EPF

Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
Niestety, pomimo że artykuł jest w zasadzie pozytywny dla e-fajek, może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Pan Autor raczej nie powinien podpisywać się tytułami, którymi się podpisuje. Nie figuruje ani w bazie nauki polskiej ani też w bazie lekarzy.
Awatar użytkownika
By Tomba
To mi się podoba:
"Amerykańska Food end Drug Administration" :lol:
Awatar użytkownika
By Kriss
Awatar użytkownika
By lesmie
To może bardzo zaszkodzić sprawie e-palenia:

Cyt.

"W ostatnim czasie na rynkach światowych pojawiły się jeszcze w nielegalnej sprzedaży kartridże do e-papierosów z wyizolowanymi i oczyszczonymi substancjami narkotycznymi zawieszonymi w glikolu propylenowym."
By PC_Maniac
StaryChemik pisze:Niestety, pomimo że artykuł jest w zasadzie pozytywny dla e-fajek, może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Pan Autor raczej nie powinien podpisywać się tytułami, którymi się podpisuje. Nie figuruje ani w bazie nauki polskiej ani też w bazie lekarzy.

Autor również nie powinien chyba podpisywać się gdziekolwiek jako lekarz nie figurując w Centralnym Rejestrze Lekarzy RP, prowadzonym jest przez Naczelną Izbę Lekarską oraz nie posiadając numeru nadawanego przez NFZ. Bo w obu tych instytucjach takowy pan nie figuruje.
To znaczy może kiedyś był lekarzem, ale obecnie nie jest.
http://rejestr.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd
By Radek Ch
Niom... Bo, żeby było jasne, prof. dr n. farmacji to nie tytuł lekarski, tylko naukowy - jak prof. dr hab Jurek Iksiński, dziekan wydziału budowy dróg i mostów...
Awatar użytkownika
By uziq
pytanie sie nie przewijało, ale był przykład małpek którym dawkowano glikol w wiekszych ilosciach - jedyne zmiany to przyrost masy ciała.

BIEGAM co drugi dzien, siłka 2-3 razy w tygodniu, kazdy dzien aktywnie, a brzuch nie chce się spalić. Nie jem dużo, więcej wapuję niż jem, a brzuch jaki był taki jest,

rok temu gdy zaczynalem przygode wazylem ok 90kg - dzisiaj waze 100kg i mimo aktywnosci nie moge zejsc z wagi
Awatar użytkownika
By Jerzyk
Musi być inna przyczyna wzrostu wagi u Ciebie. Ja zacząłem wapować 1.5 roku temu. Nie biegam, nie chodzę na siłownię, mam siedzący tryb pracy i nic się u mnie nie zmieniło. 1.5 roku temu ważyłem 103 kg, a teraz 100. Dodam, że jestem w kategorii wiekowej 40+ więc metabolizm nie działa już tak sprawnie jak u młodych osób.
Awatar użytkownika
By dzaman
moim zdaniem to nie poszczególne kraje powinny dążyc do tego by badac liquidy lecz my sami powinniśmy dążyc do tego by w końcu liquidy zanim wejda do sprzedaży powinny dostac certyfikat i zgode ministerstwa zdrowia ,to my sie nimi podtruwamy i nam powinno na tym bardziej zależec by za 10-20lat nie umrzec z powodu jakiś dziadowskich mikstur ktore mozemy palic tylko dlatego ze ktorys z producentów moze nam sprzedac wszystko bo i tak nie musi badac tego
Awatar użytkownika
By StaryChemik
dzaman pisze:moim zdaniem to nie poszczególne kraje powinny dążyc do tego by badac liquidy lecz my sami powinniśmy dążyc do tego by w końcu liquidy zanim wejda do sprzedaży powinny dostac certyfikat i zgode ministerstwa zdrowia

Zdefiniuj co to jest "certyfikat". To jest bardzo magiczne słowo, ale może warto je doprecyzować. Co taki certyfikat ma certyfikować?
Co do ministerstwa - no, jak oni się za to wezmą, to możemy zacząć się zbierać do podziemia. Ministerstwo zdrowia zajmuje się produktami medycznymi. Produkt medyczny przed wprowadzeniem na rynek musi podlegać badaniom. Takie badania trwają w najlepszym przypadku kilka lat. I kosztują. Kto za to będzie chciał zapłacić?
to my sie nimi podtruwamy i nam powinno na tym bardziej zależec by za 10-20lat nie umrzec z powodu jakiś dziadowskich mikstur ktore mozemy palic tylko dlatego ze ktorys z producentów moze nam sprzedac wszystko bo i tak nie musi badac tego

