EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917110
Cześć

Wersja oprogramowania 1.03. Zainstalowana poprawnie. Kombinacja klawiszy Power + "+" i tu zaczynają się schody. Nie mogę ustawić preheatu na M1 (wszędzie w tutkach jest to właśnie tu robione), kazde kliknięcie powoduje zmianę numeru. Jedynie po kilku kliknięciach przeskakuje mi na M3 i dopiero tu mogę to zmienić, ale to chyba nie o to w tym wszystkim chodzi , by to tu zmieniało i ustawiało preheat. Wie ktoś o co chodzi i pomoże?
Awatar użytkownika
By pol
#1917112
Instructions on Firmware V1.03
Switching interfaces:
In power-on state:
1. Choose VW mode;
2. Keep holding “+” and fire buttons till the current interface flashes;
3. When it’s flashing, press “+”or “-” button to switch among different interfaces;
4. Press fire button once to confirm the interface you chose.

Note: the interfaces can only be changed and selected under VW mode in power-on
state. And when one interface is selected under VW mode, the interface of TC (Ni, Ti,
SS, M1, M2, M3) modes will change accordingly and automatically.

Preheat function:
In power-off state:
1. Keep holding “+” and fire buttons till the M1 mode appears;
2. Press the fire button 3 times to “Power”, and press “+”or “-” button to adjust the wattage of preheat;
3. Press the fire button again to “Time”, and press “+”or “-” button to adjust the second of preheat or to turn off the preheat function.

https://www.eleafworld.com/softwares-for-istick-pico/
http://www.eleafworld.com/wp-content/up ... -V1.03.zip
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917118
To od Twojego wpisu - Preheat function :

Robię wlaśnie tak. I tylko daje się ustawiać na opcji M3. Zastanawia mnie jedno, czy to:

Kod: Zaznacz całyAnd when one interface is selected under VW mode, the interface of TC (Ni, Ti,
SS, M1, M2, M3) modes will change accordingly and automatically


ma jakieś znaczenie z jakiego typu materiału mam obsadzoną grzałkę w atomizerze?

Na Pico 25 od pierwszego strzału ustawiłem, na Pico 75W nie daję rady.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917121
pol pisze:P.S.
Nie do końca rozumiem pytanie odnośnie rodzaju drutu w grzałce.


Chodzi mi o to, czy opcja M1,M2 itd...... ma przyporządkowany materiał z którego zrobiona jest grzałka.

Przykład:

Mam obsadzoną grzałkę Ni80 i nie ma możliwości przypisania i modyfikacji opcji M1 temu materiałowi, bo za Ni80 odpowiada powiedzmy M3. Dlatego nie zmienię preheat na M1. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć.
Inny soft mnie nie interesuje, albo stockowy, albo żaden.
Awatar użytkownika
By pol
#1917122
Do ustawień masz
TC-Ni - Nickel 200
TC-Ti - Titanium
TC-SS - Stainless Steel 316
M1,M2,M3 ustawiasz TCR

To jest opisane w manual.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917123
Muszę w takim razie problem rozwiązać jak to się mówi "od d***y strony". Jeśli na Pico25 zrobiłem preheat , to wkręcę do Pico 75W atomizer z Pico25 i obczaję, czy rodzaj materiału grzałki ma tu znaczenie. Ale to jutro, bo Pico 75W to wół roboczy i leży sobie teraz w pracy. Dam znać .
Awatar użytkownika
By PucH2
#1917125
Ni80 @wertjacek nie jest pod TCR. Do twoich potrzeb musisz zastosować odpowiedni drut. Minimum SS316l. Stare bebechy pikacza dają z tym drutem jeszcze radę ale potrafi się to od czasu do czasu rozjechać. Z drutami typowymi do TCR gra gitara. Dla mnie pikacze to woły robocze i pod jeden setup mam trzy ustawienia, a że jeden i ten sam setup mam w wszystkich parownikach to bardzo pomaga. Nie używam oryginalnego oprogramowania w żadnym z pikaczy. Piko rozwija dopiero skrzydła z oprogramowaniem ArctikFox. Tu mnogość ustawień indywidualnych jest tak intuicyjna i ogromna że tylko DNA może się z pikaczem równać. 8 slotów ustawień indywidualnych samo mówi za siebie wraz z zdefiniowaną nazwą setupu. Więc trzy jakieś M1-3 to dla mnie jakieś nieporozumienie.

Najnowsze oprogramowanie ściągniesz z tąd: https://nfeteam.org/forum/forums/arcticfox-releases/ , rom do pikacza
https://nfeteam.org/forum/forums/nfe-tools-releases/
Ostatnio zmieniony 15 cze 2020, 17:31 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1917127
O to moje :). Zasilanie z tym logo trzy lata temu po trzech latach intensywnej eksploatacji odeszło z zaświaty. W pikaczach też tak się da tyle że mniejszy tam wyświetlacz oled jest. Oprogramowanie ArctikFox jest całkowicie po polsku jak i w dowolnym innym języku który wybieramy z menu rozwijanego. Nie to co nakładka Pola na DNa :), i to w dodatku ciężka do zdobycia jak diabli.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917137
Dobra zaczynamy.

