taka ciekawostka rozumiem :wink:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1778574
Taki urok grzałek ze ściśnietymi zwojami, te wewnetrzne grzeją jak dzikie.
Zawsze w tego typu grzałkach robię mikroszczeline pomiędzy środkowymi zwojami i grzałka nagrzewa się równomiernie.
By berto
#1778575
No właśnie ten "krater" mnie tak zadziwił :mrgreen: i postanowiłem się tym podzielić. Nigdy nie widziałem tak paskudnego nagaru i w tak krótkim czasie. Ja usuwam nośnik, płuczę bazę pod ciepłą wodą bez żadnych detergentów po czym osuszam i szoruję delikatnie szczoteczkę (medium). Przepalam, zakładam muji i tak chodzi kilka miesięcy. Grzała ze zdjęcia ma dopiero jakieś 2 miesiące i pewnie jeszcze długo posłuży. :)
Nie wapczę raczej ciemnych liquidów ale za takich o dużej zawartości aromatów. Średnio 15~25% i to pewnie powoduje tak szybkie powstawanie nagaru.
Awatar użytkownika
By Timi
#1778581
PucH2 pisze: Jeszcze jak @ Timi napiszesz że kilka miesięcy bez zmiany watki to to pod horror podepną. Niestety to nie horror a prawda.

*BOJE SIE* Co Ty wypisujesz?
Tyle u mnie wytrzymują grzałki, czyli druty, spiralki, warpy, czy jak je tam sobie nazwiesz. Watki wymieniam co 2 do 4 dni, a wapuję na kilku zestawach.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1778627
A prawda jest taka, że te wasze Grzałki po kilku miesiącach nie oddają już smaku w połowie tak dobrze jak na początku :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1778649
Timi pisze:
PucH2 pisze: Jeszcze jak @ Timi napiszesz że kilka miesięcy bez zmiany watki to to pod horror podepną. Niestety to nie horror a prawda.

*BOJE SIE* Co Ty wypisujesz?
Tyle u mnie wytrzymują grzałki, czyli druty, spiralki, warpy, czy jak je tam sobie nazwiesz. Watki wymieniam co 2 do 4 dni, a wapuję na kilku zestawach.

Nie-wątpię, jednak wierz mi że przy super czystości lq jak i odczynników do ich produkcji, watka po miesiącu jest dalej jak w dniu założenia.
Master_PiT pisze: A prawda jest taka, że te wasze Grzałki po kilku miesiącach nie oddają już smaku w połowie tak dobrze jak na początku :mrgreen:

No cóż wiesz lepiej i niech tak zostanie. Na myśl mi od razu temat przyszedł o "mikroporach" :lol: . Może ktoś odkopie ku uciesze młodszych waperów.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1778655
pol pisze:@PucH2 Mówisz, masz
PucH2 pisze:Tak jak taśma z mikroporami daje.

grza-ka-pleciona-z-kanthal-t54130.html

Jeszcze wcześniej to było @Pol. Temat był też chyba o wypalaniu i nagarze.
By ulthart
#1778746
Na blogu Starego Chemika jest

Mentalnie mazniete mazakiem flow
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.