Mam proste pytanie - czy wiesz, jak wygląda procedura dopuszczenia towaru importowanego spoza UE na rynek w Polsce?
Awatar użytkownika
By dzaman
nie znam procedur ,nie znam sie na tym ale nie możemy dopuścic do tego ze producenci liquidów beda nas karmic nie wiadomo czym bez jakiejkolwiek kontroli,skąd ja mam wiedziec co oprocz glikolu i nikotyny jest w płynie ktory własnie pale,skad mam wiedziec czemu mnie boli żoładek jak pale płyny z znanej firmy ?nie dowiem sie bo nie wiem co pale i jesli bedziemy nadal cicho siedziec bo płyny będą drogie jak firmy beda musiły je badac i podawac nam cały skład to niedługo wyginiemy na przeróżne choróbska jak dinozaury bo szkoda nam bylo dopłacic przypuścmy 2zł do liquidu,wiem ze niektórym to wisi czy sa badane czy nie bo jak widze co poniektorzy pala byleby bylo taniej to mi ręce opadają ,a może zrobic tak ze beda płyny przebadane drozsze i te zlewane z beleczego tansze ,zawsze byłaby to alternatywa dla ludzi a ciekaw jestem ile by sie sprzedawało tych bez badan w porównaniu do tych badanych
Awatar użytkownika
By nester
dzaman pisze:nie znam procedur ,nie znam sie na tym ale nie możemy dopuścic do tego ze producenci liquidów beda nas karmic nie wiadomo czym bez jakiejkolwiek kontroli,skąd ja mam wiedziec co oprocz glikolu i nikotyny jest w płynie ktory własnie pale,skad mam wiedziec czemu mnie boli żoładek jak pale płyny z znanej firmy ?nie dowiem sie bo nie wiem co pale i jesli bedziemy nadal cicho siedziec bo płyny będą drogie jak firmy beda musiły je badac i podawac nam cały skład to niedługo wyginiemy na przeróżne choróbska jak dinozaury bo szkoda nam bylo dopłacic przypuścmy 2zł do liquidu,wiem ze niektórym to wisi czy sa badane czy nie bo jak widze co poniektorzy pala byleby bylo taniej to mi ręce opadają ,a może zrobic tak ze beda płyny przebadane drozsze i te zlewane z beleczego tansze ,zawsze byłaby to alternatywa dla ludzi a ciekaw jestem ile by sie sprzedawało tych bez badan w porównaniu do tych badanych

:palm
Awatar użytkownika
By leonced
dzaman pisze:nie znam procedur ,nie znam sie na tym ale nie możemy dopuścic do tego ze producenci liquidów beda nas karmic nie wiadomo czym bez jakiejkolwiek kontroli,skąd ja mam wiedziec co oprocz glikolu i nikotyny jest w płynie ktory własnie pale,skad mam wiedziec czemu mnie boli żoładek jak pale płyny z znanej firmy ?nie dowiem sie bo nie wiem co pale i jesli bedziemy nadal cicho siedziec bo płyny będą drogie jak firmy beda musiły je badac i podawac nam cały skład to niedługo wyginiemy na przeróżne choróbska jak dinozaury bo szkoda nam bylo dopłacic przypuścmy 2zł do liquidu,wiem ze niektórym to wisi czy sa badane czy nie bo jak widze co poniektorzy pala byleby bylo taniej to mi ręce opadają ,a może zrobic tak ze beda płyny przebadane drozsze i te zlewane z beleczego tansze ,zawsze byłaby to alternatywa dla ludzi a ciekaw jestem ile by sie sprzedawało tych bez badan w porównaniu do tych badanych

Mam pytanie? Czy palenie analogów skłaniało Cię do podobnych refleksji. Ceny papierosów nadal rosną pomimo powszechnej wiedzy na temat szkodliwości ich palenia. A i tak pełny skład "niepotrzebnych" związków jeszcze długo będzie tajemnicą.
Zamiast narzekać lepiej chyba przestać wapować.
Jeszcze odnośnie wyróżnionego tekstu pamiętam jak niedawno przy e-dymowej promocji ubolewałeś, że nie udało Ci się kupić taniej i tak już tanich liquidów.
By Softys
adse pisze:
kubawodzu pisze:dziecko zacznie palić, zobaczy gdzie rodzic ma płyny i nie daj Bóg wypije flakonik tej substancji na jeden łyk.
Te argumenty z dziećmi do mnie nie przemawiają. W sklepie stoi na półkach udrożniacz do rur "Kret", i jakoś dzieci go nie jedzą.
Gdyby dziecko miało łyknąć e-liquid, to równie może łyknąć garść kolorowych pastylek albo żrącego "kreta".

Wystarczyło 2,5 roku od Twojego posta i niestety doszło do zjedzenia "kreta" przez dziecko. Na szczęście skończyło się poparzeniem jamy ustnej bez przełyku. IMHO nigdy nie ustrzeżesz się przed głupim zachowaniem dzieci, które przecież nie przeczytają wcześniej instrukcji, czym to może grozić. Biorą i jedzą.
Awatar użytkownika
By dzaman
odnośnie przedmówcy pare postów wyżej
o ile w papierochach nie mialem wyboru bo tytoniu nie da sie wyprodukowac zdrowego tak tu mamy wybór co do tego żeby liquidy były badane zeby procz glikolu czy gliceryny i nikotyny nie dolewali nam jakis swiństw,nie chodzi mi by palic zdrowie ale palic cos co jest pod jakomkolwiek kontrolą
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Który sprzęt wybrać?

Witam, Mam problem mianowicie nie wiem jaki sprzę[…]

Grzałka Do IJust S

Witam, Chciałbym dowiedzieć się jaka jest najlepsz[…]

Witam, cześć i czołem itd. :D Krótko zwięźle i na […]