Ta wersja idzie na tapetę:

Obrazek

Tak ustawiłem profil dla preheat:

Obrazek

Czy to dobrze wybrane opcje i czy wystarczy by Preheat zaskoczył,Czy Pico automatycznie wybierze ten profil (jeśli nie, to co trzeba zrobić by korzystał z profilu). ̶c̶z̶y̶ ̶w̶i̶e̶c̶i̶e̶ ̶o̶ ̶p̶r̶o̶b̶l̶e̶m̶a̶c̶h̶ ̶p̶o̶w̶r̶o̶t̶u̶ ̶n̶a̶ ̶s̶t̶o̶c̶k̶o̶w̶e̶ ̶o̶p̶r̶o̶g̶r̶a̶m̶o̶w̶a̶n̶i̶e̶ ̶j̶a̶k̶b̶y̶m̶ ̶z̶r̶e̶z̶y̶g̶n̶o̶w̶a̶l̶ ̶z̶ ̶t̶e̶g̶o̶ ̶A̶r̶c̶t̶i̶c̶a̶.̶

Edit.
Obrazek

czy dobrze kombinuję. Wszystkie profile są włączone, gdybym je wszystkie wyłączył i zostawił tylko ten swój (WERT) Pico czytalo by tylko ten który chcę?

Edit2.

Jakby ktoś chciał wiedzieć to przejście z Arctica do stockowego romu jest jak najbardziej możliwe.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1917152
Na początek ładnie wybrałeś. Z czasem opanujesz więcej opcji jak i ustawień.
Aktywny masz zawsze tylko jeden profil. W tym wypadku P1 (widać po prawej stronie). Ptaszki do profili tylko po to by mod widział te profile które chcesz, ułatwia to przełączanie aktywnego profilu bez zbędnego klikania w pętli w samym modzie.
W ArctikFox masz kartę monitor urządzenia. Tam nie odłączając usb pięknie śledzisz parametry ustawione. Smakowe mogą zawieść ale fizycznych nie oszukasz. Korzystaj z tego a będzie mniej pytań :).
Trenuj!

Wątek będę śledził raz w tygodniu więc nie spodziewaj się częstszych odpowiedzi jakby takie padły.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917155
Dzięki panowie za porady, niestety nawet po wgraniu Arctica Preheat nie działa. Kiedyś pikacz wylądowal mi na betonie, calutki sie rozsypał, poobklejałem poxiliną

Obrazek

i choć działa to stawiam, że Preheat nie zaskakuje z powodu uszkodzonej elektroniki. Innego powodu nie znam.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1917170
Po co to było obklejać? Wystarczyły dwie nowe śrubki z metalowego 1,8 lub 2.0 i byłoby po bólu. Z tym podgrzaniem to poddałaś się jak gimbus bo to działa. Od razu widać że na usb nie wisiałeś by to sprawdzić. Szkoda, bo potem takie szpetne wątki pozostają na lata.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1917176
Edit. Poprawka wcześniejszego wpisu.

Nie do końca łapię o co chodzi z tym USB, możesz rozwinąć?
Obklejone bo to wól roboczy, przyznam że nawet nie chciało mi się szukać większych śrubek, dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia, ma trzymać sie kupy, reszta to detal. Inna sprawa sprzęt domowy, tu musi być wszystko tip top :)
Nie poddałem się, wierz mi że problemy tylko zachęcają mnie do dalszego drążenia,i cel osiągnięty. W pierwszej wersji wgrałem ustawki zmieniając nazwe profilu. Teraz to zostawiłem jak sugeruje oprogramowanie i jest OK. Czy miało to jakieś znaczenie? może tak, może nie.Ale po zmianie nazwy nie dziala, nie ruszając nazwy wgrałem to bezproblemowo od ręki i działa.Czyli na moj chlopski rozum cos w tym jest by nie zmieniać nazw.Arctic po wkręceniu baniaka wskazal PROFILE1 i po wcisnięciu POWER zobaczyłem ustawienia które ustawiłem. Pokazała się ikonka Preheat-a, odpalam i widzę że działa.

Dzięki panowie za pomoc.

Edit2.

@PucH2 Mam pytanie, może wiesz dlaczego to się tak robi, nie przeszkadza mi to, to raczej ciekawość. Kiedy odpalam Preheat pikacz startuje z 25W i po określonym przeze mnie czasie ustawia sie na sugerowane także przeze mnie 24,5W. I tu sedno pytania. Widzę że zawsze następuje skok o 0,1W Odpalam, preheat leci od 25W ale kończy na 25,1W i dopiero teraz zmienia na 24,5W (od razu widzę że to chodzi o Power Step z ustawek, screen wyżej w moim poście) Czy to ma tak zostać czy wgrać jeszcze raz ale Power Step wyzerować?
Awatar użytkownika
By pol
#1917207
wertjacek pisze:Nie do końca łapię o co chodzi z tym USB, możesz rozwinąć?



Od ~ 8 minuty.


Od 42 minuty USB NFE Tools i mod.

https://nfeteam.org/forum/threads/video-reviews.5/
***************
Edit:
ArcticFox & NFE Tools complete guide
Tools complete guide
4.1.1. Preheat
Preheat — increasing supplied power to atomizer for the first seconds. Used for faster heating of tricky coils.
Can be set as a time and preinstalled power or percentage of power. Also available is a more advanced setting: a graph of power versus time.
Preheat delay — used for intensive coil heating at the first puff. The next power increase will happens after the set time.
Enabled preheat is warned by the letter "P", if the indicator is flashing - this means that the delay of the preheat is currently activated.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.