EPF
Awatar użytkownika
By micko
Widzę, że temat, który zgodnie z tytułem miał dotyczyć Galvetu zdryfował w stronę generalnej dyskusji na temat gliceryny i glikolu :wink:
Dlatego nie zakładam nowego wątku o niewymienionym wcześniej nowym/innym dostawcy.

Do poszukiwań zmusiły mnie deklaracje Grzegorza z E-płyny, który w swoim dziale napisał, rezygnując z premixów 50/50 z EasyChemu,
Gliceryna jest zgodna z ph.eur , glikol jest czda i tu nastąpi zmiana na ph.eur lub usp.

Drugim, który pchnął w drogę był @prymus140 (dzięki) informacją o tym że - w tej partii - Galvet pachnie :mrgreen:

No i jest wynik poszuliwań. Firma z Tarnobrzegu TechlandLab, której zarówno glikol jak i gliceryna są ph.eur/usp - na moją prośbę dostałem wyniki badań aktualnej partii.
Oferta jest dostępna również na All... . Ceny standardowe tj. porównywalne do Galvetu i EasyChem. Jeszcze w niedzielę była dostępna gliceryna w opakowaniach litrowych (nie kilogramowych), dzięki czemu przy mieszaniu 50/50 nic extra nie zostaje :lol:

Skontaktowałem się z nimi i szef (właściciel?) p.Artur na moją prośbę zadeklarował konfekcjonowanie w opakowaniach po 1l na prośbę zainteresowanych :beer: z czego oczywiście skorzystałem :mrgreen:

Na temat ewentualnych atrakcji zapachowych czy barwowych nic nie mogę - DZISIAJ - powiedzieć. Przesyłka w drodze.
Awatar użytkownika
By Wąski
Dziś doszło do mnie z EasyChemu 2 lytry. Na VG jest data 28.04.2014, a na PG 22.04.2014. Nie pisze co to za daty, myślę, że są to daty produkcji... a raczej chyba pakowania. :roll:
Za rok dam znać czy żyję. ;) :kulam
Awatar użytkownika
By yetisize
Wąski pisze:Dziś doszło do mnie z EasyChemu 2 lytry. Na VG jest data 28.04.2014, a na PG 22.04.2014. Nie pisze co to za daty, myślę, że są to daty produkcji... a raczej chyba pakowania. :roll:
Za rok dam znać czy żyję. ;) :kulam

Mam te same daty, do tego data ważności na glicerynie 1/2015.
Glikol tez chyba z rok można przechowywać?

Amix pisze:Śmierdzi ?
Krowy się nie skarżyły, a przynajmniej nic o tym nie słyszałem. :lol:

Chcesz dla krówek? :P
Awatar użytkownika
By micko
Przesyłka z TechlandLab z glikolem i gliceryną w czystości USP/EP już do mnie dotarła i udało mi się składniki wymieszać do docelowej proporcji 50/50.
Zarówno gliceryna jaki i glikol krystalicznie czyste, bezbarwne. Absolutnie żadnych zapachów - sprawdzała niepaląca żona :mrgreen:
Terminy przydatności co najmniej wystarczające - marzec i listopad 2015.
Ciekawostka przyrodnicza - do przesyłki firma dołączyła dwie niebrandowane próbki AROMATÓW! (choć jak można się domyślać z kodu towaru producent/dystrybutor TechlandLab) :D
By jaro_s
Zamówiłem z Techlandlab gliceryne i glikol.
Przyszło szybko i sprawnie zgodnie z opisem.
Gliceryna (99,5% nr partii 14-MWM-1-5, data prod. 04.03.2014) bezbarwna,bezwonna delikatnie śmierdzi plastikiem, ale po rozlaniu do butelek szklanych zapach plastiku znikł.
Glikol monopropylenowy (nr partii 14-9334, data prod. 03.2014) bezbarwna,bezwonny wszystko ok.
papierów brak.
Awatar użytkownika
By yetisize
Wiem złota łopata, ale nie lubię nowych wątków zakładać kiedy stare są do dyspozycji.

Kolejne zamówienie z easychem i wtopa. Tym razem glikol śmierdzący.
Podpowiecie gdzie można w tej chwili pewne, czyste glikol i glicerynę kupić?
Zastanawiam się nad pol-aura.pl, mają jedno i drugie nieco droższe, ale w czystości cz.d.a.
Awatar użytkownika
By Wąski
yetisize pisze:Kolejne zamówienie z easychem i wtopa. Tym razem glikol śmierdzący.
Możesz rozwinąć?
Czymś konkretnie daje, którą pojemność brałeś?
Próbowałeś reklamować? *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By jsakic19
yetisize pisze:Kolejne zamówienie z easychem i wtopa.

Zamawiałeś bezpośrednio u nich na allegro? Ostatnio brałem 1 l, wszystko jest w porządku. Kiedyś jednak miałem problem z produktem "Galvetu", nawet prymus pisał o "śmierdzącej" partii (to było jakiś rok temu).
Awatar użytkownika
By yetisize
1l, troszkę za późno na reklamację, nie sprawdziłem zapachu z butli, mieszałem od razu bazę.
Liquid ma strasznie nieprzyjemny stęchły posmak, dopiero po paru pierwszych buchach zacząłem resztę wąchać.
Śmierdzi plastikiem, paliwem, alkoholem, takie ch*j wie co.
Brałem u nich poprzez allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=4889143259
Awatar użytkownika
By jsakic19
Jednak napisać e-maila nie zaszkodzi, może sprawdzą co i jak. Trochę się zmartwiłem twoim postem bo jestem ich klientem i nigdy nie miałem z ich produktami problemów. Mam nadzieję, że to jednorazowa akcja z ich strony i po Twoim monicie sprawdzą, może w ramach przeprosin wyślą ci nową butelczynę. Dlatego taki monit z Twojej strony byłby ok.
Awatar użytkownika
By Wąski
Wieczorem powącham swoje dwa litry... mam nadzieję, że nic nie wyczuję. :D

PS
@yetisize, a może Twój zmysł węchu/smaku wrócił w końcu do normy i zaczynasz grymasić...?! :mrgreen:
Awatar użytkownika
By dziakson
yetisize pisze:1l, troszkę za późno na reklamację, nie sprawdziłem zapachu z butli, mieszałem od razu bazę.
Liquid ma strasznie nieprzyjemny stęchły posmak, dopiero po paru pierwszych buchach zacząłem resztę wąchać.
Śmierdzi plastikiem, paliwem, alkoholem, takie ch*j wie co.
Brałem u nich poprzez allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=4889143259

Miałem tak samo jak Ty. Od tamtej pory kupuję glikol i glicerynę od firmy BioMus,i muszę powiedzieć że ta od EasyChem nie dorasta biomus'owi do pięt. A na dodatek masz 1mc na zwrot bez podania przyczyny jeśli Ci nie podejdzie.
Od jakiegoś czasu kupuję stacjonarnie więc koszty wysyłki odpadają i wychodzi taniej niż ina****
(Nie jest to reklama czy cuś) Polecam spróbować
Pozdrawiam

Edit:link http://allegro.pl/glikol-propylenowy-cz ... 88855.html
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
zeus X dual - wycieki

witam proszę o pomoc, jeśli ktoś wie co może być […]

Fanklop usera Pucha